tema vakfı sakarya

Sahillerin incisi, Karadeniz'de yaşatılmaya çalışılıyor
"O DA KENDİNE ÖZGÜ BİR EKOSİSTEM"Tema Vakfı Sakarya Temsilcisi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu ise kumul ekosisteminin çok özel bir ekosistem olduğunu söyledi.
Sakarya'da yeşil alanlar, birinci sınıf içme suyu ile sulanıyor
"HER YERE ÇİM EKİLMESİ DOĞRU DEĞİL,AZ SU İSTEYEN BİTKİLER EKİN"Tema Vakfı Sakarya Temsilcisi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu, Cihan Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, sulamanın verimli şekilde yapılması gerektiğine dikkat çekti.
Öğrenciler kendi yetiştirdikleri fidanları dikti
SAÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı ve TEMA Vakfı Sakarya İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu ile öğretim görevlisi Recep Özkır da katıldığı ağaçlandırma çalışmasında 250 karaçam ve fıstık fidanı toprakla buluştu.
Tema Vakfı Sakarya Temsilcisi Gümrükçüoğlu: Türkiye'nin dikkatini biyoçeşitliliğin önemine çekmeyi hedefliyoruz
Tema Vakfı Sakarya Temsilcisi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yar. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu, gönüllülerin desteğiyle, 2010 Yılı Dünya Çevre Günü'nünde Türkiye'nin dikkatini biyoçeşitliliğin önemine çekmeyi hedeflediklerini söyledi.
Doç. Dr. Gümrükçüoğlu: Sakarya Nehri üzerine yapılacak hidroelektrik santrali eko sistemi etkilememeli
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve TEMA Vakfı Sakarya İl Temsilcisi Yrd. Doç Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) tarafından Sakarya Nehri üzerinde kurulacak hidroelektrik santalleri ile ilgili
Sakarya Dr. Nuri Bayar İlköğretim Okulu, Yeşil Yaprak Ödülü aldı
Nuri Bayar İlköğretim Okulu'nda düzenlenen ödül töreninde konuşan TEMA Vakfı Sakarya Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu, 1992 yılında kurulan TEMA'nın Türkiye'de toprağın korunması, erozyonla mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkları korumaya yönelik önemli çalışmalar yaptığını söyledi