temiz

Trabzonsporlular, 'Temiz fubol' eylemi yaptı
” diyerek 'Temiz futbol' eylemi yaptı.Yeşil Sahada da Adalet Platformu tarafından Taksim Tünel'de düzenlenen gösteride yer alan bir grup bordo-mavili taraftar, pankartlar açarak Trabzonspor'un, Spor Toto Süper Lig'de
BAE, üçüncü nükleer tesisin temelini bu yıl atacak
2020 yılı itibariyle de dört tesis çalışmaya başlayacak ve 5 bin 600 MW temiz elektrik üretecek. Bu enerji, ülkenin tüm enerji ihtiyacının dörtte birine denk gelecek. Tesislerle yılda 12 milyon karbon dioksit salınımı da engellenmiş olacak.
Sivasspor: 0 - Kayserispor: 0 (İlk yarı)
yarı öncesi temiz bir sayfa açma peşinde.İki takımda da cezalı oyuncu bulunmazken, ev sahibi Sivasspor ’da John Utaka sakatlığı sebebiyle bu önemli maçta forma giyemeyecek. Kayserispor’da ise sakatlıkları bulunan Marko Simic ve Sefa Yılmaz takımda yer alamayacak olan diğer isimler oldu.
TÜSİAD: Hukukun üstünlüğünün hakim olduğu bir Türkiye istiyoruz
Hukuk devleti ilkesine vurgu yapan Yılmaz, “Gözleri kör eden bu kavganın temelinde hukuk devleti, güçler ayrımı, temiz siyaset gibi vazgeçilmez demokratik kavramlar konusundaki zaaflarımızın yattığı açıkken, bu meseleye sistemi, kurumları alt üst ederek çözüm bulmaya çalışmanın
TÜSİAD Başkanı: Yeni HSYK kanun teklifinden büyük rahatsızlık duyduk
yıkıcı ve kazananı olmayacak bir kavgayla, enerjisini harcadığını vurgulayan Yılmaz, "Gözleri kör eden bu kavganın temelinde, hukuk devleti, güçler ayrımı, temiz siyaset gibi vazgeçilmez demokratik kavramlar konusundaki zaaflarımızın yattığı açıkken, bu meseleye sistemi, kurumları alt üst ederek çözüm bulmaya çalışmanın
Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Hacıosmanoğlu'na tepki
Şimdi sayın Hacıosmanoğlu, temiz futbol adına bunları Türkiye Futbol Federasyonu ile paylaşmamı aksi takdirde beni müfteri ilan edeceğini söylemektedir. Sayın Hacıosmanoğlu’na toplantıda söylediğim gibi ben kendimi savunurken bile başkalarını şikayet etmem.
Mecnun Otyakmaz’dan İbrahim Hacıosmanoğlu’na temiz futbol cevabı
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun temiz futbol adına Türkiye Futbol Federasyonu ile bunları paylaşmasını istediğini aksi takdirde beni müfteri ilan edeceğini söylediğini aktaran Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz şöyle devam etti:
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
ROMA - Efsane Temiz Eller savcısı Antonio Di Pietro, Cihan Haber Ajansı ve Aksiyon dergisine verdiği mülakatta Türkiye'deki gelişmelerle alakalı tarihi uyarılar yaptı. Son gelişmeleri yakından takip ettiğini söyleyen Temiz Eller savcısı, ilgili makamlara ağır eleştiriler yönelterek adeta “temizlik ve hukuk dersi” verdi.
Türkiye'nin ilk TSE Helal Uygunluk Belgesi'ni Bera Otel aldı
Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Muhlis Akar da, 'Helal Belgesi'nin helal ve temiz gıda, temiz yiyecek anlamına geldiğini söyledi. Helal Belgesi'nin sadece Müslümanların ihtiyacı olan bir belge olmadığını ifade eden Akar, "Helal gıda, bütün insanlığın ihtiyacı olan bir gıdadır.
Trabzonsporlu taraftarlardan Taksim'de temiz futbol eylemi
İSTANBUL - Yargıtay'ın dün şike kararını açıklamasının ardından Turkish Fair Play Platformu üyeleri Taksim tünelde temiz futbol eylemi yaptı. Şike sürecinden beri eylemlerine devam eden grup, Taksim girişinde açmış oldukları pankartlarla eylemlerini sürdürdü.
Çin ordusunda yoksuzluk depremi
Xing, ülkeyi çevreleyen yüksek gerginlik nedeniyle ordunun büyük test altında olduğuna dikkat çekti ve "halkın güvenini desteklemek için yetkililerin, temiz bir ordunun inşası için daha açık ve şeffaf olmaları gerekir" ifadelerini kullandı.
‘Prenses mahkemeye yürüyerek mi, arabayla mı gelsin?’ tartışması
Ana-muhalefetteki Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) başta olmak üzere Demokrasi ve İlerici Birlik Partisi (UPyD), Bask Milliyetçi Partisi (PNV) ve Temiz Eller (Manos Limpias) sendikası teklife karşı çıktı.
Mısır halkı, anayasa referandumunda oy kullanıyor
Zağlul, “Yeni ve temiz Mısır görmek istiyorum. Eski yönetimlerin zulümleri artık yeter.” dedi.Avukat Hani Hafiz da oy kullanmak için uzun sırada beklemek zorunda kaldığını ifade ederek, “Yeni anayasa bütün Mısır halkını kapsıyor.
TESK: AVM'ler artık bir birlerine de zarar veriyor
Aslında şu an yollarda 3 milyon 806 bin temiz hava ve çevre dostu araç bulunmaktadır. Bu araçları en çok taşımacı esnafımız kullanmaktadır. Bu çevreci anlayışın yaygınlaşması için de LPG ye zam yapmak yerine teşvik edilmesi gereklidir.
Kimse Yok Mu'nun Pakistan'daki İkbaliye kasabasında yüzler gülüyor (Özel)
Camisinden okuluna kadar her türlü ihtiyacın sağlandığı kasabada sokaklar çocuk sesleriyle şenlenirken, aileler kasabalarını temiz tutmada özen gösteriyor.Sel felaketinde evini kaybeden bir selzede, "Artık bir zorluğumuz kalmadı.
UTİB, tekstil terbiye sektöründe örnek olacak
‘Tekstil Terbiye Sektöründe Temiz Üretim İçin Örnek Modellerin Oluşturulması’ projesi Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından desteklenirken, UTİB’e bağlı Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge
Yolsuzluk karşıtı eyalet başbakanı, Hindistan başbakanlığına hazırlanıyor
Önlerinde önemli bir süreç olduğuna değinen Kejriwal partisinin yolsuzluk ve rüşvetten arınmış temiz bir Hindistan isteyen halkın umudu olduğunu sözlerine ekledi. İki meclisten oluşan Hindistan parlamentosunda avam kamarasında 545, lordlar kamarasında 245 milletvekili ile toplam 790 sandalye bulunuyor.
Pınar Selek: Beraatimi istiyorum
Geçmiş karanlık dönemlerle sağlıklı bir şekilde hesaplaşılmadığı için temiz bir sayfayla başlayamıyoruz. Beraatimi istiyorum." ifadelerini kullandı.Pınar Selek, "Bütün hukuk dışı yollarla 3 beraatin ardından Yargıtay'a gönderilen dosyanın geri çekilerek beraatin bozulduğunu" söyledi ve mücadelesini ısrarla
'Temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecidir'
Temizlenmenin en kestirme yolunun yargıdan geçtiğine işaret eden Kamalak, servet, şöhret ve şehveti önleyebilmek için ahlak ve maneviyatın önemli olduğuna vurgu yaptı.Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Köln’de düzenlenen Saadet Şöleni’nde hükümetin yargıya müdahalesi iddialarını değerlendirdi.
Bakan Yazıcı'ya kutusuyla ayakkabı hediye edildi
Temiz toplum, temiz siyaset, ahlaklı iş yapma kültürü, hukukun üstünlüğü konularındaki eksiklerimiz ve demokrasi kalitemiz, kaçıncı ekonomi olursak olalım her an büyümeyi ve ülke itibarını zedeleyecektir.
El Pais: Otokratların en çok sığındığı bahane, "uluslararası komplolar"dır
rüşvet, kara para aklama, altın kaçakçılığı ve imar usulsüzlüğü suçlamasıyla AK Parti’ye yakın onlarca ismi gözaltına aldığını hatırlatarak, dürüstlüğün ve temiz siyasetin bayraktarlığını yapan partinin imajının yerle bir olduğunu kaydetti.
Muş Şeker Fabrikası, günde 4 bin 900 ton pancar kesimi yaptı
Havaların sıcak ve yağışsız geçmesi sebebiyle pancar alımında hiçbir sıkıntı yaşanmadığını hatırlatan Güler, “Çiftçimiz çok temiz pancar getirdi. Fabrikamızın kapasitesi 3 bin 600 olmasına rağmen günde 4 bin 900 ton pancar kesimi yapıldı.
Aydınlı işadamlarına alternetif enerji semineri
çevreci olan ve henüz ülkede yeni kullanılmaya başlanan güneş enerjisi hakkında katılımcıları bilgilendiren Apalı ise kendilerinin bu sektöre girdiklerini, temiz ve alternatif bir enerji olduğu için her geçen gün ilginin arttığını söyledi.
‘Birilerinin kolay yoldan zengin olma hevesinin teşvik edilmesi üzüntü verici’
İşadamları olarak tek isteklerinin temiz toplum, temiz siyaset, ahlaklı iş yapma kültürü ve hukukun üstünlüğünün uygulanması olduğunu vurgulayan Yorgancılar, bu noktadaki eksikliklerin her an için yalpalanma ve tökezlemeye sebep olabileceğini söyledi
Alman basını: Erdoğan, "yakalayın hırsızı" diyen hırsız gibi
Erdoğan, 2002'den beri ülkeyi koalisyonsuz yöneten AKP'nin bu yükselişini temiz özelliğine borçlu olduğunu da gözden kaçırmış durumda. Türkiye'yi 2002 yılına kadar yöneten ve 2001 yılında devleti iflasın eşiğine getiren Kemalist partiler de yolsuzluk sebebiyle iktidardan gönderilmişlerdi.
Boyarkin: Rusya nükleer teknolojide dünya lideri
Bu da temiz hava sağlamaktadır. Bunun dışında güçlü enerji besleme sistemleri bulunduruyoruz. Kaza olması durumunda personel için yedek kontrol odası var.
Bahçeli: Hukuki süreç AKP hükümetince engellenmek ve yıpratılmak isteniyor
Yolsuzluk Soruşturması'nın kapsamı derinleştikçe, bazı bakanlar dahil olmak üzere yürütülen operasyonun yelpazesi genişledikçe AKP hükümeti hırsızları temize çıkarmak ve delilleri karatmak amacıyla tüm imkanlarını harekete geçirmiştir.
Kılıçdaroğlu: Adı yolsuzluğa bulaşan bakanlar istifa dilekçesi vermeli
Beklenenin, adı yolsuzluğa bulaşan bakanların 'Biz temiziz, çocuklarımız da temiz, asla kirli işlere bulaşmadık. Başbakana eliniz rahatlasın diye istifa dilekçesini veriyoruz' demeleri olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, bunun üzerine Başbakanın da çıkıp 'Ben bakanlarıma
Kadıköy mitingi, ayakkabı kutulu yürüyüşle başladı
Onun için bu toplumun temiz siyasete ihtiyacı vardır. Bu kirli rüşvet ve yolsuzluğa bulaşmış olan siyasetçileri bir an önce göndermesi lazım.” diye konuştu.
Yolsuzluk ve rüşvete gurbetçiden tepki
Onu temizlemek lazım. Onun üstüne gideceksin. Onun araştırmasını yapacaksın. Ondan sonra başka kimlere kızıyorsan kızacaksın ama önce kendine kızacaksın.
ABD, Çin’e ileri teknoloji yasağını yumuşatıyor
Bununla birlikte yine Çin’in, ABD’nin rüzgar, güneş ve nükleer gibi temiz enerji teknolojisine ihtiyaç duyduğu belirtiliyor.KARŞILIKLI BAĞIMLILIK YÜKSEKİki ülke arasında son günlerde ticari ve askeri sürtüşmeler yaşanıyor.
Bosna'da hava kirliliği kritik seviyelere ulaştı
Bosnalı uzman, vatandaşlara mümkün olduğu kadar evlerinde kalmaları, meyve yemeleri ve dağlara çıkarak temiz hava solumalarını tavsiye etti. (CİHAN)
İş sağlığı ve güvenliği uzmanları dertli: Güvencemiz yok
İşçiler yemeklerini temiz ortamda yemiyor ‘mutfak pis diyorum, ‘boş ver onlar her yerde yer’ diyorlar. İnsanın onuru kırılıyor.
Şeffaflık Derneği: Görevden çekilme, soruşturmanın selameti için gereklidir
Yolsuzlukla ilgili araştırmalarda, Türkiye'nin, devlet ve toplum olarak, 'övünç duymaktan uzakta bulunan' konumunu yükseltmek ve bu anlamda temiz bir toplum idealini hukuken ve fiilen oluşturmak için, kamu gücünün üstleneceği sorumluluğa dikkat çekilen açıklamada, şöyle denildi: "Her düzeydeki yolsuzluk iddialarının
Yenilenebilir enerji kooperatifleri girişimci bekliyor
önemli bir alanın eklenmesi, kurulan tesisler sayesinde yerel istidam yaratılması ve işsizlik oranlarının düşürülmesi, yenilenebilir kaynaklardan üretilen temiz enerji sayesinde gaz emisyonları düşürülerek iklim değişikliği ve çevresel sorunlar ile mücadele edilebilmesi.
Tahkim Kurulu Başkanı konuştu, ortalık karıştı
Adli Apaydın Salonu'nda gerçekleşen konferansta söz sırasının TFF Tahkim Kurulu başkanı Tuzcuoğlu'na gelmesinin ardından salonda bulunan 10 dolayındaki temiz futbol eylemcisi arasında yer alan Trabzon Fikir Kulübü üyelerinden Yavuz Saltuk ayağa kalkarak, "Tüm katılımcılardan herkesten özür diliyorum.
Trabzonsporlular Vatikan'da da 'Kupamızı verin' eylemi yaptı
ROMA - Trabzonsporlu taraftarlar Vatikan'da eylem yaptı. Türkiye Temiz Futbol Platformu üyesi yaklaşık 60 kişilik Trabzonsporlu taraftar grubu, Türk futbolunda adalet istediklerini belirten bir eylem gerçekleştirdi
Trabzon taraftarı, şampiyonluk kupasını Vatikan'da aradı
2 yılı aşkın süredir 'Adalet yoksa futbolda yok' diyen Temiz futbol eylemcileri, bu kez eylemlerini Vatikan'nın St. Peter Meydanı'nda yaptı. Turkish Fair Platform’un Frankfurt, Viyana, Berlin, Nyon ve Zurih’te düzenlediği eylemlerden sonra, Avrupa’da gündeme oturan Temiz Futbol Eylemleri'nin en son durağı Vatikan
Fethiyespor Başkanı Öztürk: Atatürk tişörtlerini kimse siyasileştirmesin
Temiz duygularla geçmişi yad etmek maksadıyla, manevi duyguları daha da yoğunlaştırmak amacıyla yapılmış bir şey bu." ifadelerini kullandı.
Trabzonsporlu Onur: İnşallah uzun yıllar Trabzonspor’a hizmet ederim
Bu büyük formayı, bu şerefli formayı, bu temiz formayı giymekten dolayı son derece mutluyum. Allah’ım inşallah nasip eder ve uzun yıllar Trabzonspor’a hizmet ederim.” dedi.
BMW motoru taşıyan ilk Toyota modeli Verso, Türkiye'de üretilecek
Bunun yanısıra Toyota olarak, Avrupa’da temiz dizel konusunda da önemli bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. BMW grubu gibi otomotiv sanayinin bir başka lider kuruluşu ile birlikte yaptığımız bu proje ile, hem ürün tedarik süremizi iyileştirdik, hem de ürün geliştirme maliyetlerimizi
Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin temeli 2014'te atılacak
Enerji, doğalgaz, temiz su dağıtım ve pis su toplama şebekelerinin yapımında sona yaklaştıklarını bildiren Menemen Plastik İhtisas OSB Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, bir an önce faaliyete geçmesi için büyük çaba sarf ettiklerini
Tarık Çamdal: Milli Takım formasını sürekli giyip, kalıcı olmak istiyorum
Kulaklığımdan müzik dinlerken ormanda temiz havada koşmaktan keyif alıyorum.*Eski bir forvet olarak savunma konusunda bir sıkıntı yaşıyor musun?İlk zamanlar bu soruyu kendime sık sık soruyordum.
Kuveyt gelecek yıl 24 milyar dolarlık ihale verecek
Dubai merkezli MEED araştırma firmasına göre, Kuveyt’teki en büyük iki proje 16 milyar dolarlık Temiz Yakıt Projesi ve 7 milyar dolarlık Aşağı Fars petrol projesi. Uzmanlar, ülkede dikkat çeken sektörlerin sadece petrol ve gaz ile sınırlı olmadığını, bunun yanı sıra sosyal altyapı projelerine de milyar dolarlık yatırımların
Yıldırım: Başka faktörler etkilemezse İzmir EXPO'da ipi göğüsleyecek
Halk sağlığı ve eğitim diğer bir alt başlık, sigara ile mücadele temiz enerji gibi konularda EXPO 2020 ana başlığı altında işlenecek konular arasında. Küresel olarak sağlığa ve ilaca erişimde ülkeler arasındaki dengesizliğe dikkat çekmek.
Galatasaray'da Burak Yılmaz'ın MR'ı temiz çıktı
İSTANBUL - Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında oynanan Sivasspor maçında sakatlanan Galatasaray'ın golcü ismi Burak Yılmaz'ın MR'ı temiz çıktı.Sivasspor maçında sakatlanan Galatasaray'ın başarılı forvet oyuncusu Burak Yılmaz'ın MR'I temiz çıktı.
Bakan Yıldız: Fukişima’dan sonra da Japon teknolojisine güveniyoruz
santrallerin sebep olabileceği çevresel riskle ilgili algının gerçeğin önüne geçtiğine dikkat çeken Yıldız, nükleer enerjinin birçok enerji kaynağından daha temiz olduğunu dile getirdi.Dünyadaki tüm nükleer santrallerinin yarısının ABD, Japonya ve Fransa’da bulunduğunu hatırlatan Yıldız, dünyada yaşı dolmuş santrallerin kapatılmasının nükleer
NSU teröristinin annesi, güvenlik birimlerini suçladı
Oğlunun arkadaşları Mundlos ve Zschaepe'yi 'temiz çocuklar' olarak tanıdığını söyleyen emekli öğretmen, telefonda oğlunun yurt dışında saklandıklarını anlattığını da aktardı. Görüşmelerinde medya haberlerinden bahsedince oğlunun ''O haberlere inanma, bu haberleri biz de okuyoruz.
Dünya Anti Doping Ajansı Konferansı tamamlandı
"Yaptığımız herşey temiz sporcularla ilgili" diyen Bach, "Tüm bu çabalarımızın tek bir amacı var, o da temiz sporcuları, fair play ruhu içinde yarışan sporcuları korumak. Dopingle mücadeleye harcanan milyonlarca dolar, bizim için masraf değil, sporun geleceğini garanti altına almaktır.
Türk doktorlar Filipinler’in felaket bölgesinde
Filipinler hükümetinin ortak çalışması sonucu ilk su arıtma tesisinin dün gece tam kapasite çalışmasıyla birlikte Tacloban ve çevresindeki altı bölgeye temiz içme suyu sağlandı. UNICEF temsilcisi Tomoo Hozumi, her kişiye günlük 15 litre temiz su sağlayacaklarını söyledi.