tereddüt

Kur artışının maliyeti Ocak ve Şubat'ta enerji fiyatlarına yansıtılmayacak
Gerek Bağdat gerekse Erbil’in tereddüt yaşamaması gerektiğini düşünüyorum. Bağdat’ta konuşmamızda mutlaka burada Bağdat’tan yetkililerin bulunacağını söylemiştim. Arkadaşlarımız geldiler, teknik düzenlemeleri yaptılar ama asıl top Erbil ve Bağdat arasında kurulan komitededir.
'Yabancı yatırımcı Türkiye'ye geliş noktasında tereddüt etmeye başladı'
Oda meclis toplantısında konuşan Koşmaz, bu olayların çıkmasıyla yabancı yatırımcıların Türkiye’ye geliş noktalarında tereddüt etmeye başladıklarını belirtti. Yabancı yatırımcıların, gideceği ülkede adaletin ne derecede bağımsız ve yolsuzlukların ne kadar yaygın olduğuna baktığını vurgulayarak, “Bu olayları gördükten sonra haliyle
Bakan Yıldız: Yamuk yapanın karşısında olacağız
Bakan Yıldız, yatırımlara dair pek çok şirketin tereddüt içinde olduğundan dert yanarken, "Yatağan, Kemerköy, Yeniköy ve Çatalağzı üretim şirketlerinin özelleştirilmesi ile ilgili 20 şirket yatırım iklimini yeterli görmedi.
Esed: Cenevre'de 'terörle mücadele' konusu ele alınmalı
planlanan devlet başkanlığı seçimlerinde adaylık ihtimalinin yüksel olduğunu söyleyen Esed, "Kamuoyunun talebi bu yönde olursa adaylık için bir saniye bile tereddüt etmem." dedi. Esed, muhaliflerin kurduğu Suriye Milli Koalisyonu üyelerine yeni hükümette bakanlık verilmesi ihtimalini ise "hiç gerçekçi değil" sözleriyle reddetti.
Bakan Yıldız: Siyasette stres testinden geçiyoruz
22 milyar dolarlık yatırımla alakalı bize en ufak bir tereddüt göstermediklerini ve kendilerinde görmediklerini oradaki yatırımcılarda bahsettiler.” şeklinde konuştu.
Taiwo: Ulucami beni çok etkiledi
Bu elverişli ortamda kendimi çok rahat hissedeceğime inandım ve tereddüt bile etmeden kabul etti." ifadelerini kullandı."İMZA TÖRENİ BENİ MUTLU ETTİ"İmza törenine taraftarların ilgisi karşısında çok mutlu olduğunu belirten başarılı futbolcu, "Açıkçası bu kadarını beklemiyordum.
'Türkiye’de Zaman' sergisine, son durak New York’ta görkemli gece
Hiç tereddüt etmeden ülkemize gelip günlerce çekim yaptılar. Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul'dan Anadolu'nun en ücra köylerine kadar yol aldılar. Farklı kültürlere ve her kesimden insanlara objektif doğrulttular.
Rusya’daki sanayi bölgeleri yatırım yapacak Türk şirketlerini bekliyor (Özel)
Birçok firma yabancı ürün almakta hala tereddüt edebiliyor. Örnek verecek olursak Türkiye’de üretilen tankere göre Rusya’da yine Türk şirketi tarafından üretilen tankerin daha çok satma ihtimali var.
Bağış: AB sürecinde fasılalar değil fasıllar istiyoruz
Bu süreçte Türkiye’nin reformlar konusunda en ufak bir tereddüt yaşamadığını kaydeden Bağış, bu faslın açılmasını ‘tek çiçekle bahar gelmese de gecikmiş ama önemli bir gelişme’ olarak nitelendirdi.Fransa’nın Bölgesel Politikalar faslı üzerindeki blokajı kaldırdığını, aynı hareketi kendi çıkarı için Kıbrıs Rum Kesimi’nden de beklediklerini ifade eden Egemen
Çok uluslu Süper Lig
Alman kulüpleri Doğu Avrupa bloğundan gelenlere kapılarını açmakta tereddüt etmiyor. İtalya ise Güney Amerikalılara (Arjantin/Brezilya) daha yakın. Bizimse böyle bir kimliğimiz yok.
Bediüzzaman’a sahip çıkan gazete: Hür Adam
Askeri darbeden hem maddi hem de manevi açıdan en büyük darbeyi yiyen Sinan Omur, Risale-i Nur eserlerini basmakta tereddüt etmez. Ancak hem Nur talebeleri hem de Sinan Omur tedbiri elden bırakmayarak 27 Mayıs’tan sonra basılan kitapların üzerine 1957 yılının tarihini atar.
Necdet Özel: TSK mensupları üniformalarının onurunu korumaya devam edecek
hayatlarını ortaya koyan neslin kahraman fertleri ile kutsal bildikleri vatan toprağı üzerinde hür bir millet ve bağımsız bir devlet için, bir an olsun tereddüt etmeden hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.
Şahin: Marmaray’ın açılışına muhalefet liderlerini Başbakan davet etse şık olur
'Siz bana, öyle bir sorumluluk teklif ediyorsunuz ki, Dicle kenarında bir kuzuyu kurt kapsa Allah onun hesabını bana soracaktır, o nedenle kabulde tereddüt ediyorum' demiş. Belediye başkanlığı böyle bir şeydir.
Erdoğan: Bu ülkede diktatör varsa buyursunlar sandık yoluyla indirsinler
Millet bize git derse hiç tereddüt etmeyiz milletin talimatına uyarız ama millet bize 'kal' derse millet dışında hiçbir odak karşısında da boynumuzu eğmeyiz, milletin emanetini kimseye teslim etmeyiz.
Başbakan Erdoğan: Cumhuriyetin tapusu 76 milyonun üzerine kayıtlıdır
Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Cumhuriyetin 90’ıncı yıldönümünde sizlerde aziz milletim de artık şu soruyu hiç çekinmeden korkmadan hiç tereddüt etmeden, o elitlere seçkinlere sorabiliyoruz. Sizi cumhuriyetin tek ve yegane sahibi yapan nedir?
CHP'li Umut Oran: Başka bir partiyle işbirliği söz konusu değil
Hiçbir tereddüt duymuyoruz İzmir’den. Aynı şekilde İstanbul’a çok yakınız. Ankara da en önemli hedeflerimizden biri. Ben bu yerel seçimlerde CHP’nin son derece önemli bir başarı elde edeceğine ve belki birileri için de sürpriz sonuçlar alacağına inanıyorum.
KARDEMİR'den yüzde 100 yerli kok fabrikası
Biz de yıllardır bu işin içindeki kişiler olarak çok tereddüt geçirdik kendi mütalaalarımızda. Ama dedik ki biz bunu yaparız. Nitekim böyle bir kok fabrikası, bunun yapılan ihaleleri, benzerleri var önümüzde.
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı için tedbirlerini aldı
hırsızlık, dolandırıcılık, sahte para ve sahte çek olaylara karşı dikkatli olmaları, özellikle kurbanlık alan ve satan vatandaşlarımızın tanımadıkları veya tereddüt ettikleri döviz cinsinden para ve çekleri alışverişlerinde kabul etmemeleri önem taşımaktadır.
Hulusi Belgü, Fenerbahçe başkanlığına aday oldu
İşte o zaman, hiç birimiz bir an bile tereddüt etmez, her şeyimizle yanında olurduk. 2 Kasım, camiamız için bir seçim günü değil, bir şölen günü olurdu. Malesef bunu yapamadı.
Tedavileri sona eren 40 Libyalı, Pertek gezisi ile yorgunluk attı
Elazığ'ın misafirperver tutumundan ve Medicalpark ailesinin özverili çalışmalarından memnuniyetlerini dile getiren Libyalı hastalar, Elazığ’a gelmeden önce tereddüt yaşadıklarını, ancak geldikten ve hastaneyi gördükten sonra şaşkınlıklarını saklayamadıklarını belirtti.
Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Geçen yıldan bu yana risk ve tehditler artmıştır
karşılaşılması halinde Suriye kaynaklı açık ve yakın tehdit oluşturan her türlü eyleme karşı uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızı kullanmaktan tereddüt göstermeyeceğimizin bilinmesini isterim.
Bülent Arınç'tan 'paket eksik' eleştirilerine cevap: Bizi takip edin
Biz Türkiye’nin iki konudaki çıkarlarını dikkate aldığımızda bu ihaleyi vermekte tereddüt etmedik. Ancak prosedür tamamlanmamıştır. Bu prosedürün tamamlanmasını müteakip de üretime başlanabilecektir.
Sele kapılan motosiklet sürücüsünün ölüm kalım savaşı kamerada
Bir süre boyunca aracıyla suyun içinden geçmekte tereddüt eden sürücü, daha sonra selin içinden geçmeye karar veriyor. Bozuk yolda düşe kalka ilerleyen motosikletli, bir süre sonra sel sularının yükselmesi sebebiyle zor anlar yaşamaya başlıyor.
Galatasaray'dan Fatih Terim açıklaması
Galatasaray’ın tarihsel süreçte oluşmuş yönetim şekli gerek kurum içi hiyerarşi bakımından gerekse görev, sorumluluk ve yetkilerin dağıtımı bakımından kuşku ve tereddüt götürmeyecek ölçüde bellidir ve nettir.
İçişleri Bakanı Güler: Birlik beraberliğimizi şehit ve gazilere borçluyuz
Ülkenin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerin, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu anlatan Güler, şöyle devam etti: "Gurur ve övünç kaynağımız
Bakan Şimşek: Demokrasi standartlarının iyileştirilmesi boynumuzun borcudur
Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Bakan Şimşek, "Yaşam hakkı kutsal bir haktır, bundan ufak bir tereddüt yoktur. Bizim de temelde yaklaşımımız bu. Çözüm sürecine ilişkin her şey ortada.
İçişleri Bakanı Güler: Atakan'ın öldürülmesi ile ilgili yeni deliller var
Yüksekten düşme olduğu konusunda herhangi bir tereddüt yok.' yok diyen Bakan Güler, aynı şekilde polisin herhangi bir müdahalesi olmadığı konusunda da bir tereddüdün bulunmadığını vurguladı. Güler, "Çünkü bunlar yerel bir TV'nin kamerları ile tespit edildi.
Baykal: Kim sevindi kim sevinmedi tartışması fevkalade yakışıksızdır
Bu konuda kimsenin tereddüt içinde olmamalı.” dedi. Türkiye’nin bu organizasyonu alamamasından dolayı ders çıkarması gerektiğini belirten Baykal, “Türkiye bunu hak etmiştir. Alabilirdi, Almalıydı.
Bozdağ: ODTÜ’de yaşanan olay faşizmin, yobazlığın göstergesidir
Birisi bir eşkıyalık yaptığında, birisi bir suç işlediğinde, birisi hukuku ayaklar altına aldığında, onun karşısında hukuku uygulamakla görevli olanlar, tereddüt etmemelilerdir. Hukuk ne diyorsa onu yapmalıdır.
ANKİSAD, Cemil Çiçek’i ziyaret etti
Tereddüt ettiğiniz konularda kurumlardan bilgi istemek anayasal hakkınız. Evvela haklarınızı bileceksiniz. Mesela 74. Madde. Herkes bilgi edinme hakkına sahiptir.
Amerika'da lise eğitimi, Türk öğrencilere Harvard kapısını aralıyor
Okuldan o kadar memnun kaldık ki, hiç tereddüt etmeden gönderirdim." diyor.Oğlu Melikşah'ın orta ikinci sınıfta tatil için geldiği Amerika'da lise okumayı tercih ettiğini söyleyen Selçuk Güncüoğlu ise yaptığı açıklamada, "Oğlum bu sene Putnam Science
Balkondan atlayıp ölen hırsız için ev sahibine 10 yıl ceza Yargıtay’dan döndü
Ancak bir an tereddüt etmesi üzerine Mehmet Atakul’un salladığı bıçakla yaralandı. Daha sonra ikinci kattan aşağıya atlayan Mustafa Çakmak, kafa üstü yere çakılınca ağır yaralandı.
Kuşların yuvası engelli öğrencilerden
Öğrencilerle uyumlu çalıştıklarını belirten Demir, "Kursiyerler ilk başta Engelliler Sarayı’na gelirken tereddüt geçiriyorlar, huzursuz oluyorlar. Ancak, kurs başladıktan 2 gün sonra buradan ayrılmak istemiyorlar.
Polis vatandaşı uyardı: Faturasız mal almayın, başınız ağrımasın
Böyle durumlarda size mal satmak isteyen şüpheli kişileri tereddüt etmeksizin polise bildirin. Faturası olmayan ürünün yasal olarak garantisi olmaz. Sadece garanti belgesine kaşe basmakla garanti olmaz.
Suriyeli muhalifler uluslararası kamuoyundan acil müdahale istedi
Bu konuda en ufak bir tereddüt herkes için büyük bir hata ve utanç olacaktır. Bu konuda gecikme daha fazla kan dökülmesinden başka bir şey ifade etmeyecektir." diye konuştu.
Alman vekiller harcırahları nasıl kullandıklarını beyan etmek zorunda olacak
Mahkeme ayrıca, Federal İdare Dairesi’nin bu gibi bilgileri tereddüt göstermeden ve geciktirmeden basına vermesi gerektiğine vurgu yaptı. (CİHAN)
Düğün takılarını yurt ve su kuyusu için Tanzanya’ya bağışladılar
Babasının görevi nedeniyle 4 yıl Pakistan’da yaşadığını söyleyen Nurefşan Yeşil de “Eşim takılarımızı bağışlamamızı teklif edince, hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Yaptığımız bağışı Allah kabul etsin, Allah hizmetlerin devamını nasip etsin.
Savcı, taraftar cinayetinde tahrik indirimi istedi
Burada yüzlerce insanın içerisinde hiç tereddüt etmeden direk çocuğun kalbine bıçağı vuruyorsa, zaten tanıklardan birisi ve sanıklardan birisi olayın 20 saniye içinde bittiğini söyledi. Bu bir saldırıdır. Zaten insan kendini nasıl koruyabilsin.
Raylara düşen yolcuyu kurtaran Türk genci kahraman ilan edildi
23 yaşındaki Türk genci Serhan Çetin, hiç tereddüt etmeden raylarda yatan genci tren gelmeden son anda hayatı pahasına kurtardı.İsveç medyasına konuşan, Serhan Çetin, 1 sene önce İsveç’e geldiği sırada kaçak bir göçmenin, tren raylarına düşen bir adamı kurtarmak bir yana cebindekileri çaldığı
Gül: Gelecek kuşakların bekası için tabiatla barışmanın tam zamanı
Bu çerçevede sürdürülebilirlik ilkesine yeterince riayet etmeden dünyanın mevcut sınırlı kaynaklarını tüketmekte hiç tereddüt etmedik. Tüm bunların neticesinde dünyamız daha çok nüfus barındıran, refah seviyesi yükselen ancak felaketlere meyleden bir yer haline geldi.
Derneğin isminde bulunan Kürdistan, Anayasa’ya aykırı bulundu
Diyarbakır Valiliği'nce dernek başkanı Serhad Mêrdini’ye yapılan tebliğde, isimle ilgili tereddüt oluştuğundan İçişleri Bakanlığı'ndan görüş talep edildiği ve bakanlığın Kürdistan kelimesinin Anayasa’ya, Türk Ceza Kanunu’na ve dernek kanununa aykırılık teşkil
Dünyaya geldiği gün annesine karaciğerini verdi
Bir bilgisayar tamircisinde çalışan 19 yaşındaki Osman da annesine karaciğerini verme önerisini tereddütsüz kabul etti. 25 Haziran tarihinde anne ve oğul ameliyat masasına yatırıldı.
Cilvegözü saldırısı Türkiye’nin bağımsızlığını zayıflatmak için yapılmış
Eylemin bir terör eylemi ve vahim nitelikte olduğu hususunda herhangi bir tereddüt bulunmamaktadır. Ancak TCK'nın 302. maddesinde düzenlenen serbest hareketli bir suç olan, bu suçun unsurları arasında ‘Devletin bağımsızlığını zayıflatmak’ unsurunun somut eyleme en yakın nitelikte olduğudur.
'Sırdaş Polis' suçla mücadele için geliyor
bundan zarar göreceği endişesini taşıyabilmekte, bizzat polis birimlerine giderek ihbarda bulunmak istediğinde ise bürokratik işlemlerin uzamasından dolayı tereddüt edebilmektedir." (CİHAN)
Sokak lambaları gece yarısından sonra yüzde 50 kısılacak
mevcut aydınlatma tesisleri ve yeni yapılacak tesislerde, aydınlatma düzeylerinin en geç saat 02:00’den sonra yüzde elli oranında düşürülmesi konusunda tereddüt hasıl olduğunda karar alabilecek. Genel aydınlatma tesislerinin kurulacağı yerlerin tarihi ve kültürel özellikleriyle uyumu konusunda karar alacak.
Marangoz ustası dünyanın en iyi 10 kemanından birini yaptı
Kemanı yarışmaya gönderip göndermeme konusunda tereddüt yaşadığını aktaran İsmail Kaya şunları söyledi: “Karar vermekte zorlandım. Sonra bu yarışmaya girmem gerektiğini düşünerek kemanı gönderdim.
Diyanet ile TSE helal gıda logosunda buluşacak
Akay, “Bu konuda daha önce bazı tereddütler vardı. Bizler de tereddütlerin tamamen ortadan kalktığından tam olarak emin değildik. Bu nedenle bu hizmeti vermeye başlayan TSE ile görüşmelere başladık.
Başbakan Erdoğan: Çözüm sürecinden geri adım atmayız
Bizim inancımızda insana sadece insan olduğu için, tereddüt etmeden yardımlarına koşmuştur. Kültürümüz, mağdurun yanında olmayı gerektirir. Kimsenin iç politikasına karışmayız.
İzmirliler iftar için erken okunan ezana itibar etmedi
İzmirliler de erken okunan ezan sebebiyle bir anlık tereddüt yaşadıklarını ancak televizyon ve saate baktıklarında bir hata olduğunu anladıklarını söyledi. Bayraklı ilçesinde erken okunan ezanı duyduğunu söyleyen İlyas Demir, “Akşam namazı için abdest alıyordum, inanamadım.
Diyanet'in imsak açıklaması: Halkımız başkanlığımıza güvenmeye devam etmeli
Halkımız, ibadet hayatlarıyla ilgili hususlarda bir tereddüt yaşamamalı ve bu hususta Başkanlığımıza güvenmeye devam etmelidir." denildi. Kurumdan yapılan açıklamada, “Başkanlık imsak vaktinin belirlenmesi hususunda öteden beri birbirine tamamen zıt iki tür eleştiriye muhatap olmaktadır