terhan

Neşter davasında karar çıktı
kullanmaları karşılığında haklı bir hususun temini için rüşvet vermek" eylemlerinden dolayı 765 TCK'nın 213-2 maddesi; sanıklar Aziz Demirhan Atasoy, Erhan Fırat Terhan, Fikri Üçgül, Tamer Sehar ve Nurullah Albayrak hakkında "görevi kötüye kullanmak" eylemlerinden dolayı 765 sayılı TCK'nın 240.
Deprem ile çatlayan yem deposu, baba-oğulun üstüne çöktü: 1 ölü, 1 yaralı
Baba ve oğul oldukları öğrenilen Mahmut Terhan (49) ve oğlu Nevzat Terhan (24), ahırdaki hayvanlarına yem vermek için sabah erken saatlerde kalktı. Baba Mahmut Terhan oğlu Nevzat Terhan ile birlikte yem deposundan saman almak için depoya girdi.
'Türkiye gelecek 10 yılını görüp planlıyorsa, bu başarılı bir 8 yıla dayanır'
Toplantıda İZİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Terhan ise derneklerinin İzmir ve Türk ekonomisi için önemli bir değer olduğunu söyledi. (CİHAN)
İzmirli iş adamları, Çek Cumhuriyeti'nden mutlu döndü
Formunda konuşan İZİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Terhan, "Çek Cumhuriyeti'nin ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında Türkiye 19. sırada, ithalat yaptığı ülkeler sıralamasında 26.
İZİAD Çek Cumhuriyeti’nden iş bağlantılarıyla döndü
İZİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Terhan, forumda yaptığı konuşmada Çek Cumhuriyetin ihracat yaptığı ülkeler arasında Türkiye’nin 19. sırada bulunduğunu belirtti.
İzmirli işadamları, ticareti arttırmak için Çek Cumhuriyeti’ne gitti
İZİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Terhan, Çek Cumhuriyeti'nin Türkiye’den ithalatı 207 milyon dolar iken Türkiye’den ihracatının ise 213,3 milyon dolar olduğunu söyledi. 12 kişilik heyetin tekstil, makine, inşaat, tarım, gıda, demir çelik, otomotiv ve ayakkabı sektörlerinde faaliyet gösteren firmalardan oluştuğunu belirten Terhan, “Prag Sanayi
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı: Türkiye ekonomisi en güzel dönemini yaşıyor
Bayraklı ilçesindeki dernek merkezinde yapılan toplantıya, İZİAD Başkanı Özcan Terhan ve 100’e yakın işadamı katıldı. Hayatından kesitler anlatan ve tecrübelerini paylaşan İESOB Başkanı Mutlu, İzmir’in meslek kuruluşu bakımından ikinci sırada olduğunu, İstanbul’un birinci, Ankara’nınsa üçüncü sırada
İzmirli işadamları üç günde 20 milyon dolarlık iş hacmine ulaştı
İZİAD Başkanı Özcan Terhan, 135 ülkenin işadamlarının katıldığı Dünya Ticaret Zirvesi'ne katılan Filipinler, Tanzanya ve Kamerunlu işadamlarını İzmir'e getirerek burada ikili iş görüşmeleri ve firma ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi
Irak pazarı Egeli işadamlarına bereketli geldi
İZİAD Başkanı Özcan Terhan ise son 6 ay içinde Türkiye'nin Irak'a olan ihracatının yüzde 400 arttığını hatırlatarak, bu büyüyen pastadan Egeli ve İzmirli işadamlarının da pay almasını amaçladıklarını belirtti.
İZİAD Başkanı Terhan: Şehrin ticaretini geliştireceğiz
Yeni yönetim kurulunu kısa bir süre önce oluşturan İzmir İşadamları Derneği (İZİAD) Başkanı Özcan Terhan, amaçlarının şehrin ticaretini ve ihracatını arttırmak olduğunu söyledi. Terhan yaptığı açıklamada, İzmirli işadamı ve sanayicilerin değişik pazarlar araması gerektiğini dile getirdi.