teriyle

Aziz Yıldırım, Ekşioğlu ve Mosturoğlu, kötü şöhret sahibi değil
Tüm şampiyonluklar alın teriyle kazanılmıştır. Şampiyonlukların hepsi lekesiz ve temizdir." diye konuştu. Yöneticilerden İlhan Ekşioğlu ise yaptığı açıklamada, "Yaşanan sürece dair çok fazla şey kalmadı.
Proje tanıtımına Binali Yıldırım'ın esprileri damga vurdu
Neyle yazıyorlar, akıl teriyle yazıyorlar. Geleceği yazanlar kelimesi ile çok güzel bir isim seçmişsiniz. Fakat şu mentrolleri karıştırmayın.
Kılıçdaroğlu: Müslüman, müslümanın kanını dökmesin, istemiyoruz
Eğer bu ülkeyi babalarımız, dedelerimiz alın teriyle, gözyaşıyla, şehit kanlarıyla kurdularsa, cumhuriyeti kurdularsa o cumhuriyete sadece benim sahip çıkmam doğru olmaz. Hep beraber sahip çıkacağız.
Emniyet Müdürü Kara, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı
aramalarını isteyen Kara, “Vatandaşlarımızın bu telefonlar karşısında adeta hipnoz olmuş gibi dolandırıcıların yalanlarına kapılmaları neticesinde alın teriyle kazandıkları birikimleri çöpe atılmaktadır.
Karşıyaka Belediyesi Kent A.Ş. işçilerine yüzde 14 zam yaptı
Sendikayla bayramdan önce anlaşmaya varmış olmanın kendilerini de mutlu ettiğini belirten Durak, “Alınlarının teriyle Karşıyaka’ya hizmet eden çalışma arkadaşlarımın mağdur olmalarına izin vermemiz mümkün değil.
'Türkiye'de akaryakıt tüketimi araç sayısı ile aynı oranda artmıyor'
Bunu kontrol edemezseniz, alın teriyle bu işi yapanlara büyük haksızlık etmiş olursunuz.” dedi. Hükümetin geçmiş yıllarda iyi niyetle yaptığı deniz ticaretini teşvik amaçlı ÖTV düzenlemesinin bugün kontrol dışına çıktığını ifade eden Ebubekir Yağız,“ Deniz yoluyla
Sarıgül: Nereye gideceğimi halkın kararıyla kamuoyu yoklamaları belirleyecek
günlerde bir gazetede çıkan, Aydın Doğan, Mustafa Koç ve Mustafa Sarıgül’ün bir villada görüştüğü şeklindeki haberin hatırlatılması üzerine Sarıgül, “Ben alın teriyle, emekle, bütün çalışanlarla, bütün sendikalarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla bütün üretenlerle ve esnaflarla, herkesle görüşüyorum“ cevabını verdi.
Demirtaş: Öcalan, koşulları düzeltilmezse süreçte olmayacağını söyledi
Peki bunu nasıl yapıyor alın teriyle mi? Faizle. Faiz lobisi budur işte.” şeklinde konuştu. Anadilde eğitim ve Uludere olayı nedeniyle Erdoğan’a eleştirilerini sürdüren Demirtaş, “Sen ‘anadilde eğitim olmaz’ diyorsan ‘Kürtler anadilinde eğitim yapamaz’ diyorsan
Adana Valiliği tarım işçilerine iftar verdi
Dostluk, kardeşlik, yardımlaşma paylaşma duygularını sizlere ifade ederken, sizin gibi birbirinden kıymetli, alnının teriyle ekmeğini kazanan kardeşlerimizle beraber olmak, onların aile fertleriyle beraber olmak bizim için büyük bir gururdur.
Kimse Yok Mu Derneği, Karınca Yuvası projesiyle hayırseverleri yarıştırdı
Daha önce hep maddi yardımlarda bulundum ancak bu sefer bende alnımın teriyle bir iş yaptım. Çok mutlu ve gururluyum.” dedi. Susutown markasının sahibi tasarımcı Şüheda Aydın da Filistin için kıyafet tasarladı.
Refik Arkan: Trabzonspor maçından sonra kupamızı alacağız
Biz buraya alnımızın teriyle geldik ve şampiyon olduk. Önümüz açık. Avrupa'da taraftarımız bu şampiyonluktan tatmin olmuyor. Hedef yurt dışında mutlaka Şampiyonlar Ligi'nde başarı elde etmemiz gerekiyor.
Başkan Genç: Her zaman emekçilerin yanındayız
1 Mayıs’ı emeğiyle, alın teriyle geçimini temin eden, milli gelire büyük katkı sağlayan milyonlarca çalışanın gururla idrak ettiği anlamlı bir günün şeklinde gördüğünü kaydetti. Helal kazancını elde etmenin arayışında olan işçilerin millet ve devlet hayatında yeri doldurulamaz önem ve kıymeti bulunduğunun altını çizen Başkan Osman Genç
Fikret Orman: Gelek yıl Avrupa Kupaları'na katılamama durumumuz var
Beşiktaş sahada şerefiyle oynayan, hakkıyla kazanan, alının teriyle mücadele ederek oynuyor. Oyuncularımız mücadele etti. Direkten dönen toplarımız oldu. Artık bu maç geride kaldı.
Takım elbiseli hırsız, el çabukluğuyla künyeyi çaldı
Durumu polise bildiren Tekin, çok üzgün olduğunu belirterek, “Alın teriyle bir şeyler kazanmaya çalışıyoruz. Akşam üstü 14.60 sıralarında geldi. Takım elbise giymiş, temiz birine benziyordu.
Türkan Şoray: Sanatın en büyük engeli sansürdür
Emeğimle alnımın teriyle. Her işin kendine göre zorluğu vardır bizim mesleğimizde dışarıda görüldüğü gibi değildir. Belki son yıllarda Türk sinemasının gelişmesi ile daha rahat koşullarda film çekiliyor ama bunun emeğini bizler çektik.
Fuat Çapa: Galibiyeti, hak eden takım bizdik
Bu güne kadar hiçbir zaman haksız kazanç elde etmediğini dile getiren genç teknik adam, şöyle konuştu: "Bugüne kadar kazandığım paralar alın teriyle kazanıldı. Ben hiçbir zaman hiç bir şeyi fazlasını istemedim.
Kasımpaşa, Volkan ve Emre'nin küfrünün üzerine gidiyor
Bu doğrultuda alın teriyle yürüttüğü spor mücadelesinde, hak ve hukukuna yönelik saldırılara ve bu saldırıların sorumlularına karşı, gerek Spor Hukuku ve gerekse genel hukuk ilkelerinin uygun gördüğü her türlü platformda hak ve hukuk mücadelesi
Kardeş Kılıçdaroğlu: İşten çıkarılmadım, izne ayrıldım
Ben de alnımın teriyle çalışıyorum. Kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum.” ifadelerini kullandı.Söz konusu haberlerin ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Tekin ile telefonda görüştüğünü ifade eden kardeş Kılıçdaroğlu, “Ağabeyim Kemal
"Türkiye'de istihdam politikaları sağlam insanlar düşünülerek hazırlanıyor"
Seyyar, "Emek piyasasına giremeyen, alın teriyle ekmek parası kazanamayan engelliler büyük problem yaşıyorlar. Hem sosyal alanda hem de emek piyasasına girmeleri noktasında önlerinde engeller var.
'Ukrayna’da fuhşa hayır' grubunun lideri Cihan’a konuştu(Özel)
Burada çok sayıda inşaat şirketi ve anlının teriyle para kazananlar, evlilik yapanlar var. Biz sevgiye karşı değiliz. Biz iş, aş ve evlilik için gelenlere de karşı değiliz.
Cihan TV Network, 10. yaşını kutladı
Türkiye’nin kendi beyin gücüyle, akıl teriyle tamamen yüzde 100 Türk malı uydunun yapımı için çalışmaların başladığını aktaran Yıldırım, “Türk insanı artık her türlü ileri teknoloji ürününü yapabilecek bilgiye beceriye sahiptir.
Cihan TV Network, 10. yaşını kutladı
Türkiye’nin kendi beyin gücüyle, akıl teriyle tamamen yüzde 100 Türk malı uydunun yapımı için çalışmaların başladığını aktaran Yıldırım, “Türk insanı artık her türlü ileri teknoloji ürününü yapabilecek bilgiye beceriye sahiptir.
Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Ulaştırma Bakanlığı bütçesi görüşüldü
Tren işletmeciliğine geçen ülke haline geldiğini aktaran Yıldırım, Ankara-Konya hattı, tamamen Türk mühendis ve girişimcilerinin, Türk işçilerinin alın teriyle yapıldığını kaydetti. Yıldırım, İstanbul, Bursa, Yozgat, Sivas, İzmir, Bilecik, Sakarya, Kocaeli, Afyon, Uşak ve Manisa'yı hızlı trene kavuşturmak için yoğun şekilde çalıştıklarını bildirdi.
'Marka Şehrin Markaları' ödül töreni yarın
İşte bu ortak payda çerçevesinde Gaziantepimizin örnek bir dünya şehri olması için bilgisiyle, alın teriyle ve emeğiyle yılmadan var gücüyle çalışan sanayicilerimize teşekkür etmek için bu programı tertip ettik.
Karakol baskınında yaralanan gaziye fotokopiden üstün hizmet belgesi gönderildi
Evine alnının teriyle ekmek getirecek Mehmet öldü. Ben evladıma mama parası bulamıyorum, eşimi dışarı çıkarıp gezdiremiyorum. Elimi geri versinler, başka bir şey istemem.
Elinin hamuruyla kahvehane işletiyor
Alnımızın teriyle kazanıyoruz paramızı. Kötü bir şey değil yani kahvede bayanın çalışması. Annemle gurur duyuyorum.
Kılıçdaroğlu: Biz hiçbir zaman gaza bas, frene bas demiyoruz
Nitelikli iş gücünü yaratmanın yollarından birisi, kişinin alın teriyle kazanma ihtiyacını hissetmesidir. Bu bizim kültürümüzde yaratılan önemli gediklerden, fay hatlarından birisidir. Politikayı da derinden etkileyen fay hatlarından birisidir.
'Dershaneler kapatılırsa terör örgütleri öğrencilere daha kolay ulaşır'
100 bin kişilik istihdamı, yaklaşık 2 milyar dolarlık bir sektörü bitirmek, üniversiteye bileğinin hakkıyla, alnının teriyle girmek isteyen öğrencinin hayallerini yıkmak, bu işe gönül vermiş ve insanüstü çaba göstererek çalışan öğretmenlerin, personelin işlerini ellerinden almak hangi
Güneydoğu'daki pamuk ve üretim tesisleri sigortalanmıyor, üretici tepkili
Bu ülkeye, bu ülkede yaşayan insanlara, alın teriyle üretim yapan tarım sektöründeki insanlarımıza, bu ürünlere katma değer katan sanayici ve iş adamlarımıza yönelik bu haksız uygulamaya son verilmesini istiyoruz.
Muhalif vekil parlamentodan atıldı, iç savaşla tehdit etti
Kseniya Sobçak’ın (faal muhalif isim, televizyon yıldızı) alın teriyle televizyondan kazandığı paralarına el koydunuz. Nerde o paralar? Belki güvenlik işleri için mi harcadınız?
Gıda ve tarımda dış ticaret fazlası 2 milyar dolara yükseldi
Türk çiftçisinin bin bir zahmetle, yüksek girdi maliyetleriyle, tabii afetlerle mücadele ederek, alın teriyle ürettiği ürünler ihracat şansı bulmuştur. Tarım ve gıda ihracatı gittikçe artan oranda ekonomiye katkı yapar hale gelmiştir.
Patnos Sanayi Sitesi'nde üretici elektrik verilmediğinden dolayı çalışamıyor
Bizler burada beden gücüyle, alnımızın teriyle ekmek kazanıyoruz. 150 iş yerinin olduğu ve Türkiye, hatta dünyaya çalışan bir sanayinin yolları bozuk. Müşteri, bu pisliğe gelmek istemiyor.
'Kulübün büyüklüğü Yıldırım’ın suçsuz olduğunu göstermez'
çerçevesinde sürmesi gereken rekabet ortamını, sözde kulüpleri lehine avantaj sağlama çabası içerisine girerek başta kendi kulüp taraftarları, alınlarının teriyle sahada mücadele eden sporcular, teknik heyet olmak üzere tüm spor camiasına yönelik suç işleyen sanıklar ve onlara yüklenen teşvik ve şike suçlarına yöneliktir
Toyota Türkiye fabrikasına 700-800 işçi alacak
Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün ise Özer'in daveti üzerine iftar yemeğine katıldıklarını, önce fabrikayı gezdiklerini ardından da alın teriyle, bileğinin gücüyle Toyota markasına güç katan, Türkiye'ye değer katan işçi kardeşleriyle iftar yemeği yediklerini söyledi.
Ankara'da göçük: Milletvekilleri olay yerinde incelemelerde bulundu
Alın teriyle evine ekmek götürmek için çalışan işçilerin böyle bir durum yaşamalarının üzüntü verici olduğunu söyledi. ‘’Başımız sağ olsun’’ diyen Vural’ın oldukça üzüntülü olduğu gözlendi.
Bakan Yıldırım’dan atanamayan itfaiyecilere müjde
Yıldırım, “Evine aş götürmek isteyen, hakkıyla, alnının teriyle çalışmak isteyen gençlerimizin mağdur olmasına izin veremezdik. Gençlerimize verdiğimiz sözü yerine getirdik, onları bu haksız mağduriyetten kurtardık.
Adanaspor Teknik Direktörü Eriş: Şampiyonluğa inanmışlığın üzüntüsünü yaşıyoruz
Ama verebileceğimizin en iyisini alın teriyle vermeye gayret ettiğimizi düşünüyorum.” KIRMIZI KART BİZLERİN DE ZORUNA GİTTİ Adanaspor’un Süper Lig’e çıkmasının şehrin hayatını ilgilendirdiğini, bu bakımdan yediden yetmişe herkesin yüksek bir beklentiye girdiğini hatırlatan Levent Eriş
Hisarcıklıoğlu: Cumhurbaşkanı ve başbakanın yetkileri yeniden düzenlenmeli
O halde alın teriyle çalışan, ticaret yapan tüccarımız, sanayicimiz de müşterisinin sicilini neden görmesin?” dedi. Bununla ilgili bir çalışma hazırladıklarını dile getiren Hisarcıklıoğlu, “Hem çek alanı, hem de çek verenin mahremiyetini koruyan bir sistem önerdik.
Kırmızı mercimek hasadı başladı
Kalitesiz ithal mercimeğin iç piyasada yerli ürün adı altında satıldığını ifade eden Öter, "Çiftçimizin alın teriyle ürettiği besin değeri ve kalorisi yüksek yerli ürünümüzün hak ettiği değeri bulamamasından her geçen yıl üretimi azalmaktadır.
Irmak-Karabük-Zonguldak demiryolu projesinin temeli atıldı
Toprağın alın teriyle harmanlanıp demire ve çeliğe dönüştüğü Karabük'te bu töreni gerçekleştiriyor olmak da ayrıca anlamlı. Karabük sanayisiyle, ekonomisiyle, muhteşem doğasıyla gerçekten de Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için bize güç veren, itici güç olan bir şehrimizdir
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: İnşallah EXPO'da İzmirimiz ipi göğüsleyecek
Ardından İzmir Bölgesel Yenilik Stratejisi tanıtım toplantısına katılan Bakan Yılmaz, beden teriyle değil akıl teriyle kalkınma dönemine girildiğini, bilgi ve yeniliğin iç içe geçen kavramlar haline geldiğini ifade etti.
DÜZELTME- Memur-Sen hükümetin memur zammı teklifini protesto etti
2012 yılı bütçesinde faiz ödemelerine yaklaşık 50 milyar lira kaynak ayıran bir hükümetin, emeğiyle, alın teriyle ülkesine hizmet eden kamu görevlilerine 2012 yılı içinde yüzde 16’lık, 2013 yılı için yüzde 14 veremiyorum demesi anlaşılır ve kabul edilir değildir.
Aziz Yıldırım'dan sarı - lacivertli taraftarlara mesaj
Sizlerin emeğiyle alın teriyle yine yurdun dört bir yanından "Fenerbahçe" çığlıkları yükselecek ve tüm Türkiye bayram edecek. Her Galatasaray maçının bayram olduğunu bilen tüm Fenerbahçeli gibi bizlerin de yüreği heyecanla çarpmakta.
Prof. Dr. Ali Uras'ı son yolculuğuna dostları uğurladı
Kimi emeği, kimi vizyonu, kimi formasına akıttığı teriyle bugünün Galatasaray’ının yaratılmasında büyük katkıda bulunmuştur. Bir kişi düşünün bunların hepsini gerçekleştirmiş.
Siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarından Trabzonspor’a tam destek
Sportif başarıların sahada gösterilecek mücadele sırasında akıtılacak alın teriyle kazanılacağı inancında olan bizler, farklı yollarla elde edilecek kazanımların hiçbir değer taşımadığına yürekten inanıyoruz.
Yönden: Vergimizi ödeyerek ekonomimizi geliştirelim
Bugün alın teriyle, sabırla, artık yan komşunla değil, yan ilinle değil kıtalar arası büyük bir rekabeti yönetebilenler ayakta kalıyor. Bunun içindir ki Türkiye ayakta sağlam adımlarla durmak istiyorsa vergi gibi görevleri yerine getirmelidir'' ifadelerini kullandı.
Bahçeli: Türkiye’nin yeni bir Çanakkale ruhuna ihtiyacı var
"Yozgatlı’nın, Iğdırlı’nın, Erzurumlu’nun, Diyarbakırlı’nın, Rizeli’nin, Sinoplu’nun, Antalyalı’nın, Balıkesirli’nin, Sakaryalı’nın göz nuruyla, alın teriyle ve kefensiz bedeniyle bir araya gelip hiç düşünmeden tutuşturduğu bağımsızlık meşalesidir.
Şimşek: Akaryakıt zammının kaynağı uluslararası piyasalardaki artış
Bugün paradan para kazanmanın çok kolay olduğu dönemlerin bittiğinin altını çizen Şahin, “Bugün alın teriyle, sabırla, artık yan komşunla değil, yan ilinle değil kıtalar arası büyük bir rekabeti yönetebilenler ayakta kalıyor.
Başbakan: Yetim kalan çocukların ahını yerde bırakmayız
Milyarlarca liralık yatırım yapanların, kar elde edenlerin alın teriyle geçinen işçilerin hayatlarını hiçe saymalarını asla kabul etmeyeceklerini belirten Erdoğan, “Olayda sorumluluğu bulunanlar en kısa sürede adalete teslim edilecekler.
Topbaş: İnşaat tabelalarının bile kuralı var, işçi barınaklarının yok
Yaşananlardan büyük üzüntü duyduğunu belirten Topbaş, "Yangında, ekmeğini taştan çıkaran, alın teriyle para kazanıp hayatını devam ettiren 11 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hele bir tanesi var ki yakında düğününü yapacak olan ve 3-5 kuruş biriktirme heyecanında olan bir insan.