teşvik

Remzi Kazmaz: TFF, dosyayı tekrar açar
Burada da TFF Etik Kurulu teşvik ve şikeden bahsediyor. TFF, şike sahaya yansımadı diyor. UEFA'nın vereceği karar sonrası iki yol var. Birincisi TFF, ya baştan dosyayı ele alacak.
Trabzonsporlular, 'Temiz fubol' eylemi yaptı
İSTANBUL - Trabzonsporlu bir grup taraftar, 3 Temmuz 2011'den itibaren şike ve teşvik iddiaları ile ilgili yaşananları protesto ederek Taksim Tünel'de pankart açtı. Taraftarlar, “3 Temmuz süreci, Türk futbolundaki pislikleri ortaya döktü.
İşadamlarından çözüm süreciyle birlikte bölgeler arası ortak girişim
olan inancını koruduğunu belirterek, “İlimize küçük ve büyük çapta gelebilecek her türlü yatırımları destekliyor, ilimizin özellikle çözüm süreci ve son teşvik paketiyle hakettiği kalkınmışlık düzeyini yakalayacağına inanıyoruz.
Et ve Süt Kurumu et üreticileriyle besicilik sözleşmesi imzaladı
yetiştirdikleri hayvanları rahatlıkla satabilecekleri pazarlar oluşturulması için çalıştıklarını anlatarak, besicileri korumak, daha planlı bir üretime teşvik etmek ve hayvancılığı sürdürebilmelerine katkı sağlamak amacı ile söz konusu adımları attıklarını söyledi.
Fransa'da bölgesel diller ve azınlık dillerine devlet güvencesi geliyor
Fransız bakan, bölgesel dillerle ilgili çalışma yerine İngilizce'nin teşvik edilmesi ile ilgili gelen eleştirileri de doğru bulmadığını vurgulayarak, ''Siz eğer kendi ülkenizde bu farklılığa karşı çıkarsanız, dilsel çeşitlilik adına Frankofoniyi savunamazsınız.
TFF Yönetim Kurulu üyesi Üner: TFF ile vuruşmam şimdi başlıyor
Hadi onu geçtim TFF Tahkimiyle teşvik eylemi gerçekleştirdiğini kesinleştirdi. Hadi bıraktım 6 maçı şikeyi. Bir maçta teşvikten bir puan silseniz Trabzonspor'u şampiyon ilan etmemiz gerekiyor.
İstanbul’da kentsel dönüşüme giren bina sayısı 30 kat arttı
Ancak bu dönüşüm estetik açısından bu dönüşümleri destekleyen bir kurulun olması ve toplumun mümkün olabildiğince çok alansal dönüşümlere teşvik edilmesi gerekli." dedi.
Türkiye ile Pakistan savunma işbirliği gelişiyor
Rana Tanveer yaptığı değerlendirmede, Pakistan’ın barışçıl ve istikrarlı bir Afganistan için uzlaşma sürecini teşvik edecek Türkiye gibi dost ülkelerle birlikte çalışmak istediklerini vurguladı.HEYET 3 ŞUBAT'TA KADAR TÜRKİYE'DE
TZOB: Kuraklığın önlemi sulama yatırımları
Kuraklığa dayanıklı kültür bitkileri tarımı teşvik edilmeli, üretimini yaptığı en fazla gelir getiren ürün ile olan fark, ürün bazlı destek olarak üreticiye ödenmelidir. Üreticilerimizin suyu bilinçli kullanması için çiftçilerimize gerekli eğitimler verilmeli ve dekarda kullanılacak su miktarı belirlenerek gereğinden fazla su kullanımının
Obama,saatlik ücretlere zam yapılmasını istedi
Obama, maaş artış tasarısının Kongre’den geçerek ülke geneline yayılmasını teşvik ediyor. Tasarının yasalaşması halinde asgari ücret 15 bin dolardan 21 bin dolara yükselecek.HERKES İÇİN FIRSAT
Putin’den AB’ye “Ukrayna’nın içişlerine karışmayın!” uyarısı
Putin, “Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’nde olaylar çıktığında bizim dışişleri bakanımızın Avrupa karşıtı gösterilere katıldığını ve bir şeyler yapmaya teşvik ettiğini hayal etmeye çalışıyorum. Bu güzel olmazdı. Ukrayna halkının da bu düşünce ile Rusya ve diğerlerinin işlerine karışmasını istemez.
Koza Altın, Gümüşhane'deki tesislerini Şubat'ta kapatıyor
başlayarak tesis kurmaya kadar her aşamada bilgi birikimi olan ve kendi risk sermayesi ile çalışan maden şirketleri her ülke tarafından davet edilmekte ve teşvik edilmektedir. Sektördeki kısıtlama ve uygulamalar nedeni ile Türkiyede yapılan 300 sondajdan sadece 1 tanesi madene dönüşürken bu oran dünya ortalamalarında 100’de 1'dir.
TZOB: Yeraltı sularına sayaç takma zorunluluğu ertelenmeli
kullanımına yol açan sulama yöntemleri yerine yağmurlama ve damla sulama gibi su tasarrufu sağlayan basınçlı sulama sistemlerine geçilmesi için üretici teşvik edilmelidir.” Bayraktar, su sıkıntısı çeken, çölleşme riski olan bölgelerde, yöreye uygun, kuraklığa dayanıklı kültür bitkilerine verilen ürün bazlı desteklerin artırılması
'Anadolu'nun petrolü bor, yabancıya kazandırıyor'
Borun katkı malzemesi olarak kullanıldığı, katma değeri yüksek ürünler üretilmesi ve işlenmesi teşvik edilsin. İlgili tüm kurum ve kuruluşlar da bir an önce harekete geçirilsin.” (CİHAN)
ABD,Orta Afrika’yı ambargo ile tehdit etti
ABD Dişişleri Bakanı John Kerry, OAC’de patlak veren şiddet olaylarının ardından yaptığı açıklamada, "Kendi şahsi emelleri için şiddeti teşvik edenler ve azmettirenler, istikrarı bozanlar için ambargo uygulamayı düşünüyoruz.
Çarşamba Ziraat Odası: Doğru gübreleme için toprağı tahlil ettirin
Toprak analizinde devlet, dönüm başına maddi kaynakla bir bölümünü de karşılayıp analizi de teşvik ediyor.” dedi. TOPRAK TAHLİLLERİNİN AMACI
İZTO Başkanı Demirtaş: Taksit kaldırılırsa iletişim sektörü yarı yolda kalır
Diğer yandan sektörün gelişimi için de özellikle akıllı telefonların üretimi olmak üzere yerli üreticilere teşvik verilmeli. Küresel markaların ve üreticilerin ülkemizde üretim yapmaları teşvik edilmeli.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Kürt meselesinin çözümü adına çevresindekilere yıllardır teşvik ve tavsiyelerde bulunduğunu ve bu yönde birçok projenin hayata geçirildiğini hatırlatan Gülen, ama şimdi tam tersi bir karalama imajı oluşturulmaya çalışıldığını kaydetti.
Türkmenistan'dan özel sektöre 100 milyon dolar kredi
AŞKABAT - Türkmenistan yönetimi, özel sektörü teşvik etmek amacıyla 300 milyon manat (100 milyon dolardan fazla) ucuz kredi imkanı sağlama kararı aldı.Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, konuyla ilgili kararnameyi imzaladı.
Çin: Uygur profesör Tohti, ‘’ayrılıkçı’’ faaliyetlere girişti
anlaştığı ve interneti Uygur bölgesinin bağımsızlığını savunmak için kullandığı, hocalık yaptığı sınıfların avantajından yararlanarak, hükümeti devirmeye teşvik ettiği ileri sürüldü.Açıklamada ayrıca, Tohti’nin bir internet sitesi kurduğu, takipçilerinin yardımıyla söz konusu sitesinden söylenti, çarpıtma, bazı olayları abartma, etnik nefreti
Hak-İş Başkanı: Taşeron sistemiyle 17. yüzyılın köle tüccarlığı yeniden hortladı
Arslan, "Biz Hak-İş ve Hizmet-İş olarak kölelik sistemiyle eş değer bir hale gelen, kabul edilemez bulduğumuz alt işverenlik uygulamasını, teşvik eden politikaların, derhal terk edilmesini istiyoruz.
‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
İnsanımızın eğitim yoluyla dünyaya açılmasını teşvik ettiği gibi iş adamlarımızın da farklı coğrafyalarda ticaret ve yatırım yapmasını tavsiye edenMuhteremFethullah Gülen Hocaefendi ile Genel Sekreterimiz Dr.
İşadamları: Geminin içerisindekilerce batırılacağı akla ve mantığa sığmaz
Fincan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ülkemizde ve bölgemizde oluşan istikrar ve yeni teşvik yasasının getirdiği yatırımlar devamı ve hedeflere doğru gidebilmemiz için bizi tehdit eden, devletimizi tehdit eden bu husus biz iş adamları karşı karşıya değil
ATSO Başkanı: ‘Kaotik ortamdan' çıkış yolu evrensel hukuktur
ANTALYA - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO), başarılı gerçek ve tüzel kişi üyelerini teşvik amacıyla her yıl düzenlediği geleneksel ödül töreni yapıldı. SGK'ya en çok prim ödeyen, en çok istihdam sağlayan, döviz kazandıran, vergi birincisi olan, Türkiye'nin ilk ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasına giren ATSO üyelerinin
Fatih Terim'i küçük futbolcular 'dede' diye karşıladı
Bu tip düşünenleri fazlalaştırmak, teşvik edip yanında olmak gerektiğine değinerek, “Tesislerin, bir Avrupa kulübünün altyapısından farkı yok. Çözümü dışarıda aramaya gerek yok, Türkiye'de de var böyle şeyler.
AB eski büyükelçisi: Tasfiyeler suçun kabulü gibi; mesele üyelik değil demokrasi
Siyasi bir teşvik olmaması halinde, reformlar da kolay olmaz, Türkiye’deki iktidar arzu ettiği sürece bizim de, bağları tekrar güçlendirmemiz gerekiyor.-Avrupa Birliği Türkiye’de yaşananlara nasıl müdahale edebilir?
‘Katma değeri yüksek yatırımlara yönelmezsek, ihracat hedefine ulaşamayız’
Konukoğlu, 2013 yılında alınan yatırım teşvik belgelerinde Gaziantep ile diğer illerin karşılaştırmasını yaparken, Gaziantep’in geçen yıl 179 adet yatırım teşvik belgesi aldığını, toplam tutarı 1 milyar 842 milyon TL olan bu yatırımlarla 4 bin 937 kişinin istihdam
Bülent Uygun: Adaletsizce ölmeyi tercih ederim
Mahkemenin Eskişehir-Trabzon maçında teşvik suçu işlediğine karar vermesine rağmen Futbol Federasyonu kurullarının kendisini suçsuz bulduğunu hatırlatan Uygun, adaletsizlikten yakındı. Uygun, "Adalet adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa, adaletsizce ölmeyi tercih ederim.
Moody’s Rusya’nın büyüme tahminini artırdı
Ekonominin tekel yapısının kırılması, devletin müdahalesinin asgariye indirilmesi, daha verimli bir işçi piyasası, hammadde dışı ihracatın teşvik edilmesi gibi başlıklar da planda yer alıyor.Tabii kaynaklara dayalı son 13 yılda Rusya ekonomisinin büyüme sağladığı, yeni bir ivme kazanmak için orta ve küçük ölçekli şirketlerin üzerindeki kontrolün daha
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Yargıtay tarafından hakkında şike, teşvik primi vermek ve örgüt kurmak suçlarından hapis cezası onanan Yıldırım, kendisine ve Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğunu iddia etti. Yıldırım, Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi şike davasının da aynı kumpasın bir sonucu olduğunu söyledi.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Türk halkının, toplumunun tüm kesimleri ve ülkelenin tüm kurumları içerisinde temsil edilmesini teşvik ettim. Çünkü bu kurumların toplumdaki çeşitliliği yansıtması önemli. Ancak öğrenciler ve aileleri tarafından yapılan seçimler birçok faktörce şekilleniyor.
Almanya'da yüz binlerce akademisyen asgari ücretten az maaşla yaşıyor
CSU, AKADEMİSYENLERİ TEŞVİK EDECEKÖte yandan çok sayıda akademisyenin bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışma şartlarının da pek iyi olmadığı bildirildi. Konu hakkında bir basın açıklaması yapan Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi’nin (CSU) Bilim ve Sanat Çalışma Grubu Başkanı Oliver Jörg, Bavyera üniversitelerinde çalışacak
Fikret Orman: Şike sürecinden sonra yöneticiler bu konularda aksiyona giremez
Suçun olduğu yerde cezanın da olması gerektiğini vurgulayan Orman konuşmasında, "6222’ye baktığımız zaman kanun gibi gözükse bile bunu teşvik edenler, bilet verenler, para verenler, bağırttıranlara ceza var mı?
Güney Kıbrıs'ta Türkçe broşür dağıttığı için dövüldü
Limasol Öğrenci Koordinasyon Komitesi'nden yapılan açıklamada, "belirli bir siyasi pozisyon alan ve belirli öğrenci gruplarını şiddete teşvik eden bir grup öğretmenlerin de cezalandırılması" çağrısında bulundu.
Kazmaz: Fenerbahçe davası yeni bir kaos ortamı yarattı
yaptığı basın açıklamasında, şike davasında hangi yolların izleneceğini sıralayarak şunları kaydetti: “3 Temmuz 2011’de başlayan şike süreci ile ilgili, teşvik ve şike ile ilgili soruşturmanın yanına çıkar amaçlı örgüt suçlamaları eklenmek kaydıyla görülmesi gereken asliye ceza mahkemelerinden bu dava alınarak, özel yetkili
Çöl kumlarını şekillendiren Araplar, masallara hayat veriyor (Özel)
Haber Ajansı’na (Cihan) açıklama yapan Proje Müdürü Yusuf el Daur, küçük işletmelere destek olmak ve Kuveytli gençlerin özel sektör projelerine katılımını teşvik etmek için her yıl geleneksek etkinlik düzenlediklerini söyledi.
Yargıtay, şike davasında kararını verdi
Aydın ve Yavuz Ağırgöl'ün Fenerbahçe – MKE Ankaragücü müsabakasında şikeye teşebbüs etmekten ve Samet Güzel’in ise Trabzonspor – Bursaspor müsabakasında teşvik primi verilmesine yardım etmek suçundan cezasını onadı.
Trabzonspor eski asbaşkanı Şakar: Bizim adımıza adalet yerini buldu
Ceza Dairesi, ayrıca Yıldırım'ın birden fazla maça ilişkin şike, teşvik primi ve rüşvetten suçlarını onadı. Şike soruşturmasında adı geçen Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener ile eski asbaşkan Nevzat Şakar beraat etti.
Yargıtay, şike davası kararını açıkladı
Spor Toto Süper Lig'in yayıncı kuruluşunda yer alan habere göre Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın örgüt, birden fazla şike ve teşvik primi suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık cezası Yargıtay tarafından onandı.
Davutoğlu: Suriye dramının baş sorumlusu BM Güvenlik Konseyi’dir
Suriye krizinde yoğun diplomatik trafiğinin sürdüğünü belirten Davutoğlu, ‘‘Suriye muhalefetinin Cenevre-2’ye katılmasını teşvik ediyoruz. Varil bombaları ile saldırılar devam ederken, insani yardıma izin verilmiyor.
Ekmek israfı kampanyasıyla 2,8 milyar TL tasarruf sağlandı
Kampanya kapsamında halkı tam buğday ekmeği tüketmeye teşvik ettiklerini belirten Mehdi Eker, “2012 yılında 450 milyon adet iken, 2013 yılında yüzde 93 oranında artarak yaklaşık 900 milyon adede yükseldi.
Norveç, İsveç'ten hapishane kiralamak istiyor
nedenin mahkum sayısındaki hızlı düşüşü açıklamaya yetmediği, Yüksek Mahkeme’nin 2011’de uyuşturucu trafiği ile ilgili suçlarda hapis dışındaki cezaları teşvik eden içtihadının da bunda rol oynamış olabileceği dile getiriliyor.
Organik tarım destekleme başvurusu başladı
Ankara’nın organik tarım için elverişli şartlara sahip olduğunu kaydeden MuhsinTemel, İl Müdürlüğü olarak organik tarımı teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için çiftçilere yönelik sürekli eğitim çalışmaları yaptıklarını dile getirdi.
İslam Kalkınma Bankası Almatı’da toplandı
süreçte karşılaşılabilecek zorluklara hazır olmaları gerektiğini ifade eden Ali, İslam Kalkınma Bankasına üye ülkelerin İslami finans sektörüne insanların teşvik edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Toplantıda İslami Finans Sektörünün geliştirilmesi ve daha iyi anlatılması için gerekli çalışmaların sürekli anlatılması gerektiği konusu üzerinde duran uzmanlar, İslami
Nakliyatçılar, mazot fiyatına isyan etti, belge mağduriyetine çözüm istedi
18 bin TL bizi teşvik ettiniz. Niçin? Türkiye içinde taşımacılık yapanlar, yurt dışına çıkamayacak. Yurt dışındaki C2 belgeli araçlar Türkiye içinde taşımacılık yapamayacak diye belge çıkarttınız.
Mehmet Şimşek: Mezardan babam çıksa dahi işini yapmam
Eğer arzu ediyorsanız, özel sektörün payı çok düşük bunu artırmak için gelin biz bu anlamda teşvik vermeye razıyız dedik. Bu konuşmalar yeni değil Nimet Hanım'ın bakanlığı döneminde de vardı.
Olpak’tan yolsuzluk soruşturması açıklaması
Olpak, bundan böyle küçük ve orta büyüklükte (KOBİ) şirketlerin önemle ele alınmasını, teşvik edilmesini önerdi. Türkiye’de tasarruf oranlarının gerilerde olduğundan, büyüme borca dayandığından yakınan Olpak, bankaların risk almadığından şikayet etti.
Bundesliga ekipleri kamp yaparken kasalarını da dolduruyor
Kurulu Başkanı Christian Seifert ise bu tür kooperasyonlarla Bundesliga’nın global bir marka olma yolunda önemli adımlar attığını belirterek, "Takımları teşvik ediyoruz, yeni yaptığımız bir işbirliği ile 2015/2016 sezonundan itibaren Amerika kıtasının tamamında Bundesliga maçları yayınlanacak.
TESK: AVM'ler artık bir birlerine de zarar veriyor
Bu çevreci anlayışın yaygınlaşması için de LPG ye zam yapmak yerine teşvik edilmesi gereklidir.” dedi. (CİHAN)
Bakan Yıldız: Petrol akışı devam ediyor
YERLİ KÖMÜR TEŞVİKİ“Kömürle ilgili ne gibi teşvikler sağlanacak?” sorusuna da Bakan Yıldız şu cevabı verdi: “Yerli kömürün teşvik kapsamına alınması ile ilgili çalışmalar yapılmıştı.