tetikçi

Hakan Şükür: İspat edemezseniz namertsiniz
Bu tetikçi gazetenin sahibi değil miydi; "biz bu milletin...' diye küfreden. Elhamdülillah; küfreden değil, şükreden olduk." dedi.Hakan Şükür, sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından aktardığı görüşlerinde şu ifadeleri kullandı:
Hrant Dink’in arkadaşları: Bu dava böyle başlamaz
Adliye binasının önünde grup adına basın açıklaması yapan Gülten Kaya, "Bir tetikçi hapse konuldu, eline silah tutuşturan, onu yüreklendiren birkaç kişi yargı önüne çıktı. Bir kişi azmettirici olarak hapse girdi.
Ergenekon'da en yüksek ceza Muzaffer Tekin'e
Dairesi üyesi hakim Mustafa Yücel Özbilgin'in 'tasarlanarak öldürülmesi'ne ilişkin olayda tetikçi Alparslan Arslan'ı suça azmettirdiği gerekçesiyle Küçük hakkında bir ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası daha verildi.
Gazeteci Hayırsevener cinayetinde verilen karar RSF'yi memnun etti
Cinayetin, Kuruoğlu’nun hapisten avukatı Ferda Dündar aracılığa şoförü Kerem Yılmaz ve tetikçi zanlısı Serkan Erakkuş’a gönderdiği talimat üzerine gerçekleştiğine kanaat getiren mahkeme, gerekçesi daha sonra açıklanacak olan kararında, Erakkuş’a müebbet hapis
Anter'in vurulma anını gözyaşları içinde anlattı
Diyarbakır 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülen duruşmaya, cinayetin tetikçisi olmakla suçlanan ve olaydan 20 yıl sonra Şırnak'ta yakalanan sanık Hamit Yıldırım, görüntülü olarak katıldı. Sanıklar 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ve Aziz Turan (Abdulkadir Aygan) duruşmaya gelmedi.
Bozdağ: Uluslararası toplumun bu vahşet karşısında 'dur' demesi lazım
Mısır’da yaşanan katliamdan, bu katliamın emrini veren darbeciler, bu katliamı yerine getiren tetikçi katiller, sorumlu olduğu kadar, Mısır’daki askeri darbeye destek veren her ülke müşterek sorumludur.
Haluk Ulusoy: UEFA'dan kasırga ve tusunami bekliyorum
Kendi gazetesinde böylesine tetikçi olarak böylesine yazı dizisi hazırlaması son derece manidardır. Haberi olmadığına inanmam mümkün değildir.
Polis, astsubay, doktor, avukat ve kamu görevlilerine örgütten gözaltı
“KENDİ ADAMINI ÖLDÜRMEK İÇİN TETİKÇİ TUTMUŞ”Örgüt lideri olduğu iddia edilen F.Y.’nin daha önce birlikte iş yaptıkları, ancak araları bozulan bir kişiyi öldürtmek için tetikçi tutukları belirlendi.
Dursun Çiçek: İnternet andıcı yasal bir çalışma
Mafyayı bulup tetikçi mi arayacağız?" şeklinde konuştu. (CİHAN)
Dink cinayeti beyaz perdede
Alak, "Bizi şuna inandırmaya çalışıyorlar: 17 yaşında bir çocuğun Agos gazetesini okuyup sonra bunun öfkesiyle bir tetikçi haline dönüşüp, bilmediği bir şehre gelip, bilmediği bir adamı öldürmüş olmasına.
Hrant Dink cinayetine farklı bakış 'Hile Yolu' 26 Nisan'da vizyonda
Alak, “ Bizi şuna inandırmaya çalışıyorlar: 17 yaşında bir çocuğun Agos gazetesini okuyup sonra bunun öfkesiyle bir tetikçi haline dönüşüp, bilmediği bir şehre gelip, bilmediği bir adamı öldürmüş olmasına.
BDP'li Sırrı Sakık: Kürt sorunu biterse derin devlet tarihin çöplüğüne gömülür
Bunların hepsinin birer tetikçi olduğuna dikkat çeken Sakık, geçmişte yaşanılanlarla ilgili Mecliste bir komisyon kurulmasını istedi: "Kimin nerede ne yaptığını; adı PKK, adı Ergenekon, adı devlet, adı kim ne derse; kimin ne günahı varsa bu komisyonlar
Duma: Ded Hasan’ın öldürülmesi tehlikeli bir olay
Polis, tetikçi ya da arkasındaki yapıyı kısa sürede çözecek. Halkın yaşadığı alanlarda işlenen bu tür saldırılar sosyal açıdan çok tehlikeli.” değerlendirmesinde bulundu.
Kayınbabasını öldürttüğü iddia edilen damadın yargılanmasına başlandı
(34), kardeşi, kuzeni ve tetikçi İ.S.’nin (34) ömür boyu hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Tetikçi, Can kardeşler tarafından azmettirildiğini öne sürerken, diğer sanıklar ‘Suçsuzuz.
Öğrenci, derse kabul kağıdı isteyen öğretmenini bıçakladı
Olayda yaralanan öğretmen İhsan Tetikçi, ambulansla Palandöken Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, öğretmene bıçaklı saldırı olayı sabah saatlerinde meydana geldi.
İş adamı cinayeti, alacak verecek nedeniyle işlenmiş
İfadelerde tetikçi olduğu belirtilen Fermuz K.’nın yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. (CİHAN)
Papen suikastı “aşk” yüzünden başarısız olmuş
İddialara göre, Papen’in öldürülmesinde önemli görev alan tetikçi Sovyet kadın ajana, suikastin organizatörü aşık olunca operasyon başarısızlıkla sonuçlandı.KGB AJANLARI DİPLOMAT KİMLİĞİ İLE TÜRKİYE’YE AKTARILDI
BDP'li Tan: Belge varsa ve açıklamıyorsan sen de suç ortağısın
Hiçbir zaman tetikçi ile fedai ile uğraşılmaz. Bir muhatap varsa muhatap Ağa’dır. Ağanın tetikçisi, seyisi, fedaisi değil.
Sanık Binbaşı Yeşil: Zirve ile ilgili bilgi toplattık
tamamında yer aldığı öne sürülen Yeşil’in, diğer şüpheliler ile birlikte eylemi planlayıp, eylemin altyapısını ve hazırlığını yaptığı, örgütün özellikle tetikçi kanadını hücreler şeklinde yapılandırma prensibine de uygun olarak, gizlilik içerisinde asli failleri diğer bazı şüpheliler ile birlikte, özellikle de Emre Günaydın'ı
Üç yeni film vizyona girdi
TETİKÇİLER (LOOPER) Zamanda yolculuk yapma olanağı bulunmuştur ama bu yasaktır, haliyle karaborsaya düşmüştür. Mafya, bir adamdan kurtulmak istediğinde, onu otuz yıl geriye göndermekte, tetikçi ve kiralık katil Joe ise gelen adamı temizlemektedir.
Ali Bayramoğlu’ndan bayan gazeteciye hakaret
Bayramoğlu'nun kendisine, “Sen cemaatin tetikçisisin.” dediğini belirten Erdal, “Herhangi bir kurum ya da cemaatin temsilcisi değilim. Bir muhabir olarak soru sordum.
CHP Muğla İl Başkanı Öztürk: AK Parti'yi zenginleşme kulübü olarak görüyorum
Öztürk, AK Parti Milletvekili Ali Boğa'yı geçtiğimiz hafta yaptığı konuşma nedeniyle 'tetikçi' olarak nitelendirdi. İl Başkanı Mustafa Öztürk yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: "Milletvekili Ali Boğa’nın 'Kur'an-ı Kerim'in okunmasının yasak olduğu günler' başlıklı sözleri ile
Fenerbahçe'de yönetimden Yıldırım'a destek
Başkanımızın açıklamalarında eksik kalan izaha muhtaç tek husus; "3 Temmuz zihniyetinin medyadaki bir kısım tetikçi ve işbirlikçileri" yönündeki beyanlarıdır.Ancak Başkanımızın açıklamalarını takip eden ilk iki gün içinde yaşanan gelişmeler ışığında, bu kişilerin kimler olduğu konusunda, tarafımızdan ayrıca bir açıklama
Aziz Yıldırım: Aklanmadıkça havuzda yokuz
Bakınız mektup dahi yazmaktan aciz 3-5 tetikçi, soruşturmanın gizliliği yasağını her gün delerken, gazete ve televizyonlarda polisten ve savcıdan bilgi akışı sağladıklarını fütursuzca söylemekten kaçınmazken ve bunlarla ilgili hiçbir yasal işlem yapılmazken
Kılıçdaroğlu: Türkiye Cumhuriyeti bir aşiret devleti mi?
Demokrasiye kurşun sıkan bir tetikçi olarak algılamak gerekir. Bir Silivri toplama kampı mahkemeleri, bir AKP mahkemeleri oluşturuldu." şeklinde konuştu.
BDP'li Kaplan: Saldırıyı yapan tüm milletvekillerini tek tek tespit ettim
ANKARA - BDP Grup Başkanvekili Kaplan, "Mecliste eşkıya gibi, linç hareketine başladılar. Talimatla hareket eden, önceden örgütlenmiş, tetikçi olarak görevlendirilmiş milletvekilleri üzerimize saldırdılar.
Musa Anter'i vurduğu iddia edilen Yıldırım Diyarbakır’a getirildi
DİYARBAKIR - Şırnak’ta, Musa Anter cinayetinin tetikçisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan eski köy korucusu Hamit Yıldırım, Diyarbakır’a getirildi. Yıldırım, Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanıyor.
Keçeciler: Mesut Yılmaz, güvenoyu almasaydı darbe olacaktı
Tetikçi Kartal Demirağ’ın arkasındaki kişiyi biz bulamadık. Daha doğrusu biz ispat edemedik. O olayın aydınlatılmasını biz çok isteriz.
Zirve Yayınevi yeni iddianamesinde vahim iddialar var
Örgütünün hücre tipi bir yapılanmaya haiz gizli bir örgüt olduğu, yapılanmasını geniş bir alana yayarak devlet içerisinde değişik kurumlara sızdığı, özellikle tetikçi kanadını hücreler şeklinde yapılandırması nedeniyle ele geçirilen tetikçilerin çoğu zaman diğer hücrelerden, hatta kendilerini azmettiren ve yönlendiren şahıslardan
BBP'li Ekici: 28 Şubat gibi 27 Nisan e-muhtırası da sorgulanmalı
Bu rapor geri çekilmediği takdirde, biz MİT’i istihbarat kuruluşu değil 'Milli Tetikçi Teşkilatı' olarak ilan ediyoruz.” diye konuştu. 28 Şubat sürecinin yargılandığını ve o dönemde dik duran tek liderin rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu olduğunu belirten Ekici, şöyle devam etti: “Yakın tarihteki
Sofuoğlu: Başörtüsü Meclis'te ve kamu kurumlarında da serbest olmalı
getiren Sofuoğlu, “Eşitlik, adalet ve özgürlük kavramlarını anlamsızlaştıran dayatmacı ve baskıcı uygulamalar ise toplumu manipüle etmek için kullanılan tetikçi, karargah medyası ile kamuoyu nazarında meşrulaştırılmaya çalışılmıştır.
‘MİT marifeti ile 12 Eylül, ülkücülerin üzerine yıkılmaya çalışılıyor’
MİT bu raporla ilgili gerekli tahsisleri yapmaz, gerekli düzeltmeleri yapmazsa MİT’i tetikçi ve gammazcı olarak ilan ediyoruz. MİT’in bir an önce özellikle yoruma dayanan düzeltmeyi bir an önce yapmasını bekliyoruz.
Türkiye ilk kez darbecileri yargılıyor
Eylemde tetikçi olarak kullanıldığı anlaşılan Mehmet Ali Ağca’nın kendisine eylemi yaptıranları açıklayacağına dair yapmış olduğu açıklamadan sonra Maltepe Askeri Cezaevinden asker elbisesi giydirilerek kaçırılması, ülkenin kaos
Türkiye ilk kez darbecileri yargılıyor
Eylemde tetikçi olarak kullanıldığı anlaşılan Mehmet Ali Ağca’nın kendisine eylemi yaptıranları açıklayacağına dair yapmış olduğu açıklamadan sonra Maltepe Askeri Cezaevinden asker elbisesi giydirilerek kaçırılması, ülkenin kaos
CHP’li İnce, Anadolu liselerini ucubeye benzetti
İnce, burada yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Nabi Avcı için 'tetikçi' ifadesini kullandı. İnce, ek ders ücretlerinin kaldırılması gerektiğini işaret ederken, Anadolu liselerinu ucubeye benzetti, bu liseleri övenlere de sert çıkan İnce, andımızın kaldırılmasını isteyenlere
CHP’li İnce: AKP’nin maaşlı elemanları vekillerimize fiziki saldırıda bulundu
Biz danışmanlarımızı tetikçi, boksör olarak kullanmayız, onların beyinlerinden yararlanırız.'' karşılığını verdi.
Dink gerekçeli kararı: Azmettiricilere ulaşmak için beraat verdik
İddia edilen terör örgütünün var olması durumunda, bu örgütün, tetikçi sanıkların örgüt suçundan cezalandırılması ile gerçek azmettirici olan kendilerine giden yolları tamamen kapatmak isteyeceklerini belirten mahkeme, örgütün delillerine ulaşılamadığından, şüphe nedeniyle beraat kararı
Kılıçdaroğlu: Bir kişi için özel yasa çıkmaz
Sayın Erdoğan, devletin bazı kurumlarını kendi tetikçisi haline getirdi. Tetikçi yaparsan, yarın bu tetiklerin kime döndüğünü hesap edemezsin. O namlular yarın sana dönecektir.
BDP'li Baluken: Batman il binasına yapılan saldırı aydınlatılmalı
Bu saldırılar için Batman'ın seçilmesinin tesadüfi olmadığını öne süren Baluken, ilgili makam ve mercilerden, saldırıyı planlayan, azmettiren ve tetikçi olanların yakalanmasını talep etti. (CİHAN)
Gizli tanık Poyraz, Ergenekon sanıklarının 'şifreli' konuşmalarını açıkladı
Özese, bir dönem Emlakbank Genel Müdürü Engin Civan'ın kurşunlanmasında tetikçi olan Davut Yıldız, Alaattin Çakıcı'nın öldürttüğü iddia edilen eşi Uğur Çakıcı'nın tetikçisi Abdurrahman Keskin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda isim sayarak tanıyıp tanımadığını sordu.
Anter Anter, 21 yıl sonra baba ocağında
Mesela tetikçi babamı vurmuş, onlar benim için hiç mühim değil. O baştakiler önemli. Zaten onlarla görüşeceğiz.
Kocaeli Barosu Başkanı Solakoğlu: Hrant Dink davası hukukçuları şaşırttı
çıkan bazı yazılar, gerekse elebaşıları ‘Ergenekon’ olarak adlandırılan davada tutuklu yargılanan bir grubun saldırıları ile köşeye sıkıştırılarak bir tetikçi tarafından Agos Gazetesi önünde vurulduğunu dile getirdi.
Bozdağ'dan CHP'ye: Bu milletin evlatlarını ağlattığınız artık yeter
Mahkemenin bu kararı, tetikçi katil ile bu cinayeti planlayan, azmettiren terör örgütünü mutlu etmiştir. Mahkeme verdiği kararla tetikçiyi mutlu ediyorsa, o tetikçiyi tutanları, örgütleyenleri mutlu ediyorsa o zaman bu kararda çok büyük yanlışlık var demektir.
Başkent'te binlerce kişi Hrant Dink için yürüdü
Çocuk kategorisine soktukları bir tetikçi, azmettirici bir psikopat ve işbirlikçi olarak bir polis muhbiri hepsi topu bu kadar.” ifadelerini kullandı.
CHP'li gençler, Hrant Dink davasını protesto etti
Kimse bizden 3 tane tetikçi tutuklandı diye bu davadan vazgeçeceğimizi beklemesin.” dedi. Beş yıl öncesiyle ve sonrasıyla cinayetin planlandığını savunan Yurtçu, mahkemenin tahliye işlemini ve sanıklardan biri hakkında karar vermemesini eleştirdi
12 Eylül iddianamesine, MHP'li gençlerin kullanıldığı eylemler de girdi
Olayın değerlendirilmesi ise "Eylemde tetikçi olarak kullanıldığı anlaşılan Mehmet Ali Ağca’nın kendisine eylemi yaptıranları açıklayacağına dair yapmış olduğu açıklamadan sonra Maltepe Askeri Cezaevi'nden asker elbisesi giydirilerek kaçırılması, ülkenin kaos
DÜZELTME- Savcı: Dink Ermeni olduğu için değil, örgüt amacı için öldürüldü
Tanık Ümit Öksüz de ifadesinde, “İstanbul’dan gelen insanlarla Erhan, Yasin toplantı yaptılar ve Ogün’ün tetikçi olmasına karar verdiler. Bu toplantıya katılan isimler kimdi?
Savcı: Dink Ermeni olduğu için değil, örgüt amacı için öldürüldü
Tanık Ümit Öksüz de ifadesinde, “İstanbul’dan gelen insanlarla Erhan, Yasin toplantı yaptılar ve Ogün’ün tetikçi olmasına karar verdiler. Bu toplantıya katılan isimler kimdi?
Rusya'da işadamının öldürüldüğü saldırı anı görüntüsü
Güvenlik güçlerinin saldırıyı gerçekleştiren mafya tetikçisini ve iki suç ortağını yakaladığı kaydedildi.Güvenlik kamerasını inceleyen güvenlik görevlileri, tetikçinin infazdan önce farklı bir kılığa girdiğini de tespit etti.
Bartholomeos'a suikast davasının sanığı sorgulanıyor
İSTANBUL - Fener Rum Patriği Bartholomeos'un da aralarında bulunduğu bazı papaz ve hahamlara yönelik suikast yapacak 6 tetikçi arasında olduğu iddiası üzerine hakkında dava açılan İsmet Rençber, Ergenekon davasında sorgulanıyor