tetikte

Doğu Çin Denizi’nde tehlikeli adımlar (2)
Japon Hükümet Sözcüsü Yoshihide Suga, Çin’in uçaklarının bölgede olduğunu bilmediğini ancak Tokyo’nun ‘’tetikte olma halinde’’ bir değişiklik olmadığını söyledi.Öte yandan Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in de dün savaş yıllarında Japonya’ya karşı mücadele verilen liman şehri Qingdao’da temaslarda bulundu.
Güler: Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi
Bir elim tetikte bir elim demokratik talepte, o da olmaz. Demokrasinin siyasi mücadelenin meşru ortamı var. O meşru ortam içerisinde, o normalleşme ortamı içinde herkes gelsin her şeyi söyleyebilsin.
Maliki: Arap Baharı'ndan en çok terör faydalandı
Halkın emniyet güçleri ile her şeyi paylaşması gerektiğinin altını çizen Maliki, emniyet güçlerine de "her an tetikte olun" çağrısında bulundu.
Bülent Arınç’tan protestoculara cevap: Biz korkak değiliz
Dışarıda 5 kişi bağıracak diye tetikte olmayın. Siz buraya bakın.” (CİHAN)
Sakız Adası'nda Türk turizm acentasına operasyon yapıldı
"Chios Press" adlı internet sitesinin haberine göre eller tetikte çok sayıda polisin görev aldığı acenta operasyonunda Türkiye kökenli şahısların gözaltına alındığı bildirildi. Sakız-Çeşme hattındaki vapur seferleri sebebiyle yoğun turist hareketinin bulunduğu adada faaliyet gösteren acenta, düzenlenen operasyon sebebiyle bugün kapalı
Romanya'da sıcak alarmı
Sıcaklardan bayılanlar ve fenalaşanlar için ambulanslar sürekli tetikte bekliyor. Sıcak hava en çok güneş altında çalışanlar etkileniyor. Bunaltıcı havadan hayvanlar da olumsuz etkileniyor.
Trabzonspor Teknik Direktörü Akçay: Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız
Bu da oyuncularımızda belli düzeyde aksi niyet yaratarak, onları müsabaka boyunca tetikte tutacaktır diye düşünüyorum. Her zaman sürprizler futbolun içerisinde var, bu futbolun gerçeklerinden biridir.
Bahçeli: UEFA önyargılı ve inandırıcılığı tartışmalı kararlar aldı
Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak için tetikte bekleyen mihraklar yeni bir kazanım elde etmişler ve yeni bir aşamaya geçmişlerdir." iddiasında bulundu.
Terör olay sayısındaki artış hırsızlık olayını düşürüyor (Özel)
KOLLUĞUN TETİKTE OLMASI HIRSIZLARI ETKİLİYORTerör olayları, hırsızlık olay sayısını negatif yönde etkiliyor. Terör olay sayısındaki artış hırsızlık olay sayısında düşüşe neden oluyor.
Doağalgaz sızıntısı mahalleliyi sokağa döktü
Patlama ve yangın tehlikesine karşı tetikte bekleyen itfaiye ekipleri, bölgede güvenlik şeridi çekerek vatandaşları olay yerinden uzak tutmaya çalıştı. Olay yerine gelen İGDAŞ ekibi, sızıntıya müdahale etti.
Bahçeli: Başbakan Erdoğan'ın şanzımanı dağılmış, aküsü bitmiştir
Sınırlarımızda eli tetikte bekleyen teröristler ilk fırsatta gelip de oluk oluk kan akıtınca bunun vebalini kim, nasıl taşıyacaktır? Cudi’de çiçek toplamaktan dem vuran Sayın Başbakan, bu gelişmelere barış mı diyorsun?
Polisin rehine kurtarma operasyonu, gerçeğini aratmadı
2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Mersin'de, güvenlik güçlerinin tetikte olmasının hedeflendiği tatbikatta polisler, teorik bilgileri uygulama imkanı buldu. Tatbikata Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli 50 polisin yanı sıra trafik, terörle mücadele, asayiş ve çevik kuvvet ekiplerinin de destek verdi.
NATO Genel Sekreteri Ramussen Güney Kore'de
Güney Kore nükleer deneme tehdidine karşın her an tetikte beklerken, ABD, Kuzey’i tehlikeli sularda yüzdüğünü söyleyerek uyardı.ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, “Kuzey Kore, bu tür kavgacı tavrı ve hareketleriyle tehlike sınırına çok yaklaştı.
Bahçeli: Aklını kaybetmişlerin kurduğu heyet
sınır dışında olduğunu dile getiren Bahçeli, şunları dile getirdi: “Sınır ötesinde kan ve ölüm denklemi kuran, pusuları icra etmek ve can almak için elleri tetikte bekleyen katiller, nasıl olacak da sınır dışına yeniden çıkacaklardır.
Uludere Raporu: Askeri birliklerde saldırı olacağı beklentisi vardı
yapılacağına dair aşırı bir duyarlılık oluştuğu belirtilerek, “Her an bir saldırı olacakmış gibi beklenti içerisine girildiği, güvenlik güçlerinin adeta elleri tetikte bekler bir pozisyon içerisinde oldukları anlaşılmaktadır.
Kars AFAD ve UMKE ekipleri çığ tatbikatı yaptı
Bu sırada, UMKE ekipleri afetzedenin bulunması halinde müdahale için tetikte bekledi. Arama sırasında senaryo gereği bir çığ daha düşmüş ve kurtarma ve müdahale ekipleri yeni çığa karşı nasıl önlem alınacağını da uyguladıktan sonra arama faaliyetlerine devam etti.
İskenderun polisi, teröre karşı uygulamalı eğitimler yapıyor
Amanoslar'da yapılanmaya çalışan ve zaman zaman yaptığı eylemlerle sesini duyurmak isteyen terör örgütlerine karşı İskenderun polisi her an tetikte duruyor. İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer, "Terör saldırılarına karşı kişi, tesis ve bina korunmasından toplumsal eylemlere kadar silahlı, coplu, gazlı
Suriye Milli Koalisyonu Fransa'da destek arıyor
Fabius, bölgedeki istikrarsızlık riskini önlemek için tetikte olunması gerektiğinin altını çizdi. Fabius, mültecilere gerekli yardımın yapılmasının da öncelikleri arasında olduğuna vurgu yaptı."REJİM ÇÖKMEK ÜZERE, HEMEN HAREKETE GEÇMELİYİZ"
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü'nden asılsız ihbar uyarısı
112 İl Ambulans Başhekimliği ekiplerini 24 saat tetikte bekleten müdürlük, asılsız ihbar yapılmaması konusunda vatandaşları uyarıyor. Kış şartlarının ağırlaşmasından dolayı yaptıkları hazırlıklar hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.
Demirtaş: Provakasyonu önlemenin yolu korkmamaktır
" diyen Demirtaş, bundan vazgeçilip sürekli tetikte olunması halinde de provokasyona zemin hazırlanmış olacağını kaydetti. Tarafların provokasyonlara karşı 'ısrarla ilerleyeceğiz' demesi gerektiğinin altını çizen Demirtaş, bunun provokasyonu önlemese bile en aza indireceğini söyledi.
Eğitimcilerden aşureli ‘Öğretmenler Günü’ kutlaması
Fırtınaları göğüslerler, yangının üzerine yürür ve muhtemel sarsıntılar karşısında daima tetikte bekler dururlar.” diye konuştu. Yalman, ideal ruh sahibi öğretmenlerin bir gün değil hergün hatırlanması temennisinde bulundu.
Mehmetçik, hudutta bombalara karşı nöbetine devam ediyor
Bombaların sınıra yağdığı sırada bile geri adım atmayan Mehmetçik, elleri tetikte sınırı koruyor. Jandarmanın yanı sıra polis de sınır hattında günlerdir vatandaşı koruma pahasına devriye geziyor. Özel Harekat Polisi, terör örgütü PKK'nın muhtemel geçişlerine karşı biran olsun elini tetikten çekmedi.
Suriye'deki iş savaş Mürşitpınar sınır kapısına kayıyor
Sınır hattında gergin bekleyiş sürerken, Türk tank ve ZPT uçaksavarların, eller tetikte sınırın sıfır noktasında konuşlandıkları görüldü. Ayn el-Arap (Kobani), Suriye’de süren iç savaşın ardından oluşan otorite boşluğunu fırsat bilen terör örgütü PKK/PYD’nin bulunduğu yerler arasında yeralıyor.
"İran'ı vurmak için hazır olun" emrine komutanlar karşı çıkmış
Aşkenazi ellerin tetikte olması durumunda, bunun kontrolden çıkabilecek ve daha büyük çatışmaya yol açacak bir olaylar zincirine sebep olabileceği konusunda uyarıda bulunduğunu aktardı. Ehud Barak ise alarm seviyesinin kısa süreliğine yükseltimesi ile İsrail'i bir savaşa sokma niyetlerinin olmadığını savundu.
Cluj'un patronu Paszkany: Galatasaray bize 7 tane atabilir
Olası bir mağlubiyet halinde tetikte bekleyen Cluj yönetiminin Stefano Sottili'yi takımın başına geçireceği kulislerde konuşulmaya başlandı.Kısa bir süre önce Andone'den mutsuzluğunu dile getiren Cluj'un patronu Arpad Paszkany, Hagi'nin takımına mağlup olan ekibine göndermede bulunarak, "Salı günü
Başbakan Erdoğan: Ülkem, terör belasının üzerinden mutlaka gelecektir
Benim Mehmedim siperde eli tetikte canı burnunda bekliyor.” şeklinde konuştu.‘YIRTIK AYAKKABI’ HABERİNE TEPKİGenelkurmay Başkanı’nın ayakkabısının resimleriyle ilgili yapılan haberleri de eleştiren Erdoğan, “Bu ne terbiyesizliktir ya.
Türk tankları, Kamışlı sınırında tatbikat yaptı
STİNGER FÜZELERİ 24 SAAT TETİKTE BEKLİYOR Suriye’nin Türk savaş uçağını düşürmesinin ardından bu ülke ile yaşanan gerginlik sonrası Türkiye Suriye sınırı boyunca stratejik bölgelere yönelik askeri yığınaklarını artırdı.
Suriye sınırındaki Kamışlı'ya füze rampaları yerleştirildi
/> Kamışlı’ya yakın Akarsu karakolu tepesine konuşlandırılan stinger füzesi fırlatabilen M-113 A 2 füze rampaları, Suriye’nin kimyasal füzelerine karşı tetikte bekliyor. KAMIŞLI’DA SESSİZ BEKLEYİŞ
Sahursuz oruç kilo aldırıyor
Uzmanlar, sahura kalkmadan tutulan orucun tetikte bekleyen hastalıkları da harekete geçirebileceğini belirtiyor. Hisar Intercontinental Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu, Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan tatlıların nasıl tüketilmesi gerektiği ve iftar
"Antalya’daki taksiler, tarifede Paris ve Londra ile yarışıyor"
‘TURİZMDE SÜREKLİ TETİKTE OLMAK LAZIM’ Turizmde, Avrupa’da durgunluğun, İspanya, Yunanistan’da fiyat indirimlerinin, Mısır, Tunus gibi ülkelerin yavaş da olsa pazara dönmesinin etkisinin yaşandığına işaret eden ATSO Başkanı
Moya moya hastası İrem'in ailesi çaresi
Tetikte bekliyoruz. Geceleri uyuyamıyorum, her dakika kızımı kontrol ediyorum. Eğer bunun tedavisi varsa yardım bekliyorum. Onu gördükçe içim parçalanıyor ve hiçbir şey yapamıyorum.
Yüksek kesimlerden kopan kayalar, vatandaşları korkutuyor
Bitlis'in yüksek kesimlerinde bulunan dev kaya kütlelerinin yağmur ve kar sularının etkisiyle yerinden koparak yuvarlanmasından endişe duyan vatandaşlar, tetikte bekliyor. Vatandaşlar, yetkililerden kayaların bir şekilde kırılarak ya da sabitlenerek tehlikenin önüne geçilmesini istiyor.
Suriye Ordusu, operasyonları yarın sabah durduracak
ŞAM - Suriye'de Esed rejimine bağlı güçlerin, operasyonları yarın sabah durduracağı, fakat muhtemel saldırılara karşı tetikte olacağı belirtildi.Suriye devlet televizyonunun haberine göre, savunma bakanlığından bir yetkili, ordunun "teröristlere karşı operasyonları başarıyla tamamladığını ve ülkede devlet
Seydişehir'de Çanakkale Şehitleri anıldı
Körfez Savaşları Irak'ın bugünkü hali Asala Ermeni terör örgütü ve tetikte bekleyen Ermenistan, Iran üzerinde yapılmaya çalışanlar Suriye'nin nereye gittiği belli olmayan bugünkü durumu. Meçhuldeki Yunanistan ve Bulgaristan, Mısır'ı Libya'yı falan saymayalım.
Fransız gazeteci, Humus'ta yaşanan dehşeti kısa filmle anlattı
Özgür Suriye Ordusu askerleri ise elleri tetikte gelecek saldırıları beklerken kimileri halkı çatışma bölgesinden çıkarmaya çalışırken görülüyor. Cami minarelerinden yapılan anonslar ile halkın evlerinden dışarı çıkmamaları dışarıda olanların ise evlerine gitmesi çağrısı yapılıyor.
Kuzey Kore lideri, yeni yılın ilk gününde tank birliğini ziyaret etti
Kim, burada askerlere düşmanı sıkı gözledikleri ve tetikte oldukları için övgüler yağdırdı. Kim Jong-un’un 69 yaşında kalp krizi sonucu 17 Aralık 2011’de ölen babası Kim Jong-il de sık sık ülkenin çeşitli bölgelerindeki askeri birlikleri, çiftlikleri ve fabrikaları
Dakar'da 1. etap Mar Del Plata – Santa Rosa De La Pampa
Ayrıca bu sürücüler Rioja bölgesindeki muhteşem kanyon görüntülerini seyrederken, ama aynı zamanda da uyanık ve tetikte kalmaları gerekecek. Özel etapda hiç kimsenin sabit bir tempo tutturması mümkün değil.
Öğrencilerin üst solunum yolu enfeksiyonu zehirlenme sanıldı
Rektör Yardımcısı Eroğlu, aylar önce de benzer bir vaka yaşandığı için tetikte olduklarını, geçen çarşamba beş altı öğrencilerinin Urla Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, söz konusu ilköğretim okulunda da benzer belirtiler gösteren durumun viral enfeksiyon olduğunun söylendiğini aktardı
Asayiş Tepe'de nöbet tutan askerler bayram selam var
Karakol etrafındaki siperlerde gece gündüz elleri tetikte nöbet tutan askerler, Cihan Haber Ajansı aracılığıyla aile ve sevdiklerine selam yolladı. Taş yapımı kulübelerinde nöbet tutan askerler, neşeli bir şekilde kameraya el salladı.
Cihan ekibi, Kazan Vadisi'ni görüntüledi
Geçişlere izin vermeyen güvenlik güçleri, vadinin girişinde zırhlı araçlarla gece gündüz elleri tetikte nöbet bekliyor. Sarp bir coğrafi yapıdan oluşan vadide hava hareketliliği var.
Asayiş Tepe'de nöbet tutan askerlerden ailelerine selam var
Karakol etrafındaki siperlerde gece gündüz elleri tetikte nöbet tutan askerler, Cihan Haber Ajansı aracılığıyla aile ve sevdiklerine selam gönderdi. Taş yapımı kulübelerinde nöbet tutan Karadenizli, Antalyalı, Uşaklı, Eskişehirli, İstanbullu, Elazığlı ve Hataylı askerler, neşeli bir şekilde el sallayıp ailelerine ve sevdiklerine
Tayvan donanması, tehlikelere karşı teyakkuzda
Tam donanımlı savaş gemileriyle gövde gösterisi yapan Tayvan, tehlikelere karşı her zaman tetikte olduğunu gösterdi. Tayvan Enformasyon Ofisi (GIO), ülkedeki yabancı basın mensuplarına Çin ile Tayvan arasında bulunan Penghu adasını gezdirdi.
Kırıkkale Emniyeti bayram tedbirleri aldı
Kalabalık yerlerde sürekli tetikte bulunulmalı. Bir çarpma hissedildiği anda para veya cüzdan kontrol edilmeli. Vücutta veya çanta üzerinde bir el hissedildiği anda bağırarak yankesici kaçırılmalı.
Yabancıların en az yaşadığı Mecklenburg-Vorpommern'de ırkçı saldırlar
soruşturan ve her hangi bir ipucuna ulaşamayan polis, eyaletin farklı bölgelerinde aldığı önlemlerle yeni olayların çıkmaması ve zamanında önlem alınması için tetikte bekliyor. Göçmenlerin en az olduğu eyaletlerden biri olarak bilinen Mecklenburg Vorpommern’de NDR’in yaptırdığı anketlerde Sosyal Demokrat Parti (SPD) bir önceki seçime
Kızılay, Fethiye'de TIR’la kan topluyor
Öte yandan hastanelerin kan ihtiyacına yönelik olarak 24 saat tetikte bulunan Kızılay’ın günün her saati hastanelere kan teslimatı yaptığı bildirildi. Muğla’da sadece merkez ve Marmaris’te bulunan kan alım merkezinin 24 saat esasına göre çalıştığını anlatan Kızılay Kan Merkezi Ekip Sorumlusu Doktor Ömer Çiçek, bu konuda
Türk askerleri, Libya açıklarında şüpheli gemilerde arama yapıyor
Askerler geminin güvertesinde elleri tetikte beklerken takviye askerler şişme botla geliyor. Helikopter şüpheli geminin hemen üzerinde beklerken, askerler de gemidekilerin üzerini arıyor.NATO gemileri, her gün şüpheli gemilerde aramalar yaparak, Libya’ya silah ya da savaşçı götürülmesini engellemeye çalışıyor.
Kırgızistan’ın güneyinde eller tetikte
Bölgede gece gündüz eli tetikte bekleyen güvenlik güçleri, çatışmaların yıl dönümünde olası bir tatsız olayın yaşanmaması için adeta seferber olmuş durumda. Oş Emniyet Müdürlüğü Basın Sekreteri Rahmatulla Ahmedov, Oş'taki genel durumunla birlikte kentle bağlantı tüm giriş ve çıkışların da kontrol altında olduğunu
Golan’daki Filistinliler Türk bayrağı açtı
Sınırda binlerce İsrail askerinin tetikte beklediği belirtiliyor. (CİHAN)
Çocukların yüzde 80’ni boş zamanlarını internette geçiriyor
Başkanı Wang Yu-min, internette vaktini geçiren çocukların sosyal ortamdan uzaklaştığına dikkat çekerek aileleri uyarıyor: “Çocuklar internette gezinirken tetikte olun. Araştırma sonuçları internette çocukların fotoğraflarını paylaştıklarını gösteriyor.
Kırgızistan’ın güneyinde tedirginlik
Kırgız güvenlik güçleri, etnik çatışmaların yıl dönümün arifesinde herhangi bir gerginliğin yaşanmaması ve olası provokatif olayların önüne geçme adına tetikte bekliyor. Haziran 2010’da Kırgızistan’ın Oş ve Celalabad kentlerinde patlak veren etnik çatışmalarda, resmi verilere göre 420 dolayında kişi hayatını kaybetmiş ve sayıları