tevfik özkılıç

Balyoz Davası'nda 88 sanık hakkında karar bozuldu
Türkmen, Bülent Akalın, Cumhur Eryüksel, Doğan Uysal, Gökhan Çiloğlu, Güllü Salkaya, Hakan Ilıca, Hüseyin Polatsoy, İlker Yunus, İsmet Kışla, Şafak Duruer, Tevfik Özkılıç, Tuncay Küçük, Adem Ceylan, Cafer Uyar, Canatan Turgut, Kenan Yüce, Murat Dülek, Ömer Faruk Ağa Yarman, ve Tülay Delibaş’nda bulundupu 25 kişi hakkında da sanıkların
28 Şubat davasının 9. duruşması başladı
Davaya tutuklu sanıklar Hayri Bülent Alpkaya, Oğuz Kalelioğlu, Aydan Erol ve Tevfik Özkılıç sağlık nedenlerinden dolayı gelmedi. Ayrıca davaya bir numaralı sanık eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı yine katılmadı.
Balyoz'un temyiz savunmasında 13. gün geride kaldı
Salim Şen, sanıklar Metin Yavuz Yalçın, Behzat Balta, Tuncay Çakan, Tevfik Özkılıç ve Erhan Kubat’ın savunmasını 17.20’de sonlandırdı.Sanıklar Turgay Erdağ, Servet Bilgin, Mücahit Erakyol, Ergün Balaban, Levent Çehreli, Cemalettin Bozdağ, Onur Uluocak, Refik Levent Tezcan, Mehmet Örgen
Balyoz Darbe Planı davasının temyiz duruşmasının 11. günü
Büyükçakır, Ayhan Gümüş, Yusuf Volkan Yücel, Atilla Özler, Çetin Can, Osman Başıbüyük, Hüseyin Dilaver, Beyazıt Karataş, Nurettin Işık, Gürkan Yıldız ve Tevfik Özkılıç'ın avukatı Haluk Pekşen, savunmasına başladı.
Balyoz dosyası Yargıtay'a gönderildi (2)
Dursun Çiçek, Ali Türkşen, Tevfik Özkılıç ve Ahmet Zeki Üçok'un da aralarında bulunduğu 214 sanık aynı suçlamayla 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bir sanığa 15 yıl hapis verildi.
Tutuklama kararı çıkarılan Balyoz sanığı, ayrıldığı duruşma salonuna dönmedi
sanıklardan emekli tümgeneral Abdulkadir Eryılmaz, sivil memur Güllü Salkaya, Erden Ülgen, Özgür Ecevit Taşçı ve 28 Şubat’tan da tutuklu emekli tümgeneral Tevfik Özkılıç ve Albay Berna Dönmez hakkında da hürriyeti bağlayıcı hapis cezası verildiği belirtilerek kaçma ihtimalleri bulunduğu ve adli koruma tedbirlerinin yeterli olmayacağı
Balyoz davasında çıkan kararı, sanıklar tepkiyle karşıladı
/>Duruşmada hazır bulunan ve haklarında ceza hükmolunan 6 tutuksuz sanık Abdulkadir Eryılmaz, Güllü Salkaya, Erden Ülgen, Özgür Ecevit Taşçı, Berna Dönmez ve Tevfik Özkılıç hakkında ise hürriyeti bağlayıcı ceza verildiği, kaçma ihtimalleri bulunduğu, adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı belirtilerek bu sanıklar hakkında tutuklama
Balyoz davasında sanıklara son sözleri sorulacak
28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Balyoz davasının tutuksuz sanığı emekli Korgeneral Tevfik Özkılıç da tutuklu sanıklar arasında yer aldı. Ancak Ergenekon davasından tutuklu bulunan Balyoz davası tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz duruşmaya katılmadı.
Re’sen emekliler açlık grevine başladı
Önceki günlerde bazı internet sitelerine düşen 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanan Korgeneral Tevfik Özkılıç’a ait olduğu iddia edilen ses kaydına ilişkin, “TSK’dan personelin nasıl yargısızca, keyfi olarak ve hiçbir delil göstermeksizin re’sen emekli edildiği tek tek anlatılmaktadır
İnternetteki ses kaydını delil gösterip suç duyurusunda bulundu
BURSA - 28 Şubat soruşturması kapsamında düzenlenen son operasyonda tutuklanarak cezaevine konulan Kara Kuvvetleri EDOK Komutan Vekili Korgeneral Tevfik Özkılıç’a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı ortaya çıktı.
28 Şubat Soruşturması: 11 kişi daha cezaevine konuldu
Korgeneral Tevfik Özkılıç Tümgeneral Berkay Turgut Tümgeneral Mehmet Faruk Alpaydın Tuğgeneral Celalettin Bacanlı
Korgeneral Tevfik Özkılıç'ın evi de aranıyor
ANKARA - 28 Şubat soruşturması kapsamında Korgeneral Tevfik Özkılıç'ın Fevzi Çakmak lojmanlarındaki evinde arama yapılıyor. (CİHAN)
Balyoz davasında iddianameyi TRT spikerleri okuyor
Tutuksuz sanık Tevfik Özkılıç ise 6 bin 500 Lira aylık geliri olduğunu dile getirdi. Pilot subaylıktan istifa eden tutuksuz sanık Gürkan Yıldız'ın, 18 bin Lira olarak en yüksek gelire sahip olarak kayıtlara geçti.
Kara Kuvvetleri Komutanı Kıvrıkoğlu, Balıkesir Valisi Arslan'ı ziyaret etti
Daha sonra, EDOK Muhabere ve Muhabere Destek Eğitim Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Erdal Öztürk'le birlikte valiliğe giden Kıvrıkoğlu'nu, Vali Arslan ve vali yardımcıları çiçekle karşıladı.
3. Ordu seminerleri, ıslak imzalı belge davasında
Kolordu Komutanlığı EMASYA seminerine katılım listesinde Korgeneral Tevfik Özkılıç başta olmak üzere 64 kişinin adı yer alıyor. 24 kasım 2009 tarihli 9. kolordu İstihbarat semineri'ne ise 43 askeri personel kayıtlı.
Balyoz darbe planı iddiasında iki albay tutuklandı
tutukluluk istemiyle mahkemeye sevk edilirken, Korgeneral Tevfik Özkılıç serbest bırakıldı. Kurmay Albay T. ve Albay K. çıkarıldıkları mahkemece ‘Terör örgütüne üye olmak’ ve ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren yıkmaya teşebbüs’ etmek suçundan tutuklanırken, Deniz Albay Ü.
Korgeneral Tevfik Özkılıç serbest
İSTANBUL - Balyoz soruşturması kapsamında ifadesi alınan Korgeneral Tevfik Özkılıç serbest bırakıldı. İki Albay ve 2 Uzman Çavuş, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.
19 Mayıs Balıkesir'de de coşkuyla kutlandı
Vali Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, İl Milli Eğitim Müdürü İlhan Aslan, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Garnizon ve Okullar Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörü Prof.
Balıkesir'de Kuvayi Milliye Günü kutlandı
Törene Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, mülki ve askeri erkanla öğrenciler katıldı.Burada konuşan Vali Arslan, "Mutlaka hatırlanması, hiç unutulmaması gereken, gelecek nesillere de aktarılması bir görev olan önemli günler, haftalar, dönemler vardır
Şehit Coşkun Tuna, köyüne defnedildi
Defin işleminin ardından Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, tabutun üzerinde sarılı Türk bayrağını alarak şehit babası Hasan Çalı'ya verdi. Şehit babası Hasan Çalı da Türk bayrağını öperek teslim aldı.
Balıkesir'de 23 Nisan törenlerine soğuk hava damgasını vurdu
İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlamalar, Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, Garnizon ve Okullar Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç'ın halkı selamlamasıyla devam etti.
Şehitleri Anma Günü'nde gazi ve şehit derneğinden protesto
Bu durum Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç ve şehit ailelerinin dikkatini çekti. Vali Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok ve Garnizon Komutanı Özkılıç, tören programında yer almasına rağmen derneğe şükran ziyaretine gitmedi.
Balıkesir'de şehit yakınları gözyaşlarını tutumadı
CHP Milletvekili Ergün Aydoğan, Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, diğer yetkililer ve şehit yakınları katıldı.
THK'ye bağışlar yüzde 20 azalırken geliri yüzde 50 arttı
Şube Başkanı Güzel, deri toplama çalışmalarına destek veren Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok ve Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç'a teşekkür etti. Bayram süresince kamuya ait 29 aracı veren Vali Arslan'a teşekkür eden Güzel, "Belediye tarafından açılan kurban kesim yerleriyle halkımızın kurbanlarını rahatça kesmesini
Atatürk, ölümünün 72. yıldönümünde Balıkesir'de de anıldı
Atatürk anıtına çelenk koyulmasıyla başlayan törene Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, Garnizon ve Okullar Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, mülki, adli ve askeri erkân, gaziler ve diğer vatandaşlar katıldı.
Balıkesir'deki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu renkli görüntülere sahne oldu
İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Garnizon ve Okullar Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan, Baro Başkanı Muzaffer Mavuk, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.
Balıkesir'deki kutlamalara hava muhalefeti ve ses sistemi arızası damga vurdu
00'da vilayet binasında Vali Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok ve Garnizon ve Okullar Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç tarafından tebriklerin kabulüyle başladı. Saat 10.00'da Kurtdereli Kapalı Spor Salonu'ndaki törene Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Vali Arslan, Başkan Ok, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur ve üyeler
AK Parti ve CHP milletvekili, bayramlaşmada referandum için takım elbisesine iddiaya girdi
Törene katılanlara çikolata, şeker ve meyve suyu ikram edilen törene Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, AK Parti milletvekilleri Ahmet Edip Uğur, İsmail Özgün, CHP milletvekilleri Ergün Aydoğan, Hüseyin Pazarcı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile sivil toplum
DÜZELTME - Balıkesir'in kurtuluş törenlerine 'Tülütabaklar' damgasını vurdu
İsmail Özgün, CHP milletvekilleri Ergun Aydoğan ve Hüseyin Pazarcı, MHP Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Vali Arslan, Başkan Ok, Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.
Balıkesir'in kurtuluş törenlerine 'Tülükabaklar' damgasını vurdu
İsmail Özgün, CHP milletvekilleri Ergun Aydoğan ve Hüseyin Pazarcı, MHP Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Vali Arslan, Başkan Ok, Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.
30 Ağustos Zafer Bayramı Balıkesir'de coşkuyla kutlandı
Atatürk Stadı'ndaki törenlere AK Parti Milletvekili İsmail Özgün, Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Balıkesir Barosu Başkanı Muzaffer Mavuk ve diğer vatandaşlar katıldı.
Zafer Bayramı provası gerçeğini aratmadı
Geçen hafta Kolordu Komutanlığı görevini Korgeneral Tevfik Özkılıç'tan devralan ve 30 Ağustas'ta Korgenerallik rütbesini alacak olan Tümgeneral Hüseyin Kenan Hüsnüoğlu'nun karargâh binasının önüne çıkarak, tören komutanı ile Karargah Genel Sekreteri'nden prova hakkında brifing aldı
Erzurum Kongresi'nin 91. yıl dönümü kutlandı
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, adli ve idari birimlerin yöneticileri, gaziler, askeri erkan ile öğrencilerin katıldığı tören İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 91. yıldönümü kutlandı
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç ile davetliler askeri bando ve davul zurna eşliğinde Karskapı'nın içine girmeden Havuzbaşı'ndaki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. KORE GAZİSİ BAYILDI
Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 91. yıldönümü kutlanıyor
Kolordu Komutanı Tevfik Özkılıç ile kamu kurum amirleri ve askeri erkan yer aldı. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda öğrenciler de Türk Bayraklarıyla hazır bulundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Azizye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'in ardından kutlama töreni öğrencilerin okuduğu şiirler ve halk oyunları gösterisiyle
Erzurum'da 19 Mayıs üniversitede kutlandı
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve daire amirleri tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Daha sonraki kutlamalar, Cemal Gürsel Stadyumu tadilata alındığı için Atatürk Üniversitesi yerleşkesindeki statta yapıldı.
Egemenlik coşkusu çocuklarla kutlandı
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Coşkun'un Atatürk Anıtı'na çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kutlamalar, daha sonra Hastaneler Caddesi'nde gerçekleştirildi.
Düzeltme.. Vali Öztürk ve Korgeneral Özkılıç, şehitliklere karanfil bırakarak dua etti
Çanakkale Zaferi'nin 94. yıldönümü nedeniyle Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ve 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, şehit mezarlarına karanfil bırakarak dua etti.
Vali Öztürk ve Korgeneral Özkılıç, şehitliklere karanfil bırakarak dua etti
Çanakkale Zaferi'nin 94. yıldönümü nedeniyle Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ve 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, şehit mezarlarına karanfil bırakarak dua etti.
Bakan Akdağ: Tarih Boyunca barışın tesisi için uğraşan atalarımızın soykırım yapması mümkün değildir
Kolordu Komutanı Tevfik Özkılıç, Erzurum Ak Parti Milletvekilleri Muhyettin Aksak, Muzaffer Gülyurt, Fazilet Dağcı Çığlık, MHP Milletvekili Zeki Ertugay, Atatürk Üniversitesi Rektörü Hikmet Koçak, AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, askeri erkân ve
Sarıkamış Şehitleri için yapılan yürüyüşte protokol zor anlar yaşadı
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ile çok sayıda vatandaş, öğrenci ve askerler katıldı. Sarıkamış'ta donarak şehit olan 90 bin şehit için gerçekleştiren yürüyüşe her zamankinden daha fazla katılım oldu.
Sarıkamış Harekatı canlandırıldı
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Sarıkamış Kaymakamı Ahmet Altunbaş, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen ve çok sayıda vatandaş izledi.
Erzurum Valisi Öztürk: Farklılıklar zenginlik olarak görülmeli
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in halkın bayramını kutlamasıyla başlayan törende yoğun güvenlik önlemleri alınırken, sinyal kesici jammer hazır tutuldu.
Yıldırım düşmesi sonucu şehit olan er Kırmaş, Horasan'da toprağa verildi
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler aile yakınlarını teselli etmeye çalıştı. Saim Kırmaş, iki gün önce nöbet tuttuğu kulübeye yıldırım çarpması sonucu şehit olmuştu.
Erzurum protokolü Öğretmenevi'nde bayramlaştı
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, AK Parti milletvekilleri Sadrettin Aydın ve Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt, Atatürk Üniversitesi Rektörü Hikmet Koçak, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları ve askeri erkân katıldı.
Erzurum'da Gaziler Günü Havuzbaşı'nda kutlandı
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Coşkun, Rektör Hikmet Koçak ve kamu kurum amirleri gazileri tebrik etti. Özkılıç ve Vali Bulut gazilerle kısa süreli bir sohbet yaptı.
TBMM Başkanı Şahin, Erzurum'da askerlik yapan oğlunu ziyaret edecek (2)
Kolordu Komutanı Tevfik Özkılıç askeri törenle karşıladı. Şahin, Kolordu Komutanlığı'nı ziyaretinin ardından Vali Sami Bulut'u ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'i makamında ziyaret ettikten sonra Erzurum'a 10 kilometre uzaklıktaki
Zafer Bayramı kutlamalarına, boynunda asılı Türk bayrağıyla katıldı
Erzurum'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 87. yıldönümü kutlamalarında 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, boynunda 'Atatürk'ün hediyesi' yazılı Türk bayrağı asılı olan Muhlis Kerimoğlu (88) ile yakından ilgilendi.
Cumhurbaşkanı Gül, Erzurum'a gelecek
Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç'ı ziyaret edecek olan Abdullah Gül, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Küçükler ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hikmet Koçak'ı ziyaret edecek.
Atatürk'ün Erzurum'a geliş yıldönümü törenlerle kutlandı
Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Atatürk Üniversitesi rektör yardımcıları Prof. Dr. Semih Diyarbakır ile Prof.