ticaret ataşesi

İş adamları ABD'de 'AHR Expo Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı'na katıldı
Türkiye Cumhuriyeti New York Ticaret Ataşesi Mustafa Ali Yurdupak, Samsun heyetine ABD’nin genel durumu, ekonomik yapısı, ticari ve ekonomik işbirliği imkanları gibi konular hakkında bilgi aktardı. Samsun TSO Meclis Başkan Yardımcısı Aydın Özvatan da Samsun’un ekonomisi, dış ticareti ve Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili ekonomik ve ticari ilişkileri konusunda Yurdupak’a
Belçika Büyükelçisi: Yatırım için Türkiye’nin en dinamik şehri Manisa
Belçika Başkonsolosluğu Brüksel Bölgesi Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Sabih Akay ise Belçika nüfusunun yüzde 10’unun her yıl Türkiye’ye turist olarak geldiğini belirterek, “Dünyada hiçbir ülkenin nüfusunun yüzde 10’u Türkiye’ye gelmiyor.
Rusya’da Türk gönüllülerden kimsesiz çocuklara yardım
Petersburg Başkonsolosu Tanju Bilgiç ve Ticaret Ataşesi Dilek Doğruer aktif olarak destek verdi. Palyaçoların çocukları eğlendirdiği kermeste ayrıca, yapılan çekilişle bir çok kişi ücretsiz kurs kazanma imkanı buldu.
Türk konsolos Soçi olimpiyat inşaat tesislerini ziyaret etti
MOSKOVA - Türkiye’nin Novorossiysk Başkonsolosu Beste Pehlivan Sun ve konsolosluk Ticaret Ataşesi Okan Pakbeşe, Soçi 2014 Kış Olimpiyatları için tesis inşaat çalışmaları yapan Türk şirketlerini ziyaret etti.
Türk firmaları Almanya'daki Metal İşleme İhtisas Fuarı’nda boy gösterdi
31 ülkeden 1030 katılımcının yer aldığı fuara katılan Türk firmaları ziyaret eden Stuttgart Ticaret Ataşesi Dr. Ahmet Bayraktar, Türkiye’den katılan firma sayısının artışına dikkat çekti. Bayraktar, bunun Türkiye ekonomisi adına sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.
Macaristan Milli Günü İstanbul'da kutlandı
Kayseri Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İlhan Miraboğlu, İstanbul Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Reisi Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin, Macaristan Ticaret Ataşesi Janos Weisz, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Barış Turabi, İsrail İstanbul Başkonsolosu Moshe Kamhi, Kayserililer Derneği Başkanı Fatih Doğan, Macaristan
Türk balıkları Anuga Fuarı'nda 5 bin kişiye tattırıldı
Ayrıca Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, Düseldorf Başkonsolosu Alaattin Temur, Düseldorf Ticaret Ataşesi Hüsamettin Kılıçkaya, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, Yaşar Holding İcra Kurulu Başkanı Dr.
Bakan Şimşek, Alman basınına demokratikleşme paketini anlattı
Sempozyumda Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Hamburg Başkonsolosu Mehmet Fatih Ak, Ticaret Ataşesi Baybars Erdem hazır bulundu. (CİHAN)
Türk gemiciler Rusya’ya demir attı
Petersburg Ticaret Ataşesi Dilek Doğruer, St. Petersburg Muavin Konsolosu Nilüfer Aksoy, İstanbul Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı. (CİHAN)
Rus Vali Yardımcısı: Rusya’ya yatırım yapan kazanacak
Tanıtım programına Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Albina Rahimullina, TUSKON Rusya Temsilcisi Ali Tırnava, Güngören Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜSİAD) Başkanı Mehmet Katar ve Türkiye ve Rusya’dan işadamları katıldı.
Rize MÜSİAD, Batum’da cami yaptıracak
Dabak, yaptığı açıklamada, Rizeli sanayici ve işadamları ile Batum'a gezi düzenlediklerini, Türkiye'nin Batum Başkonsolosu Engin Arıkan, Batum Ticaret Ataşesi Volkan Berker ve Batum Müftüsü Kemal Tsetkhladze'yi makamlarında ziyaret ettiklerini belirtti.
Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu göreve başlıyor
Mehmet Özhaseki, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Kiss Gábor, Konsolos Szanto Peter, Ticaret Ataşesi Weisz János, Miskolc Belediye Başkanı Dr. Kriza Ákos, Miskolc Üniversitesi Rektörü Prof.
Macar Konsolostan TİM Başkanına ticari ilişkileri artırma ziyareti
Başkonsolos Gábor Kiss, Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı ve DEİK - DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz, Macaristan İstanbul Ticaret Ataşesi Weisz János ve Asistan Helga Walla Karakaya hazır bulundu.
Macaristan'ın farklı renkleri TÜMİŞAD iftarında buluştu
Budapeşte'deki görev süresinin dolmasına az bir zaman kalan Ticaret Ataşesi Evrim Demirci Soranlar'a Macaristan'da 4 yıllık süre içerisinde yaptığı hizmetlerden dolayı TÜMİŞAD Başkanı Şahbaz bir plaket takdim etti.
İstanbul’u Rusya’ya taşıdılar
Petersburg Ticaret Ataşesi Remziye Köse ve 20. İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Olga Karol’un birlikte kestiği programa; St. Petersburg’da yaşayan çeşitli bürokrat, akademisyen ve öğrenciler katıldı.
THY kargo ağını genişletiyor
Stuttgart Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Dr. Ahmet Bayraktar ise yaptığı konuşmada THY'nin hızla büyümesine dikkat çekerek, gerek Almanya gerekse Türkiye ekonomisindeki öneminden söz etti. Başarıyı yakalamak için birlik ve beraberlik içinde çalışılması gerektiğini söyleyen Ataşe Bayraktar, Türkiye'nin ekonomik alanda gelişmeler kaydettiğini ve şu an 50 binden
ETSO, büyükelçilerin ilgi merkezi oldu
ERZURUM - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), 2 gün içerisinde 4 ülkenin büyükelçi ve ticaret ataşesini ağırladı. ETSO’ya ilk ziyaret, İsviçre Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Urs Wüest ve Ticaret Ataşesi Levent Durukan tarafından gerçekleştirildi.
Macar Başkonsolos, Kayseri protokolünü İstanbul'da ağırladı
Osman Şahbaz, Tempo Uno Kft CEO'su Mustafa Şahbaz, Diş Hekimi Sadullah Çetin, Eğitim Faaliyetleri Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu ve Macaristan Başkonsolosluk Ticaret Ataşesi Janos Weisz yer aldı.21 - 23 Mayıs 2013 tarihleri arasında Macaristan Miskolc şehri arasındaki Kardeş Kent protokolü imza töreni için Macaristan'ı ziyaret edeceklerini ifade eden Başkan
Çanakkale lezzetleri Çin’de tanıtılıyor
Güngör Azim Tuna ve beraberindeki heyet, Türkiye için ayrılan stantların olduğu bölümde İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardmcısı Dursun Topçu ve Şangay Ticaret Ataşesi Bilgehan Şaşmaz ile biraraya gelerek değerlendirmelerde bulundu.
ABD Büyükelçisi Ricciardone: İzmir sanayi ve ticaretiyle oldukça güçlü bir şehir
Ricciardone, ABD Ticaret Ataşesi Manoj Desai, Ataşe Yardımcısı Berrin Ertürk, Konsolos Yardımcısı Alisande L.Pipkin ve İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsarı katıldı.
Rus validen Türkiye'ye uçak seferi talebi
MOSKOVA - St. Petersburg Başkonsolosu Tanju Bilgiç, St. Petersburg'a yaklaşık 660 km uzaklıktaki Vologda bölgesini ziyaret etti. Başkonsolosluk Ticaret Ataşesi'nin de katıldığı ziyaret sırasında, Vologda Valisi Oleg Kuvshinnikov ile Vologda Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Evgenia Gavrilova
Hollanda'da 'Türkiye'de yatırım şansları' konulu seminer düzenlendi
Rotterdan Ticaret Ataşesi Tuba Sander konuşmacı olarak katıldı. Nudralı konuşmasında geçen yıl Türkiye'de yürürlüğe giren yeni teşvik paketini tanıtan bir sunum yaptı. Nudralı sunumunda Türkiye'nin altı teşvik bölgesine bölündüğünü ve yapılacak yatırımlara bağlı olarak devletin sunmuş olduğu kolaylıkları anlattı.
Sakaryalı işadamları Kazakistan’daki Türk üniversitesine hayran kaldı
Yemeğe, Türkiye Cumhuriyeti Almatı Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Almatı Ticaret Ataşesi Derviş Ender Öztürk, KATİAD Başkanı Zeki Bilge, Kazakistan’da iş yapan Türk işadamları katıldı. Bilge, yaptığı konuşmada Orta Asya’da Türkiye ile siyasi ve ticari olarak ilişkilerin Kazakistan ile iyi olduğunu vurguladı.
Türk modası Almatı’da görücüye çıktı
Fuarda Türk stantlarını gezen ve katılımcı Türk firma sahipleri ile yakından ilgilenen Türkiye’nin Almatı Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Derviş Ender Öztürk, Kazakistan’ın her alanda olduğu gibi moda sektöründe de son yıllarda büyük ilerleme kaydettiğini söyledi.
Çağlayan: Kredi derecelendirme şirketleri Türkiye’ye iki yüzlü davranıyor
2001 yılında birçok büyük elçi, birçok ticaret ataşesi, ellerinde Türkiye’de ucuza kapatılacak şirketlerin listeleriyle gezerdi. Ama gelin görün ki, artık kendi şirketlerini getirip bizim şirketlerimize ortak etmeye çalışıyorlar.
Almatı’da açılacak yeni sanayi bölgesi Türk yatırımcıları bekliyor
Toplantıya başkanlık eden Türkiye’nin Almatı Ticaret Ataşesi Derviş Ender Öztürk, Kazakistan ve Türkiye arasında mevcut ticari rakamların yetersiz olduğunu ve iki ülke arasında ilişkileri arttırmak için iş adamlarına büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü ifade etti.
Kazak kızlar, Türkçe yarıştı
Rektör Yardımcısı Alma Ruskalıyeva, Türkiye Cumhuriyeti Almatı Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Başak Buğdaycı, Türkiye Cumhuriyeti Almatı Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Osman Elgün, Kazak Filolojisi ve Dünya Dilleri Fakültesi Dekanı Aygül Amantaykızı Satbekova, TÜTEM Müdürü Mehmet Özbal, Türk Dili Bölüm Başkanı Eriya Kaşkınbekkızı
İstikbal, Almanya’da üçüncü mağazası açtı
İstikbal IKEA Butzweiler Homepark açılışına Köln Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa, Düsseldorf Ticaret Ataşesi Hüsamettin Kılıçkaya, medya ve STK temsilcileriyle çoğunluğu Köln’ün de içerisinde bulunduğu Kuzey Ren Vestfalya eyaletinden olmak üzere Almanya’nın tüm bölgelerinden
TUSKON heyeti Erbil'de
Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Sayer Erbil de Kuzey Irak’ta resmi tescilli 1220 Türkiye firmasının faaliyet gösterdiğini ifade etti. Türkiye’nin kalkınması için yapılan yatırımların kısa vadeli düşünülmemesi gerektiğini dile getiren Erbil, Türkiye firmalarına Irak’ta iş yapmaları için çağrıda bulundu.
'Terör saldırısının ABD-Türkiye ilişkilerini etkilemesine izin veremeyiz'
İZMİR - İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret eden ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi John Fay, Ankara’daki ABD büyükelçiliğine düzenlenen terör saldırısının, Türkiye ile ilişkilerini
Yeni teşvik mevzuatı Cidde’de sunuldu
Müdürlüğü'nden Daire Başkanı Harun Gazali Ceren, Dış Ticaret Uzmanı Hasan Aslan Akpınar, Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Volkan Türkmen ile Cidde Başkonsolosluğu'ndan Ticaret Ataşesi Cavit Özdem, Ticaret Ataşesi Erbülent Kurşun, Basın Ataşesi Bahattin Akyön ve Yatırım Promosyon ve Destek Ajansı Suudi Arabistan ülke sorumlusu Dr.
Macaristan heyeti Sivas’ı ziyaret etti
Heyette; Macaristan İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss, Macaristan İstanbul Ticaret Ataşesi Weisz Janos, Türk-Macar İşadamları Derneği Başkanı ve DEİK-DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz ve Sivas Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Zeki
Kazakistan'da Türkçe eğitim merkezinde sertifika heyecanı
Törene, Türkiye'nin Almatı Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Altay Sönmez, Ticaret Ataşesi Osman Elgün, Kültür ve Tanıtma Ataşesi Nilgün Kılıçarslan, TÜTEM Müdürü Mehmet Özbal, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.
Rusya’da Türk annelerden kimsesiz çocuklara destek
Petersburg Ticaret Ataşesi Remziye Köse, ilk kez böyle bir programa katıldığını belirtti. Çocuklarla bir arada olmanın kendisine mutluluk ve huzur verdiğini ifade eden Köse, “Çocukların küçük hediyelerle büyük mutluluklar yaşadığını görmek insanı ayrıca sevindiriyor
İşadamlarının Erbil temasları sürüyor
TISİAD'tan yapılan açıklamada Erbil Ticaret ve Sanayi Odası'nda ikinci gün düzenlenen toplantıya; Türkiye Cumhuriyeti Erbil Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Sayer Erbil, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Soran A.
Antalyalı işadamları Macaristan’a çıkarma yaptı
Bu organizasyonun bugün burada olmayan Macaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss, Ticaret Ataşesi Janos Weisz, Macaristan Ankara Büyükelçisi Janos Hovari Antalya ziyaretlerinde bu 'Türk Macar İş Forumu'nun temellerini attılar.
Vietnamlı yöneticiler Türkiye ile ticari ilişkileri geliştirmek istiyor
Toplantı için Trabzon’a gelen Vietnam Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Nguyen Tuan Quang ve Ticaret Ataşesi Tran Ngoc Ha, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti.
TISİAD Başkanı: Kardeş ülke Irak, Türk işadamlarına fırsat sunuyor
TISİAD heyeti daha sonra Erbil Ticaret Ataşesi Sayer Erbil’i de ziyaret ederek, bilgi aldı. Ticari Ateşe Erbil’de, heyeti sıcak bir şekilde karşılayarak, özellikle karşılıklı iş gezileri yapılması ile ilgili beyanlarda bulundu.
Kazaklar Türk balığı yiyecek
İlk gün Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Ticaret Başmüşaviri Derviş Öztürk ve Ticaret Ataşesi Osman Elgun’un da ziyaret ettiği STG standında, fuar boyunca Türk levrek, çipura ve alabalığının tanıtımı yapıldı.
Kazaklar bundan böyle Türk balığı yiyip; Türk çayı içecek
Türkiye’nin Kazakistan’daki Ticaret Ataşesi Derviş Ender Öztürk ise iki ülke arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkarmak için el birliği ile çalışmak gerektiğini söyledi. Fuara katılan Türk firmalarının stantlarını tek tek gezerek firmalar hakkında bilgi alan Öztürk, firma sahipleri ile yakından ilgilendi.
Türkiye ile Macaristan'ın dış ticaretini artırmanın yollarını görüştüler
Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası (MKIK) Macar -Türk Bölüm Başkanı Rév András, Macaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Kiss Gábor, Macaristan'ın İstanbul eski Ticaret Ataşesi Kovacs Jozséf hazır bulundu.
TİKA, Macaristan'da inceleme yaptı
Zoltan Horvath, Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası Macar Türk Bölümü Başkanı Rev Andras, İstanbul eski Ticaret Ataşesi Kovacs Jozséf, Budapeşte Teknik Ünivesitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Balogh Balazs, T.
Türk fırıncıları Almanlara simidi tanıttı
Münih Ticaret Ataşesi Dr. Cevdet Baykal “Türk firmaları yüksek teknolojik ürünleri yanında Türk geleneksel yiyecek ürünlerimizi de tanıttılar.” dedi. Özellikle fırın makineleri konusunda uzman olan Barutçuoğlu Grup, Avrupa ülkelerine sattığı fırın tesislerini anlattı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çin Ankara Büyükelçisi Gong Xiaosheng, Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Guo Chuanwei ve CSR Holding Başkanı Zheng Changhong'un da bulunacağı ‘Ankara Metroları Araç Alımı ve İşletmeye Alma İşi İmza Töreni’ne katılacak.
Makedonya Büyükelçisi, maden ocağından etkilendi
ZONGULDAK - Zonguldak’a gelen Makedonya Büyükelçisi Goran Taskovski ile Makedonya Ticaret Ataşesi Habil Mustafai, maden ocaklarından etkilendi. Zonguldak İşadamları Derneği (ZONİAD)nin davetlisi olarak kente gelen Makedonya Büyükelçisi Taskovski ve Ticaret Ataşesi Mustafai ilk olarak Zonguldak Valisi
Almanya’nın en modern çelik beton tesisini kuran Salih Çete’nin gözü Türkiye’de
Ticaret Ataşesi Şevket Ilgaç ise açıklamasında yurt dışındaki Türk girişimcilerin yatırımını Türkiye’nin yurt dışındaki ekonomisi olarak gördüklerini belirterek, “Biz bir taraftan onlarla tanışıp kaynaşıyoruz, diğer taraftan da
GTO, ABD’deki gıda fuarına çıkarma yaptı
Toplantının son bölümünde ise Türkiye Cumhuriyeti Washington Ticaret Ataşesi Ahmet Canlı, ABD pazarı hakkında gıda firmalarına bir sunum yaparak, son durumu, ihracat potansiyeli taşıyan gıda ürünleri, dikkat edilmesi gereken hususlar ve ataşeliğin firmalara sunduğu hizmetler konusunda bilgiler
İşçiye vize var, patronuna yok
Münih Ticaret Ataşesi Dr. Cevdet Baykal’ı Münih’deki makamında ziyaret eden ve teşvikler hakkında bilgi alan işadamı Hasan Coşkun yaşadıklarını Cihan Haber Ajansı'na anlattı. Almanya’da açtığı iki mağazayı denetlemek için sürekli vize almak zorunda kaldığını anlatan Coşkun, "Son olarak üç aylık vizem bitti.
EBSO tekstil heyeti Danimarka’da
EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Porsuk'un başkanlık ettiği İzmirli tekstilcilerin sektörel heyet organizasyonuna Kopenhag Ticaret Ataşesi Mehmet Bayram başta olmak üzere Danimarka’da görev yapan Türk Milletvekili Yıldız Akdoğan, Danimarka İzmir Fahri Konsolosu Ali Nail Kubalı ile Danimarka Moda ve
‘Türkiye her zaman dikkatle takip edilmesi gereken bir ülke’
András Kelemen, Macaristan İstanbul eski Ticaret Ataşesi Kovacs Jozséf, ELTE (Eötvös Loránd Tudományegyetem) Üniverisitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Horváth Zoltán , Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr.