tipinden

Mardin'deki STK'lar ODTÜ'deki başörtü olayını kınadı
Ne olursa olsun tipinden, giyiminden kuşamından veya herhangi fiziki görüntüden dolayı hiç kimsenin eğitimi aksatamaz ve engelleyemez. Kim bunu yaparsa onu kınıyoruz ve lanetliyoruz.
Sosyal medyada anne tipi araştırması: Doyurganlar ilk sırada, övenler son
‘Türkiye’nin Anne Profili’nin küçük bir örneğini çıkaran ankette, katılımcılardan, önceden belirlenen 5 anne tipinden birini seçmeleri istendi. 8-12 Mayıs tarihlerinde Facebook üzerinden yapılan anketin sonuçları 13 Mayıs’ta hem bilgilendirici çizimler hem de video olarak açıklandı.
Uydu alıcılarında yanıltıcı reklam uyarısı
Tek tasarımı değişik olan ve standart kutu tipinden teknik özellik daha alt nitelikte olan TV arkası uydu alıcıları, masa üstü modellerinden farklı gibi tanıtılmakta ve tüketici yanıltılmaktadır.” dedi.
Melih Gökçek: Türkiye'de Başbakan'dan sonra en aykırı tipim
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye'nin en aykırı iki tipinden biri olduğunu belirterek, "Biri Başbakan, sonra da ben." dedi. Gökçek, Başbakan'ın izin vermesi halinde 5.
“Sağlıklı bronzlaşma diye bir şey yok, bu cilt kanseri gelişimini göze almaktır”
Kolay yayılan, çok erken teşhis edildiğinde tedavi şansı olabilen, teşhis geciktiğinde genellikle kısa yaşam şansı tanıyan bu kanser tipinden korunmak için vücuttaki benlerde herhangi bir değişiklik saptandığında ya da yeni gelişmiş kahverengi-siyah lekeler olduğunda hemen bir dermatoloji uzmanına muayene
Uzm. Dr. Rodoplu: Bine yakın grip virüsü çeşidi var
Bilinen bine yakın virüs tipinden bir kısmına karşı korunma sağlar, bu da yaklaşık yüzde 50 düzeyindedir. Aşı sadece 15 yıllık araştırma geçmişine sahip olduğundan risk grubunun dışındakiler için pek önerilmemektedir.
Almanya'daki dönerci cinayetleri esrarını koruyor
Araştırmacılar, bu silah tipinden 24 adet üretilip 1993 yılında İsviçre'ye ihraç edildiğini tahmin ediyor. Üç cinayet Nürnberg kentinde işlenirken, bir kişi Münih'te hayatını kaybetmiş ve son olarak 2006 yılında Kassel'de 21 yaşındaki bir internet cafe işletmecisi öldürülmüştü
Dümene geçen Bakan Yıldırım eğin teknesini sürdü
Bu ve buna benzer bu tekne tipinden 8 tane dağıttık. Sadece Eğin’e değil, 8 taneyi, Gaziantep’e, Diyarbakır’a, Beyşehir Barajına, Elazığ’a toplam 8 tane teslim ettik. Artık iç sularımızda denizciliğimizin önemli bir faaliyet alanı haline geldi.
Türk Telekom: 79 - Fenerbahçe Ülker: 92
Üçüncü periyotta Fenerbahçe Ülker, ilk sayılarını Kaya Peker ile pota altı tipinden bulurken, Darjus Lavrinovic’in de üç sayı isabetiyle durumu 40-51’e getirdi. Diamon Simpsons’ın smaç basketi sonrasında Rasim Başak ile de üç sayı isabeti kaydeden Türk Telekom, savunmada rakibinin etkili oyununa engel olamayınca, ardaki farkı da
Huzurevlerine yüzde 30’luk artış var, ancak yaşlılar aileleri ile yaşamak istiyor
Psikolog Zümrüt Sevinç, toplumun geleneksel aile tipinden çekirdek aileye geçtiğinden dolayı huzurevlerinde artış meydana gelebileceğine işaret etti. Yaşlıların evde kalması ile üç kuşağın aynı evde bulunmasından dolayı kişiler arasında kuşak çatışması çıktığını belirten Sevinç, sorunları yaşlıların huzurevlerine gönderilmesinde
Rum siyasiler Hristofyas'tan memnun değil
Öte yandan KS EDEK ve Rum Meclisi Savunma Komitesi Başkanı Yannakis Omiru da "taraflı ve haksız bir çözümün dayatılması için Bürgenstock tipinden daha kötü, gizli bir arabuluculuğa doğru gidildiğini" savundu.
Polis teknolojiyi kullandı, aranan 21 bin kişi yakalandı
BEMTAP kapsamında Suç Veri Tabanı'ndan çeşitli istatistik bilgileri alınsa da birçok karmaşık suç tipinden oluşan verileri analiz etmek ve anlamak çok da kolay olmamaktadır. Bu sebeple Suç Haritalarını oluşturmaya yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.
Mesut Yılmaz: Halk, kendisine tepeden bakan karizmatik lider tipinden yorulmuştur
Demokrat Parti (DP) Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, halkın kendisine tepeden bakan karizmatik lider tipinden yorulduğunu söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun temsil ettiği sakin, mütevazı ama kararlı, devlete saygılı, dürüst imajın vatandaşın arasında uygun olacağını belirten Yılmaz, "Bu
Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Uludağ için Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu ile görüştü
Bakan Eroğlu, Uludağ'daki bina tipinden renklere, çatı tipinden sokakların tipi ve buralara konacak çöp kovalarına kadar hepsinin yeniden ele alınacağını söylemişti. Bakan Eroğlu, "Bugün Uludağ'dan Bursa halkı memnun değil.
Leo Franco: Takım olarak iyi yoldayız
İki üç farklı çalışma ya da teknik tipinden bahsedilebilir. Ben Türkiye'deki kalecilerin İspanya'daki oyunculara nazaran ufak tefek teknik farklılıklarının olduğunu görüyorum ama bu zaten son derece normaldir.
Milli Eğitim Bakanı Çubukçu uyardı: Kayıt parası alınmayacak
Yatılı İlköğretim Bölge Okulları'nda (YİBO) yaşanan sıkıntıların da farkında olduğunu söyleyen Çubukçu, koğuş tipinden oda tipine, banyolarda ise hamam tipinden kabin tipine geçilmesi ve gerekiyorsa bu okulların onarımlarının, il yatırım programlarına alınarak yapılması gerektiğini
Diyanet'ten yazışma kuralları kılavuzu
Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Yazışma Kuralları Kılavuzu hazırladı. Yazışmalarda kullanılacak yazı tipinden, sayıların yazılış biçimlerine kadar her ayrıntının anlatıldığı kılavuzda; metinde zorunlu olmadıkça yabancı kelimelere yer verilmemesi istendi.
Ege Üniversitesi personeli ev sahipi yapılacak
Yer seçiminden ödeme planına, konut tipinden imalat kalitesine kadar birçok sorunun cevabının alındığı ankete, toplam 3 bin 971 Ege Üniversitesi (EÜ) öğretim elemanı ve personel katıldı. Yüzde 61'i idari personel ve yüzde 39'u öğretim elemanı olan katılanlardan ev sahibi olmak isteyenlerin yüzde 57,8'i Bornova, 13,2'si Karşıyaka ve 29'u diğer semtlerde oturuyor