tirajı

Arınç: Bir gazeteci, gazetecilik mesleğini ifa etmesi sebebiyle ceza yememeli
Onun çalıştığı gazeteye bakıyorum ben, tirajı 200. Çalışan ben gazeteciyim diyor.” ifadelerini kullandı. Arınç, “Gazeteciler, gazetecilik mesleğini yapmaktan dolayı artık Türkiye'de kesinlikle suçlanmıyorlar.
Kürt gazeteleri, Diyarbakır'a geniş yer verdi
Bölgenin tirajı en yüksek gazetesi Hawler ise haberi, "Barışın başarılı olması için Başkan Barzani Diyarbakır'da" cümlesiyle duyurdu. (CİHAN)
Bediüzzaman’a sahip çıkan gazete: Hür Adam
Hür Adam gazetesinde Risale-i Nur’un neşredilmesi üzerine gazetenin tirajı bir anda artar. Mehmet Fırıncı İnegöl’de 700 adet gazetenin satılmasına vesile olmaktadır. Bunun gibi Anadolu’nun her köşesinde Nur talebelerinin sahip çıktığı Hür Adam gazetesi adeta Risale-i Nur ve Bediüzzaman'la özdeşleşir.
BİK’in Marka Şehirler Konferansları Konya’da başladı
2008 yılında gazete tirajı 5.5 milyona düştü. 2011’de ise bu tiraj 5 milyonun altındaydı. Gazete okuyan sayısı azalmadı, hatta arttı.
Gazetelerin yüzde 90’ı yerel yayın yapıyor
2012 yılında gazete ve dergilerin tirajı 2011 yılına göre yüzde 1,9 arttı. 2012 yılında Türkiye'de yayımlanan gazete ve dergilerin yıllık toplam tirajı 2 milyon 308 bin 507 olarak tespit edildi. Bunun yüzde 92,9’unu gazeteler oluşturuyor.
Gazete ve dergi sayısı arttı
2012 yılında gazete ve dergilerin tirajı 2011 yılına göre yüzde 1,9 arttı. 2012 yılında yayımlanan gazete ve dergilerin yüzde 92,9’unu gazeteler oluşturdu. 2012 yılında toplam tirajın yüzde 16,8’ini yerel, yüzde 1,8’ini bölgesel, yüzde 81,4’ünü ise ulusal gazete ve dergiler teşkil etti.
Güney Kore, siber alemde saldırıya uğradı
Tirajı en yüksek gazete olan Chosun İlbo başta olmak üzere, Daegu şehrinde yayın yapan yerel gazetelerin sitelerine girilemez oldu. Öte yandan iktidardaki Seanuri Partisi’nin 8 şehirdeki parti teşkilatının web sitelerinin de siber saldırıya uğradığı bildirildi.
Alman basınında Türkiye'yi karalama kampanyası
Bunun en son örneğini yaklaşık 100 bin tirajı bulunan Hamburger Morgenpost gazetesi gösterdi. Protestolara geniş yer ayıran gazete, Türkiye’deki olayları aktarmak için 2009 yılında ABD’de bir polisin eli bağlı bir kadına uyguladığı şiddet fotoğrafını yayınlamaktan
İlkay Gündoğan, Türkiye’yi Almanlar'a tanıtacak
Gezi boyunca Alman Birinci Kanalı ZDF, Almanya’nın en çok izlenen kanalı RTL ve tirajı en yüksek spor dergisi Kicker’den oluşan çekim ekibi İlkay’a eşlik edecek. Bugün başlayacak ve beş gün sürecek gezi sürecinde İlkay, kendisini Türkiye’nin fahri turizm elçisi olarak atadığı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’le de bir
Arınç: Gazete çıkarıyor görünerek para kazanmak yeni icat oldu
Yaptığımız incelemelerde tirajı 500 görünen gazetenin 5 tanesinin bile bayiden alınmadığı ortaya çıkıyor. Bunlar bir şekilde satış usulleriyle, bizden 15-20 milyarı almak suretiyle bu işi adeta bir ticarete dönüştürmüş durumdalar.
Taksim’de Rus günleri başladı
Rusya’da 3 milyon tirajı olan Argumanti Fakti Gazetesi’nin editörü Yaşar Niyazbayev, Türkiye’de de bu gazeteyi çıkarmaya başladıklarını söyledi. Türkiye’ye yılda yaklaşık 3 milyon Rus turist geldiğini belirten Niyazbayev, “Bu açıdan gelenlere Türkiye’yi Rusça anlatmak, hem de alışık oldukları gazete aracılığıyla böyle
Japonlardan idam cezasına tam destek
Tirajı en yüksek ikinci gazete Asahi'yi okuyanların da yüzde 82,2'si bu ceza yöntemine arka çıktı. Ekonomi gazetesi Nikkei'yi okuyanlardan yüzde 86'sı da idama destek verdi.
Arınç: Gazeteciler Terörle Mücadele Yasası'na muhalefetten tutuklu
500 tirajı olduğu görülen bir gazetenin bayi satışı 3 bile değil. Sadece 500 tane basıp bizden 20 bin lira ilan parası alıyor. Haksızlık değil mi?
Hürriyet gazetesi, İskandinav ülkelerinden çekildi
İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber son yıllarda tirajı oldukça düşen Hürriyet Gazetesi, Norveç’teki dağıtımını ise geçen yıl durdurmuştu. Hürriyet’in İsveç Temsilcisi Tandoğan Uysal, iletişim teknolojisinin ilerlemesi neticesinde okurun habere çok kolay ulaştığını belirterek, "Bu da tirajı olumsuz
Newsweek basılı yayın hayatına son veriyor
Sidney Harman’a satılan derginin ABD tirajı 3 milyondan 1,5 milyona düştü. Dergi çalışanları, Newsweek’in sadece internet ortamında yayınlanacak olmasının sürpriz olmadığını; yetkililerin daha önceden bu konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulunduğunu söyledi
Türkiye'deki gazetelerin yüzde 90'ı yerel yayın yapıyor
Buna göre Türkiye'de geçen yıl yayınlanan gazetelerin yüzde 90,1’ini yerel basın oluştururken; gazete ve dergilerin tirajı 2010'a nispeten yüzde 11,9 azaldı. 2011 yılında toplam tirajın yüzde 17,4’ü yerel, yüzde 2’si bölgesel, yüzde 80,6’sı ise ulusal gazete ve dergilere ait.
DÜZELTME-Belçika basınından Zaman'a övgü
Türkiye'de tirajı 1 milyonu aşan Zaman gazetesinin Belçika'da Hollandaca ve Fransasızca yayına başlayacak olmasını toplumsal uyuma katkı yapacağına dikkat çeken haberlerde Zaman'ın inisiyatifinden övgü ile bahsedildi.
Belçika basınından Zaman'a övgü
BRÜKSEL - Belçika’nın önde gelen gazeteleri ve resmi haber ajansı Belga, Zaman gazetesinden övgü ile söz etti. Türkiye’de tirajı 1 milyonu aşan Zaman gazetesinin Belçika’da Hollandaca ve Fransasızca yayına başlayacak olmasını toplumsal uyuma katkı yapacağına dikkat çeken haberlerde
Japon gazeteci ve turizmciler 3 kenti gezecek
çalışanlarının ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinde yazdıklarının altını çizen Saran, "Heyette bulunan gazetecilerin temsil ettikleri yayın organları 1 milyon tirajı olan yayımlar. Bu bakımdan tanıtım açısından çok önemsediğimiz bir program olacak” diye konuştu.
'27 Mayıs öncesi Akşam'ın Ankara bürosu, darbecilerin karargahı gibiydi'
Maliye müfettişlerinin bunaltan denetimlerinden sıkılan Yolaç, sıkıntıları sona erdirmek için o dönemde 3 bin tirajı bulunan Akşam Gazetesi’ni satın alır. Gazeteyi satın aldıktan sonra tirajı artırmak için Çetin Altan, İlhami Soysal, Aziz Nesin gibi isimleri yazar kadrosuna kattığını söyleyen Yolaç, gazete içinde daha önceden
Telgraf Medya, Alman gazetesinin manşetinde
Münih merkezli gazete 500 bini aşkın tirajı ile Almanya’nın en saygın yayın organlarının başında geliyor. Gazete, 2005 yılında, Almanya’nın seçilmiş bin 536 gazetecisi arasında yapılan bir fikir araştırmasında yüzde 37 oy ile ‘Almanya’nın en etkili’ yayın organı olarak seçilmişti
"Zaman 25 yıldır tavrını milli iraden yana koydu"
önce acaba 30 bin tiraja nasıl ulaşırız diye yola çıkan, ama bugün 1 milyon tiraja yaklaşan Zaman Gazetesi, ilkeli ve objektif habercilik anlayışıyla bu tirajın da ötesine ulaşan bir etki alanına sahip oldu.
Aşkabat'ta uluslar arası kitap ve matbaa fuarı düzenlendi
Yaklaşık 35 bin tirajı olan gazete, Türkmence olarak yayımlanıyor. Zaman ülke genelinde tirajı en yüksek olan gazeteler arasında yer alıyor. Türkmenistan’daki tek yabancı gazete olan ‘Zaman Türkmenistan’ gazetesinin yayın ekibi, geçen yıl medya alanında yaptığı başarı çalışmalarından dolayı ödül almaya hak kazanmıştı
Vali'yi kapak yaparak eleştiren Rus dergisi toplatıldı
Petersburg kent Valisi Valentina Matviyenko'yu haftalık sayısına kapak yapınca söz konusu kentte dergi tirajının yüzde 90'ı bayilerden toplatıldı. Dergilerin St.Petersburg Valiliği aracılığıyla toplatıldığı iddia edilirken, valilik makamları iddiaları yalanladı.
Alman dergisi Türkiye’yi ikinci seçti
Haftalık tirajı ortalama 31 bine ulaşan derginin mart sayısında yapmış olduğu kapsamlı araştırma sonucunda Kapadokya temasının kullanıldığı Türkiye tanıtım afişi ikinci sırada yer aldı. Turizm sektörünün önemli dergilerinden olan ve her hafta en başarılı reklam çalışmalarının listesini hazırlayan W&V, bu reklam ve başarı analizleri için ‘Psikometre-Testi’
Bülent Arınç: Artık 1 milyon tirajlı gazeteler var
BURSA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'de gazete tirajlarının düşük olmasının altında birçok sebep olduğunu, ancak tirajı 1 milyona ulaşan gazetelerin de bulunduğunu söyledi.
Basın İlan Kurumu'nun ilan politikası iletişimcilerin istihdamını artırıyor
Japonya’da sadece bir gazetenin tirajının Türkiye’deki toplam gazete tirajından 3 kat daha fazla olduğuna dikkat çeken Atalay, ülke genelinde okuma oranlarının çok düşük olduğunu bu durumunda gazete tirajlarına yansıdığını vurguladı.
Mısır’da Mübarek’in gazetecileri de görevden alındı
Hükümet kaynaklarına göre Mısır’daki gazetelerin toplam tirajı 5 milyonu geçerken, bağımsız kaynaklara göre bu rakam 2 milyonu geçmiyordu. (CİHAN)
Doç.Dr. Kaya: Cinayetin medyada ayrıntılı tasviri, yol gösterici olabilir
Bu tür görüntülerin ve sözcüklerin seçilmesi tirajı ve reyting artırmaya yöneliktir. Bu hiç etik bir durum değil.” "HABERLER ACILI AİLELERİ LİNÇ KÜLTÜRÜNE İTİYOR"
BİK Genel Müdürü Atalay: Basın, iftira, şantaj ve yalan habere başvurmamalı
Japonya’da bir gazetenin tirajı 13 milyon. Türkiye’deki tüm gazetelerin tirajı 13 milyon etmiyor. İşbirliği içinde gazetelerin gücünü arttırıp bu alandan ekmek yiyen on binlerce insanı yüz binlere çıkarabiliriz.
İbrahim Yıldız: Danıştay saldırısında yanlış yönlendirilmiş olabiliriz (Özel)
Yönetmeni İbrahim Yıldız, mesleğe girişinden Cumhuriyet'e bombalı saldırıya, Danıştay saldırısında gelinen noktadan, Cumhuriyet'in editöryal kimliğine, tirajı yükseltmek için yapılacak çalışmalardan okur kitlesinin gençleştirilmesi projesine kadar pek çok konuda soruları cevapladı.
Resmi ilan ücretleri yeniden belirlendi
10 binden az tirajı olmayan gazeteler 8,20 liraya ilan alacak. 25 bin satan gazetelere 15,96 liraya ilan verilecek. 50 binden az olmayan gazeteler için ise 28 liraya ilan verilecek.
Bitlis'te perdeler ilk defa Türkçe ve Kürtçe açıldı
Oyun, belediyelerdeki çalışma düzenini ve belediye başkanlarının yaşadıkları olayları tirajı komik bir şekilde ele alıyor. Oyundan sonra sahneye konan Doktor adlı oyun da Türkçe ve Kürtçe olarak sahnelendi.
Rus bankasından ilginç kampanya; bir ruble getir, beş bin ruble götür
Bankanın web-sitesinde yayınladığı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “1 ve 2 rublelerin tirajı çok sınırlı, bu yüzden bu madeni paralar nümismatik değere sahip. Bununla birlikte bu madeni paralar hala yürürlükle ve halk tarafından kendi değeriyle kullanılıyor.
Arınç: Görev nedeniyle yurtdışına gidecek basın mensuplarına ‘hizmet pasaportu’ verilecek
Resmi ilan ücretleriyle ilgili yeni bir düzenleme yaparak ücretleri artırdıklarına değinen Arınç, tirajı 10 binden aşağı olanlara daha fazla, 100 binden yüksek olanlara daha az ilan ücreti ödeneceğini söyledi.
Başbakan Erdoğan: Benim İsviçre bankalarında param yok ki bunu ispat edeyim
tirajı artırıyorum. Türkiye muhalefetin mühaleyesine sığmayacak kadar büyük bir ülke. Türkiye birileri. Türkiye adımları görebilmesi için idrak edebilmesi için onlar istese de istemese itibarli bir ülkedir.
Türkiye Azerbaycan'a gazeteci ihraç edecek
Bunların toplam tirajı ise sadece 50 bin. Amacımız, iki ülke gazetecileri arasındaki ilişkileri daha da güçlendirerek, gazetelerin çok daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına aracılık etmek." PROTOKOL NELERİ KAPSIYOR?
Sütlüce Kaymakamı Özbek: Basın bir ülkenin geleceği için çok önemli
Zaman Gazetesi attığı manşetler ve tirajı ile basın dünyasındaki liderliğini koruyor. Zaman, yayın hayatına başladığı günden bu güne hep doğruyu yazma ve gayreti içerisinde çalışıyor. Bu gayretli çalışmalarınızı takdir ediyorum.
Gazete ve dergilerin tirajı yüzde 15 azaldı
Türkiye İstatistik Kurumu gazete ve dergilerin tirajının geçen yıl 2008'e göre yüzde 15 azaldığını açıkladı. 2009 yılında ülkemizde yayımlanan gazete ve dergilerin yıllık toplam tirajı 2 milyar 266 milyon 917 bin 287 oldu.
Ergenekon sanığı, mahkeme heyetinin etnik kimliklerinin kendisine bildirilmesini istedi
Dosyada müvekkilleri aleyhindeki belgelerden darbe çıkmak bir yana hikaye bile çıkamayacağını savunan Erikel, "Ergenekon iddianamesi, dünyanın en tirajı komik eseridir. Üstelik yazarları da ortada yok.
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü: 18 yıl gazetecilik yapanlara yeşil pasaport verilmesine çalışıyoruz
Bu yayınların toplam tirajı da 5 milyon 200 bindir. Türkiye'de televizyon sayısı 258. Bunlardan 210'u yerel. Devletin televizyon sayısı 11, radyo sayısı 12'dir.
Rus milyarder Lebedev Independent gazetesini satın alıyor
Yılda 20 milyon dolar zarar eden Independent gazetesinin tirajı da gün geçtikçe düşüyor. Anlaşmanın imzalanması durumunda Lebedev ikinci İngiliz gazeteye sahip olacak. Lebedev daha önce Evening Standart gazetesini satın alarak uluslararası kamuoyunda adından söz ettirmişti.
Vural Savaş: Türkiye bu hale aydınlar yüzünden geldi
Şu anda Sözcü, Cumhuriyet, Aydınlık, Yeniçağ gibi iyi kötü muhalefet yapmaya çalışan tüm gazetelerin toplam tirajı 350 bin. Aydınlar bırakın kitap okumayı, dergi okumayı, doğru düzgün bir gazete bile okumuyorlar ve onun için de çok kolay yönlendiriliyorlar.
Gazete tirajları yükselişe geçti
Bütün ülkede satış ve dağıtımı yapılan yaygın basının Ağustos ve Eylül 2009 aylarında toplam tirajı 3 milyon 860 bin 601'den 4 milyon 7 bin 617'ye yükseldi. Dağıtılan gazete sayısı ise 46'dan 47'ye çıktı.
Kara propaganda siteleri Ergenekon'un borazanı gibi (Özel)
Sitelerin "Günlük gazeteler" bölümünde, tirajı düşük olan Birgün bile yer alırken Zaman, Taraf, Vakit, Yeni Şafak gibi gazetelerin linki bulunmuyor. Kara propaganda için yazı ve haberlerinden en çok alıntı yapılan isimler ise şöyle: Prof.
Ria Novosti Haber Ajansı Genel Müdürü Mironyuk: Medyada seviyenin düşmesi etkileme gücünü zayıflatıyor
Son olarak da, Ria Novosti, yabancıların yakından tanıdığı 46 bin tirajı olan 'Moscow News' gazetesini çıkarıyor. Yazılı ve görsel basındaki değişim Rus basınına nasıl yansıyor? Ruslar, eskiden olduğu kadar gazete okuyor mu?
Avusturya gazeteleri Türk diplomatın alkollü araç kullandığı iddiasını birinci sayfadan verdi
Sekiz milyonluk ülkede bir milyona yakın tirajı olan Krone gazetesi, dün sabaha karşı Salzburg'da alkollü araç kullanırken yapılan bir ihbar üzerine polis tarafından durdurulan Türk diplomat ile ilgili haberi 1.
Çin'de National Georgraphic ile İzmir tanıtımı
Aylık 500 bini aşkın tirajı olan derginin Başeditörü Liao Min başkanlığındaki yedi kişilik ekibin Türkiye'de yapacağı geniş kapsamlı çalışmayla İzmir ve İstanbul'un yanı sıra Selçuk, Pamukkale, Aydın ve Bodrum da tanıtılacak.
Yrd. Doç. Dr. Kavaklı: 3 G doğru kullanılmazsa, yazılı basın yeniden sarsıntı geçirir
Türkiye'deki gazetelerin toplam tirajı, uzun süre 3 milyon civarında seyretti. Promosyonlar kanunla yeni bir düzene kavuşunca önce tencere tava okuyucuları gazeteleri bıraktı, sonra ise gerçek okuyucular tirajları yükseltmeye başladı.
Tek başına çıkardığı gazetesini pazarlarda gezerek tanıtıyor
Yalıköy Sesi'nin tirajı ise 600. İnsaf, bu gazeteleri posta aracılığı ile Almanya-Hollanda başta olmak üzere dünyanın her yerindeki Yalıköylüler'e gönderiyor. İnsaf en yüksek trajı İstanbul Beykoz'da yakaladığını aktardı.