tiyatro eğitimi

Kule-pilot diyalogu tiyatro oyunu oldu
Tiyatro eğitimi almamalarına rağmen profesyonel bir sahne sergileyen kontrolörler, ilk gösterilerinde tiyatroculara taş çıkarttılar.Atatürk Havalimanı’nda görevli 8 hava trafik kontrolörünün rol aldığı 'Frekansa Tiyatro Karıştı' isimli tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü.
DÜZELTME- Hasan Nail Canat, ölüm yıldömünde anılacak
Altunizade Kültür Merkezi'nde çocuk ve yetişkinlere tiyatro eğitimi de veren Canat, 'Bize Nasıl Kıydınız?', 'Beşinci Boyut', 'Sürgün', 'Çizme', 'Hasret', 'Siyah Pelerinli Adam' adlı sinema filmleri ile 'Camgöz', 'Deli Yürek', 'Ekmek Teknesi', 'Kalp Gözü', 'Müslüman'ın 365 Günü'
Tiyatrocu Hasan Canat, ölüm yıldönümünde anılacak
Altunizade Kültür Merkezi'nde çocuk ve yetişkinlere tiyatro eğitimi de veren Canat, 'Bize Nasıl Kıydınız?', 'Beşinci Boyut', 'Sürgün', 'Çizme', 'Hasret', 'Siyah Pelerinli Adam' adlı sinema filmleri ile 'Camgöz', 'Deli Yürek', 'Ekmek Teknesi', 'Kalp Gözü', 'Müslüman'ın 365 Günü'
Balkondan düşen genç oyuncu hastanede hayatını kaybetti
İzmir’de tiyatro eğitimi alan 18 yaşındaki Gülseren, balkonda bulunduğu sırada dengesini kaybederek beton zemine düştü. Ağır yaralanan Gülseren, Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Engellilerden Dünya Tiyatro Günü’ne özel oyun
Engelli bir öğretmenimiz tarafından tiyatro eğitimi alan engelli üyelerimiz, 4 ay boyunca provalarını aksatmadan gerçekleştirdi. Oyunu sahneleyerek engelli vatandaşlarımız konusunda toplumda farkındalık oluşturmak istedik.
Metin Serezli'yi sanatçı dostları uğurladı
Oyuncu Ulvi Alacakaptan da, “Hemen herkese şunu söylüyorum; ben tiyatro eğitimi aldım ama beni oyuncu yapan 1968’teki o tiyatro ortamıydı. Çok canlı tiyatro ortamıydı. Her cinsten, her üsluptan tiyatro vardı.
Yetiştirme yurdu öğrencileri polislerle aynı sahneyi paylaşacak
Mayısın ilk haftasında gösterilecek oyunda rol alacak polislerin daha önce tiyatro eğitimi almadıkları belirtildi.Oyunun sanat yönetmenliğini yapan FBKM Müdürü Muammer Şahin, tiyatro çalışmasının tekst kısmının hazır olduğunu, atölye çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacağını
Başbakan'dan Hasan Nail Canat'a vefa
Altunizade Kültür Merkezi'nde çocuk ve yetişkinlere tiyatro eğitimi de veren Canat, Bize Nasıl Kıydınız? Beşinci Boyut, Sürgün, Çizme, Hasret, Siyah Pelerinli Adam adlı sinema filmleri ile Camgöz, Deli Yürek, Ekmek Teknesi, Kalp Gözü, Müslüman'ın 365 Günü, Müslüman'ın 24 Saati adlı
Erkek Yetiştirme Yurdu, tiyatro okulu gibi çalışıyor
Bu atölyede çocuklar tiyatro eğitimi alarak, oyunlar sergiliyor. Profesyonel tiyatro sanatçılarını aratmayan çocukların hazırladıkları oyunlar izleyenlerden de büyük alkış alıyor. Yetiştirme Yurdu'nda çalışan personel de çocuklara eşlik ederek içlerindeki sanatçı ruhlarını dışa yansıtıyor.
“Kadir İnanır’da Çehov’un, Stanislavski’nin ruhu var!”
Kendisi tiyatro eğitimi almadığını belirtti. Ama onun hayata bakış açısı, sanat felsefesi, sanat mesajı bunu kanıtlıyor. Ben bu okulumuzda İnanır’ın bu deneyimini bizimle paylaşmasını ve öğrencilerimize ders vermesini rica ettim.
Tuzla Belediyesi Türk büyüklerini andı
Etkinlikler kapsamında 3 ay tiyatro eğitimi alan öğrenciler, 5 Türk büyüğünün hayatını sahneledi.Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Feza Eğitimciler Derneği tarafından Atatürk, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan ve Nasrettin
Tiyatrocu Torun: Kayseri Anadolu’nun mükemmel şehri
/> Kayseri'de tiyatroya ilgi duyan öğrencilerin oldukça şanslı olduğuna dikkat çeken Torun, "Büyükşehir Belediye Konservatuarı'nda çok sayıda öğrencinin tiyatro eğitimi aldığını öğrendim. Ayrıca öğrencilerin çalışma yaptığı salonları gezdim.
Bir El Ver Projesi'yle okullar renkleniyor
Projeye dahil olan gençler aldıkları boyama etkinliği eğitiminin yanı sıra çocuk hakları etkinliği ve tiyatro eğitimi ile de okullarda çocuklarla güzel etkinliklere imza atmayı planlıyor. (CİHAN)
Yıllardır evden çıkmayan psikyatri hastaları bu merkez sayesinde topluma karıştı
Şu anda müzik ve tiyatro eğitimi alıyolar. Altı ay içinde hastalarımızın sergilediği bir müzik dinletisi ve tiyatro gösterisi tertip edeceğiz. Ayrıca merkezimizde trikotaj atölyesi açılacak.
Güngör Dilmen İzmir'de hayatını kaybetti
ABD'nin Yale ve Washington üniversitelerinde, 1961-1964 arasında tiyatro eğitimi gördü. İstanbul Şehir Tiyatroları ve İstanbul Radyosu'nda çalıştı. 1971'de İngiltere'deki Durham Üniversitesi'nde Doğu Dilleri okutmanı, 1982'de ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde öğretim görevlisi oldu.
Konuşmadan anlatıp, işitmeden duyurdular
Caner, “Bu amaçla Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin tiyatro eğitimi almalarını öngören proje, aynı zamanda işaret dilinde sergilenecek tiyatro gösterilerine halkın ilgi gösterdiğine dikkat çekerek bu konuda işitme engelliler için bir iş sahası oluşturmayı da amaçlamaktadır.
Genç tiyatrocular mezun oldu
Ciddi bir değerlendirme sonucunda seçilen farklı yaş gruplarındaki öğrenciler, Ulvi Alacakaptan’ın yönetmenliğinde iki yıl tiyatro eğitimi alıyor. Tiyatro Okulu’nu tamamlayanlardan çok sayıda genç, tiyatro, dizi filmler ve reklam filmlerinde rol alıyor.
Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu'ndan tiyatroseverler için yeni oyunlar
Hedefimiz, tiyatro eğitimi alan kursiyerlerin ilerde büyük sanatçı olması ve Mamak'a gurur yaşatmasıdır.” dedi. Mamak Kültür Merkezi’nde (MKM) yapılan tüm sanatsal faaliyetlerin temelinde, gençlerin yetişmesine katkı sağlamak olduğunu belirten Başkan Akgül, "Biz, sanatın
'Elif Ana' tiyatro severlerden tam not aldı
Ben inanıyorum ki tiyatro eğitimi alan kursiyerlerimiz ilerde kendileriyle gurur duyulacak büyük sanatçılar olacaklar. Ekibimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Osmangazi'de tiyatro kursları 15 Ekim'de başlayacak
Osmangazi Belediye Tiyatrosu’nda beş yıldır sanat yönetmenliğini üstlenen tiyatro sanatçısı Bora Özkula, profesyonel düzeyde tiyatro eğitimi almak isteyenlerin 9 Ekim’e kadar Elmasbahçeler Kültür Merkezi’ne başvuru yapmaları gerektiğini bildirdi.
Oyunculuk eğitimi için son 10 gün
Gösteri Sanatları Merkezi'nin Ekim-Mayıs döneminde gerçekleştireceği tiyatro eğitimi çerçevesinde, 9-12 yaş grubu çocuklar, 13-15 ve 15-17 yaş grubu gençler ve 18 yaş ve üzeri yetişkinler için oyunculuk eğitimi veriliyor.
KBT, yeni dönem tiyatro kurslarına başlıyor
KBT’nin bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği tiyatro eğitimi kurslarının kayıt süreci başladı. Kursa katılmak isteyen adaylar, 1 Ekim tarihine kadar belediye hizmet binasındaki tiyatro servisine başvurmaları gerekiyor.
Makyöz Corci, Altın Portakal’da ‘kadına şiddet'e dikkat çekecek
1971 yılında tiyatro eğitimi için gittiği İngiltere’de 9 yıl boyunca anatomi, kozmetik kimyası, plastik makyaj, sahne makyajı, televizyon makyajı, ışık ve kamera tekniği, dekor, kostüm gibi dallarda eğitim gören Corci, "make-up artistliğin”
Engelli çocuklardan “Çok Güzel Hareketler”
Çoğunluğu zihinsel engelli çocuklardan oluşan ve yaklaşık 6 ay tiyatro eğitimi alarak oyunlarını sahneleyen 15 kişilik engelli tiyatro grubunun başarılı performansları izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Engelli çocuklardan 'Çok güzel hareketler'
İSTANBUL - Tuzla Belediyesi yardım kuruluşu Gönül Elleri Çarşısı’nın ‘Engellerimiz engel değil’ projesi kapsamında tiyatro eğitimi alan engelli çocukların gösterisi izleyenlerden tam not aldı. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın kadın kent gönüllüleri tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projelerinden “Engellerimiz Engel Değil” projesi ilk meyvelerini
YYÜ'de sıra dışı sınav
Olayın tiyatro olması, onların tiyatro eğitimi görmelerini gerektiriyor sandılar. Oysa tiyatro eğitimi görmelerine hiç bir şekilde gerek yok. Notlarımı İngilizce telaffuzlarına ve ezberlerine göre veriyorum.
Engelliler, kendilerinin yazıp yönetip oynayacağı film çekecek
Senaryosunu, Yarıcı'nın kendisinin yazdığı ve aynı zamanda yöneteceği filmde tiyatro eğitimi almış engelliler rol alacak. Yarıcı, Cihan’a yaptığı açıklamada, Türkiye’de ilk kez bir engellinin senaryosunu yazdığı, bir engellinin yönettiği ve başrollerde engellilerin oynayacağı bir
Kepez Belediyesi tiyatro kursu öğrencileri açıkhavada ders yaptı
Bu eğitim süresini tamamlayan öğrencilere tiyatro eğitimi aldıklarına dair katılım belgesi veriliyor. Ayrıca Kepez Belediyesi’nce desteklenen bu kursa katılan öğrenciler ders sonunda özel servisle ücretsiz olarak evlerine bırakılıyor.
Vadi'nin Nazife annesi: Tiyatroyla ilgili sadece darbe döneminde endişelendim
‘TİYATRO EĞİTİMİ ALMAYAN MANKENLER BİR OYUNLA GELİR, BİR OYUNLA BİTER’ Tiyatro eğitimi almadığı halde sadece güzel olduğu için oyunculuğa soyunan mankenleri eleştiren Tamur, “Bir süre görünüyorlar sonraları kaybolup gidiyorlar
Belediye, yerleşik yabancıların eğitim merkezi gibi çalışıyor
Başkan Özdemir, Belediye hizmet binasında açtıkları kurslarla kursiyerlere bilgisayar, İngilizce, Almanca, dikiş-nakış, dans ve tiyatro eğitimi verdiklerini söyledi. Özdemir, Halktan gelen talepler doğrultusunda Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdikleri kurslarda alanında deneyimli öğretmenlerle çalıştıklarını söyledi.
Mahkumlar, Dünya Tiyatrolar Günü'nde sahne alacak
Delice Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, mahkumlara uygulamalı tiyatro eğitimi verildiğini açıklayan Taşçı, "Bu vesileyle mahkumları sosyal aktivitenin içine almış bulunmaktayız. Cezaevi idaresi, değişen infaz anlayışına uygun olarak bu faaliyetlere büyük önem vermiştir.
'Görme engelli' polis yankesicilerin korkulu rüyası olacak
Görme engelli, sakat, koltuk değnekli ve hatta deli rolleri yaparak dolaşan polisler, sık sık tiyatro eğitiminden geçiriliyor. Bursa Emniyet Müdürlüğü, Devlet Tiyatrosu Müdürü Halil Balkanlı ile birlikte, sayıları 90'ı bulan Güven Timleri için 3 ay süren tiyatro eğitimi düzenledi.
Baykal Kent'ten ilköğretim öğrencilerine tiyatro eğitimi
Usta sanatçı Baykal Kent'ten bir ay gibi kısa sürede tiyatro eğitimi alan Hasanağa İlköğretim Okulu öğrencileri, sergiledikleri 'Palyaçolar' adlı komedi türündeki oyunla Nilüferlilerden tam not aldı.
AB Projesi ile tiyatroyu köylere taşıyorlar
Daha sonra bu çocukları oyunlara dâhil edip, her birinin tiyatro eğitimi almalarını sağlayacağız. Yarının bireyleri çocuklarımızın sanatla daha sağlıklı ve yararlı bireyler olacağına inanıyoruz. Bu projeyi tamamen kendimiz finanse ediyoruz.
Üst yazılı tiyatro, seyirciyi alt-üst ediyor (Özel)
Yaklaşık 11 yıldır tiyatroyla ilgilenen ve Fransa'da tiyatro eğitimi aldığı sırada tanıştığı arkadaşlarıyla birlikte "Le Spoutnik" isimli bir grup kuran Fehmi Karaarslan, "Human Profit" oyununu Fransa'da birçok kez sahnelediklerini ve büyük ilgi gördüklerini söyledi.
Kepez Belediyesi Tiyatrosu'ndan ücretsiz kurs
Konuyla ilgili KBT'den yapılan açıklamada, 2010-2011 sezonunda 16-35 yaş grubunda 45 kişiye ücretsiz tiyatro eğitimi verileceği duyuruldu. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği belirtilen kurs için 53'ü erkek 70'i kadın olmak üzere toplam 123 kişi arasından ön eleme yapıldı.
Polis, terör örgütlerine karşı öğrencilere ve ailelerine sahip çıkıyor
Derslerinde başarılı 80 öğrenci, Çanakkale gezisine götürülürken 100 öğrencinin tiyatro eğitimi aldığı bildirildi. Söz konusu ilçelerdeki camileri de dolaşan polisler, 120 din görevlisine terör örgütü hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
Adile Naşit Tiyatrosu perdeyi açıyor
Meraklılarına hoby olarak tiyatro eğitimi verip mutlu ederken, tiyatro izlemek isteyen vatandaşımıza da ücretsiz tiyatro sunarak mutlu ediyoruz. Sadece bunlar mı? Konferanslar, seminerler, şenlikler, festivaller hepsi ardı ardına geliyor.
Üniversite öğrencisinden, tasarruf ve doğaya duyarsızlığa dikkat çekmek için proje
Ü Sinema ve Tiyatro Topluluğu ile birlikte tiyatro eğitimi vermeyi ve boş vakitleri değerlendirmeyi de planladıklarını belirterek, projenin hayata geçtiği süreçte değişik faaliyetlerin de organize edileceğini söyledi.
Kocaelili öğrencilerin tiyatro sevgisi artıyor
Tiyatro eğitimi almamış, tiyatro sevdalısı alaylı gençlerin amatör ruhla sergilediği oyun, izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Tiyatro sonrasında oyunun düzenlenmesi için desteklerinden ötürü emeği geçen herkese teşekkür eden Genç Alaylılar Tiyatrosu oyuncuları, öğrencilerle tiyatro sevgisi üzerine
Sümer Tilmaç:Tiyatro ile küçük yaşta tanışan çocuklar meramlarını anlatmada sıkıntı çekmiyor
Avrupa ülkelerinde çocukların kendilerine özgüvenlerinin tam olması için tiyatro eğitimine okul öncesinde başladıklarını belirten Tilmaç, çocuğun karakter oluşumunda 0-6 ile 7-13 yaş grubunun çok önemli olduğunu ifade etti.
Vali Şentürk, Hayrünnisa Gül'den ödül alacak
tarafından yürütülen "Engelsiz Tiyatro" projesinde de 14 yaş ve üstü engelli vatandaşların sosyal hayatın içine daha fazla yer almasını sağlamak amacıyla tiyatro eğitimi.- Siirt Şehit Polis Hayrettin Şişman İlköğretim Okulu tarafından yürütülen "Engellilere ve Annelerine Bilgisayar ve İnternet Kullanımı" projesi ile toplumun birer
Fethiye Devlet Hastanesi'nde deprem tatbikatı
Herhangi bir tiyatro eğitimi almadığını ve hastanede temizlik görevlisi olarak çalıştığını kaydeden Kaçar, "Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın." diye konuştu.
Geleceğin tiyatro sanatçıları kurslarda yetişiyor
Aldıkları tiyatro eğitimi sonrası çocuk oyunu ve büyük oyunu sahnelemeyi hedefleyen kursiyerler şimdiden 'perde' diyecekleri günü bekliyor. Provalarını ve eğitimlerini aralıksız sürdüren Yıldırım, Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu tiyatro severlere doyumsuz tiyatro geceleri yaşatmayı hedefliyor.
Mardin Valisi Duruer, tiyatroculara plaket verdi
Mardin Valisi Hasan Duruer, çocuk ve gençlere tiyatro eğitimi veren sanatçıları plaketle ödüllendirdi. 21-26 Kasım tarihleri arasında Mardin'de gerçekleştirilecek Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali'nde çeşitli atölye çalışmaları, söyleşiler ve paneller düzenlenecek.
Sokakta çalışan çocuklar tiyatrocu oldu
Müzik, halk oyunları ve tiyatro eğitimi alan çocuklar, projenin tamamlanması anısına bir gösteri sundu. Soysal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü rehabilitasyon çalışmasına katılan çocuklar, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Kepez'de tiyatro eğitimi seçmeleri tamamlandı
Antalya Kepez Belediyesi, tiyatro kursu seçmelerini tamamladı. 80 kursiyere tiyatro eğitimi verilecek. Kepez Belediyesi Tiyatrosu'nun (KBT) açtığı tiyatro eğitim kursuna 85'i bayan 65'i erkek olmak üzere 150 kişi başvuru yaptı.
Haldun Dormen: Çocuklarımızın özgüven sahibi olması için tiyatro sevgisiyle yetiştirin
Ünlü tiyatro oyuncusu Haldun Dormen (82), çocuklarda özgüven duygusunun tam olması için küçük yaşta okullarda tiyatro eğitimi ve sevgisinin verilmesi gerektiğini belirtti. Manavgat Belediyesi'nin 1.
Gösteri Sanatları Merkezi yeni oyuncularını bekliyor
Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan eğitimler; Oyunculuk eğitimi (18 Yaş ve üzeri için); çocuklar için yaratıcı drama (8-12 Yaş Grubu); gençlere tiyatro eğitimi (13-17 Yaş Grubu) ve diksiyon kursu (Profesyonel destek almak isteyenler için, 3 Aylık) alanlarını kapsıyor.
Mezun olan 19 bin genç sanatçı sertifika alacak
Geçen dönemde Küçükçekmece Belediyesi kültür merkezlerinde tiyatro eğitimi alan gençler, iki ayrı tiyatro topluluğu kurmuş ve sezon sonunda Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde üç oyun sergilemişlerdi.