toplu konut idaresi

TOKİ'den Rize’deki yeni konutların kira yardımı ile ilgili açıklama
ANKARA - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Rize Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen Rize Merkez Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yıkımı gerçekleştirilen konut sahiplerine kira yardımının yeni konutlar teslim
TOKİ, 31 ilde 148 işyeri ve 10 konutu satışa çıkarıyor
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aralarında Ankara, İstanbul, Bursa, Samsun ve Diyarbakır gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 31 şehirdeki 138 işyeri ve 10 konutu, 240 aya varan vadelerle satacak.
TOKİ, Diyarbakır'a 33 bin seyirci kapasiteli stad inşa edecek
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en büyük stadlarından birini Diyarbakır’da inşa edecek. Proje çalışmaları tamamlanan 33 bin seyirci kapasiteli stadın ihalesi, 30 Ocak’ta Ankara’da yapılacak.
TOKİ yeni yılda 23 ilde 108 işyeri satacak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni yılın ilk haftasında yatırımcılara 'özel koşullarda' işyeri satışı gerçekleştirecek. İdare aralarında İstanbul, Ankara, Adana, Samsun, Diyarbakır, Gaziantep gibi büyük şehirlerin de bulunduğu 23 ilde 108 işyeri ve bir konutu açık artırma yöntemiyle satacak
TOKİ’den İzmir’in iki yakasına iki stat
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 15 biner kişilik İzmir Karşıyaka ve Göztepe statlarının ihale tarihlerini belirleyerek, internet sitesinden ilan etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokoller kapsamında inşa edilecek Karşıyaka Stadı’nın ihalesi 28 Ocak 2014, Göztepe Stadı’nın ihalesi de 29 Ocak 2014 tarihinde
TOKİ: Arena Stadyumu’nu sorunsuz teslim ettik
Türk Telekom Arena Stadı’nda oynanan Galatasaray-Juventus karşılaşması sırasında başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle stadyumda yaşanan aksamalar hakkında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bir açıklama yaptı.
TOKİ, 19 şehirdeki 97 arsayı açık artıma ile satacak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aralarında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Erzurum gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 19 şehirdeki 97 arsayı açık artıma yöntemiyle satacak.
TOKİ’nin Malatya’daki konutlarına 14 kat başvuru
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), 'Kira ödemek yerine kendi evinizin taksitini ödeyin' sloganıyla satışa çıkardığı konutlara vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle talep patlaması yaşanıyor.
TOKİ ortaklı Mahall Ankara tanıtıldı
ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, devletin genel bütçesinden pay almadan kendi geliştirdiği projelerle kendi kaynaklarını üreten ve bu finansman ile sosyal konut inşa eden bir kuruluş olduklarını
Batman’a yüzme havuzu ve stat müjdesi
ANKARA - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı protokol kapsamında Batman’da 15 bin seyirci kapasiteli stat ile kapalı yüzme havuzu inşa edecek. Stat ve kapalı yüze havuzu ihalesi 30 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.
Trabzon’a yapılacak 40 bin kişilik stadın temelini Başbakan Erdoğan atacak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında inşa edilecek Akyazı Spor Kompleksi’nin temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumartesi günü
Fitch, TOKİ’nin kredi notuna dokunmadı
ANKARA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu 'BBB-' olarak teyit etti, görünümünü ise durağan olarak korudu.
TOKİ’nin 35 bin liralık konutlarına yoğun talep
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), Ankara Mamak’ta dar gelirli vatandaşlar için inşa edip, 35 bin liradan satışa çıkardığı 448 konuta yoğun talep geldi. 180 ay vadede 172 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulan oturuma hazır konutlara başvuru sayısı, kısa sürede 613’ü buldu.
TOKİ, TSE ile trafikteki araç güvenliğine de el attı
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde araçlarda yapılan teknik değişiklikler kontrol altına alınacak. TOKİ 18 ilde, üzerinde teknik değişiklik yapılan araçların, muayene işlemlerinin yapılarak uygunluklarının tespit edileceği “araç kontrol merkezleri” inşa edecek.
35 bin liralık konutlara başvuru yarın başlıyor
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), Ankara Mamak’ta dar gelirli vatandaşlar için inşa edip, 35 bin liradan satışa çıkardığı 448 konuta başvurular yarın (24 Ekim 2013) başlıyor.
TOKİ akıllı hastaneler de yapacak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Sağlık Bakanlığı iş birliğinde dev hastane projeleri uygulamaya konuldu. TOKİ, Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında 78 yeni hastane inşa edecek.
Hasarlı konut sahipleri sağlam konutlara rağbet etmedi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliği ile Adapazarı şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Yenikent Bölgesi’nde sağlam konutlar yükselmeye başladı. 22 blok ve 466 daireden oluşan projeden öncelikli olarak orta hasarlı bina sahipleri ve konutları deprem riski taşıyan vatandaşlar yararlanacak.
TOKİ, kamu kurumlarına 1358 tesis yaptı
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, inşaat sektöründe kamu kanadını temsil eden, sektöre öncülük yapan ve disipline eden TOKİ’nin, bu çalışmalarıyla kamu kuruluşlarının bina ihtiyaçlarını
TOKİ’den dar gelirliye bayram müjdesi
ANKARA - İnşa ettiği toplam 607 bin 887 konutla modern yaşam koşullarında ve kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)'ndan dar gelirliye bayram müjdesi geldi.
TOKİ, 240 ay vadeli işyeri satıyor
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kurban Bayramı sonrası yatırımcılara yüzde 10 peşin 240 ay vadede, cazip ödeme koşullarıyla işyeri ve konut satışı gerçekleştirecek. İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep, Samsun, Balıkesir ve Diyarbakır gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 32 ilde yer alan 148 işyeri ve 22 konut, 23 Ekim 2013’te
TOKİ: Tarım Kent Köy Projesi'yle bir ilgimiz yok
ANKARA - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dün medyada yer alan, "Diyarbakır’da Bismil ilçesinin 2 köyünde Toplu Konut İdaresi’nin 'Tarım Kent Köy' kapsamında inşa edilen konutlar adeta harabeye döndü" haberlerini yalanladı
Sakarya'da boşaltılan 3 prefabrik yandı
evleri yıkılan afetzedeler için yaptırılan ve geçici iskan amacıyla kurulan Dernekkırı ve Alancuma'daki prefabrik konutlarda yaşayan muhtaç kişiler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Korucuk Mahallesi'nde 50 metrekarelik konutlar inşaat etti.
TOKİ’den Başkent’e 40 bin kişilik üniversite kampüsü
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 1402 yılında Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıt ile Timur arasında yapılan Ankara Savaşı'nın meydana geldiği alanda, Yıldırım Beyazıt’ın adını yaşatacak dev bir üniversite
TOKİ 100 bin nüfuslu 23 şehir inşa etti
ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut üretiminde 605 bini aştı. İdare, 58, 59, 60 ve 61. Hükümetlerinin 'Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği' kapsamında 81 il ve 800 ilçede 2 bin 723 şantiyede 605 bin 117 konut üretti.
TOKİ’nin 268 lira taksitli konutlarına 5 kat talep geldi
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın piyasa koşullarında ev sahibi olamayanlar için 'düşük taksit- uzun' vadeli ödeme kolaylığı sağlayan projeleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor.
TOKİ, Yapracık’ta 3 günde 196 konut sattı
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Ankara’nın yeni uydu kenti Yapracık’ta 'ön şartsız, kurasız, başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma imkanı' ile 10 bin lira peşinat 180 ay vade ile satışa çıkardığı
Orta hasarlı bina sahipleri için yapılan konutlar yükseliyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliği ile Yenikent Bölgesi’nde başlatılan konut projesinde çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen arsa tahsisinin ardından, Yenikent Bölgesi, Korucuk’ta başlayan çalışmalar, tüm hızıyla devam ediyor.
TOKİ Ankara’da 10 bin lira peşin 180 ay vade ile ev satacak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Ankara’nın yeni uydu kenti Yapracık’ta inşa ettiği konutlardan 298’ini ön şartsız, kurasız, başvuru önceliğine göre, konut seçme ve alma olanağı ile satacak.
Pakistan Başbakanı Şerif, Kuzey Ankara Projesi’ni yerinde inceleyecek
ANKARA - Pakistan Başbakanı Navaz Şerif Ankara ziyareti çerçevesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin ödüllü uygulaması Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni yerinde inceleyecek. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre; 16-18 Eylül 2013 tarihleri arasında Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek Pakistan Başbakanı Şerif, İdare'den de düşük
TOKİ kentsel dönüşümle kiracıyı da ev sahibi yapıyor
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), kentsel dönüşümde kiracıların da mağdur olmamasını sağlayacak projeleri uygulamaya koydu. Karabük’te 9.7 hektarlık alanda uygulanacak kentsel dönüşüm projesinde hak sahiplerinin yanı sıra 63 kiracının da konut sahibi olması sağlandı.
TOKİ’den Milli Eğitime 77 okul daha geliyor
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nın eğitim ve öğretim altyapısını güçlendirmek için projelendirdiği okulların sayısı bini aştı. İdare, inşa ettiği 21 bin 24 derslikli 935 okulu Milli Eğitim Bakanlığı’nın hizmetine sundu.
Pakistan, TOKİ modelini uygulayacak
TOKİ modelinin Türkiye'deki başarısını örnek alarak Pakistan'da da federal hükümetin benzer bir yapılanmayla toplu konut idaresi başkanlığını oluşturacağını belirten Şerif, "Türkiye ve Pakistan'ın sarsılmaz dostluğu bizim önümüzdeki 5 yıllık iktidarımızda ortak projeler ve ikili anlaşmalarla
TOKİ'nin bin 583 alt gelir grubu konutunun kurası Eylül-Ekim'de çekilecek
ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ); Antalya, Niğde, Bingöl ve Gaziantep’te inşa ettiği alt gelir grubu konutları yoğun talep gördü. Niğde’de inşa edilen söz konusu konutlara başvuru 6 katı aştı.
TOKİ, Ürgüp konutlarında 'volkanik tüf taş' kullanacak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yöresel mimariye uygun projelendirdiği konut projelerinde Osmanlı-Selçuklu mimarisinin motiflerinin yanı sıra, bölgenin yapı malzemelerini de kullanıyor.
TOKİ Başkanı Karabel: 10,5 yılda 600 bin konut ürettik
ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, İdare'nin 2003 yılı başından bugüne kadar 600 bin konut ile yaklaşık 5 bin sosyal donatı inşa ettiğini söyledi. Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Ankara'da bulunan Almanya’nın nüfusu en kalabalık eyaleti Kuzey Ren-Vestfalya’nın Ekonomi, Enerji, Sanayi, Orta Ölçekli İşletmeler
TOKİ’den Hakkari’ye eğitim hamlesi
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki illeri, mahrumiyet bölgesi olmaktan çıkaracak okul projelerini ardı arkasına uygulamaya koyuyor. Hakkari’de inşa edilecek üniversitenin temelini atan TOKİ, şimdi de bu ilde Ticaret Meslek Lisesi yapacak.
TOKİ’den hastaya moral verecek hastane
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Sağlık Bakanlığı ile işbirliğinde Türkiye’nin en büyük hastanelerinden birini 850 yatak kapasitesiyle Balıkesir’de inşa edecek. İhtiyaç halinde bin 154 yatak kapasitesine çıkarılabilecek hastanenin önemli özelliklerinden biri de tüm detayların hastaların moralini yüksek tutacak şekilde planlanması
Depremin 14. yılında prefabriklerin boşaltılması için elektrik ve suları kesildi
Prefabriklerin boşaltılması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Dernekkırı ve Alancuma'da oturan 186 muhtaç aile için Korucuk Mahallesi'nde 50 metrekarelik konut inşa etti.
TOKİ, 40 ile 64 yurt yapacak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) ile işbirliğinde üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri olan barınma problemlerinin
TOKİ Başkan Yardımcısı, Şahinbey’in kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi
GAZİANTEP - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin, Şahinbey Belediyesi tarafından 5 bölgede uygulanan ve Türkiye’ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.
TOKİ, 29 şehirde 161 taşınmazı satacak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep, Samsun, Malatya ve Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 29 ilde yer alan 159 işyeri ve 2 konutu satışa çıkarıyor.
Depremzedeler için yapılan prefabrikler 14 yıl sonra kaldırılıyor
Prefabriklerin boşaltılması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Dernekkırı ve Alancuma’da oturan 186 muhtaç aile için Korucuk Mahallesi'nde 50 metrekarelik konut inşa etti.
TOKİ, Türkiye'ye 20 stadyum kazandıracak
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile müştereken yapılan çalışmalar neticesinde spor tarihinin en kapsamlı yatırımlarının gerçekleştirildiğini bildirdi.
TOKİ, Ankara’da 22 bin 790 konut inşa edecek
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), uyguladığı kentsel dönüşüm projeleriyle Başkent Ankara’yı imajına zarar veren çarpık yapılardan temizliyor. Başkent’in uluslararası giriş kapısı Kuzey Ankara’yı gecekondulardan arındırarak yepyeni bir görünüme kavuşturan TOKİ, çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu Mamak ve Sincan’da
Bayraktar: Kentsel dönüşüme Hazine'den kaynak aktarıp devam edeceğiz
Hükümetin 2003 yılından bu yana Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle 25 ilde kentsel dönüşüm projelerini sürdürdüğünü aktaran Bayraktar, şöyle devam etti: "Van depreminden sonra gördük ki; Türkiye’de kentsel dönüşümü afet ve özellikle deprem eksenli ele almalıyız.
TOKİ'den Kayseri'ye Türk Mobilya Merkezi
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), mobilyanın kalbi olarak bilinen Kayseri’de mobilya üretiminin ve satışının modern tesislerde gerçekleştirilerek, rekabet gücünün arttırılması amacıyla iki ayrı projeyi uygulamaya koydu.
TOKİ, Yoksul Grup Konut Projesi kapsamında Elbistan’a 300 konut yapacak
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş Elbistan Kaymakamlığı’nın çalışmaları netice verdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü (TOKİ) Yoksul Grup Konut Projesi kapsamında Elbistan’a 2+1 şeklinde 300 konut yapılması için harekete
TOKİ, Ankara’daki ödüllü konutları satışa çıkarıyor
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Başkent Ankara’nın uluslararası ödüllü ‘Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamındaki konutların satışına başlıyor.TOKİ, 6 bin 500 gecekondunun temizlenip 8 bin 57 hak sahibinin modern konutlara yerleştirilmesinin ardından, 570 konutu kura yöntemi ile satışa sunacak.
TOKİ sakinleri, camileri olmadığı için 2 yıldır çadırda namaz kılıyor
YOZGAT - Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan konutlarda oturan mahale sakinleri cami olmadığı için iki yıldır çadırda namaz kılıyor.Yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı ve 480 konutlu TOKİ konutlarında oturan mahalle sakinleri cuma namazı, bayram namazı ve özellikle Ramazan ayı dolayısıyla yatsı
Hakkari Üniversitesi, yeni kampüsüne kavuşuyor
Hakkari Üniversitesi Kıran Mahallesi'nde bulunan 603 bin metrekare arazinin üzerinde kurulacak olan kampüsü için, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile yapılan protokol çerçevesinde 25 Mart 2013 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirildi.