toplumsal

DİTİB’in üç camiine eş zamanlı saldırılar kaygılandırdı
DİTİB yönetimi konuyla ilgili basın açıklamasında, “Saldırı, şiddet ve toplumsal kargaşanın her türlüsünü nefret ve şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda maddi kayıp olsa da, can kaybının olmaması tek tesellimizdir.
RUTİD, St. Petersburg’da şube açtı
RUTİD’in yeni şubesinin her iki ülke yararına olacağını ifade eden Vatanyar, konuşmasında Türk-Rus Toplumsal Forumu'nun önemine değindi.RUSYA’YA GELEN TÜRK TURİST SAYISI ARTMALI
Fikret Orman: Stadımızı ağustos ayında bitireceğiz
Biz bunu bir toplumsal uzlaşı ile halletmek istiyoruz. Şimdi bakıyorum herkes borçlar konusunda çok hassas davranıyor, peki o zaman neden bu kadar hassas davranmadınız. Bu para olayını Yıldırım Demirören ile 3-5 defa konuştum.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç şartlı af yasasını imzaladı
Protesto gösterilerinin bitmesi ile birlikte de tutuklanan eylemciler 15 gün hiç bir toplumsal olaya karışmamaları şartıyla özgürlüğüne kavuşacak. Geçtiğimiz yıl kasım ayından bu tarafa devam eden eylemlerde bin 200 den fazla eylemci ve 600'den fazla polis yaralandı.
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (3)
adımlar aynı zamanda para politikasının hareket alanını genişletecek ve uzun vadeli kamu borçlanma faizlerinin düşük düzeylerde kalıcı olmasını sağlayarak toplumsal refaha olumlu katkıda bulunacaktır.
Ukrayna Başbakanı Azarov’un istifası Twitter'de Türkiye gündemi oldu
Ukrayna'da ekonomik krizin olduğu zor bir dönemde iktidara gelen Azarov, ülkedeki çıkan eylemler ve toplumsal olaylar nedeniyle en son 13 Aralık 2013’de meclisten güvenoyu almıştı. (CİHAN)
Ukrayna Başbakanı Azarov istifa etti
Ukrayna'da ekonomik krizin olduğu zor bir dönemde iktidara gelen Azarov, ülkedeki çıkan eylemler ve toplumsal olaylar nedeniyle en son 13 Aralık 2013’de meclisten güvenoyu almıştı. (CİHAN)
TUSKON'dan MHP seçim bürosuna yapılan saldırıyı kınama ve başsağlığı
Milletimizin de bu elim durumu kullanarak toplumsal gerilimi daha da arttırmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğini umuyoruz. Bu duygularla Sayın Cengiz Akyıldız Beyefendi’ye Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli nezdinde bütün dost ve arkadaşlarına
AB Dönem Başkanlığı: Türkiye, yargı bağımsızlığına saygı göstermeli
İçeride kurumsal, siyasi, toplumsal, ekonomik anlamda istikrarlı bir Türkiye istiyoruz. İstikrarlı bir Türkiye, Türk-Yunan ilişkileri alanında güvenilir ve üretken bir muhataptır.""KRİZ İHRAÇ EDİLMESİN"
Büyükşehir’den amatör spor kulüplerine ve sporcularına dev destek
Amatör spor kulüpleri, sporu geliştirmenin ve yaygınlaştırmanın yanı sıra gençleri kötü alışkanlardan kurtarıp spora yönlendirerek önemli bir toplumsal işlevi de yerine getiriyor. Bu anlamda varlıkları büyük önem taşıyan amatör spor kulüplerinin daha sağlıklı ortamlarda daha kaliteli malzemelerle spor yapabilmeleri için futbol, voleybol
'Toplumsal barış her geçen gün kayboluyor, iş dünyası olarak endişeliyiz'
Yorgancılar, “17 Aralık’tan bu yana günbegün değişen gündemiyle Türkiye tamamen içe kapandı ve yolsuzlukla başlayan operasyonlar siyasi, hukuki, ekonomik ve toplumsal anlamda ciddi bozulmalara yol açtı.
CNN: İstikrar göstergesi Türk gökdelenleri, şimdi yolsuzlukla ilişkilendiriliyor
Aynı zamanda toplumsal bir kriz de var. Ben Türk toplumunu hiç bu kadar kutuplaşmış, gergin ve paranoyak görmedim.” ifadelerine de yer verildi.
Bakan Çelik: Katma değerli ürünler üretmeliyiz
İstihdam artışı doğrudan yada dolaylı nasıl ki faydaları getiriyorsa işsizliğin artması da yoksulluk, göç, toplumsal olaylar ve insan kaçakçılığı gibi pek çok sorunu beraberinde getirmektedir. Bu nedenle işsizliği sadece bir ülkenin yada bir bölgenin sorunu olarak değil, sınırları aşan küresel bir sorun olarak ele alınması gerektiği inancı içerisindeyim.
TÜSİAD Başkanı: Yeni HSYK kanun teklifinden büyük rahatsızlık duyduk
Bu ilkelerin üzerinde yükselen bir toplumsal dönüşümü başlatmak mecburiyetindeyiz. Siyaseti, hukuku, eğitimi yeniden yapılandırarak bir zihniyet değişimine kapı açmalı ve bu kapıyı sürekli açık tutacak yeni bir anayasa hazırlamalıyız.
"Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nda Müslümanların da temsil hakkı olmalı"
Bu kurullarda, aralarında dini cemaatlerin de yer aldığı çeşitli toplumsal gruplar temsil ediliyor. RBB Yayın Denetleme Üst Kurulu’nda (Rundfunkrat) Katolik ve Protestan Kiliseleri’yle birlikte Musevi Cemaatleri’nin de temsil edildiğine dikkat çeken Berlin Türk Cemaati (TGB)
Suriye'deki Kürtler özerklik ilan etti
Toplumsal Sözleşme'nin (anayasa) okunmasından sonra bazı maddelerde düzenlemeye gidildi.
Watson: Yolsuzluk skandalı Türk demokrasisine güveni zedeliyor
Sıradışı reformlar gerçekleştiren, büyük bir toplumsal gelişim yakalayan ve uluslararası alanda etkileyici bir konum edinen hükümetin şimdi çok zor durumda olduğu tespitini yapan Watson, 2010 yılındaki referandumla halkın ortaya koyduğu yeni anayasa arzusunun hala
1907 Derneği'nden yargıtay'ın kararına sert tepki
Masumiyet karinesi hiçe sayılarak toplumsal algı manipülasyonu yapılmasıEn yüksek toplumsal etkiye sahip böyle bir davaya defalarca talep edilmesine rağmen basın yasağının getirilmemesiHukuken delil sayılması mümkün olmayan telefon dinlemelerinin kararlara dayanak kılınması,
Fikret Orman: Şike sürecinden sonra yöneticiler bu konularda aksiyona giremez
bir seviyeye oturtulacak olması bazı kitlelerde rahatsızlık oluşturduğunu, bu konuda duyumlar aldıklarını ve ikinci devre ile beraber ilk maçta tekrar toplumsal olaylar ortaya geleceğini ileri sürdü. “CEZALARI KULÜPLER ÖDÜYOR”
Coşkun: Hesabı iyi yaparak cesur davranıldığında kriz fırsata dönüşebilir
olarak yenilikler aramak, bir işe atılırken cesur olmak, risk almak, alınan riski de iyi yönetmek, öğrenmek için ben biliyorum demeden sormak ve okumak, toplumsal sorumluluklar üstlenmek, başkalarına faydalı olmak ve bunun sonucunda Rabbim bereket sağlamaktadır.
Hazır giyimcilerden liderlik semineri
Bugün iş hayatımızda ev yaşantımızda toplumsal hayatın birçok alanında kullanmak durumunda kaldığımız liderlik konusu çok geniş bir kullanım alanı olması nedeni ile büyük önem arz etmektedir. Elindeki gücü kullanabilme kapasitesine bağlı olarak, çevresini etkileyebilen kişidir lider.
Patrik Bartholomeos, Atina Büyükelçiliği'ni ziyaret etti
Türk-Yunan dostluğu için de, bizim toplumsal barışımız ve azınlığın statüsü bakımından da çok önemli bir ziyaret oldu.” ifadelerini kullandı.
Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği'nde gıda güvenliği semineri
olan yatkınlık, halkın kişisel hijyen bilinci konusundaki eksikliği bunun dışında gıda güvenliği konusundaki bilgilerin yetersiz düzeyde olması, var olan toplumsal sorunlardır.” dedi. Tespit edilen sorunlara yönelik çeşitli çözüm önerilerinde bulunan Çopur, öncelikle kayıt dışı işletmeleri kayıtlı hale getirecek ve kontrol altına alacak
Gat kullanımını yasaklayan İngiltere’ye Kenya’dan tepki
Kullanımı Afrika’nın geneli ve Avrupa’da yaşayan Afrikalılar arasında yaygın olan bitkinin toplumsal olarak verdiği zararlar tartışılmaya devam ediyor. Kimi ülkeler gatın satış ve kullanımını serbest bırakırken, birçok ülke verdiği sosyo-psikolojik zarardan dolayı bitkiyi uyuşturucu madde kapsamında yasakladı.
ABD basını, emniyetteki tasfiyelere geniş yer ayırdı
CNN, gelişmeyi 17 Aralık’tan sonraki en büyük tasfiye olarak duyururken, New York Times, Gezi Parkı olaylarında çokça eleştirilen Emniyet Toplumsal Olaylar biriminin Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz’ın görev yerinin değişmesine dikkat çekti.
Barroso: Yunanistan tecrübeli pilot
” diyen Samaras, bu süreçte ekonomik büyüme, işsizlikle mücadele, içte ve dışta uyumun özellikle de toplumsal uyumun korunmasına öncelik vereceklerini söyledi. Samaras, başkanlıkları döneminde ortak para birimi Euro’nun güvenirliğini korumanın da öncelikli hedefleri arasında olacağını söyledi.
Fenerbahçe'den "adil yargılanma" açıklaması
/>Sonuç olarak, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bizler, Türkiye Barolar Birliği tarafından önerilen ve Sayın Başbakan tarafından olumlu karşılanan ve üzerinde toplumsal mutabakatın sağlanmasının kuvvetle muhtemel olduğu Özel Görevli Mahkemelerin bakmaya devam ettiği davaların gayrimeşru ve yok hükmünde sayılarak, genel mahkemelerde
Koç Holding CEO'su Durak: Mesleki eğitim, geleceğe yapılan en önemli yatırım
"Topluluk olarak birçok alanda önemli toplumsal hizmetler veriyor ve yatırımlar yapıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla ekonomik kalkınmada ülkemizin itici güçlerinden biriyiz. Bugün açılışı için bir araya geldiğimiz Meslek Yüksekokulu’nun hayata geçmesini sağlayan ve Türkiye’nin ilk özel vakfı olan Vehbi Koç Vakfı’mız, 45 yıldır ülkemizin kalkınmasına
Bakanlık araştırması: Gençler, Facebook’u Twitter’dan fazla kullanıyor
Araştırma sonucunda gençlerin sosyal medyada en çok yorum yaptığı ilk üç konu günlük olay ve durumlar, müzik, film, TV, dizi yorumları ile toplumsal konu ve olaylar olduğu görüldü. Erkeklerde ilk iki sırayı spor ve teknoloji takip ederken; kadınlarda moda ve alışveriş ilk sırada geliyor.
Bakan Eker: Kuru fasulyenin gümrük vergisine müdahale edilecek
“ARAZİLERİN ULUSAL VE TOPLUMSAL FAYDASINA BAKILACAK” Eker, “Resmi gazetede yayınlanan; tarım alanlarında maden aramalarının yapılacağına ilişkin yönetmeliği nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da şöyle cevap verdi:
BESOB Başkanı Tak: Esnaf, vergi kalemlerinden rahatsız
Yaşanan gelişmeler sonrasında ortaya çıkan yargı-polis çatışmasının toplumsal huzuru bozacak noktaya ulaşmıştır. Devletin gözbebeği olarak gördüğümüz iki kurum arasındaki ilişkinin biran önce sağlıklı yapıya kavuşturulması gerekiyor.
10 senelik iktidarı döneminde 3 basın açıklaması yapan başbakan
Singh, Modi’yi 2002 yılında Gujarat eyaletinde Müslüman karşıtı toplumsal ayaklanmalarda 2 binden fazla Müslüman’ın ölümüne göz yummakla suçlarken, BJP suçlamaları reddetti. 10 yıllık başbakanlığı süresinin özellikle son 2 yılında yolsuzluklar ve ekonominin kötü gitmesi ile büyük sıkıntılar yaşayan Manmohan Singh, gerekli açıklamaları
Mustafa Denizli: Ben ülke futbolu için varım
Hatta benim kendi içimde yaşadığım toplumsal hizmet projesi bakımından Güneydoğu’da, Doğu’da bir 2. Lig veya 3. Lig takımının başında olurum.
Merkel, yeni yıl mesajında Almanya'nın Avrupa bağına vurgu yaptı
Merkel, vatandaşları 2014 yılında toplumsal sorumluluk üstlenmeye, dayanışmaya ve emek vermeye hazır olmaya çağırdı. Başbakan konuşmasında ayrıca geçen yıl meydana gelen sel felaketlerine sıkça değinerek, vatandaşları yardımseverlik gösterdiklerinden dolayı övdü.
2014 yılının ilk ihracatı Denizli'den yapıldı
Öncelikle ülkemizde gerek ekonomik, gerek siyasal, gerekse toplumsal istikrarında oturmasıyla ki bundan herhangi bir şüphemiz de yok. Bugüne kadar da ülkemizde bunların en güzelliklerini yaşadık, tüm güzelliklerini yaşadık.
Ekonomik kriz Rumların psikolojisini bozdu
Güney Kıbrıs'ta temel ihtiyaç yardımlarından sorumlu Hristina Çambarta, ekonomik kriz ve olgulardaki sürekli değişimin toplumsal uyumun bozulması tehlikesini üst seviyeye çıkardığını ifade etti. Son iki yıldır halk pazarları kurulması ve işletilmesi, daha önceki yıllarda yaşam düzeyi çok yüksek olan toplum içerisinde temel ihtiyaçların giderilmesi ihtiyacını ortaya
Merdiven kazaları, Norveçli yaşlıların kabusu oldu
30 bin Norveçlinin ise merdiven kazalarında yaralandığı, bunun toplumsal maliyetininse 2,6 milyar Norveç kronu olduğu aktarıldı. (CİHAN)
Prof. Dr. Doğan: İktidarın tutumu ekonomideki görünümü negatife çevirmiştir
olduğunu vurgulayan Doğan, "FED’in parasal genişlemeyi azaltmaya yönelik açıklamaları ile son dönemlerde yaşanan gezi olayları ve yolsuzluk iddiaları gibi toplumsal olaylar ve bu olaylar karşısında iktidarın tutumu ekonomideki görünümü negatife çevirmiştir.
Yunan bakana sahte plakadan 4 yıl hapis cezası
Benzer problemlerin bir daha yaşanmaması için Adalet Bakanı’na talimat veren Samaras, emekli ya da aktif görevdeki milletvekillerini toplumsal veya kanuni hassasiyetlere dikkat etmelerini, toplumsal huzuru bozacak ve ceza gerektiren sahtecilik, dolandırıcılık, gasp, rüşvet gibi davranışlarda bulunmaları
Ürdün gazetesi: Erdoğan’ın Hizmet’i kaybetmesi kendisi için büyük hata olur
Bilal Hasan Et-Tel, ayrıca bu durumda toplumun diğer muhafazakar kesimlerinde de Erdoğan’a karşı memnuniyetsizliğin giderek artacağına ve toplumsal barışın büyük yara alacağına vurgu yaptı. AK Parti’nin makul çözüm getirmeden dershaneleri kapatma kararının da eleştirildiği makalede “Hizmet daha önce imam hatip liselerinin kapatılmasına ve medyaya
'Temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecidir'
Kamalak, "Toplumsal olarak temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecinden geçmektir. Kimse yargıya müdahale etmemelidir.
Türker: Bu işin bir numarası, elebaşısı Başbakan'ın ta kendisidir
Atatürkçü düşünceden, toplumsal düşünceden yana oldukları için onları terfi ettirmiyor. Buna karşılık istediklerini terfi ettirip bugün Müdür düzeyine getiriliyor. Hatta daha da ileriye gideyim.
Görme engelliler özel bir eğitimle bilgisayar teknolojisini öğrenecek
Görsel ve yazılı medyada yer alan haberler ve görünürlük faaliyetleri ile birlikte toplumdaki engelli bireyler ile genç ve kalifiye eleman konusunda toplumsal farkındalık oluşturulacaktır.” diye konuştu.
Yolsuzluk ve rüşvete gurbetçiden tepki
Belgeselleriyle göç, mülteci gibi toplumsal konulara dikkat çeken Can, "Bu böyle bir çıplaklıkla ortaya çıktı. Nasıl anlatıcaksın bunu insanlara?
MÜSİAD: Yolsuzluk iddiaları sonuna kadar araştırılmalı
geçenlerin de peşinen hükümlü ilan edilmiş gibi gösterilmemesi, ilgileri yoksa iddiaların ailelerini de kapsayacak şekilde genişletilmiş gibi gösterilmemesi toplumsal adalet duygumuzun törpülenmemesi için çok önemlidir.
Başbakan Samaras, eski bakanı gözaltına alan polisleri tebrik etti
Samaras, emekli ya da aktif görevdeki milletvekillerini toplumsal veya kanuni hassasiyetlere dikkat etmeleri konusunda uyardı. Adalet Bakanı’na talimat veren Başbakan, bütün milletvekillerinin toplumsal huzuru bozacak ve ceza gerektiren sahtecilik, dolandırıcılık, gasp, rüşvet gibi davranışlarda
Emine Erdoğan: Kadınların girişimci olarak iş hayatına atılması önemli
Sertifika töreninde konuşan Emine Erdoğan, İstanbul Üsküdar’da mütevazi bir hayır kuruluşu olarak başlayan Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM)’nin ülkenin dört bir yanına ulaştığını söyledi. Keçiören TOGEM’in de 2010 yılında bu hizmet kervanına katıldığını ifade eden Erdoğan, dar gelirli ailelere yapılan yardımdan, vatandaşların eğitimine kadar birçok konuda
HAK-İŞ: Çalışma hayatının sorunları tam manada aşılamadı
Gerek ekonomik gerek siyasi gerekse toplumsal dinamiklerimiz de bunu destekler yapıdadır. Önemli olan ülkemizin sorunlarını çözüme konusunda kararlı olmamızdır. 2014 yılının ülkemize hayırlar getirmesini, çalışanlar açısından kazanımlarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyoruz.
Şeffaflık Derneği: Görevden çekilme, soruşturmanın selameti için gereklidir
Bu çaba, aynı zamanda toplumsal bir farkındalık ve sorumluluğun da ifadesi olmalıdır. Bu nedenle, bugün sürmekte olan bu soruşturmanın hızla ve layıkıyla açıklığa kavuşturulması, sadece Türkiye’nin bugünü değil, çocuklarımıza bırakacağımız mirasın
Dışişleri: Bangladeş'te idamın uygulanma ihtimalinden kaygı duyuyoruz
gerginliğin tırmanmasına yol açabileceğine dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Türkiye, geçmişin yaralarının bu yöntemlerle sarılamayacağı ve toplumsal uzlaşının bu yolla sağlanamayacağı inancına sahiptir.