trafik kazaları

"Rögar kapağı ve benzeri cisimler 2013'te 9 bin 234 kazaya sebebiyet verdi"
Rögar kapakları nizami değilse, araçlara verdiği zararlar ve trafik kazaları nedeniyle ekonomiye zarar vermektedir.” (CİHAN)
Çinlilerin 8 rakamı çılgınlığı: Araç plakası 286 bin dolara satıldı
Polis yetkilisi, açık artırmadan gelen gelirlerin, yol yapım çalışmalarının finansmanına ve ayrıca trafik kazaları için kurulan sosyal yardım fonuna gideceğini söyledi.Çin’de her rakamın kendine göre geleneksel bir anlamı var.
ABD’nin kuzeydoğu eyaletleri tipiye teslim
New York, Philadelphia, Boston arasında etkili olan tipi ve kar ile aşırı soğukların yol açtığı trafik kazaları sebebiyle şuana kadar 9 kişi hayatını kaybetti. Binlerce belediye ve kamu çalışanı kapalı yolların açılması, cadde ile sokakların temizlenip tuzlanması için çalışırken, Massachusetts eyaletinde özellikle birçok yolun kapalı
Rus turistler 4,3 milyonla tarihi rekor kırıyor, hedef alternatif turizm
Turistlerin ulaşımında yer alan şoför ve araçların sürekli kameralarla izlendiği, gıdaların sürekli denetlendiğini ifade eden Özkan, “2013’te trafik kazaları ve zehirlenme olaylarında önemli düşüş yaşandı.
Bişkek'te mevsimin ilk karı hayatı olumsuz etkiledi
İlk karla birlikte kent genelinde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Karın ağırlığına dayanamayan kimi ağaçlar ise devrildi, dalları kırıldı. Yolların bazı kısımlarındaki trafik akışında devrilen ağaçlar ve kırılan dallar nedeniyle aksamalar yaşandı.
Başbakan, Başkent'in ikinci şehir hastanesinin temelini yarın atıyor
Sağlık kompleksinin inşa edileceği arazinin bulunduğu bölgede gerçekleştirilen toplantıda konuşan Müezzinoğlu, bayramda yaşanan trafik kazaları nedeniyle yüzü aşan can kaybı yaşandığını ve bu kazalardan ders çıkarılması gerektiğini söyledi.
Bayramda 7 günlük bilanço: 104 ölü, 535 yaralı
Trafik yoğunluğunun, normal günlere oranla 10 kata yakın arttığına dikkat çeken Palandöken, “Buna paralel olarak trafik kazaları da aynı oranda artış gösteriyor. Normal günde meydana gelen trafik kazalarında 11-12 kişi hayatını kaybederken, bayram tatillerinde ve özel günlerde bu oran iki katına çıkıyor.
Trafik kazaları mobese kamerasında
MERSİN - Mersin'de meydana gelen trafik kazaları mobese kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Mobese kameralarını yansıyan kazalarda aşırı hız ve dikkatsizliğin ön planda olması dikkat çekti.
'Sürücüler 18’inde aldıkları sağlık raporuyla 80 yaşına kadar araç kullanıyor'
Ülkemizde sağlık sorunlarından dolayı kaynaklanan trafik kazaları istatistiği yapılmış değildir. Şüphesiz mevcut sorun sosyolojik bir sorun haline gelmiştir. Elbette bu sorunun çözümü ancak İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün,
'Trafik kazaları nedeniyle her yıl 30 kişi engelli duruma geliyor'
İSTANBUL - Kurban Bayramı öncesi trafik kazalarına karşı seyahate çıkacak vatandaşlara uyarılarda bulunan Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri’nden Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, kazalar nedeniyle her yıl 30 bin kişinin engelli duruma geldiğini söyledi.
Simav polisinden sürücülere bayram uyarısı
Geçmiş bayram tatillerindeki trafik kazaları incelendiğinde, genellikle aşırı hız, yakın takip, hatalı sollama ve uykusuz araba kullanma gibi sebeplerle meydana geldiğinin görüldüğünü vurgulayan Emniyet Müdürü Karakaya, "Önümüzdeki Kurban Bayramı için dokuz
Trafik kazaları mobesede
ADANA - Adana'da hız ve dikkatsizlik sonucu yaşanan trafik kazaları mobese kameralarına yansıdı. 14 değişik trafik kazasında şehir içi ulaşımı sağlayan minibüslerin karıştığı kazalar dikkat çekiyor.
Tofaş CEO'su Başaran: Hurda araç teşviki ekonomiyi canlandırır
Başaran şunları kaydetti: "Dolayısıyla bunun trafik kazaları açısından mutlaka gözden geçirilmesi lazım. Son yıllarda yol şartlarında çok ciddi iyileşmeler var. Ama bunun üzerinde dolaşan araçları biz iyileştiremezsek, çok büyük sonuçlar elde edemeyiz.
Bölünmüş yoldaki bariyerler, acil müdahaleleri geciktiriyor
MUĞLA - Antalya, Bodrum ve Marmaris gibi turistik bölgelere ulaşımın sağlandığı Sakartepe rampasının 7 kilometrelik bölümüne yapılan bariyerler sebebiyle trafik kazaları ve orman yangınlarına cankurtaran, itfaiye ve arazözlerin acil müdahalesi gecikiyor.
Silifke'de ilk yardım tatbikatı
Trafik kazaları veya acil durum sonrası ilk yardım müdahalesi ve bilinçli ilk yardımcıların olay yerinde bulunmasının hayat kurtarma zincirinin ilk adımlarının başlatılması olduğunu aktaran Beceren, "Tüm sürücülerin sertifikalı
Çocukluk çağı yaralanmalarına dikkat!
Kazaların çocuklarda yaş ve gelişim düzeylerine göre farklılık gösterdiğini belirten Öz, "Çocuklar sıklıkla düşme nedeni ile yaralanma riski, trafik kazaları sebebiyle de hayati tehlike ile karşı karşıya kalmaktadır.
Kırmızı ışık ihlali ve dikkatsizlik kazalara davetiye çıkardı
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları tarafından kaydedilen trafik kazaları görüntülerini basına dağıtıldı. Son 2 aya ait olduğu belirtilen görüntüler direksiyon başına geçen sürücüleri ve yayaları bir kez daha düşünmeye davet ediyor.
Trafik kazalarının şampiyonu Hindistan ve Nijerya
STOCKHOLM - Nijerya ile Hindistan, trafik kazalarının meydana geldiği ülkeler sıralamasında birinci ve ikinci sırayı alırken listenin son sırasında İsveç yer aldı. Pulitzer Merkezi'nin araştırmasına göre Nijerya'da günde ortalama 140 insan trafik kazalarında hayatını kaybediyor.
Bakan Yıldırım: Çanakkale geçiş köprüsünün güzergahı belli oldu
Ramazan Bayramı’nda trafik kazaları sonucu ölümlerin azaldığına değinen Yıldırım, “Bu bayramda ölümlü trafik kazalarında yüzde 17 buçuk azalma oldu. 5 gün boyunca 86 vatandaşımızı kaybettik.
Emniyet: Trafik polisi otobüste yolcu olup, denetim yaptı ölüm oranları düştü
Açıklamada şöyle denildi: "Ramazan Bayramı tatili süresinin aynı olduğu (5 gün) 2010 yılı ile 2013 yılı trafik kazaları karşılaştırıldığında; 2010 yılında 70 ölümlü kazada 97 kişi hayatını kaybetmişken, 2013 yılında 61 ölümlü kazada 86 kişi hayatını kaybetmiş, ölümlü kaza sayısında
'Çocuklar, yetişkinlere oranla daha sık kazaya uğruyor'
Koçer, her yıl 260 bin çocuk ve ergenin trafik kazaları sonucu öldüğünü, 10 milyondan fazla çocuğun ölümle sonuçlanmayan trafik kazası geçirdiğini, 170 binin üzerinde çocuk ve adölesan boğulma nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi.
Kazalar mobese kameralarına yansıdı
ERZİNCAN - Erzincan’da Temmuz ayında meydana gelen trafik kazaları mobese kameraları tarafından an be an kayıt edildi. Mobeseler tarafından 7 ayrı kazanın meydana geldiği kazalarda 3 kişi yaralandı.
Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nden sürücülere bayram uyarısı
SAMSUN - Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, bayram günlerinde trafik kazalarının oranında yüzde 50 artış yaşandığını belirterek, sürücüleri trafik kurallarına uymaya davet etti
TŞOF Başkanı Apaydın'dan bayram tatili uyarısı
Trafik kazalarının oluşumunda en büyük pay, yüzde 95’den fazla bir oranla insan kusurudur.” dedi.Bayram tatili öncesi yola çıkacakları uyaran TŞOF Başkanı Apaydın, bu yıl bayram tatilinin 4 gün gibi kısa oluşunun kimseyi rahatlatmamasını istedi.
Rektörün 245 kilometre hız yaptığı iddiası gündem oldu
Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Denizli Şubesi Başkanı Tevfik Karataş, iddianın doğru olup olmadığını araştırılması için Denizli Valiliği’ne başvurdu. Cihan'a konuşan Rektör Bacı ise iddiaları yalanladı.
Yabancı hasta sayısı 250 bin oldu, tercüme dil sayısı 6’ya çıktı
Türk vatandaşları ve yabancı uyruklu kişilerin uyruğuna ve sosyal güvencesinin olup olmadığına bakılmaksızın trafik kazaları sonucunda verilecek sağlık hizmetlerinin bedeli, ilgili kanun gereği Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan tahsil edilecek.
Öğrencilerin emniyet kemeri sistemi sürücüleri koltuğa bağlayacak
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta trafik kazalarından etkilenen üç lise öğrencisi, 'emniyet kemeri takmadan çalışmayan araç' projesi hazırladı. Öğrencilerin geliştirdiği cipli emniyet kemeri sistemi, sürücülerin emniyet kemeri takmasını zorunlu hale getiriyor.
'Alkolün, trafik kazaları, mal ve cana karşı suçlardaki rolü çok ciddi boyutta'
ELAZIĞ - Toplumsal bir sorun olan alkolün, trafik kazaları ile mala ve cana karşı işlenen suçlardaki rolü çok ciddi boyutlarda. İşlenen suçların ve gerçekleşen kazaların yüksek bir oranı alkolden kaynaklanıyor.
Erken doğan bebek hava ambulansıyla umuda gönderildi
Hava ambulansı en çok trafik kazaları için havalanırken bunu iş kazaları (uzuv kopması) ve yeni doğan bebek vakaları takip ediyor.Nevşehir 112 Acil İl Ambulans Servisi Başhekimliği'nden alınan bilgiye göre ilden 2011 yılında ambulans helikopterle beş acil vaka nakli yapılırken bir vaka da
MESOB Başkanı Keskin: Yeni ehliyet adı altında 101 lira istenmesi yanlış
" diyen Keskin, "Biz trafik kazalarının en aza indirilmesi, trafikte huzur ve güven ortamının sağlanması için sürücü eğitim sisteminin sil baştan değiştirilmesini beklerken, sürücü belgelerinin şeklinin değiştirilmesi ile uğraşılması, her yıl on binlerce
EGM Trafik Daire Başkanı Avan: Hedefimiz kazalardaki ölümleri yüzde 50 azaltmak
ESKİŞEHİR - Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim Daire Başkanı Yusuf Avan, trafik kazalarında can kayıplarının aşırı hız ve kemer kullanmamaktan kaynaklandığını belirtti. Avan, 2013 yılını Hız Kontrol Emniyet Kemeri Yılı ilan ettiklerini, artık denetimlerin daha da arttığını söyledi.
Müfredat değişti, ehliyet eğitiminde alkol ve sürücülük dersleri verilecek
Trafik ve çevre dersi, trafik psikolojisi, trafik mevzuatı, trafik kazaları, cezaları, kusurlu davranışlar, araçların tescili muayeneleri, teknik şartları, sürücü belgeleri ve sürücülerle ilgili hususlar ve çevre olmak üzere 6 konuya ayrıldı.
Kazalardaki çocuk ve genç ölümleri yüksek, sınavlarda trafik soruları da olsun
BURSA - Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı 2012 yılı verilerine göre Türkiye’de meydana gelen trafik kazaları sonucunda hayatını kaybedenlerin yüzde 7’sini, yaralananların ise yüzde 11,8’ini 0-14 yaş aralığındaki
Kahramanmaraş’ta sağanak yağış: Ev ve işyerlerini su bastı
Cadde ve sokakların göle döndüğü yağışta, logarlar taştı, trafik kazaları meydana geldi. Araçlar, suyla dolan yollarda mahsur kalırken, Bahçeli Evler Mahallesi Sümer Polis Lojmanları önündeki caddenin yağmur sularıyla dolması, lojmana girişi çıkışları aksattı.
Seyyar radar ikaz levhası uygulaması kalktı
ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, karayollarında hız denetiminden geçilince trafik kazaları arttığı için seyyar radar ikaz levhası uygulamasına 11 Mart 2013 tarihli genelge ile son verildiğini bildirdi.
Trafik kontrolünde uyarı levha dönemi bitti
Artan trafik kazaları sonucu Emniyet Genel Müdürlüğü 10 yıl sonra yeni bir uygulamaya geçerek, bu levhaların kaldırılması talimatı verdi. Mobil uygulanan radar denetimleri ve trafik uygulamalarının bulunduğu bölgelerde artık uyarı levhaları yok.
Trafik psikolojisi, masaya yatırılacak
Bilinçlendirme); İletişim, Medya ve Kampanyalar; Kazalara Müdahale ve İlk Yardım; Acil Yardım ve Travma Sonrası Müdahale;Trafik Kaza Analizi ve Bilirkişilik; Karayolu Trafik Kazaları ve Sosyo-ekonomik Sonuçları; Adli Tıp; Trafik Psikolojisi olarak belirlendi.
ODD Başkanı: Türkiye'de ulaşım hurdalar üzerinden yürüyor
Türkiye’deki trafik kazalarının yıllık maliyeti 20 milyar lira. Bu trafik kazaları neden oluyor? Çünkü, eski araçların ESP sistemleri, hava yastıkları yok, ABS’si yok, korumalar yok.
Türkiye’nin ilk toplu taşıma teleferiği, Şentepe’ye yapılıyor
Ayrıca dünyada trafik kazaları ve uçak kazaları incelendiğinde en güvenli toplu taşıma aracı." diye konuştu.Başkan Gökçek, toplu taşımada teleferik kullanan belli başlı kentler arasında Hong Kong, Singapur, Koblenz (Almanya), Bolzano (İtalya), New York (ABD)
Başbakan Erdoğan onaylarsa, motosikletler kasklı satılacak
Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu temsilcisi ile İçişleri Bakanlığı‘nca uygun görülen üniversiteler ile Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği ve Trafik Kazaları Yardım Vakfı‘nın trafikle ilgili birer temsilcisinden oluşan Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu, her ay toplanarak çeşitli konuları
Rusya’da kameraya yansıyan ilginç trafik kazaları
MOSKOVA - Rusya’nın çeşitli bölgelerinde yaşanan korkunç trafik kazaları kameraya yansıdı.Görüntülerde hemzeminden dikkatsizce geçen bir araç, trenin altında kalarak paramparça oluyor.
Vali Yazıcı: Yozgat-Yerköy yolu asfaltlama çalışması bu yıl bitirilecek
Yolların yapılmamasından ötürü zaman zaman ölümlü trafik kazaları meydana geldi. Bunun maddi sorumluluğu yanında manevi vebali de ocak alanından başlamak üzere yapım sürecinde yer alan bütün birimlerin üzerindedir.
Tayland'da Songkran festivali ile sokaklarda su savaşları başladı‏
Tatili memleketinde geçirmek isteyen yüz binlerce kişinin şehirler arası yollara çıkması ve alkol tüketiminin had safhaya çıkması sebebiyle trafik kazaları da büyük artış gösteriyor. (CİHAN)
Erzurum'da geçen yıl 2 bin kişi trafik kazasında yaralandı
ERZURUM - Erzurum'da polis bölgesinde geçen yıl meydana gelen trafik kazalarında 7 vatandaşın öldüğü ve 2 bin vatandaşın yaralandığı bildirildi. Erzurum Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü geçen yılın istatistiklerini yayımladı.
Sürücülerin dikkatsizliği kameralara yansıdı
ERZİNCAN - Erzincan’da mart ayı içerisinde meydana gelen bazı trafik kazaları, mobese kameraları tarafından an be an kayıt edildi. Kazalarda toplam 14 kişi yaralanırken, sürücülerin dikkatsizliği ve dalgınlıkları kameralara yansıdı.
Mahsur kalan Kievli şoförler, bariyerleri söktü
Çevre yolundaki trafik kazaları nedeniyle Kiev’in merkezine giden şerit boş kaldı. Yolda çok sayıda aracın benzini bitti. Amatör kamera kayıtlarına geçen konuşmalarda şoförler yetkililerin durumla ilgilenmemesinden dolayı yakınmaları duyuldu.
Ankara'da soğuk hava etkili oluyor
Yolların kayganlaşmasıyla beraber birçok yerde maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazaları yaşandı. Meteoroloji verilerine göre soğuk hava hafta başına kadar etkisini devam ettirecek. (CİHAN)
Kiev 'kara kışa' teslim
Trafik kazaları ve kötü yol koşulları şehirde trafiği durma noktasına getirdi. Gün boyu 10’uncu seviyedeki trafik yoğunluğu yerel saat 23.
Sivas’ta kış geri geldi
Yolun kaygan olması nedeniyle yer yer trafik kazaları da yaşandı. Karayolları ekipleri, yolu trafiğe açık tutmak için yoğun şekilde çalışmalarını sürdürdü.Meteoroloji'ye göre, sıcaklıkların biraz daha düşeceği tahmin ediliyor.
Trafik terörü en çok çocukları vuruyor
ANKARA - Türkiye, her yıl yüzlerce vatandaşını trafik terörüne kurban veriyor. Trafik kazalarının mağdurlarının başında ise çocuklar geliyor.