ttk tahlisiye

6 kez mühürlenen maden ocağında göçükte kalan işçinin cenazesine ulaşıldı (2)
ZONGULDAK - Zonguldak’ta kaçak maden ocağındaki göçükten 24 saat sonra cenazesine ulaşılan Ümit Eroğlu’nun(29) naaşı, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna getirildi. Kaçak olarak işletildiği iddia edilen maden ocağının 6 kez mühürlendiği öğrenildi.
Göçük altındaki işçinin cesedine ulaşıldı (1)
ZONGULDAK - Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesi Dağbaca mevkisinde kaçak işletildiği iddia edilen kömür ocağında, dün saat 14.00 sıralarında tavan çökmesi sonucu mahsur kalan Ümit Eroğlu’nun cansız bedenine ulaşıldı.
20 saattir göçük altında mahsur kalan işçiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor
ZONGULDAK - Zonguldak’ta kaçak kömür ocağında meydana gelen göçüğün altında kalan 1 kişiyi kurtarma çalışmaları 20 saattir devam ediyor. Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesi Dağbaca mevkisinde kaçak işletildiği iddia edilen kömür ocağında, dün saat 14.
Zonguldak'taki göçükte 1 işçi mahsur kaldı (1)
AFAD ekipleri ve polis ocak önünde beklerken, TTK tahlisiye (Arama-Kurtarma) ekipleri bekleniyor. Sağlık ekiplerinin de hazır bulunduğu olayda, göçük altına kalan Ümit Eroğlu'nun evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.
Maden işçisinin cesedine 4,5 saat sonra ulaşıldı
TTK Tahlisiye İstasyonu ekibinin göçük açma çalışmaları sonucu saat 19.00 sıralarında ulaşılan Erbay’ın cesedi, ocaktan çıkarıldı. Erbay’ın cesedi cenaze aracına taşınırken, ocak önünde bekleyen yakınları ve arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.
Göçük altındaki maden işçisini kurtarma çalışması devam ediyor (3)
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Gelik beldesinde, özel kömür ocağında meydana gelen göçükte kalan işçiyi kurtarma çalışmaları 17 saattir sürüyor. Ocak ağzında hazır bekleyen 112 Acil Sağlık, Polis ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma ekipleri ile maden işçileri, maden ocağından gelecek haberi bekliyor
TTK'dan göçükle ilgili açıklama
beldesindeki Yayla Caddesi mevkiinde, 21 Ocak'ta bir kaçak maden ocağında göçük olduğu ve bir kişinin posta altında kalarak hayatını kaybettiği haberi üzerine, TTK tahlisiye ekiplerinin olay yerine gönderildiğini belirtti.
Göçükte kalan işçinin yakınları, ocaktan gelecek müjdeli haberi bekliyor
TTK Tahlisiye ekipleri ile bölgedeki maden ocaklarında çalışan tecrübeli madenciler, Biçici’ye ulaşmaya çalışıyor. Ocağın tavan kısmından çamurlu su akması nedeniyle tahkimat işlemlerinin güçleştiği belirtiliyor.
Kanalizasyon işçisi, göçük altında öldü
ZONGULDAK - Zonguldak’ta kanalizasyon çukurunda çalışan bir işçi, çöken toprağın altında kalarak hayatını kaybetti. Olay, Milli Egemenlik Caddesi Öğretmernevi önünde meydana geldi.
Kaçak olduğu için mühürlenen kömür ocağında patlama: 3 kişi yaralandı
Polis, ocağın sahibi Aytekin Caymaz ve kardeşi Erol Caymaz'ı gözaltına alırken, jandarma ve Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleriyle ile TTK Tahlisiye ekibi ocakta inceleme yaptı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
Maden ocağındaki patlamada 32 işçi mahsur kaldı
TTK Tahlisiye ekipleri, Gelik kuyu ağzından, olayın meydana geldiği eksi 540 koduna ulaşmaya çalışıyor. TTK Genel Müdür Yardımcısı Çetin Onur, eksi 540 koduna inmeden olayla ilgili hiçbir şey diyemeyeceğini belirtirken, Zonguldak Valisi Erdal Ata, yeraltında mahsur kalan 32
Bursa'da grizu patlaması: 6 cesede ulaşıldı, kurtarma çalışmaları sürüyor (DERLEME)
Sadece TTK Tahlisiye ekibi müdahale edebiliyor" dedi. Bu açıklamaların ardından Türkiye'deki maden göçüklerinde kurtarma yetkisi elinde bulunan TTK Kaza Kurtarma ekipleri, oksijen, maske, grizu ölçer aletler ve diğer donanımlarıyla
TTK Kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi (2)
Sadece TTK Tahlisiye ekibi müdahale edebiliyor" dedi. Bu açıklamaların ardından Türkiye'deki maden göçüklerinde kurtarma yetkisi elinde bulunan TTK Kaza Kurtarma ekipleri, oksijen, maske, grizu ölçer aletler ve diğer donanımlarıyla