ttso

Trabzon'daki 576 şirkete uyarı
TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurumu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Oda’ya kayıtlı şirketlerden 576'sının münfesih durumda olduğunu belirterek, yasal süre içerisinde sermayelerini yasaların
Trabzonlu kadınlar fabrikaya girdi, başarı arttı
Beşikdüzü OSB’yi ziyaret eden Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkan Suat Hacısalihoğlu, fabrikaları gezdi, işverenler ve işçilerle görüştü. Karadenizli kadınların birçok alanda başarılı olduğunu ifade eden Hacısalinoğlu, Karadenizli kadınların kıvrak zekalarıyla işlerin teknik yönünü öğrendiklerini vurguladı
Trabzon'a Gemi İnşa Sanayi Üretim Destek ve Hizmet Merkezi
TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkan Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz Gemi İnşa Sanayi Üretim Destek ve Hizmet Merkezi'nin Karadenizli gemi sanayicilerinin dünya ile rekabet şansını
Yarım kalan Tunceli OSB üretime hazırlanıyor
Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cengiz, Tunceli'nin, bölgede 30 yıldır süren çatışmalı ortamdan en çok etkilenen illerden biri olduğunu söyledi. Cengiz, sürecin iş dünyasına canlılık ve hareket getirdiğini ifade etti.
Trabzon - Tuapse arasında "Basitleştirilmiş Gümrük Hattı" uygulaması başladı
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, bugün başlayan uygulama nedeniyle Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir'i makamında ziyaret etti.
'Bireysel emeklilik sigortasında bu yıl 360 bin artış yaşandı'
TÜSİD Başkanı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Üyesi İbrahim Sertel, Türkiye genelinde sigortacılık sektörünün istihdamda büyük açığı bulunduğunu söyledi. Sertel, gerek bölgede gerekse yurt çapında sektör olarak genç istihdama ihtiyaç duyduklarını belirterek, "2 bin 500-3 bini aşkın genci sektörümüz istihdam edebilir.
Trabzonlu kuyumcular dünyaya açılacak
Proje kapsamında saha çalışmasıyla ilgili sonuçlar Trabzon Ticaret Sanayi Odası'nda (TTSO) yapılan toplantıda ele alındı. Proje uzmanlarından Hakan Zobu, geçekleştirilen saha ziyaretleri, veri toplama çalışmaları ve analizlerle elde edilen bilgileri firma temsilcileri ile paylaştı.
En büyükler arasına Doğu Karadeniz'den 7 firma girdi
TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasına bölgeden 7 firmanın girmesinin önemli bir başarı olduğunu kaydetti. Bu firmaların bölge ekonomisinin lokomotifi olduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, özellikle fındık ve çayın bölge ekonomisinde belirleyici bir rolü olduğuna dikkat çekti.
Doğu Karadeniz'de yeni dağ ve yayla turizm merkezleri ihtiyaç
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TTSO) konuyla ilgili düzenlenen toplantıya Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Tarım ve Kırsal
Selanik, İstanbul ve Trabzon arası uçak seferleri için çalışma başlatıldı
TTSO Başkanı Hacısalihoğlu, bir çok ülke ile olduğu gibi Yunanistan da avala Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği içinde olduklarını söyledi. Selanik Ticaret ve Sanayi Odası ile de çalışmaktan mutlu olacaklarını belirten Hacısalihoğlu, "Turizmi geliştirmeyi bizde arzu ediyoruz.
Trabzon'un yatırım imkanları ve iş dünyasının sorunları belirleniyor
Trabzon Vali Yardımcısı Abdurrahman Koçoğlu başkanlığında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TTSO) görüşmelerde bulunan heyet, kamu ve iş dünyasının taleplerini dinledi. Başbakanlık uzmanları, yatırım arazisi ve yatırımcılara arsa sunulmasında karşılaşılan sorunlar, KOBİ'lerin büyüklüğü ve sürekliliğinde yaşanan kuşak sorunlarının nedenleri
Bakan Bayraktar: Gezi Parkı meselesinde bir kaşık suda fırtına koparıldı
Bakan Bayraktar, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TTSO) düzenlenen 'Trabzon'un Gelecek Stratejileri' toplantısında yaptığı konuşmada, şehrin gelişmesi ve kalkınması için hazırlanan çalışmanın rapor haline geldiğini ve bir yol haritasının oluştuğunu kaydetti.
'Yeni teşvik paketi haziranda çıkacak, temmuzda uygulanacak'
AK Partili Altunbaş, geçtiğimiz haftalarda yapılan seçimlerde yeniden göreve gelen Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti. Altunbaş, “Allah sizleri utandırmasın.
TTSO seçimlerinde usülsüzlük iddiası
TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TTSO) dün yapılan seçimlerinde Suat Hacısalihoğlu’nun listesinin usüle uygun olmadığı iddiasıyla, seçimlerin iptali için itiraz edildi. Suat Hacısalihoğlu ve Ahmet Sarı başkanlığında oluşturulan 2 listenin yarıştığı yönetim kurulu seçimleri, Hacısalihoğlu 2 oy farkla kazanmıştı.
TTSO'da seçim heyecanı yaşanıyor
TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TTSO) seçim heyecanı yaşanıyor. TTSO binasında sabah saatlerinden başlayan seçimlerde 31 farklı meslek grubunda 169 meslek komitesi üyesi ile 69 meclis üyesi belirlenecek.
Filipinler Büyükelçisi Alarilla, işadamlarını ülkesine yatırıma devam etti
Daha sonra Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret eden Büyükelçi Alarilla ve beraberindekiler, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile görüştü. Görüşmede, ülkesi hakkında bilgi veren Büyükelçi Alarilla, Filipinler’in 100 milyonu aşkın nüfusuyla Asya’nın önemli bir ticaret merkezi olduğunu kaydetti.
Bakan Yazıcı: Terörden arınmış bir Türkiye'yi hiç kimse tutamaz
Bakan Yazıcı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından oda binasında düzenlenen 2012 yılı vergi rekortmenleri ödül töreninde yaptığı konuşmada, hedeflerinin Türkiye’yi ticaretin en kolay yapıldığı ülke haline getirmek olduğunu belirtti.
KEİ Genel Sekreteri: Gümrüksüz mal gönderme projesini hayata geçireceğiz
Victor Tvircun, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafında, düzenlenen bilgilendirilme toplantısında yaptığı konuşmada, 21 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın girişimleri ile kurulan KEİ'ye üye ülke sayısının 12 olduğunu belirtti.
Acara Hükümet Başkanı Khabadze, Trabzon'da işadamlarını dinledi
Archil Khabadze, Vali Recep Kızılcık ile makamında yaptığı görüşmenin ardından Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) ile Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret etti. Burada işadamları ile bir araya gelen Khabadze, onların sorun ve taleplerini dinledi.
Prof. Dr. Attar: Farklılıktan korkulmamalı
Recep Kızılcık, Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Barosu Başkanı Mehmet Şentürk, TTB Meclis Başkanı Mehmet Cirav, TTB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, TTSO Yönetim Kurulu üyeleri
Almanlar, Trabzon lojistik merkezi için inceleme yaptı
Recep Kızılcık başkanlığında Valilik B Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TTSO Yönetm Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, İl Genel
Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası: Bölge ve ilimiz yaşanan süreçten umutlu
TUNCELİ - Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cengiz, son dönemde gelişen olumlu havanın bölgede umutları artırdığını söyledi.Başkan Yusuf Cengiz, 30 yıldan bu yana süren çatışmalı ortamın bölgeyi ekonomik ve sosyal anlamda gerilettiğine dikkat çekti.
Başkan Gümrükçüoğlu, iş adamlarından destek istedi
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TTSO) Meclis toplantısına katılan Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, üyelere hitap etti. Yapılan çalışmaları slayt eşliğinde anlatan Başkan Gümrükçüoğlu, kentsel dönüşüm, ulaşım, doğalgaz, imar, büyükşehir, yeni yatırımlar ve projeler ile sosyal çalışmalar hakkında
Kadın girişimciler için Kanaviçe Sokak kuruldu
Avrasya Pazarı içersinde oluşturulan Kanaviçe Sokak, Trabzon Valiliği ve Belediyesinin desteğiyle Trabzon Ticaret Sanayi Odası (TTSO) ve Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ‘Kadın Kadına El Veriyor Projesi' kapsamında hayata geçirildi.
Ekmek israfına karşı farklı gramajlarda üretim önerisi
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası (TTB) ve Of Ticaret ve Sanayi Odası’nın (OTSO) 3 ayda bir yaptıkları 'Oda-Borsa Müşterek Toplantısı'nda, TMO’nun 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası' masaya yatırıldı.
Trabzon Ticaret Sanayi Odası'nda seçim gerginliği
TRABZON - Trabzon Ticaret Sanayi Odası (TTSO) Meclis üyesi Türkay Gümüş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu’na muhalif olabilecek bütün odalarda operasyon yapıldığını iddia etti
Umut ve Savaşım Derneği, 2 bin 500 kadında kanser taraması yaptı
TTSO Başkanı Hacısalihoğlu da ücretsiz tarama konusunda oda olarak gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
TTSO Başkanı Cengiz: Provokasyonlara karşı duyarlı olalım
TUNCELİ - Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cengiz, İmralı ile görüşme sürecinin ardından, herkesin provokasyonlara karşı duyarlı olmasını istedi. Bölgenin ve ilin yıllardan beri devam eden çatışmalı ortamdan ötürü tahribat yaşadığını hükümet tarafından başlatılan İmarlı süreci ile bölgede vatandaşların
Bakan Bayraktar: Artık devletlerin yanında şehirler de öne çıkmaya başladı
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, koordinasyon toplantılarının önemine değinerek, “Sizlerle birlikte olmak istedim.
TKDK Koordinatörü Bozali, iş dünyasını desteklerden yararlanmaya çağırdı
Muhammed Bozali, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) meclis toplantısına katılarak, kurumunun iş dünyasına sağladığı hibe destekleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Kurumun 8. proje başvuru çağrı ilanına çıktığını ve başvuruların 15 Ocak 2013 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Bozali, “İş dünyasının TDK’nın hibe fonlarından yararlanması
Trabzon - Soçi arasında uçuşlar yeniden başlıyor
TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Mehmet Suat Hacısalihoğlu, Rusya’nın Soçi şehri ile Trabzon arasındaki uçak seferlerinin yeniden başlayacağını söyledi. Konuyla ilgili Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Dmitry Talanov ile görüşen Başkan Hacısalihoğlu, UTair Havayolları tarafından 17 Aralık 2012 tarihinden
Akdeniz Olimpiyat Oyunları Komitesi Tarsus'ta
yürütülen UMEM Beceri10 Projesi’nin hizmet ve tarım sektörüne genişletilmesiyle ilgili bilgilendirme ve tanıtım toplantısı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)’da yapıldı. Toplantıya, Trabzon Vali Yardımcısı Abdurrahman Koçoğlu, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M.
Koçoğlu: Kalifiye elaman yetiştirilmesi sistematik hale getirilmeli
yürütülen UMEM Beceri10 Projesi’nin hizmet ve tarım sektörüne genişletilmesiyle ilgili bilgilendirme ve tanıtım toplantısı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)’da yapıldı. Toplantıya, Trabzon Vali Yardımcısı Abdurrahman Koçoğlu, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M.
Vietnamlı yöneticiler Türkiye ile ticari ilişkileri geliştirmek istiyor
Toplantı için Trabzon’a gelen Vietnam Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Nguyen Tuan Quang ve Ticaret Ataşesi Tran Ngoc Ha, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti.
Trabzon ve Rize’nin turizm potansiyeli ve yatırım alanları belirlenecek
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, bölgede turizm yatırımlarının gelişmesine büyük önem verdiklerini söyledi. Hacısalihoğlu, bu amaçla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında sağlanan mali desteği hazırladıkları projenin
İş dünyası, KGF'nin Trabzon'da da daha aktif olmasını istiyor
TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Suat Hacısalihoğlu, Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) büyük şehirlerde yaptığı çalışmayı Trabzon’da da görmek istediklerini belirtti.
Kalandze: Komşularımızla ilişkileri geliştirmek için yeni adımlar atılacak
Trabzon'a yeni atanan Başkonsolos Kalandze, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Trabzon'da görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Kalandze, amacının iki ülke arasındaki mevcut iyi ilişkileri her alanda daha da ileriye götürmek olduğunu kaydetti
İşsezlere, 'İşbaşı Eğitim Programı'ndan faydalanma çağrısı
TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Suat Hacısalihoğlu, işsizlere, ‘İşbaşı Eğitim Programı'ndan faydalanmalarını önerdi. Başkan Hacısalihoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Çalışma ve İş Kurumu tarafından hem işsizlerin işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştırmak ve mesleki tecrübe
Kapıdan mal satışlarında sahte belge uyarısı
Başkan Sazak, Yardımcıları Levent Emre ve Savaş Çınar ile Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu’nu makamında ziyaret ederek, yeni oluşturulan kurumları hakkında bilgilendirmede bulundu.
Trabzon'da yerel marketlerin çalışma saatine düzenleme geliyor
Trabzon’da faaliyet gösteren yerel marketlerin temsilcileri, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu başkanlığında üçüncü kez bir araya geldi. İlde faaliyet gösteren 10 market temsilcisinin katıldığı toplantıda, marketlerin 09.
SGK İl Müdürü Bulut: Sosyal güvenlikte büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor
SGK İl Müdürlüğü görevine yeni atanan Bulut, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)'nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü. Sosyal güvenlik hizmetlerine vatandaşların kolay ve hızlı erişebilir olmasına özen gösterdiklerini belirten Bulut, bu kapsamda kalıcı merkez müdürlükleri yapmaya başlandığına
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Rauf Dektaş’ı Anma Günü'ne katıldı
Cumhurbaşkanı Eroğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası(TTSO)’nda düzenlenen Rauf Dektaş’ı Anma programında yaptığı konuşmada, KKTC’nin kurucu cumhurbaşkanı Denktaş’ın Kıbrıs için verdiği mücadeleyi anlattı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu; Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Genç Girişimciler Kurulu'nun katılımıyla düzenlenen kahvaltı ve Goldexpo Karadeniz 4. Trabzon Mücevher ve Saat Fuarı'nın açılış törenine katılacak.
İMKB Başkanı: Şirketler kaynak bulmak için sermaye piyasalarını kullansın
İbrahim Turhan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)'nda düzenlenen Halka Arz Toplantısı'na katıldı. Burada yaptığı konuşmada, sermaye piyasası değerlerinin Türkiye, işletmeler ve vatandaşlar için önemine dikkat çeken İMKB Başkanı, Türkiye’nin uzun süre bu nimetten
Bakan Bayraktar: Çevreyi kirletme konusunda Avrupa bize haksızlık yapıyor
Toplantıya, Bakan Bayraktar’ın yanı sıra Vali Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, OSBÜK Başkanı Nurettin Özdebir, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ve davetliler katıldı.
DÜZELTME-Ulusoy: İran transit taşımacılıktaki sorunları çözmeye çalışıyoruz
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy, Türkiye ile İran arasındaki transit taşımacılıktaki sorunları çözmek için adımlar atacaklarını söyledi. TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy ve Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu bir otelde düzenledikleri basın toplantısında, 2011 yılı faaliyetleri ve 2012
Başkan Ulusoy: İran transit taşımacılıktaki sorunları çözmeye çalışıyoruz
TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy, Türkiye ile İran arasındaki transit taşımacılıktaki sorunları çözmek için adımlar atacaklarını söyledi.TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy ve Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu bir otelde düzenledikleri basın toplantısında, 2011 yılı faaliyetleri ve 2012
Hisarcıklıoğlu: Sistemin önünü açacak yapısal reformları yapmamız lazım
Hisarcıklıoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)’ndaki vergi rekortmenleri ödül töreninde yaptığı konuşmada, yüzde 9,6’lık büyüme ile Türkiye ekonomisinin tarihinde ilk defa dünya şampiyonu olduğunu hatırlattı.
Hisarcıklıoğlu:Fransız siyasetçiler seçim nedeniyle kısa vadeli hesaplar yapıyor
Hisarcıklıoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası(TTSO)’ndaki vergi rekortmenleri ödül töreninde yaptığı konuşmada, sözlerine Fransa’daki sözde soykırım yasa tasarısını eleştirerek başladı. Düşünmeyi engellemeye çalışmanın insanın yaradılışa aykırı olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “O yasa oradaki insanları ne hale getiriyor siz tasarlayın.
Bakan Yardımcısı Balta: Ankara’dan bakışla yerel bakış örtüşmeli
Bakan Yardımcısı Balta, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)'nı ziyaret ederek, Başkan Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü. Ziyarete İl Genel Meclisi Başkanı Haydar Revi de katıldı.