tümgeneral tayfun özden

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda tribünler yerinden uçtu
Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tayfun Özden, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.
Vali Yenigün'den, çelenk sunumuna geç kalan polislere tepki
Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tayfun Özden, Erzincan Belediye Başkan Vekili Mehmet Şireci, AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle, askeri, sivil erkan ve vatandaşlar katıldı.
Erzincan'da Cumhuriyet coşkusu
Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tayfun Özden ve Belediye Başkanı Yüksel Çakır davetlileri karşıladı. Valilikte tebriklerin kabulünün ardından törenler Ordu Caddesi üzerinden düzenlenen resmi geçit töreni ile devam etti.
Fetih kutlamaları, Fatih Sultan Mehmet’in türbesini ziyaretle başladı
Motorize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Tayfun Özden katıldı. Fatih Sultan Mehmet’in türbesine çiçek bırakılmasının ardından Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Türbe önünde, Fatih Belediyesi tarafından ziyaretçilere helva, lokum ve şerbet ikram edildi.
Gaziler askeri bando eşliğinde yürüdü
Tümen Komutanı Tümgeneral Tayfun Özden, gaziler ile çok sayıda asker katıldı.Askeri bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından anıta çelenkler konuldu. Muharip Gaziler Derneği adına Ahmet Kendigil, askerler adına da Topçu Albay Basri Doğan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından İstanbul Vali Yardımcısı
Mareşal Fevzi Çakmak kabri başında anıldı
Motorize Birlikler Komutanı Tümgeneral Tayfun Özden, muharip gaziler ve diğer ilgililer katıldı. Anma törenine Fevzi Çakmak’ın torunları ve aile üyeleri de katıldı. Çakmak ailesinden Fevzi Çakmak, paşanın Atatürk’ün en yakın arkadaşı ve destekçilerinden biri olduğunu belirtti.