tuncay özkan

Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin bir numaralı sorunu, medya sorunudur
Basın açıklamasında Türkiye gündemine de değinen Kılıçdaroğlu, Merdan Yanardağ’ın tutuklanması ile Mustafa Balbay, Tuncay Özkan dahil pek çok yazarın hapiste olmasının Türkiye’de demokrasinin kalitesini gösterdiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin bir numaralı sorunu, medya sorunudur
Basın açıklamasında Türkiye gündemine de değinen Kılıçdaroğlu, Merdan Yanardağ’ın tutuklanması ile Mustafa Balbay, Tuncay Özkan dahil pek çok yazarın hapiste olmasının Türkiye’de demokrasinin kalitesini gösterdiğini söyledi.
Mahkeme, Cumhuriyet Çalışma Grubu üyeleri hakkında suç duyusuna karar verdi
Sanıklar Şener Eruygur, İbrahim Şahin, Tuncay Özkan, Durmuş Ali Özoğlu ve Kemal Aydın’ın Ergenekon Silahli Terör Örgütü’nün yöneticisi olduklarının sabit olduğunu belirten mahkeme, yönetici olanların örgüt üyelerinin eylemlerinden dolayı da cezalandırılmaları gerektiğini
Ergenekon davası kararları Çin basınında
Gazeteci Tuncay Özkan ve Emekli General Veli Küçük’ün müebbet, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ise 117 yıl hapse mahkum edildiğini aktaran ajans diğer sanıkların aldığı cezalara yer verdi.
Dursun Çiçek ve Tuncay Özkan kızları eylem yaptı
İSTANBUL - Ergenekon davasının karar duruşmasının ardından Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan Özkan ve Dursun Çiçek'in kızı İrem Çiçek cezaevi önünde eylam yaptı. Ergenekon davasında bugün karar duruşması yapıldı.
Tuncay Özkan'a ağırlaştırılmış müebbet
İSTANBUL - Ergenekon davasında Gazeteci Tuncay Özkan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Karara tepki gösteren Özkan duruşa salonunda çıkarıldı.
Ergenekon davasında sona gelindi
Hurşit Tolon, Tuncer Kılınç, Kemal Yavuz, Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneraller Veli Küçük ve Levent Ersöz, emekli Albay Arif Doğan, Gazeteciler Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, ATO eski Başkanı Sinan Aygün, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve Eski Anayasa
Ergenekon sanıkları son sözlerini söyledi
Tuncay Özkan ise son sözü sorulduğunda "Bu son sözüm olmaz herhalde. Ben daha çok konuşurum. Ulusların zenginliği birlikte özgürlük savaşı vermesidir.
Yalçın Küçük'ten basın mensuplarına eleştiri: Hiç biriniz gazeteci değilsiniz
İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuklu sanığı CHP milletvekili Mustafa Balbay ile tutuklu sanık Gazeteci Tuncay Özkan'ın çağrısı üzerine bugünkü duruşmaya CHP milletvekilleri ve basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.
Veli Küçük'ün reddihakim talebi reddedildi
duruşmasında CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Hıfzı Çubuklu, Veli Küçük, Doğu Perinçek ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 45 tutuklu sanık hazır bulundu. Bunun yanı sıra İlyas Çınar ve Emcet Olcaytu'nun da aralarında bulunduğu 16 tutuksuz sanık duruşmaya katıldı.
Ergenekon davasında savunmalar alınıyor
Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 53 tutuklu sanık hazır bulundu.
Ergenekon sanıklarının tutukluluk hallerinin devamına karar verildi
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 315'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 52 tutuklu sanık hazır bulundu.
Ergenekon davasında, Başbuğ ve Tolon da duruşmaya katıldı
duruşmasında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal, Tuncay Özkan ile Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 52 tutuklu sanık hazır bulundu.
Gürbüz Çapan: Tek suçum Cumhuriyet gazetesine yardım etmek
Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 313'üncü duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, İbrahim Şahin, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 49 tutuklu sanık hazır bulundu.
Yurtkuran, örgütsel irtibat suçlamasını reddetti
Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 312'nci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, İbrahim Şahin, Tuncay Özkan, Semih Tufan Gülaltay ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 46 tutuklu sanık hazır bulundu.
Levent Ersöz, video-konferans ile savunma yapıyor
milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Doğu Perinçek ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 50 tutuklu sanık hazır bulundu.
Perinçek: Bu hükümeti yıkacağız, bunu herkes bilsin
Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 310'uncu duruşmasında emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 52 tutuklu sanık duruşmada hazır bulundu.
Başbuğ ve Tolon 5 gün yatak istirahati aldı
Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 309'uncu duruşmasında CHP milletvekili Mustafa Balbay, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık duruşmada hazır bulundu.
Balbay'ın reddihakim talebi gerginliğe neden oldu
Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 308'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulundu 42 tutuklu sanık hazır bulundu.
Dursun Çiçek: İnternet andıcı yasal bir çalışma
duruşmasında Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan ve Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 49 tutuklu sanık hazır bulundu. Davanın tutuksuz sanıklarından Yalçın Küçük ve Sami Hoştan da başka suçlardan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldılar.
Başbuğ ve Tolon'un savunma günü avukatlarına telefonla bildirildi
Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 306'ncı duruşmasında CHP milletvekili Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 45 tutuklu sanık hazır bulundu.
Çubuklu: Başbuğ'a verilen brifingte ben bulunmadım
Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 305'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 41 tutuklu sanık hazır bulundu.
İnternet Andıcı davası sanıkları savunma yapıyor
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 304'üncü duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 42 tutuklu sanık hazır bulundu.
Hoştan: Ben terörden anlamam, başka olay olsa anlarım
Susurluk davasından yargılandığı sırada Tuncay Özkan, Doğu Perinçek ve Uğur Dündar'ın, 'Hoştan asılsın' diyerek sokaklarda protesto gösterileri yaptıklarını belirten Hoştan, "Şimdi bu kişilerle birlikte aynı örgüt üyesi olmakla suçlanıyorum.
Ergenekon sanığından siyah bantlı protesto
Ceza Mahkemesin'nde görülen Ergenekon davasının 300'üncü duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu tutuklu sanık hazır bulundu.
Tuncay Özkan: Hıfzı Çubuklu, ifademi çarpıtarak beni yargılattı
İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan, sanık Hıfzı Çubuklu'nun, Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri olduğu dönemde Adalet Bakanlığı'na baskı yaparak kendisi hakkında, Hilmi Özkök'e hakaret suçlamasıyla
Ergenekon davasında Tuncay Özkan savunma yapıyor
İSTANBUL - Ergenekon davasında savunması alınan Tuncay Özkan, siyaset yaptığı için suçlandığını ileri sürdü. Özkan, “Bir gün adalet ve özgürlük geri döneceğiz.
Balbay, 'Balbay Notları'nın kendisine ait olmadığını söyledi
Benimmle alakalı bölümde eski Genelkurmay Başkanımız sayın İlker Başbuğ'un ve Tuncay Özkan'ın isimleri hiç geçmezken, onlarla alakalı bölümde benle alakalı suçlamalar yer alıyor. Einstein gelse bu mütalaanın denklemini çözemez.
Ergenekon davasında sanıkların savunmasına devam ediliyor
Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 297'nci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük, gazeteci Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık hazır bulundu.
Balbay, Haberal ve Özkan için savunma günleri belirlendi
Sanıkların ne zaman hazır olacakları konusundaki beyanları da dikkate alınarak yarın Mustafa Balbay, Perşembe günü Tuncay Özkan ve Cuma günü de Mehmet Haberal'ın savunma yapmasına karar verildi.İstanbul 13.
Ergenekon davasında savunma krizi
Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 296'ncı duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Gazeteci Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık hazır bulundu.
Kemal Kerinçsiz, ek iddianame hazırlanması gerektiğini söyledi
Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 295'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık ile 6 tutuksuz sanık hazır bulundu.
Emekli Albay Fikri Karadağ, savunmasında suçlamaları reddetti
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 293'üncü duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık hazır bulundu.
Ergenekon sanığı: İstiklal Mahkemeleri'ne ihtiyaç duyulacak
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 293'üncü duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık duruşmada hazır bulundu.
Ergenekon davasında sanıklar savunma yapıyor
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 290'ıncı duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ile Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 32 tutuklu sanık ile 13 tutuksuz sanık hazır bulundu.
Muzaffer Tekin savunma yapıyor
Ergenekon davasının 289'uncu duruşmasında CHP Milletvekili Mustafa Balbay, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık hazır bulundu.
Müjdat Gezen'den Perinçek'e ziyaret
Ziyaretin ardından Ergenekon davasını izleyen Gezen, duruşmaya ara verildiğinde Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan ile de kısa süre görüştü.Müjdat Gezen, Silivri Cezaevi'ne gelerek Ergenekon davasının tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile görüştü.
Ergenekon sanığı: 15 yaşındayken okul müdürünün arabasını havaya uçurdum
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında; Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan, İbrahim Şahin ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 38 tutuklu sanık hazır bulundu.
Sedat Peker: Potansiyelimde şiddet var
Peker, "Tuncay Özkan benim hakkımda insanın tahammül sınırlarını zorlayan çok sert yayınlar yaptı. Davada iddia edilen aynı örgütün mensubuyuz da neden başkanı olduğu medya grubuna ait gazetelerde yarımşar sayfa halinde benim aleyhimde haberler yaptırdı.
Ergenekon davasına 5 üyeli heyetle başlandı
Tutuklu sanık Tuncay Özkan'ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, bazı sanık avukatları tarafından imzalanmış ve ortak bir dilekçe olarak belirttiği dilekçeyi mahkemeye sundu. Başkan Özese, dilekçede, savunma yapmayan sanıkların susma haklarını kullandıklarının kabul edileceği ve sanık avukatlarına duruşmada hazır bulunmaları için gerekli ihtarın
Ergenekon davasında süre gerginliği
duruşmasında; Mehmet Haberal ile Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 42 tutuklu sanık hazır bulundu. Çeşitli tarihlerde duruşmadaki konuşmaları disiplini bozan davranışları nedeniyle esas hakkındaki mütalaalarını yapana kadar duruşmalardan yasaklanan sanıklar
Şemdin Sakık: Adil Timurtaş tehdit edildiği için ifadelerinden vazgeçti
celsesine CHP Milletvekilleri Mustafa Balbay, Mehmet Haberal, Tuncay Özkan, tuğgeneral Hıfzı Çubuklu'unun aralarında bulunduğu 31 tutuklu sanık katıldı.Duruşmaya önceki günkü celsede yarım kalan sanık ve avukatların yargılama usulüne ilişkin beyanlarının alınmasına devam edildi.
Ergenekon davasında, milletvekili gerginliği talep konusu oldu
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 284'üncü duruşmasında CHP İzmir Milletvekilleri Mehmet Haberal ile Orgeneral Hasan Iğsız ve Gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık hazır bulundu.
Ergenekon davasında talepler alınıyor
Sanık Tuncay Özkan, 5 yıldır üyelikten yargılandığını belirterek mütalaada yöneticilikten ceza istendiğini, bunun nedenini öğrenmek istediğini söyledi. Mütalaanın şeklen uygun olsa da içerik olarak çürük olduğunu savunan Özkan, mütalaanın iade edilmesini talep etti.
Ergenekon davasında usule ilişkin talepler alınıyor
duruşmasında; Mehmet Halberal ve Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 47 tutuklu sanık hazır bulundu. Ayrıca eski İstanbul Üniversitesi rektörü Kemal Alemdaroğlu, Yalçın Küçük ve Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 12 tutuksuz sanık da duruşmaya katıldı
Mahkeme başkanından izleyicilere uyarı
Duruşmaya aralarında Dursun Çiçek, Mehmet Haberal, Tuncay Özkan, İbrahim Şahin, Mustafa Balbay'ın da bulunduğu tutuklu sanıklar ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Dursun Çiçek'in duruşmaya beyaz gömlekle gelmesi dikkat çekti.
Ergenekon davasında milletvekili gerginliği
Duruşmada CHP milletvekilleri Mehmet Haberal il Mustafa Balbay ve Gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 50 tutuklu sanık katıldı. Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 15 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Kılıçdaroğlu, Yurt Gazetesi'nin kuruluş yıldönümü gecesine katıldı
Merkez medya tarafından sessizliğe, unutulmuşluğa mahkum edilmek istenen Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Hikmet Çiçek, Turan Özlü gibi hapisteki meslektaşlarım için alıyorum.” diye konuştu.
Küçük, Tekin ve Arslan'a 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet istendi
Hurşit Tolon, Tuncay Özkan, Alaettin Sevim, Alparslan Arslan, Bekir Öztürk, Cemal Gökçeoğlu, Cihandar Hasan Hanoğlu, Doğu Perinçek, Durmuş Ali Özoğlu, Dursun Çiçek, Emin Gürses, Ergün Poyraz, Erhan Timuroğlu, Erol Manisalı, Fatih Hilmioğlu
Ergenekon davasının mütalaa özeti 5 saatte okundu
Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu, Erol Manisalı, Habip Ümit Sayın, eski Kuvayı Milliye 1919 Derneği Başkanı emekli Albay Mehmet Fikri Karadağ ve gazeteci Tuncay Özkan’ın, TCK’nın 312/1 maddesi gereğince, "Hükümeti, cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen ya da tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs