turistlerin en çok gezdiği

Kundaklanan tarihi kapı terkar ziyaretçilere açıldı
Başkent Seul’ün eski yerleşim yerlerinden turistlerin en çok gezdiği mekanlardan biri olan Namdaemoon’un tekrar ziyarete açılması,Namdaemoon Pazarı’ndaki esnafı sevindirdi. Namdaemoon’un kundaklandırmasından sonra restorasyona süreci, çevredeki esnafı olumsuz etkilemişti.
Uzak Doğu’daki gerginliğin kültür ticaretine yansımasından endişe ediliyor
Japon turistlerin en çok gezdiği ülkelerin başında gelen Güney Kore, hem yakınlık, hem de fiyat olarak Japon turistlerin gözdesi. Alınan bilgiye göre Japonya’daki bir çok turizm acentasının yaşanan gerginlikten dolayı müşterilerinin azalmasından korktuğunu aktarıldı.
Dobruca’nın hoşgörüsünü Kral Camii yansıtıyor
KÖSTENCE - Romanya’da Türk – Tatar soydaşların ağırlıkta bulunduğu Köstence'yi ziyaret eden turistlerin en çok gezdiği tarihi mekanların başında Kral Camii (II. Mahmud Camisi) geliyor.
Kalekapısı esnafı yangınla mücadeleye karşı bilgilendirildi
ANTALYA - Antalya’da turistlerin en çok gezdiği ve alışveriş yaptığı Kalekapısı esnafı yangınla mücadele konusunda bilgilendirildi. Antalya’da ilk kez Kalekapısı Esnafları Koruma ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile birlikte Kalekapısı bölgesinin
Güney Kore’de turistlerin ilgi odağı tarihi mekandan öte bir tren garı
SEUL - Güney Kore’ye gelen turistlerin en çok gezdiği mekanların arasında, Yongsan Tren Garı’na kurulu devasa büyüklükteki elektronik eşya pazarı geliyor. Yongsan Tren Garı, başkent Seul’deki iki büyük tren garından biri.
Mardin'e 6 ayda 600 bin yerli ve yabancı turist geldi
Turistlerin en çok gezdiği yerler arasında antik kent Dara, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi ve Mardin Müzesi'nin yer aldığını anlatan Vali Duruer, "Mardin'i dünya kültürünün başkenti ilan ediyoruz.
Antalya'da 100 anne ve 200 çocuk Anneler Günü'nde turistik yerleri gezecek
Bölgede turistlerin en çok gezdiği yerlere götürülecek annelere SAYD Yönetim Kurulu üyeleri rehberlik yapacak. Söz konusu geziyle annelerin bölge turizmi konularında kapsamlı olarak bilgilendirileceği ifade edildi.