türkçe olimpiyatları

ESİDEF: Yüzyılın barış hareketine sahip çıkmak herkesin vazifesi
Daha düne kadar camianın gerek Türkçe Olimpiyatları gibi eğitim faaliyetlerinde gerek dış ticaret köprüleri gibi ticari faaliyetlerinde hizmetlerini öven, gerektiğinde birlikte gözyaşı döken, henüz 6 ay önceki Türkçe Olimpiyatları’nda ‘Yüzyılın barış hareketi’ ifadesini
Fransız milletvekilleri: AB'nin Türkiye'ye ihtiyacı var, Fransa artık yanınızda
Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na Fransa'dan katılacak öğrencilerin de belirlendiği organizasyon Fransa'nın 4 farklı bölgesinde düzenleniyor. Bu yıl finali Lyon'da düzenlenen organizasyon, 2014'te Paris'in tarihi konser salonu Casino de Paris'de düzenlenecek.
Türkçe Olimpiyatları Avustralya elemeleri, final gecesi ile sona erdi
MELBOURNE - Türkçe Olimpiyatları Avustralya elemeleri, final gecesi ile sona erdi. Bu yıl Anadolu Kültür ve Sanat Festivali sebebiyle erken yapılan final gecesine, Türkiye’den tanınmış simalar katıldı.
Melbourne ‘Anadolu’yu kucakladı
Festivalde, konuk sanatçı Uğur Işılak’ın yan sıra, halk oyunları ekibi, Gurup Sıla ve Gurup Mey-hane sanatçıları, Türkçe Olimpiyatları Avustralya finalistleri ile dünya bilek güreşi şampiyonu Özgür Kızgın katıldı.
İngiltere'deki "En Başarılı Türkler" ödül töreni gelenekselleşti
Çelik'in yanı sıra, Makedonya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Zaron Stavreski, İngiltere Liberal Demokrat Parti'nin Genel Başkan Yardımcısı Simon Hughes, Türkçe Olimpiyatları Tertip Heyeti Başkanı Mehmet Sağlam, TUSKON Başkanı Rızanur Meral, İngiliz milletvekilleri ve Lordların da aralarında bulunduğu çok sayıda seçkin davetli yer aldı
Avusturya Cumhurbaşkanı, Türkçe Olimpiyatları ekibini misafir etti‏
VİYANA - Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na Avusturya'dan katılan öğrenciler ve öğretmenleri, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edildi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na Avusturya‘dan katılan öğrenciler ve öğretmenleri Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edildi. (Viyana)-Kültür alışverişini geliştirmek isteyen Japonlar, Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kurslar aracılığıyla, Türk damak tadının yanı sıra Türkçe, el işleri
Biga Bahar Koleji'ne görkemli açılış
Genel, Türk tarihinin en önemli projelerinden birisinin eğitim seferberliği olduğunu belirterek, Çanakkale'de düzenlenen Türkçe Olimpiyatları'ndaki güzellikleri anlattı. AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir de bu ülkenin geleceğine, bu milletin geleceğine, insanlığın geleceğine bugün bir tohum diktiklerini belirterek
Hizmet hakkındaki 11 iddiaya 11 cevap
Başbakan Erdoğan da, olaylar hala devam ediyorken tepki olarak düzenlediği Kazlıçeşme mitinginin hemen arkasından Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış törenine gelmiş ve burada Hizmet Hareketi’ni övmüştür.
İzmir'in her rengi 'Gönül Sofrası'nda buluştu
İZMİR - Kültür Şöleni ve Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na büyük ilgi gösteren İzmirliler için düzenlenen iftar programı, şehrin her rengini buluşturdu. İzmir Kültürlerarası Diyalog Merkezi (İZDİM)'nin düzenlediği iftar, Swiss Otel İzmir'de yapıldı.
Kimse Yok Mu, teneke evlerde yardım dağıttı
Türkçe Olimpiyatları’nda Diyarbakırlı Nikolas ismiyle hafızalara kazınan Bixa, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, ''Şu anda Tokoza’da bizim mahalledeyiz. Annem ve iki ablam burada yaşıyor.
Üniversite öğrencileri mehterle birlikte iftar çadırına yürüdü
Bir gün Türk Sanat Müziği konseri, mini bir Türkçe Olimpiyatları gösterisi, orta oyunu, kılıç kalkan, sema gibi değişik gösteriler olacak." dedi. (CİHAN)
BİNGİAD Başkanı Arifoğlu: Olimpiyatlar Bingöl’ün bir festivali oldu
Türkçe Olimpiyatları’na gösterilen destekten dolayı basın mensupları ile bir toplantıda bir araya geldi. Dernek binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Arifoğlu, açıklamasında TUSKON’un düzenlediği Dünya Ticaret Köprüsü Konferansı’na, Gezi Parkı olaylarına ve
ANÇADER’in geleneksel futbol turnuvası
Çok sayıda izleyicinin katıldığı programa Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için Türkiye'de bulunan Türkçe’nin çocukları, kamu kurum ve kuruluşlarından bürokratlar ve sivil toplum kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.
Rumen Başkonsolos: İnşallah Türkçe Olimpiyatları’nın güzellikleri hiç bitmez
İZMİR - Bu yıl 11. düzenlenen ve 16 Haziran’da sona eren Türkçe Olimpiyatları, gönüllerde hoş bir sada bıraktı. Olimpiyatlar, Türk halkının yanı sıra yabancılar tarafından da ilgiyle takip ediliyor.
Vali Büyük: Türkçe Olimpiyatları’na desteğimiz sürecek
SAKARYA - Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Türkçe Olimpiyatları’nın içinde iyi duygular ve samimiyet olduğunu belirtti. Büyük, olimpiyatlara destek vermelerinin görevleri olduğunu söyledi.
"Gelecek yıl yine birlikte gülmeye, birlikte ağlamaya bekliyoruz"
SAKARYA - Türkçeyi dünyaya sevdiren 11. Türkçe Olimpiyatları Kültür Şöleni kapsamında 140 ülkeden 2 bin öğrencinin katıldığı kapanış programı büyük etkinliğini belediye başkanları gözyaşlarıyla izlediklerini ifade etti.
Gülen: Cami-cemevi yan yana yapılabilir; yeni düşmanlıklar oluşturulmamalı
” diyen Hocaefendi, herkesi kucaklama anlayışıyla ortaya konan Türkçe Olimpiyatları ile ilgili faaliyetleri Peygamber Efendimiz’in ve başka büyüklerin manen teşrif buyurduğuna dair rüya ve yakazaları anlatan pek çok mektup geldiğini ve o teveccühün ardındaki hakikati vurguladı ve ekledi: “Usulü detaya
Olimpiyat çocuklarından Birand'a vefa ziyareti
Türkçe Olimpiyatları İstanbul'da yapılan kapanış töreninin ardından sona erdi. Olimpiyatlara katılan çocuklardan bazıları ünlü gazeteci Mehmet Ali Birand'ın mezarını ziyaret etti. Anadolu Hisarı'nda bulunan mezara Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Erkan Tufan Aytav da geldi.
İstanbullular olimpiyat çocuklarına hayran kaldı
İSTANBUL - Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından organize edilen 11. Türkçe Olimpiyatları Dil ve Kültür Festivali, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenen görkemli bir törenle sona erdi.
Dünya çocukları, gözyaşlarıyla veda etti
İSTANBUL - Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından organize edilen 11. Türkçe Olimpiyatları Dil ve Kültür Festivali, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenen görkemli törenle sona erdi.
Bağış: Türkçe'nin çocukları Türkiye'ye büyük moral oldu
İSTANBUL - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkçe Olimpiyatları için Türkiye'de bulunan öğrencilerin herkese büyük moral kaynağı olduğunu söyledi. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış töreni sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Bağış, törenden çok etkilendiğini ifade
Türkçe Olimpiyatları, görkemli kapanış şöleniyle son buldu
İSTANBUL - Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından 'Evrensel Barışa Doğru' sloganıyla düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapılan görkemli kapanış şöleniyle son buldu.
Erdoğan: Türkiye’de iki fotoğraf vardı; bir tarafta taş diğer tarafta Türkçe
İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış töreninde, "Üç haftadır Türkiye’de birbiriyle taban tabana zıt iki farklı fotoğraf var. Bir tarafta taş, sapan, molotof; diğer tarafta ise Türkçe vardı, Türkiye vardı.
Türkçe Olimpiyatları için stat doldu
İSTANBUL - İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, 11. Türkçe Olimpiyatları kapanış töreni için tamamen doldu.İstanbullular, kapanış töreni için Atatürk Olimpiyat Stadı'na akın etti.
Başbakan Erdoğan Türkçe Olimpiyatları şöleninde
Türkçe Olimpiyatları'nın Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki kapanış törenine geldi. Erdoğan'a eşi Emin Erdoğan ve çok sayıda bakan da eşlik ediyor.Kazlıçeşme’deki Milli İradeye Saygı Mitingi'nden sonra olimpiyat şölenine katılan Başbakan Erdoğan, stada gelişinde büyük bir coşkuyla karşılandı.
Türkçe Olimpiyatları’nın görkemli kapanış şöleni başladı
İSTANBUL - Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından ‘Evrensel Barışa Doğru’ sloganıyla düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları’nın görkemli kapanış şöleni, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda başladı.
Olimpiyat Stadı doldu, gözler başlama saatinde
Olimpiyat Stadı, Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER ) tarafından Dil ve Kültür Festivali kapsamında ‘Erensel barışa doğru’ sloganıyla düzenlenen 11.Türkçe Olimpiyatları sevdalılarıyla dolup taştı.
İstanbullular Türkçe şölenine akın akın gelmeye devam ediyor
Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış törenine saatler kala İstanbullular şölen alanına akın akın gelmeye devam ediyor.Bu tarihi geceyi yerinde seyretmek isteyen on binler daha şimdiden stattaki yerlerini aldı.
Atatürk Olimpiyat Stadı şölen gecesine hazır
İSTANBUL - Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER ) tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’ kapsamında yapılan 11.Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış törenine ev sahipli yapacak Atatürk Olimpiyat Stadı muhteşem şölene hazır.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Türkçe Olimpiyatları Kapanış Töreni’ne iştirak edecek. (18.00-21.00-İstanbul) POLİTİKA- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’daki Yenimahalle, Kazan, Akyurt belediye başkan adaylarının tanıtılacağı açık hava toplantısına katılacak.
Atatürk Olimpiyat Stadı, Türkçe Olimpiyatları kapanış törenine hazır
İSTANBUL - İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış töreni hazırlıkları tamamlandı.
'Fedakarlık denilince aklıma Kenya'da görev yapan Konyalı öğretmen gelir'
Bu okullar, Türkçe Olimpiyatları gibi çok önemli güzelliklerin olduğu süreçte o fidanlar şimdi çok önemli bağ bahçeye döndü. En son Türkçe Olimpiyatları'nda yer bulamıyoruz.
İzzettin Doğan: Türkçe Olimpiyatları, BM'nin yapamadığı yaptı
İSTANBUL - Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, sivil toplum kuruluşlarının girişimiyle hayata geçirilen Türkçe Olimpiyatları projesinin dünya barışı için çok önemli olduğunu söyledi. Doğan, "Farklı renk ve kültürden gencecik çocukları ortak bir hedefe yöneltmek kolay değildir.
Tatlıses Cihan'a konuştu: Olimpiyat çocuklarıyla birlikte ağlamayı özledim
STUTTGART - Türkçe Olimpiyatları’nda en fazla parçası seslendirilen sanatçılardan biri olan İbrahim Tatlıses, bu yılki şölenler için dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarla birlikte olamamanın burukluğunu yaşıyor.
Çanakkale Şehitliği'nde dünyaya barış mesajı verdiler
ÇANAKKALE - Türkçe Olimpiyatları'nın etkinliğine katılmak için Çanakkale'ye gelen dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler, Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etti. Dedelerinin 98 yıl önce savaş için geldiği topraklarda torunları barış mesajları verdi.
Başakşehir Beledeyi Başkanı Uysal: Metroyla büyük bir problem çözüldü
Pazar günü Türkçe Olimpiyatları için vatandaşlar Olimpiyat Stadına gelecek metronun sürpriz bir şekilde açılması onlarında buraya ulaşımını rahatlatacaktır.” ifadelerini kullandı.
Türkçenin çocukları, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndan veda edecek
İSTANBUL - Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış töreni, 16 Haziran pazar günü saat 21.
Sani Şener: Türk okulları Türkiye adına önemli görevler üstleniyor
TAV İcra Kurulu Üyesi Şener, Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER ) tarafından Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11.Türkçe Olimpiyatları’nın, İstanbul Atatürk Hava Limanı’nın dış hatlar gidiş salonunda açılan sergisine katıldı.
Hüsnü Özyeğin: Türk okullarına girmek için yabancılar benden torpil istiyor
İSTANBUL - Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türkçe Olimpiyatları'nın dünya olimpiyatlarından bile daha önemli olduğunu, Türk okullarına çocuk göndermek için yabancıların kendisinden torpil istediğini söyledi.
Vali Erden: Dünya’da birkaç etkin dil var, bunlardan bir tanesi de Türkçedir
UŞAK - Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, Türkçe Olimpiyatları'nın Uşak etkinliğinde emeği geçen sponsorlar için düzenlenen plaket törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Erden, “Dünyada birkaç tane etkin dil var, bunlardan biri de Türkçedir.
Ahmet Nazif Zorlu: Başka ülkelerde Türkçe konuşanları görmek beni mutlu ediyor
Türkçe Olimpiyatları için İstanbul'da bulunan bir grup öğrenci, Zincirlikuyu'da inşaatı devam eden Zorlu Center'de Ahmet Nazif Zorlu'yu ziyaret etti. Öğrencilerle tek tek ilgilenen ve onlarla sohbet eden Zorlu, "Bu hizmeti yapmak büyük bir nimet.
Olimpiyat çocuklarıyla buluşan Ağaoğlu: Dünya barışına büyük hizmet ediyorlar
İSTANBUL - Dünyanın dört bir yanından 11. Türkçe Olimpiyatları için gelen bir grup öğrenci, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nu ziyaret etti. Dünyanın dört bir yanına hiçbir karşılık beklemeden giden öğretmenleri hatırlatan Ağaoğlu,“Bu hizmetleri yapan, dünyanın 140 ülkesindeki okullarda Türkçeyi
Özdağ: Türkçe Olimpiyatları bir mutluluk nefesi oldu
MANİSA - AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkçe Olimpiyatları'nın bir mutluluk nefesi olduğunu söyledi. Bir dil öğrenin bir medeniyeti öğrenmek, bir kültürün hazinelerinin anahtarını elde etmek olduğunu dile getiren Milletvekili Özdeğ, "Bu kapıdan girenlerin yarınlarda
Çorlu'da 60 bin kişi Türkçe şölenini izledi
TEKİRDAĞ - 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın Çorlu etkinliği, 60 bin kişinin katılımıyla Cumhuriyet Parkı'nda yapıldı. Etkinliğe Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Emniyet Müdürü Bahri Şarda ve vatandaşlar katıldı.
Türkçe Olimpiyatları çocukları Üsküdar Belediyesi'ni ziyaret etti
İSTANBUL - Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER ) tarafından bu yıl 'Evrensel Barışa Doğru' sloganıyla düzenlenen 11.Türkçe Olimpiyatları için İstanbul’da bulunan dünya çocukları, Üsküdar Belediyesi Başkanı Mustafa Kara’yı ziyarete etti.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Türkçe Olimpiyatları halk oyunları finali Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacak (19.30 - İstanbul)
Olimpiyat çocukları Çanakkale'yi fethetti
ÇANAKKALE - Türkçe Olimpiyatları'nın Çanakkale etkinliği şölen havasında geçti. Vatandaşlar stada sığmazken, binlerce kişi de kordonda kurulan dev ekranda programı izledi. 20 ülkeden gelen 67 öğrencinin renkli performansı ayakta alkışlandı.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Türkçe Olimpiyatları Halk Oyunları finali Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacak. (İstanbul-19.30)Türkçe Olimpiyatı öğrencileri Ali Ağaoğlu’nu ziyaret edecek.
Aziz Babuşcu: Kazlıçeşme’de milli iradeye saygı mitingi yapılacak
Babuşcu, mitingin ardından partilileri Türkçe Olimpiyatları'na davet etti.Aziz Babuşçu, Gezi Parkı olaylarını ve Tandoğan ile Kazlıçeşme Meydanı’nda düzenlenecek mitingleri Samanyolu Haber televizyonunda katıldığı bir programda değerlendirdi.