turkcell

16 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası sona erdi
İSTANBUL - Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda düzenlenen Turkcell 16 Yaş Altı Türkiye Salon Şampiyonası, iki gün boyunca devam eden yarışların ardından sona erdi.İstanbul’da madalya alabilmek ve derece yapabilmek için piste çıkan 16 Yaş Altı atletler, birbirlerine üstünlük sağlayabilmek için mücadele ettiler.
Turkcell Kros Ligi 2. Kademe Yarışları Batman’da yapıldı
BATMAN - Turkcell Kros Ligi 2. Kademe Yarışları Batman’da yapıldı. 8 kademe şeklinde düzenlenen Turkcell Kros Ligi’nin 2. Kademe yarışları Batman’da gerçekleştirildi.
Ciliv: Sadece değerlerinizin değil zamanın da insanı olun
KAYSERİ - Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, her an her yerden teknolojik altyapıya erişim olanağı sağlayan Turkcell’in çözümlerini kullanan tüm şirketlerin, rekabet güçlerini ve verimliliklerini çok hızlı bir şekilde
İstanbul’da birinci gün yarışları sona erdi
İSTANBUL - Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda düzenlenen Salon Federasyon Deneme Yarışmaları ve Turkcell Yıldızlar Türkiye Salon Şampiyonası’nın 1. gün müsabakaları tamamlandı.
35 milyona online inovasyon ve girişimcilik eğitimi verecek
İSTANBUL - İletişim devi Turkcell, Turkcell Dijital Akademi ile web ortamından inovasyon, girişimcilik ve teknoloji eğitimi verecek. 35 milyon aboneye açık olacak eğitimlerde Türkçe videolara yer verilecek.
Yerli Phelps’ler olimpiyat yolunda
İSTANBUL - Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde, Turkcell’in sponsorluğunda ve Türkiye Yüzme Federasyonu ile hayata geçirilen 100 bin lisanslı sporcu hedeflenen projede yeni dönem başlıyor. Dünyaca ünlü yüzücü Michael Phelps’in ve Amerikan Milli Takım antrenörü Bob Bowman’ın Türkiye genelinde seçtiği 5 milli yüzücümüz, Turkcell desteğiyle ABD’ye
‘Ekonomiye Kadın Gücü’ne ödül
İSTANBUL - Turkcell’in Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) ile hayata geçirdiği ‘Ekonomiye Kadın Gücü’, IPRA Altın Küre Ödülleri’nde iki ödüle layık görüldü. ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde birinci olan proje, ayrıca IPRA Büyük Ödülü’ne layık görüldü.
Engelsiz Aslanlara başarı ödülü verildi
haftasında KKTC Turkcell ile karşılaştı. Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan sarı - kırmızılılar sahadan 70 - 38 galip ayrılarak namağlup liderliğini sürdürdü. Karşılaşma sonrası Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu Galatasaraylı sporcuları başarılarından dolayı ödüllendirdi.
Turkcell’e 527,7 milyon liralık vergi tarhiyatı
İSTANBUL - Maliye Bakanlığı'ndan Turkcell’e 2008-2012 dönemi için 527,7 milyon liralık vergi tarhiyatı (verginin hesaplanması ve hesaplama üzerinden vergi mükellefinin borçlandırılması işlemi) yapıldı.
Yılbaşında 560 milyon dakika konuşturdu
İSTANBUL - Turkcell kullanıcıları, yılbaşında cep telefonundan 560 milyon dakika konuştu. 31 Aralık 2013 ile 1 Ocak 2014 arasında en çok konuşan 10 il İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır ve Gaziantep olarak sıralandı.
Müşterileri 2013'te 102 milyar SMS çekti
İSTANBUL - İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 2013 yılına ilişkin mobil hizmet verilerini açıkladı. 35 milyon müşterisi bulunan şirket üzerinden internet kullanımı 3G’nin hayata geçtiği 2009 yılına göre yüzde 3.
Şirketler Voleybol Ligi sonunda Avea ve Yapı Kredi Bankası şampiyon oldu
Erkeklerde Doğuş Otomotiv turnuvayı ikinci, Turkcell ise üçüncü sırada tamamlarken Arçelik dördüncü oldu. Kadınlar kategorisinde Türkiye İş Bankası gümüş madalyayı boynuna taktı. Finansbank bronz madalyanın sahibi olurken Vodafone dördüncü sırada yer aldı.
Faturanın en son hali anında ‘cep’te
İSTANBUL - İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, paket kalanı ve fatura tutarı hakkındaki bilgilendirme teknolojisini anında erişim özelliği ile yeniledi. Türkiye’de ilk kez Turkcell’liler, kullanım bilgilerini 6-12 saat gecikme olmadan en güncel haliyle takip edebilecek.
TFF ile Turkcell Süper11 fantezi futbol oyununu kurdu
İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Turkcell, işbirliği ile Türkiye’nin en kapsamlı on-line futbol oyununu futbolseverlere sunuyor. Katılımcılar, Spor Toto Süper Lig’den istedikleri futbolcuyu seçerek kurdukları takımlarla yarışacak.
Matruşka gibi SIM kart
İSTANBUL - Türkiye'nin önde gelen GSM şirketlerinden Turkcell, çeşitlenen SIM kartları tedarikçileriyle birlikte geliştirdiği üçlü SIM formatında, standart, mikro ve nano kartlar olarak bir araya getirdi.
‘Made in Turkey’ damgalı ilk cep telefonu Manisa'da üretildi
İSTANBUL - ‘Made in Turkey’ damgalı ilk yerli cep telefonlarının üretimine Manisa'da başlandı. İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Türkiye’de yerli akıllı telefon üretme hayalini gerçekleştiren ilk şirket oldu.
Oyun alanı ile yetinmedi, restoranında pedagog da çalıştırıyor
1 yaşındaki çocuktan 15 yaşındaki gence kadar hitabet alanı geniş olan oyun parkında ayrıca Anadolu Jet, Turkcell'de katkıda bulunmuş. Her teknolojinin yer aldığı oyun parkında langırt, basketbol, hokey, bowling, 3D sinema, top havuzu, trambolin, atlı karınca ve helikopter bulunuyor.
Sosyal Medya Ödülleri’nde sporun yıldızı Galatasaray oldu
İSTANBUL - Türkiye’de sosyal medyanın yıldızları ve en etkin sosyal medya kampanyaları, Turkcell Superonline ana sponsorluğunda İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen 4. Sosyal Medya Ödülleri ile belirlendi.
Şirketlere ‘dünyaya ayak uydurun’ tavsiyesi
İSTANBUL - Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, şirketleri yeni dünyaya ayak uyduramaya davet etti. Öztürkler, trendleri yakalayan markaları da Amazon, Apple ve Google olarak sıraladı.
Growtech, 52 ülkeyi Türkiye tarım sektörüyle buluşturuyor
Antalya EXPO Center'da, Turkcell ve Ziraat Bankası sponsorluğunda düzenlenen fuar 52 ülkeden 650 firmayı Türkiye tarım sektörü ile buluşturuyor. Bu yıl hayvancılık özel bölümünün de eklendiği fuar 7 Aralık'a kadar açık kalacak.
Turkcell, Sesi Görenler Ligi'ne sponsor oldu
İSTANBUL - Turkcell, Görme Engelli Spor Federasyonu ana sponsorluğunun yanı sıra 'Görme Engelli Futbolu'na da destek vermeye başladı. Önceki yıllarda Görme Engelli Bisiklet branşının Türkiye’ye gelmesini sağlayan Turkcell, şimdi de Görme Engelli Futbol Milli Takımı ve ‘Sesi Görenler’ Ligi’nin iletişim ve
Growtech Eurasia 2013 Tarım Fuarı'na 52 ülke katılacak
4 – 7 Aralık tarihlerinde Antalya EXPO Center’da TURKCELL ve Ziraat Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek. Fuarın açılışına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katılacak.Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre geçen yıl 170 milyon TL’lik uluslararası iş bağlantısı yapıldı.
İnovasyon ödülleri sahiplerini buldu
Törende Arçelik, TEB, Brisa ve Turkcell gibi patentli ürünler ile servisler ortaya koyan firmalar ödül aldı. ‘Teknoloji Markası Yaratmada Lider’ ödülüne layık görülen Turkcell adına plaketi Genel Müdür Süreyya Ciliv, Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.
BTK açıkladı: 9 yaşından büyük herkeste cep telefonu var
2013 yılı üçüncü çeyrek dönem itibarıyla gelire göre pazar payları incelendiğinde Turkcell’in pazar payının yüzde 49,21, Vodafone ve Avea’nın ise sırasıyla yüzde 30,56 ve yüzde 20,24 seviyelerinde olduğu görülüyor.
Teknolog Kelly: Yeni teknolojiler merkezden değil çevreden çıkar
Turkcell Teknoloji Zirvesi sona erdi. 2 güne yayılan zirve, 10 bin katılımcı ağırladı, 120 oturumda sahne alan 200 fikir önderi teknik yeniliklerin üretim ve hizmetlere yansımalarını anlattı. Zirvenin son gününde Teknolog Kevin Kelly ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş söz aldı.
Süreyya Ciliv’den mobil işadamına Muhtar Kent örneği
İSTANBUL - Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, şirketleri ve elemanlarını inovasyona önem vermeye, hem karar hem eylemlerde mobil olmaya davet etti. Coca-Cola Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent ile bir diyaloğunu anlatan Ciliv, “Bir araya geldiğimizde bana ‘elemanlarımız yeni dünyada müşteri yanında olmak varken niye büroda
GSM firmaları ve yetkilendirdiği şirketler, aboneden kart bilgisi isteyemeyecek
BTK açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Kurumumuza intikal eden bazı tüketici şikayetlerinin incelenmesi neticesinde, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ’nin yetkili tele satış firması Pusula Pazarlama Çözümleri ve Danışmanlık AŞ tarafından 7554444 numarası üzerinden sunulan TL yükleme hizmetlerinde
ABD'den İstanbul'un küresel finans merkezi olma projesine destek
New York Borsası'nda işlem gören tek Türk şirketi olan Turkcell'in CEO'su Süreyya Ciliv'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen galaya, Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) Başkanı Haluk Dinçer, TAİK Başkan Yardımcısı ve Citibank Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu’nun yanısıra; Sabancı
Turkcell Superonline'a 'mükemmeliyet' ödülü
İSTANBUL - Turkcell Superonline, Palladium Executing Strategy tarafından stratejileri hayata geçirme konusunda en başarılı şirketlere verilen 'Hall of Fame' ödülünü kazanan ilk Türk telekomünikasyon şirketi oldu.
Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nın şampiyonları belli oldu
Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul @ ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay ve partneri Pemra Özgen, 14. Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nda geçen yılki çiftler şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi.
Çağla Büyükakçay, İsrail’de turnuvayı yarı finalde noktaladı
TEL AVİV - Ukraynalı rakibine üç sette mağlup olan Çağla Büyükakçay, İsrail’de katıldığı turnuvayı yarı finalde noktaladı.Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul @ ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, İsrail’de gerçekleşen 25
Turkcell’den tarihinin en yüksek çeyrek geliri
İSTANBUL - Turkcell Grubu, yılın üçüncü çeyreği itibarıyla yaklaşık 3 milyar TL gelir elde ederek, tarihinin en yüksek 'çeyreklik gelirine' ulaştı. Söz konusu çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8, yılın ilk 9 ayında ise geçen yılın ilk 9 ayına oranla yüzde 11 gelir büyümesi elde etti.
Turkcell'den Sinoplu girişimci kadınlara destek
SİNOP - Turkcell'in TİSVA işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında 11 ilde hayata geçirilen eğitim programının son durağı Sinop oldu. İş hayatında kolaylık sağlayacak bilgilerin verildiği eğitim programı öncesi Sinop Vira Otel’de düzenlenen törende iş kurmak ya da işini büyütmek isteyen Sinoplu 15 kadın
Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, çeyrek finale kaldı
KUDÜS - Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, İsrail’de boy gösterdiği 25 bin dolar ödüllü uluslararası turnuvada çeyrek finale yükseldi. Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul @ ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, İsrail’de oynadığı turnuvada
Alo 170 Sivas’ta açılıyor
Mevlana Mahallesi’nde faaliyete geçecek olan Çağrı Merkezi, Geçtiğimiz Mayıs ayında açılan Turkcell Global Bilgi Alo net Çağrı Merkezi bünyesinde hizmet verecek. Cumartesi saat 11.
‘Cep’te bayram yoğunluğu
İSTANBUL - Turkcell kullanıcıları, Kurban Bayramı döneminde 1,3 milyar dakika konuştu. 14-18 Ekim tarihlerinde en çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Adana, Mersin, Hatay ve Kocaeli oldu.
Nüfusu 500'ün altında olan 150 yerleşim yeri daha cepten ilk kez ‘alo’ dedi
önderliğinde hayata geçirilen ‘Mobil Kapsama Alanı Bulunmayan Yerleşim Yerlerinde Mobil Haberleşme Altyapısının Kurulması ve İşletilmesi’ projesi kapsamında Turkcell’in kurduğu mobil iletişim altyapısı ile proje tamamlandığında nüfusu 500’ün altında toplam bin 799 yerleşim yeri ilk kez ‘Alo’ demiş olacak.
Bakan Yıldırım'dan bayram mesajı: Yolların kralı olmaz, kuralı olur
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Çambaşı köyünde Turkcell mobil kapsama alanı bulunmayan yerleşim yerlerinde mobil haberleşme altyapısının kurulması ve işletilmesi açılış törenine katılmak için hava yolu ile Erzincan’a
Samsun geleceğin hızı 4G’yi Turkcell ile deneyimleyecek
SAMSUN - Turkcell, İstanbul’dan sonra ilk olarak Samsunlu tüm teknoloji meraklılarına, 300 Mbps’e varan mobil internet hızını deneyimleme fırsatı sundu. Geleceğin mobil internet hızını bugünden test etmek isteyen Samsunlular, 11-20 Ekim tarihleri arasında 4G teknolojisiyle donatılan Atakum ilçesindeki Turkcell
Şirketlerin büyümesine teknolojiyle destek olacak
DİYARBAKIR - İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 'İş’te Teknoloji Hamlesi' projesi çerçevesinde şirketlerin büyümesine teknolojiyle destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği Anadolu turuna devam ediyor.
Türkiye’nin teknoloji sayfası Turkcell Blog yayında
İSTANBUL - Türkiye’nin lider iletişim şirketlerinden Turkcell’in teknoloji tutkunlarını zengin bir içerikle karşıladığı yeni blogu yayına girdi. Turkcell Blog’da hem güncel teknolojik gelişmelere, hem de Turkcell’in kendi ürün ve servislerine dair yazılar yer alıyor.
Superonlline’dan 2 milyar lira fiber yatırımı
İSTANBUL - Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, fiber yatırımlarının 2 milyar lirayı aştığını duyurdu. Erkan, bu yatırım ile fiber ağın 32 bin kilometreye yayıldığını ifade etti.
Bakan Yıldırım üniversite öğrencilerine fıkra anlattı
Turkcell, Avea ve Vodafone'un desteğiyle açılan merkez için 700 bin Euro harcandı. Programa Bosna-Hersek Federasyon İletişim Bakanı Enver Biyediç ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumun Başkanı Tayfun Acarer de katıldı.
Mevsimlik işçilerin çocukları için tarlaya mobil anaokulu
ADANA - Turkcell Gönüllüleri, Adana’da konaklayan mevsimlik işçilerin çocukları için tasarladıkları Mobil Anaokulu’nu hayata geçirdi. Çadır kentte kalan okul öncesi yüzlerce çocuğun faydalanacağı okulun yanı sıra bölgedeki 500 öğrenciye okul malzemeleri hediye edildi.
Bursa, Ar-Ge ve inovasyonda dünya liginde
Ş (49), Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme A.Ş (31), Arçelik A.Ş (21), Turas Gaz Armatürleri San. ve Tic. A.Ş (21), Vestel Elekt.
Ahmet Özal: Cem Uzan ile ortaklığım, Demirel’in baskısıyla bitti
Aboneliğin yanı sıra tüm NT mağazaları ile seçkin Yaysat bayilerinde satışa sunulan dergiye, Turkcell Dergilik'in dijital raflarından da erişilebiliyor. (CİHAN)
Bakan Yıldırım: Ağlamasını unutan insanlar, kimseye birşey veremezler
Turkcell' Ceo'su Süreyya Ciliv de Karaman ve Van'daki çağrı merkezlerinde çalışanların yüzde 50'sinin engelli olduğunu söyledi. "150 mağazamızda işaret lisanını kullananlar hizmet veriyor.
Turkcell'in Van'da yaptırdığı 'Öğretmen Kampüsü' törenle açıldı
VAN - Turkcell ve Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde tüm Türkiye’nin desteğini alarak başlattığı 'Van İçin Türkiye Kumbarası' projesi kapsamında inşa edilen Öğretmen Kampüsü’nün resmi
Dünyaca ünlü antrenör Bowman’la yüzmede yeni dönem başlıyor
İSTANBUL - Türkiye'de yüzme dünyaca ünlü antrenör Bob Bowman’la yeni bir döneme başlıyor. Türk sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell, 2020 hedefiyle Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğinde hayata geçirdiği 100 bin lisanslı sporcu projesi kapsamında Bob Bowman’ı
Ünlü sunucu Canbaş: Şapkamızı önümüze koyup düşünme zamanı geldi
Aboneliğin yanı sıra tüm NT mağazaları ile seçkin Yaysat bayilerinde satışa sunulan dergiye, Turkcell Dergilik'in dijital raflarından da erişilebiliyor. (CİHAN)