türkiye iş bankası

Satranç turnuvası başladı
Bugün aralarında bulunan Engin Atsür ve Milan Macvan'a da emeği geçen tüm kulüp personeline, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Direktörü Suat Gözen'e de teşekkür eden Kalpakçıoğlu, "Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay ve değerli Yönetim Kurulu Üyeleri'ne de,
Şirketler Voleybol Ligi sonunda Avea ve Yapı Kredi Bankası şampiyon oldu
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen kadınlar kategorisinin final maçında ise Yapı Kredi Bankası ve Türkiye İş Bankası şampiyonluk için mücadele etti. Nefesleri kesen maçı 3 - 2 kazanan Yapı Kredi Bankası ilk sezonunda kupayı kaldırdı.
Galatasaray Kulübü Satranç Şubesi kuruldu
Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Kulüp İdari Direktörü Levent Akın, Galatasaray İlkokulu Müdürü İhsan Zeren, Galatasaray Lisesi Müdür Yardımcısı Çiğdem Böke, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Direktörü Suat Sözen, Galatasaray Satranç Takımı Şube Kaptanı Volkan Silivri, Galatasaray Satranç Takımı Baş Antrenörü Yakup Erturan, Galatasaray
Ressam Şenol Tilki, sergi açacak
Eserleri, Devlet Resim Heykel, DYO, TRT, Esbank, Tarişbank, Türkiye İş Bankası sergilerinde ve uluslararası sergilerde yer aldı. Tilki’nin, 11 Mart Cuma günü saat 17.30’da Sanko Sanat Galerisi’nde açılacak sergisi, 25 Ekim’e kadar her gün 10.
Dedesinden kalan 96 yıllık mirasın peşinde
Astsubayı Cengiz Doğan, 1917 yılında kurulan Türk Osmanlı İtibari Milli Bankası'nda kurucu hisseye sahip dedesi Abdurrahman Doğan’dan alınan, daha sonra Türkiye İş Bankası'na devredilen hisselerinin peşinde.
Baykal'ın eski avukatı Erbaşar Özsoy son yolculuğuna uğurlandı
1997 yılında CHP'yi temsilen Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Bir dönem CHP Genel Başkanı olan Deniz Baykal'ın da avukatlığını yapan Erbaşar Özsoy, aynı zamanda CHP'nin Parti Meclisi Üyesi ve hukuk danışmanıydı.
Engelli genç, evinden çalışıyor
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde okuyan Gözalıcı, aynı zamanda Türkiye İş Bankası’nda ‘Home Agent’ olarak çalışıyor. Gözalıcı’nın sosyal hayatı da iyi durumda.
Beşiktaş, Satranç Ligi’nin dokuzuncu turunda lider oldu
İSTANBUL - Türkiye İş Bankası Satranç Ligi’nin 10. turu, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün liderliği ile tamamlandı. Bu yıl Denizli’de gerçekleştirilen ve 13 kulüpten 82'si unvanlı toplam 235 sporcunun çekişmeli mücadelesine sahne olan ligin sonuna yaklaşıldıkça takımların liderlik
Jean Monnet Bursu kazananlar belli oldu
Özel sektör kontenjanından ise en fazla bursiyer gönderen kuruluş Türkiye İş Bankası oldu. 2013-2014 Akademik Yılı Jean Monnet Bursunu almaya hak kazananların listesi www.ab.gov.tr ve www.jeanmonnet.
Ali Babacan: 49 bankanın 35’inde yabancı hissesi var
Asya Katılım Bankası - 31,18Türkiye İş Bankası - 23,94Türkiye Vakıflar Bankası TAO - 20,8Tekstil Bankası A.Ş. - 10,3EN FAZLA ŞUBE ZİRAAT'İN
Zaman eski yazarı Sami Uslu vefat etti
Holding AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı, Türkiye Bankalar Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Titibank Merkez Şube Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı ile Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Üyeliği, Galata Şubesi Müdür Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.
'İş Bankası topladığı mevduattan fazlasını kredi olarak dağıttı'
ERZURUM - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, ülke genelinde topladıkları mevduattan fazlasını kredi olarak kullandırdıklarını ifade etti. 180 milyar dolarlık bilançolarının yüzde 60'dan fazlasını kredi olarak dağıttıklarına değinen Bali bunun da yüzde 70'inin ticari kredi olduğunu kaydetti.
Zorlu Enerji Yönetim Kurulu’na atama
1980’de Türkiye İş Bankası’nda Uzman Yardımcısı olarak görev alan Kılıçoğlu, bir dönem özel sektörde çalıştıktan sonra, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve F-16 uçak projesinde idari görevlerde bulundu.
İlk 100'e giren Kurumlar Vergisi rekortmenleri açıklandı, bankalar ön planda
2 Türkiye İş Bankası AŞ 1.151.148.519,65 İstanbul 3 Akbank TAŞ 1.112.951.384,95 İstanbul 4 TC Ziraat Bankası AŞ 1.
Ailelerin satranc sevgisi, uluslararası madalya olarak dönüyor
Türkiye İş Bankası da bu sporun yaygınlaşması ve Türkiye’nin uluslararası başarılar elde etmesi için 2005 yılından itibaren Türkiye Satranç Federasyonu’nun ana sponsoru oldu. Okullarda seçmeli ders olarak okutulan satranca öğrencileri teşvik etmek için de çalışmalar yürüten İş Bankası, Satranç Federasyonu sponsorluğu ile birlikte ilköğretim okullarında
İş Bankası'ndan 1 milyar 24 milyon TL net kar
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, yılın ilk üç ayına ilişkin sonuçlarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada; aktif büyüklüğü, krediler ve özkaynaklardaTürkiye’nin en büyük bankası olma unvanını koruyan İş Bankası’nın aktif toplamının181
İş Bankası İngiltere’de aktif bankacılığa başlıyor
LONDRA - İngiltere’de 30 yıldır hizmet veren Türkiye İş Bankası Londra Şubesi, modern çağın gerektirdiği güncellemelerle birlikte yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Mortgage servisi veren İş Bankası Londra Şubesi yeni dönemde, internet bankacılığından kredi kartı, POS anlaşmaları ve ATM’ye kadar çok yönlü servis sunacak.
Efsane siyasetçi İlyas Kılıç’ın tabutunu Samsunlular taşıdı
1980'den sonra Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürüttü. Üç çocuk lulunan Kılıç'ın çocuklarından biri olan Doktor Sinan Kılıç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde özel doktorluğunu yaptı.
Samsun'un efsane siyasetçisi İlyas Kılıç hayatını kaybetti
1980'den sonra Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürüttü. Kılıç, evli ve üç çocuk babasıdır. Çocuklarından biri olan Doktor Sinan Kılıç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde özel doktorluğunu yaptı.
İş Bankası'nda hedef 100 milyar dolar bilanço
MUĞLA - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, İş Bankası bilançosunun yüzde 61'inin kredilerden oluştuğunu, bu rakamın tarihindeki en yüksek seviye olduğunu belirterek, "100 milyar lirayı aşan mevduat, 100 milyar lirayı aşan
TZOB: Çiftçimiz borcuna sadık
bankayı 1 milyar 551 milyon 698 bin lirayla Vakıfbank, 1 milyar 439 milyon 395 bin lirayla Türk Ekonomi Bankası (TEB), 1 milyar 143 milyon 178 bin lirayla Türkiye İş Bankası, 799 milyon 610 bin lirayla Yapı ve Kredi Bankası ve 782 milyon 42 bin lirayla Garanti Bankası izledi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
'sında Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince'yi ağırlayacak. (İzmir)DÜNYA-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Londra'daki Yemen’in Dostları Grubu’nun Bakanlar düzeyindeki 5.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
’sında Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’yi ağırlayacak.SPORUEFA Avrupa Ligi 3.
Ülkü Adatepe’nin oğlundan turizm şirketine 600 bin liralık dava
Atatürk’ün manevi kızı Adatepe’nin çocuklarının Türkiye İş Bankası ve CHP’ye açtığı tazminat davası ile ilgili de basın mensuplarının soruların cevaplayan Avukat Halit Bozovalı, 1 milyar 788 milyon TL’lik dava açtıklarını söyledi.
İşbank Rusya’dan Türkiye’ye 3 dolara havale gönderiyor
MOSKOVA - Bank Sofia’yı 40 milyon dolara satın alarak “CJSC İşbank” adıyla Rusya pazarına giren Türkiye İş Bankası, 14 şubede alt yapı ve IT yatırım çalışmalarına devam ediyor. Rusya pazarında faaliyette bulunan Türk şirketlerinin yanı sıra Rus şirketlere de ticari destek sağlayan banka, 2014’de bireysel hizmetlere de yoğunluk verecek.
İş Bankası’ndan Rusya’daki Türk girişimcilere tam destek
Bank Sofia’yı 40 milyon dolara satın alarak “CJSC İşbank” adıyla Rusya pazarına giren Türkiye İş Bankası, 14 şubede alt yapı ve IT yatırım çalışmalarına devam ediyor. Rusya pazarında faaliyette bulunan Türk şirketlerinin yanı sıra Rus şirketlere de ticari destek sağlayan banka, 2014’de bireysel hizmetler de vermeye başlayacak.
Kırşehir halkı, parasını bankada tutmayı tercih ediyor
Kırşehir'in, dışa göç veren bir şehir olduğunu belirten Türkiye İş Bankası Kırşehir Müdürü Meral Coşkun da “Yüksek miktarda parası olan kişiler genellikle Avrupa'da yaşıyor. Avrupa'da kazandıkları paraları bankada tutmayı tercih ediyorlar.
'2012 Yılının Yıldızları' belli oldu
2012 Yılında En Beğenilen Banka: Türkiye İş Bankası2012 Yılında En Beğenilen Tv Kanalı: Star Tv2012 Yılında En Beğenilen Reklam Filmi: Anadolu Efes Tan2012 Yılında En Beğenilen Sabah Haber Programı: İrfan Değirmencioğlu
'Şanlıurfa'nın tarımsal gelirini 35 milyar liranın üzerine çıkarmak mümkün'
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali açılış konuşmasında, kısa dönemli, sadece kurum çıkarlarını öne alan politikaların uzun dönemde kimseye kazandırmadığını söyledi. Bali, İş Bankası’nın bundan sonraki dönemde de milli bankacılığın önderi olma vasfını sürdürmeye devam edeceğini belirtti.
Kremlin danışmanı Putin'in Türkiye ziyaretini değerlendirdi
Aralık 2011’de Türkiye İş Bankası Moskova’ya geldi. Rusya’nın en büyük devlet bankası Sberbank, Türkiye’nin 10. büyük bankası Denizbank’ı 3,6 milyar dolara satın aldı.
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali: Rusya ve Türkiye’de kriz beklemiyorum
MOSKOVA - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, çok yoğunlaşmış sorunlar ya da jeopolitik problemler dışarıda tutulmak kaydıyla, Rusya ve Türkiye’de temel göstergelerin herhangi bir olumsuzluk içermediğini söyledi.
İş Bankası, Rusya'da bireysel dahil tüm bankacılık alanlarına giriyor
MOSKOVA - Bank Sofia’yı 40 milyon dolara satın alarak “CJSC İşbank” adıyla Rusya pazarına giren Türkiye İş Bankası, 14 şubede alt yapı ve IT yatırım çalışmalarına devam ediyor. Rusya pazarında faaliyette bulunan Türk şirketlerinin yanı sıra Rus şirketlere de ticari destek sağlayan banka, 2014’de bireysel hizmetler de vermeye başlayacak.
Mercedes Benz Türk ile Türkiye İş Bankası güçlerini birleştiriyor
İSTANBUL - Mercedes-Benz Türk ve Türkiye İş Bankası işbirliği ile sadece Mercedes-Benz kullanıcılarına özel yeni bir kredi kartı çıkıyor. Türkiye İş Bankası ve Mercedes-Benz, otomobil markasının kullanıcılarına özel kredi kartı programı sunuyor.
Rekabet Kurumu: İDO’da özelleştirme modeli yanlıştı, uyardık
açtığı bankalar şunlar: Akbank TAŞ, Finans Bank AŞ, HSBC Bank AŞ, ING Bank AŞ, Türk Ekonomi Bankası AŞ, Türkiye Garanti Bankası AŞ, Türkiye Halk Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Ziraat Bankası AŞ, Garanti Ödeme Sistemleri AŞ ve Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık AŞ.
İş Bankası'ndan üniversite sınavında derece yapan öğrencilere ödül
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’nda bütün puan türlerinde dereceye girerek üniversitelere yerleşen öğrencilere 1.000 TL tutarında para ödülünü ve InterRail Global Pass biletini takdim etti.
CBÜ Rektörü Pakdemirli, burs kampanyası için mezunlara çağrıda bulundu
Burs için açılan hesap: Türkiye İş Bankası Manisa Şubesi, Hesap No: 3500 1677028, IBAN: TR29 0006 4000 0013 5001 6770 28 (CİHAN)
AB Bakanlığı'ndan Avrupa'da araştırma ve yüksek lisans yapmak isteyenlere burs
Özel sektörde ise Türkiye İş Bankası en fazla bursiyer gönderen kuruluş olurken, çok sayıda avukatın burstan faydalanacak olması dikkat çekiyor. Avrupa Komisyonu tarafından aday ülkelerde yürütülen en başarılı projelerden biri olarak gösterilen Jean Monnet Burs Programı'nın bütçesi artırıldı.
Polat Tower’daki yangın elektrik kontağından çıkmış
Rapora göre, yangında Polat Tower binasının yanı sıra Akbank, Türkiye İş Bankası, HSBC Bankası Fulya Şubeleri ve Haydar Aliyev bilim merkezi otoparkında bulunan bazı şahıslara ait 10 araç ise muhtelif yerleri yanmak, plastik aksamı erimek ve boyası deforme olmak suretiyle zarar gördü.
İş Bankası, 69. ormanını İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde kurdu
AĞRI - Türkiye İş Bankası tarafından 2008'de başlatılan Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde yürütülen '81 İlde 81 Orman' projesinin 69. ormanı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde kuruldu.
Satrançtaki başarısı SBS’de şampiyonluk getirdi
Menzi, SBS Türkiye birincisi olduğunu 2012 Türkiye İş Bankası Ligi müsabakalarına katılmak için geldiği Konya'da otel odasında öğrendiğini söyledi. Nezihe Ezgi Menzi, geçen yıl yapılan satranç turnuvasında Avrupa 2'incisi olduğu için aldığı ek puanın ilave edilmesiyle SBS'de 507.
Kentgaz Denizli’ye yıl sonuna kadar 20 milyon liralık yatırım yapacak
Vatandaşların doğalgaz kullanabilmesi için kampanya başlattıklarını da arttıran Işık Deniş, “Akbank, Garanti, Yapı Kredi, Finansbank, Türkiye İş Bankası ve Bank Asya'nın kredi kartlarıyla abone bağlantı bedelinin 6 taksitle ve güvence bedelinin 3 taksitle ödenebileceği kampanyamız, 31 Temmuz 2012 tarihine kadar devam
Günay’dan unvanını kaybeden Bardo’ya: Zeugma’yı görün ufkunuz genişleyecektir
Günay, Türkiye İş Bankası’nın gün yüzüne çıkarılması için destek verdiği, Zeugma Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarını yerinde görmek için Gaziantep’in Nizip ilçesine geldi. Burada bir konuşma yapan Günay, Türkiye İş Bankası’nın desteğinin anlamlı olduğunu vurgulayıp, Zeugma’ya ve bu topraklarda yaşayan bütün uygarlıklara borçlarını son zamanlarda
Türkiye Bankalar Birliği’nin yeni yönetimi belirlendi
Türkiye Halk Bankası AŞ Türkiye İş Bankası AŞ Türkiye Vakıflar Bankası TAOYapı ve Kredi Bankası AŞ
İnce: Dünya ve Avrupa ekonomisi çok ilginç risklerden geçiyor
BURSA - Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, “Enteresan bir dönemden geçiyoruz. Çünkü değişik riskler var.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Türkiye İş Bankası’nın KOBİ’lerin sağlıklı büyümelerine ve rekabet hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla 2012 yılında başlattığı ‘İş’te Seminer’ toplantısı Bursa’da gerçekleştirilecek.
İş Bankası’nın ilk çeyrek karı 708 milyon TL
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, ilk çeyrek sonuçlarına ilişkin açıklamasında, verimli büyüme stratejisi çerçevesinde bu dönemde de yüksek karlılık performansı göstermeyi başardıklarını ifade etti.
Ersin Özince: Darbelere rağmen, Türkiye şu an çok iyi bir yerde
FRANKFURT - Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, "Birçok darbe yaşanmasına rağmen, şu an Türkiye, çok iyi bir yerde." dedi. Özince, Almanya'daki işadamları ve bankacıları Türkiye'ye yatırıma çağırdı
EBSO’ya çevre ödülü
Bu kategorideki diğer ödüller, Antalya Havalimanı'ndaki örnek sürdürülebilir çevre çalışmalarıyla ICF Airports ve “81 İlde 81 Orman” projesiyle Türkiye İş Bankası’na verildi.Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.
Gemport, 20. yılında 20 milyon dolarlık yatırım yapacak
Türkiye İş Bankası Lojistik Grubu şirketlerinden Gemport, 20. kuruluş yılını yeni rekor ve yatırımlarla karşılıyor. Türkiye'de limanların yüzde 13 büyüdüğü 2011 yılında lokal iş hacminde yüzde 25, toplam konteyner iş hacminde yüzde 72 büyüyen Gemport, 2012 yılında gerçekleştirilecek ilave
BKM’de Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sezen
İSTANBUL - Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen seçildi. Genel Müdürlüğü’nü Dr.