ücretsiz

"Esnaf pahalı POS cihazını alamadı"
Dolayısıyla, büyükler yeni nesil POS cihazlarına ücretsiz sahip olurken, küçük esnaf 2 bin liraya varan cihaz bedellerini ödemek zorunda kalıyor.” diye konuştu.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Bu nedenledir ki benimle aynı düşünceleri paylaşanlar yurtlar, sınava hazırlık merkezleri, özel okullar ve ücretsiz özel eğitim merkezleri kuruyor. Bu kurumlar toplumun geniş kesiminin kaliteli eğitime ulaşmasını sağlıyor ki şimdiye dek kaliteli eğitim seçkin birkaç kişi için mümkündü.
Tayland büyük gösteriye hazırlanıyor
Protestocuların tüm ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanıyor. Çadırların bazı noktalarının ise kum çuvalları ve lastikler ile çevrildiği görülüyor. Gelecek pazartesi planlanan gösteri için hükümet çeşitli uyarılarda bulundu.
Gazze’nin tek kadın fotomuhabiri: Bazen bana uzaylı gibi bakıyorlar
“Hayatın tüm sekmeleri” sloganıyla yola çıkan ücretsiz dergide ayrıca Türk yapımı İHA’lar, yeni başlayanlar için Bitcoin, çok katmanlı sanatçı: Ben Heine gibi dosyalar da yer alıyor. Aylık yayınlanan MARS Tab, ekim ayindaki ilk sayısında yoğun ilgi görerek 2.
Sağlık hizmetlerine 'cep'ten ulaştıran paketini tanıttı
App Store ve Google Play Store’dan iPhone ve Android tabanlı akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebilen mobil uygulamayla 1120 Vodafone Cep Sağlık çağrı merkezine tek tıkla erişilebiliyor. (CİHAN)
Arıtma tesislerinde elektrik indirimi için müracaat şart
AYDIN - Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, arıtma tesislerinde kullandıkları elektrik enerjisinin yüzde 50'sini ücretsiz almak isteyen işletme sahiplerini, müracaat etmeleri konusunda bilgilendirdi.
Yayıncılar 2013 yılında 330 milyon kitap bandrolü tüketti
2013’de ilk ve orta öğretimde ücretsiz dağıtılan ders kitapları ise 42 milyonu MEB tarafından üretilmiş biçimiyle 160 milyon oldu. 48 sayfadan ince olan ve bandrolsuz olarak üretilen kitaplarla birlikte, 2013’de yaklaşık 550 milyon kitap üretilmiş ve okurlarıyla buluşmuş oldu.
ABD'de dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor
Çok sayıda insanın aynı anda kayma şansı bulduğu piste girişler ise ücretsiz. Parkın içinde bulunan küçük şelalenin donması ise renkli görüntü oluşturdu. (CİHAN)
Eskişehir’de Veysel Sarı, süresiz kadro dışı bırakıldı
Sezon sonunda bonservisi elinde olacağı için ücretsiz olarak Beşiktaş'a transfer olmak istiyor. Kulübe fayda sağlayacak bir transfere de yanaşmıyor. Bizim anladığımız kadarıyla Veysel karı tarafla anlaşmış.
Yılbaşında 327 milyon dakika konuşturdu
Vodafone aboneleri, dakika, SMS ve internetlerini yurt dışında kullanmalarına imkan veren Her Şey Dahil Vodafone Pasaport hizmetinden 1 Ocak günü ücretsiz faydalandı.
Delhi’nin yeni Başbakanı: Rüşvetçiye tuzak kurun, bizi arayın
Yüksek ateş ve ishalden yattığını açıklayan Delhi Eyalet Başbakanı, bugün bitirmek istediği ücretsiz su meselesini, su işleri müdürünü eve çağırarak halledecek. Delhi’nin varoşlarında bir apartman dairesinde yaşayan yeni Başbakanın apartmanının girişine metal detektörü ve polis yerleştirildi.
35 ilde şiddet gören kadınlara mesleki eğitim verilecek
Açıkgöz, 35 ilde açılacak ücretsiz kurslara katılacakları şu şekilde sıraladı: “Herhangi bir nedenle örgün ya da yaygın eğitim dışında kalmış, eğitime erişim fırsatı bulamamış ya da ortaöğretim kurumlarından mezun olan ancak bir mesleği bulunmayan
Mücevherde fırsat günleri başladı
Mücevher firmalarının elinde kalan sezon ürünlerini müşteriyle buluşturduğu fuarda, yüzde 70’e varan indirimler, hediyeli yarışmalar, hediye çekleri, ücretsiz tamir ve bakım gibi imkanlar sunuluyor.25-29 Aralık tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Fuar Merkezi Rumeli Salonu’nda yapılacak fuarın bu yıl 2.
Mücevher Fuarı bugün kapılarını açıyor
Kırdar Kongre ve Fuar Merkezi Rumeli Salonu’nda yapılacak fuarda, yüzde 70’e varan indirimlerin yanı sıra mücevher hediyeli yarışmalar, hediye çekleri, ücretsiz tamir ve bakım gibi birçok imkan sunuluyor.
Erkekler, kadınların iki katı iş kazası geçirdi
Ücretsiz aile işçisi olarak çalışanlarda iş kazası geçirme oranı ise yüzde 1,4 olarak tahmin edildi. Meslek grupları itibarıyla, ‘sanatkarlar ve ilgili işlerde çalışanlar’ da iş kazası geçirenlerin oranı yüzde 4,8 ile ortalamanın (yüzde 2,3) üzerinde gerçekleşti
Bulgaristan’daki Suriyeli mülteciler, yeni kamplarına taşındı (ÖZEL)
Ücretsiz muayene yapılan sağlık merkezinde, ilaç dahi temin ediliyor. Acil durumlar için bir ambulans var.Dünya Sağlık Örgütü tarafından yakında bir de doktor geleceğini açıklayan Jelev, mültecilere Bulgaristan vatandaşları gibi sahip çıktıklarını söyledi.
Görme engelliler özel bir eğitimle bilgisayar teknolojisini öğrenecek
Burada da bu gençlerimize mesleki bilgi ve becerilerini artıracak, istihdam edilmelerinde onları avantajlı hale getirecek eğitimlerin ücretsiz olarak temin edildiğini görüyoruz ve bu açıdan projeyi ilimiz açısından da önemli buluyoruz.
Bedensel engelli yelkenci Akbulut fırtına eğitiminden rekorla döndü
Projeye, yüzde 40 ve üzerinde bedensel engele sahip her yaştan kişiler ücretsiz katılabiliyor. (CİHAN)
TFF ile Turkcell Süper11 fantezi futbol oyununu kurdu
İki ayrı üyeliğin bulunduğu Süper11’de, tüm futbolseverler amatör üyelikten ücretsiz faydalanabilecek takım kurup lige katılabilecek. Sadece Turkcell abonelerinin sahip olabileceği profesyonel üyelikte ise futbolseverler, haftalık 2TL karşılığında oyunun ayrıcalıklı özelliklerinden yararlanırken
Güneydoğu’da bin 237 personelle kaçak elektrik operasyonu yapıldı
Dicle EDAŞ yetkilileri, kayıt dışı elektrik kullanan aboneler için hayata geçirilen ücretsiz sayaç değiştirme kampanyasının devam ettiğine dikkat çekerek, bu şekilde elektrik kullanan abonelerin bir an önce kendilerine başvurarak eski sayaçlarını yenisi
Rus turistler 4,3 milyonla tarihi rekor kırıyor, hedef alternatif turizm
7 gün 24 saat ücretsiz Rusça hizmet veriliyor. Hastanelerin acil servislerinde Rus turistler ücretsiz tedavi olabiliyor.” bilgisini verdi.
Dokuduğu namaz feracelerinin ünü ülke sınırlarını aştı
Özellikle namaza yeni başlayan genç bayanları görünce, çoğuna ücretsiz olarak namaz feracesi hediye ettiğim bile oluyor. Hediye vererek başladığım ferace işinde bugün iyi bir konuma geldim. Hedefim, büyük bir dikim atölyesi oluşturarak özellikle birçok bayanın istihdama katılmasını sağlamaktır.
Köln Belediyesi’nden İstanbul’da çalışacak sanatçılara burs
Bursu kazanacak sanatçı, Beyoğlu’nda bulunan atölyede ücretsiz çalışabileceği gibi, aynı atölyede yine ücretsiz ikamet edebilecek. Köln Kültür Dairesi, sanat bursunun aylık 1000 Euro, artı bir kerelik seyahat desteği olarak 600 Euro’dan oluştuğunu bildirdi.
Fındıkta verim ve kaliteyi artırmak için çalışacaklar
Bunun için üreticilere toprak tahlilleri, kullanılacak gübrelerin belirlenmesi, danışmanlık çalışmaları gibi konularda ücretsiz hizmet vereceğiz. Örnek bahçelerde tek sıralı ve tek ağaçlı sistemi üreticilere göstereceğiz, tanıtacağız.
Mandela'nın cenazesi, Amerika ile Küba'yı barıştırdı
Park sorunundan dolayı toplu taşıma araçlarının kullanılması tavsiye edildi ve özel araçlar halka ücretsiz hizmet verdi. ABD BAŞKANLARI GÜNEY AFRİKA’DA
AP vekili Fransız Yeşil Flautre: Taraf ve Baransu'ya soruşturma açılması skandal
Ücretsiz ve laik devlet okulu sistemi taraftarı olduğunu dile getiren Flautre, dershanelerin, eğitim sistemindeki arızaların sonucu olduğuna işaret ederek, “Eğitim sistemini köklü bir şekilde reforme etmelisiniz ki, öğrenciler
Yüzde 3’ün üzerinde engelli istihdam eden işsizlik sigortasından desteklenecek
46 bin çocuğumuzu taşımalı eğitimle ücretsiz taşıyoruz. Üniversiteye giden engellilerin oranını yükselterek istihdamda kalıcı bir şekilde kalkınmanın bir öğesi yapmaya çalışıyoruz. Eğitim bizim en önemli ayağımız burada pozitif ayrımcılık yaparak yolumuza devam edeceğiz.
Pakistan'daki yarış, dershaneleri zorunlu kılıyor
Dershaneye gidemeyen dar gelirli ailelerin çocuklarına da gönüllü öğretmenler parklarda ücretsiz ders veriyor. Pakistan'da dershaneler 9'uncu sınıftan lise sona kadar olan genel sınavlar için de ek ders desteği veriyor.
Bank Asya ve Asya Emeklilik’ten ‘BEStival‘ kampanyası
İnternet, ATM, telefon bankacılığı ve Asya Cep şubesinden ücretsiz para transfer ediyor. Şube kanalından yapılan para transferlerinde, kiralık kasa ücretinde, 25 Yapraklı Çek Karnesi masrafında, konut ve taşıt finansmanı dosya masraflarında yüzde 50 indirim hakkı elde ediyor.
Memur-Sen, Danışma Kurulu’nda gündeme getireceği taleplerini açıkladı
-Kamu görevlilerinin çocuklarına yönelik ücretsiz kreş uygulaması-kreş ücretinin kamu tarafından karşılanması. ÇEŞİTLİ STATÜLERDEKİ KAMU PERSONELİNİN KADROYA GEÇİŞİNE İLİŞKİN KONULAR
Rusya’da Türk gönüllülerden kimsesiz çocuklara yardım
Palyaçoların çocukları eğlendirdiği kermeste ayrıca, yapılan çekilişle bir çok kişi ücretsiz kurs kazanma imkanı buldu.DERNEĞE SADECE ULUSLARARASI PASAPORTU OLANLAR KABUL EDİLİYOR
Deri fuarına büyük ilgi
Sektörün istihdama büyük katkı sunduğunu anlatan Dinç, “Bu nedenle çalışma mevzuatında belirli süreli iş sözleşmeleri, ücretsiz izin kullandırma, kısa çalışma ve telafi çalışması gibi esnekliklere imkan yaratılması gibi mekanizmalar, gerek istihdamın artırılması ve kalifiye işgücünün korunması
Beşiktaş'tan Torku Konyaspor maçı biletleriyle ilgili açıklama
Siyah-beyazlı taraftarların ücretsiz biletlerini almaları için kimliklerini ibraz etmeleri gerekiyor. Taraftarlar kimliklerini göstererek yalnızca 3 adet bilet alabilecekler.
29 milyon aracın yüzde 37'si muayenede sınıfta kaldı
Toplam muayene sayısı; ücretsiz muayene tekrarları, egzoz gazı emisyon ölçümleri ve tespit işlemleri ile birlikte 47 milyonu aştı. Muayeneye gelen 29 milyon 150 bin araçta periyodik muayeneden geçemeyenlerin oranı yüzde 37 seviyesinde gerçekleşti.
Türkiye Enduro Şampiyonası 5'nci ayağı başladı
Girişler tamamen ücretsiz olacak. Yarış severler zorlu parkurlarda nefes kesen mücadeleleri seyredecek." dedi.
35. Vodafone İstanbul Maratonu yarın koşulacak
Yarış sabahı Taksim Atatürk Kültür Merkezi önünden ve Sultanahmet Ayasofya Müzesi yanından ücretsiz otobüs seferleri yapılacak. Otobüsler 07.00 - 07.
Rusya’da sigara yasağı genişliyor, durakta sigara içene 90 dolar ceza
İki paket bir fiyata gibi indirim ya da ücretsiz sigara dağıtımı ile teşvik yapan bireyler 4 bin ruble (120 dolar), resmi görevliler 25 bin ruble (765 dolar) ve kurumlar 600 bin ruble (18 bin 360 dolar) ceza ödemek zorunda kalacak.
FCBEscola Camp Avea, yaklaşık 500 çocuğa futbol eğitimi verdi
çocuğa ulaşabilmesi için tüm olanaklarımızı ortaya koyarak, dünya genelinde ücretli olan FCBEscola Futbol Kampı’nı, Barcelona dışında sadece Türkiye’de ücretsiz hale getirdik. Bu yılın ilk kampından itibaren kızları ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sevgi Evleri’ndeki kimsesiz çocukları da kamplarımıza dahil ettik.
2. Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı başlıyor
00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek." dedi. (CİHAN)
Kalkınma Bakanı: Kadınlara ilişkin işgücü piyasası göstergeleri daha olumlu
Kırılgan istihdam olarak adlandırılan ücretsiz aile işçisi ve kendi nam hesabına çalışanların toplam istihdam içindeki payı yüzde 31,9’a gerilemiştir. Ücretli istihdam ise yaklaşık 630 bin kişi artarak yüzde 63,6’ya ulaşmıştır.
Mazot tayfunzedeler için hiç bu kadar kıymetli olmamıştı (Özel)
Askeri kargo uçakları ise tayfunzedeleri ücretsiz tahliye ediyor. Buraya Filipinler ordusuna ait kargo uçaklarının yanında aralarında Singapur, ABD ve Avustralya’ya ait askeri kargo uçakları geliyor.
Brezilya'da yarım milyon öğrenci, üniversiteye dershaneyle hazırlanıyor
/>Sınavla giriş yapılan 192 üniversiteye ek olarak irili ufaklı toplam 2 bin 640 yüksek öğretim kurumunun bulunduğu ülkede, 7 milyon öğrenci kaliteli ve ücretsiz eğitim veren üniversitelerde açılan kontenjanlara girmek için birbirleriyle yarışıyor.
Türkiye-Belarus maçı biletleri satışa çıktı
Açıklamada ayrıca, engelli vatandaşlar, gaziler ile refakatçilerine ücretsiz biletlerinin, stadyum engelli tribünü kapasitesi oranında 18 Kasım Pazartesi günü saat 10.00'dan itibaren başlayacağı ve aynı gün içerisinde tüm engelli ve gazi bilet teslimatlarının tamamlanacağı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
Rusya TIR sisteminden çıkmadı, ek garanti istiyor
Ukrayna Federal Gümrük Servisi ise, sınır bölgesinde bekleyen şoförlere ücretsiz çay ve kahve dağıtıldığını duyurdu.İSTANBUL’DA ÇÖZÜM ARANACAKİstanbul’da 14 Kasım’da Federal Gümrük Servisi Başkanı Andrey Belyaninov, IRU Başkanı ve Türk yetkililer sorunun çözümü için bir kez daha masaya yatıracak.
Tarım ve sanayide 10 kişi çalıştırana iş güvenliği hizmeti ücretsiz oluyor
petrol çıkarımı, mermer ocağı, elmas madenciliği' gibi çok tehlikeli sınıflarda 10 ve altı işçi çalıştıran işletmelere devlet, 1 Ocak 2014’ten itibaren ücretsiz iş güvenliği hizmeti verecek. Yeni düzenlemeye göre; Halk Sağlık Müdürlükleri bünyesinde hizmet veren toplum sağlığı merkezlerinde görevlendirilecek iş güvenliği uzmanları, tehlikeli ve çok tehlikeli
Milli maç biletleri 10 Kasım'da satışa çıkıyor
Engelli, gazi ile refakatçilerine ücretsiz biletlerin dağıtımı ise stadyum engelli tribünü kapasitesi oranında 14 Kasımda saat 10.00'dan itibaren başlayacak ve aynı gün içerisinde tüm engelli ve gazi bilet teslimatları tamamlanacak.
Yayıncılar fuardan umutlu, satışta geçen seneyi yakalamayı hedefliyorlar
Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz ders kitabı dağıtmasına rağmen sektörün daha da iyiye gittiğini belirten Murat, “Geçtiğimiz yıl 43 bindeydi, zannediyorum bu sene an itibariyle 40 bine yaklaştık. Yayıncılığın gelişmesi açısından kitap fuarlarını önemsiyorum.
Tarım Kredi Kooperatifleri 1 milyon 100 bin çiftçi ortağına hizmet veriyor
Son yıllarda bünyesinde çalıştırmaya başladığı ziraat mühendisleriyle ücretsiz teknik danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kayseri Bölge Birliği olarak Kayseri, Yozgat, Kırşehir ve Nevşehir illerinde, 118 birim kooperatifimizle 52 bin yöre çiftçisine 339 personelle hizmet etmekteyiz.
Fatih Terim: Galatasaray'da bazılarına hakkımı helal etmiyorum
Mayıs ayına kadar ücretsiz olarak Milli Takım'ın son 4 maçında olmayı, Türk futbolunun geleceğe taşınması için görev aldığını belirten tecrübeli hoca, "Bu sözümün haricinde henüz bir şey yapmadım. Ne dediysem onu yaptım.
Almanya yabancı plakalı araçlardan otoyol ücreti alacak
Buna göre, Alman plakalı araç sahipleri ‘otomobil vergilerini’ ödeyince kendilerine otoyol geçiş bandrolleri ücretsiz olarak gönderilecek. Ancak, yabancı plakalı araçlardan Alman otoyollarını kullandığı için ücret alınacak.