ulaşılacak

İzmir esnafına lojistik ortaklık teklifi
Karayolu ve otoyolla da İstanbul ve Ankara'ya ulaşılacak. Türkiye'nin yükleri burada toplanıp dağıtılacak ve Ege'deki birçok organize sanayi bölgesi lojistik hatta bağlanacak. Depolamadan paketlemeye taşımacılığın bütün türlerinin aynı yerde hizmet vermesi, şehir merkezine daha az araba girmesini ve İzmir’in trafik yükünün azalmasını sağlayacak
TEDER, Tarsus’ta 500 ailenin yüzünü güldürdü
/>Bayramlaşmaya katılan Girne Mahallesi sakinlerinden Ramazan İnal ise ilk defa Kurban Bayramı'nda böyle bir faaliyete katıldığını ve çok mutlu olduğunu, ulaşılacak çok aile olduğunu, yardımların artarak devam etmesi gerektiğini söyledi.
Ortadoğu merkezli havayolları bu yıl 1,6 milyar dolar kar bekliyor
Uluslararası kuruluşun tahminlerine göre yükseliş trendi 2014’te de devam edecek ve 16,4 milyar dolarlık kara ulaşılacak. Ayrıca bu yıl tüm dünyadaki yolcu sayısı ilk defa 3 milyarı geçerek 3,12 milyara ulaşacak.
TOKİ 100 bin nüfuslu 23 şehir inşa etti
Proje ve ihale çalışmaları devam eden 100 konut ile birlikte Bingöl’de toplam 5 bin 546 konut sayısına ulaşılacak. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül: Mezhepçilik hem bir tuzak hem de ilkellik göstergesi
Sancılar çekildikten sonra bir yere ulaşılacak önemli olan öngörüp az maliyetle oraya ulaşmak. Yoksa bedeli ağır olur." ifadelerini kullandı.
Kaymakam Şenol Koca, Cudi tünellerini inceledi
Bu yolun tamamlanması ile birlikte Şırnak-Cizre arası 46 kilometreden 26 kilometreye düşecek ve 20 dakika içinde ulaşılacak hale gelecektir.” diye konuştu.
Asker ve polis öğrenciler de yüksek öğrenim kredisi alacak
Bunun üzerine 99 bin ilave yapılacak 400 bine ulaşılacak. Bu sene üniversiteyi kazanan 99 bin öğrenci bu burstan faydalanacak." şeklinde konuştu.
'Çocuğunuzu ‘oyun zamanı bitti, artık okullar açılıyor’ diye korkutmayın'
Unutmayalım ki, bu sadece dersler açısından değil, ilerde ulaşılacak başarılar içinde atılmış bir adım olur.” diye konuştu. (CİHAN)
Milli dağcı Tunç Fındık, Nepal’de en yüksek için 2 Eylül'de yola çıkıyor
Tırmanış için Manaslu dağının tabanına bir haftalık yürüyüşle ulaşılacak. 4700 metredeki ana kamptan sonra dağ üzerinde en yükseği 7400 metrede olmak üzere 4 yüksek kamp kurulacak. Manaslu dağının kuzeydoğusundan yapılacak çıkış, genelde kar ve buz üzerinde gerçekleşecek.
Bahçeli'den seçim genelgesi: Bu demokratik fırsat tarihi bir milat olacaktır
4) Mahalli İdareler Seçimleri’ne hazırlık aşamasında vatandaşlarımızın hepsine ulaşılacak, hepsiyle yüz yüze diyaloglar kurulacak ve herkesin derdi dinlenecektir. İnsan merkezli siyasetimizin tüm yönleri gösterilecektir.
Bakanlık, asbest haritası çıkardı, bin 683 köyde 90 bin kişiye ulaşacak
Köylerde yaşayan ve asbest teması olduğu kabul edilen yaklaşık 90 bin kişiye ulaşılacak. Bakanlık, Adana, Bursa, İzmir, Diyarbakır, Sivas, Çanakkale, Çorum, Denizli, Isparta ve Kayseri’de ilk saha çalışmalarını yapacak.
AK Parti Milletvekili Dağ: İzmir en fazla yatırım alan üçüncü il
Karayolu ve otoban bağlantısıyla da İstanbul ve Ankara'ya ulaşılacak. Sanayici ve ihracatçı, yükünü fabrikadan en kısa sürede Çandarlı ve İzmir limanlarına taşıyabilecek. Gümrüklü bölge olacak.
Mecidiyeköy-Mahmutbey metro ihalesi 18 Eylül’de
Metro hattı tamamlandığında Mecidiyeköy’den Mahmutbey’e 26 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılacak.”Yapılacak metronun istasyonları ise şu şekilde: Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe, Alibeyköy, Yeşilpınar, Veysel Karani, Akşemsettin, Kazım Karabekir
Depreme dirençli yerleşim yeri 'İskenderun’ proje çalışması başlatıldı
Müdürlüğü binasının şehrin ortasında olduğuna dikkat çeken Başkan Yardımcısı Safa Buran, yeni İtfaiye Müdürlüğü hizmet binasının geniş kapsamlı, her yere ulaşılacak noktada bulunduğunu söyledi.İskenderun Belediyesi AKOM Birimi görevlisi, enkaz kaldırma, ön hasar tesbit, su kanal ekipleri, oluşturulduğu, ilk yardım eğitimleri verildiği, ikinci aşamada
Büyükşehir Bursa’ya bir spor kompleksi daha kazandırdı
Bursa’nın her köşesinde yaya mesafede ulaşılacak spor tesisleri kazandırma çalışmalarımız devam ediyor. Bursa’ya 4 yılda kazandırılan spor tesisi sayısı 102’ye ulaştı."Yeni stadyumun ardından diğer tüm spor tesislerini de birer birer kente kazandıracaklarını söyleyen Başkan Altepe, Şahin Başol Spor Tesisleri hakkında da bilgiler
Eskişehirspor’da Başkan Halil Ünal yeniden aday
Hayalleri değil ulaşılacak hedefleri gerçekleştirme zamanı gelmiştir. Eskişehirspor Türk futbolu ve sporunun öncüsü olacaktır.” ifadelerini kullandı.
SGK TV, Bakan Çelik'in katıldığı törenle yayına başladı
tr’ web adresinden ulaşılacak SGK TV, toplumun tüm kesimlerine hitap edecek. (CİHAN)
Afyonkarahisar polisi kahvehanalerde dolandırıcılık yöntemlerini anlatacak
Toplu taşıma ve servislerde 5 dakikalık bilgilendirme yapılarak haftada en az 750 kişiye ulaşılacak. Kentte bulunan tüm kahvehanelerde yıl sonuna kadar en az 15 bin kişiye bilgilendirme yapılacak. Cuma hutbelerinde kontör ve hesap dolandırıcılığı konusunda bilgilendirilme sağlanacak.
Bursa'nın yarım asırlık sembolü teleferik sökülüyor
BURSA - Bursa’da 1963 yılında işletmeye açılan ve geçen 50 yılda taşıdığı milyonlarca kişinin anılarında yer edinen eski teleferiği taşıyan tellerin sökümüne başlandı.Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin 50 yıllık simgesi olarak teleferiği yenilemek ve hattı Oteller Bölgesi’ne kadar ulaştırmak için başlattığı proje kapsamında
AÜ'den 'gama ışınları ile atom çekirdeğinden nötron ve proton koparma' deneyi
Çetinsaya, ulaşılacak toplumsal barış sürecinde üniversitelerin de bilimsel araştırmalarıyla önünü açacağına dikkat çekti. Üniversitelerin, bu sürecin parçası olması gerektiğini belirten Prof.
Çinli turistler dünyayı ihya edecek!
Çin medyasına göre, 2013 Çin Yurt Dışı Seyahat Fuarı’ndaki raporda bu hedefe, Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü'nün tahmininden 5 yıl önce ulaşılacak.2000 yılında sadece 10 milyon Çinli turist yurt dışına giderken, 2012 yılında bu rakam 83 milyona çıktı.
Bursa-İzmir yolu ulaşıma kapanıyor
Yolu Sanayi Caddesi istikametine; Filament Kavşağı ve Kavaklı Caddesi dönel adalı kavşağından da Ata Bulvarı'na yönlendirilerek, İzmir yolu Çalı kavşağına ulaşılacak. Ayrıca Balıkesir-İzmir istikametine gidecek transit trafik Mudanya yolundan Bursa çevre yoluna yönlendirilecek.
Hatay’da jeotermal su bulmak amacıyla sondaj çalışması başlatıldı
içerisinde devam eden jeotermal su arama çalışmalarından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Ümit ediyorum ki, çalışmalar sonucunda jeotermal suya ulaşılacak ve gerek bölgemiz, gerekse ülkemiz bu sudan en verimli şekilde faydalanacaktır” diye konuştu.
Bakan Güler: Çözüm sürecinde KCK davalarının bitmesi de değerlendirilecek
Güler, önemli olanın ulaşılacak yeri gözetmek olduğunu kaydederek, devletin güvenlik birimlerinin terörle mücadeleye ara vermesinin söz konusu olmadığını belirtti. Güler, Gaziantep Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’nin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
Şampiyon Demir’den, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne Mektup
Mektup göndermek isteyen vatandaşlarımız bu mektuba isimlerini yazarak olimpiyat komitesine ulaşılacak olan adrese gönderebilirler.” dedi.Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) yöneticileri ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in güreş konusu ile ilgili temasa geçtiğini belirten
Emniyet: Parmak izleri 80 yıl saklanıyor, kişi öldükten 10 yıl sonra siliniyor
BURSA - Pasaport, sürücü belgesi, silah ruhsatı işlemleri ile suça karışma durumlarında alınan parmak izleri 80 yıl saklanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarları Dairesi Başkanlığı, ilgili kişinin ölmesi durumunda izlerin 10 yıl sonra silindiğini açıkladı.
Avrupa’da bin 678, Türkiye’de 45 kayak merkezi var (Özel)
Çalışmaların sona ermesiyle birlikte 25 kayak merkezi tamamlandığında ulaşılacak sayı ise 65 bin 890." dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Cıngı, Kayseri’de şu an için yatak kapasitesinin 600 civarında olduğunu, iki yıl sonra 6 bine ulaşacağını belirtti.
İstanbul Haliç ile Bursa arasında havayolu köprüsü kuruluyor
19 kişilik uçaklarla Gemlik’ten 15-20 dakikalık bir yolculukla Haliç’e ulaşılacak. Haliç zaten İstanbul’un merkezi, oradan istediğiniz her noktaya ulaşmak mümkün. Yolcularımızın Gemlik’e ulaşımı ve İstanbul dönüşü kent merkezine bağlantıları ile ilgili hazırlıklarımız da sürüyor.
Mersinli köylü kadınların çektiği 'Yün Bebek' filmi yabancı basında
Yazısında Türkiye’de kadının tarihsel geçmişine de değinen Elif Batuman, Arslanköylü kadınların bu çabasını 'ulaşılacak en son nokta' olarak yorumladı. Batuman, dergide geniş yer bulan yazısında bir grup ilkokul mezunu kadının kendi sorunlarını dile getirmek için kurdukları tiyatro topluluğunu, oynadıkları sosyal içerikli
Sağlık Bakanlığı: Kızamık vakaları 2001'de 30 bin iken 2011’de 111’e düştü
Bu çocuklarımıza aile hekimleri yolu ile ulaşılacak ve 6.-12. ay grubundaki çocukların aşılanması sağlanacaktır. Bu çocuklarımız 12. aya geldiklerinde rutin kızamık aşıları da yapılacaktır.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan ALO 181 bilgi ve danışma hattı
duyarlılığını arttırmak olduğunu kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “24 Saat kesintisiz hizmet sunacak sistemle birlikte kirliliğin kaynağına ulaşılacak. Bu noktada vatandaşımıza çok büyük görevler düşüyor.
Başbakan Erdoğan, engelli sporcuları taşıyacak araçlara hayran kaldı
ANKARA - Gençlik ve Spor Bakanlığı, engelli sporcuların spor tesislerine ulaşımını sağlamak üzere özel donanımlı araçları ürettirerek 81 ile dağıtmaya başladı. Araçları inceleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel donanımları ile dikkat çeken araçlara hayran kaldı.
Düden Şelalesi eski güzelliğini arıyor
Doğal güzelliği çay bahçelerinin arkasında kalan Düden Şelalesi'ne ulaşılacak yürüyüş alanlarının darlığı ise ziyaretçilere zorluk çıkarıyor. Doğal park ve içinde bulunan şelaleyi tanıtıcı bilgilerin yer aldığı tabelalar ile görevli rehberlerin olmayışı da eksikler arasında gösteriliyor.
SGK, devletin MR, tomografi masrafını azaltacak adımı attı
Diğer laboratuvar işlemlerine ait sonuç ve raporlara ise ilerleyen süreç içerisinde yazılımların tamamlanması sonrasında ulaşılacak.Sistemin uygulaması konusunda şu bilgiler verildi: "İlk aşamada yazılım tamamlanan ileri görüntüleme tetkikleri olarak adlandırılan MR ve BT tetkiklerinin
Kırıkkale, kendi kömürünü kendi üretiyor
İlk etapta 15 ton kömür çıkartılan madende önümüzdeki günlere günlük 100 ton kapasiteye ulaşılacak. Yaklaşık 1 milyon liraya kurulan tesiste 6 adet kömür damarı bulunuyor. Ocakta şu anda 15 işçi çalışıyor.
Muğla'nın 41. 112 istasyonu Fethiye'de açıldı
MUĞLA - Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılan 5 nolu Bekçiler 112 Acil Servis İstasyon binası düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılan yeni istasyonla birlikte Muğla genelindeki 112 Acil Servis İstasyon sayısı 41'e yükseldi.
Samsun TSO: Faaliyet koduna itiraz süresi başladı
Ayrıca, yapılacak itirazlar hakkındaki soruları cevaplamak üzere 444 62 23 numarasından ulaşılacak bir çağrı merkezi de bulunmaktadır.” şeklinde konuştu.
Hilton, İstanbul’un Anadolu yakasında da otel açıyor
Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve SPA’ya doğrudan E5 karayolu üzerinden ulaşılacak. Otelin yeri İstanbul'un iki büyük havaalanı olan Atatürk Uluslararası Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na hemen hemen eşit mesafede bulunuyor.
“Ruhun Görsel Müziği: Ebru” projesi AB tarafından kabul edildi
Projede, alan çalışmalarıyla kadınlara ulaşılacak, yapıcı drama teknikleri ve birebir görüşmelerle uzmanlar gözetiminde psikanaliz testleri uygulanacak. Ebru çalışmasıyla kadınların yaşanmışlıkları, düşünceleri, hayalleri ebru teknesinde birer şekle dönüşecek ve tekrar uzmanlar gözetiminde yapılacak olan psikanaliz testleriyle
Bakan Yıldız: İran doğalgaz fiyatlarını makul seviyeye çekecek
ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İran’ın doğalgaz konusunda Türkiye’yi anlayacağını, fiyatların makul seviyelere çekileceğini ifade etti. İlk çeyrekte enerji alanının yüzde 8,4 büyümesini de doğal karşılayan Taner Yıldız, bu durumu liberal ekonomiye ve sektöre duyulan güvene bağladı.
Barcelona yıldızlarını Kağıthane’de seçti
Böylece Türkiye’de şimdiye kadar farkında olunmayan gizli kalmış yeteneklere ulaşılacak ve fırsat eşitliği sağlanmış olacak. Bu projenin uygulanmasıyla Federasyon, sosyal sorumluluk projesi kapsamında AVEA ile birlikte “Türkiye’nin Minikleri, Dünya’nın Yıldızları” projesini gerçekleştirmiş
Antalyaspor, üniversite stadyumu için 7 milyon TL’lik desteği buldu
Üniversiteye ulaşılacak güney yolu ise kısa süre içerisinde tamamlanacak.” diye konuştu. DEVLETTEN 5, TFF’DEN 1,5 MİLYON TL ANTALYASPOR’A DESTEK
Afyon, 180 milyon dolarlık yatırımla 'termalin başkenti' unvanını pekiştirecek
AFYONKARAHİSAR - Türkiye’nin termal başkenti Afyonkarahisar’da, 180 milyon dolarlık üç tesisin yapımı devam ediyor. 3 bin 800 yatak kapasiteli olacak yeni otellerin iki yılda tamamlanması hedefleniyor.
Bakan Davutoğlu: Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır
Daha nice kat edilecek yol, daha nice ulaşılacak genç küçük kardeşlerimiz var. Onlara da ulaşacağız. Muhabbetimizle sevgimizle ulaşacağız.‘HAZRETİ MEVLANA MUHABBETİNİ BU ÇOCUKLARIMIZA AŞILAYIN’
Huges: Kıbrıs müzakereleri yarıda bırakılmamalı
Hughes, Adada ulaşılacak sonucun uğraşmaya değeceğini ve çabaların karşılığının alınacağını, adada yaşayan Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların barışçıl ve sabırlı insanlar olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Burada demek istemiyorum
'Aile Sosyal Destek Programı' gelecek yıl Türkiye genelinde uygulanacak
Sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşa alan taramasıyla ulaşılacak ve bunu temin edeceğiz. Burada memnuniyetle görüyoruz. Belediyemiz çalışma başlatmış. Bunu geliştireceğiz.
Bakü- Tiflis –Kars demiryolu projesinde gecikme
Proje tamamlandığında ilk etapta yıllık 1 milyon yolcu ve 6,5 milyon ton yük taşıma kapasitesine ulaşılacak. BTK projesinin gerçekleşmesiyle uzun süreden beri kullanılamayan Ermenistan hattı da by pas edilecek.
Hızlı tren seferlerine yaz saati düzenlemesi
20 saatlerinde hareket eden yeni dizel tren setleri ile yaklaşık 1 saatte Karaman’a ulaşılacak.Karaman’dan ise 07.10, 10.50 ve 16.30’da hareket eden dizel tren setleri Konya’dan bağlantılı YHT’lerle Ankara’ya ulaşım imkanı sağlamaya devam edecek.
Ankara-Konya Yüksek Hızlı Treni seferlerine bahar düzenlemesi
20 saatlerinde hareket eden yeni dizel tren setleri ile yaklaşık 1 saatte Karaman’a ulaşılacak. Karaman’dan ise 7.10, 10.50 ve 16.30’da hareket eden dizel tren setleri (DMU) Konya’dan bağlantılı YHT’lerle Ankara’ya ulaşım imkanı sağlamaya devam edecek.
Manisa'da 'Su Damlası' projesiyle çocukların polise sevgisi artacak
Proje kapsamında 2 bin öğrenciye ulaşılacak. Projenin uygulanmasına, İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin’in katılımıyla Barbaros İlköğretim Okulu Anasınıfı’nda başlandı. Emniyet Müdürü Çetin, projenin amacının bugünün çocukları, yarının geleceği olan neslin polis korkusuyla değil, polisi daha yakından tanıyarak yetişmesini sağlamak olduğunu