ulaşılamaması

TOKİ'den Rize’deki yeni konutların kira yardımı ile ilgili açıklama
Uzlaşma görüşmelerinin ardından değişik sebeplerle (çoklu hissedarlık, kişilere ulaşılamaması, veraset durumları vb.) anlaşma sağlanamayan vatandaşların taşınmazlarının edinimi için 19/05/2012 tarih 28297 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 16/04/2012 tarih 2012/3099 sayılı Bakanlar Kurulu’nca
Kesime götürülen kurbanlık kamyontten düştü
İSTANBUL - Beyoğlu’nda, seyir halindeki kamyonetten kurbanlık hayvan düştü. Vatandaşların yakalayıp direğe bağladığı kurbanlık, sahibine ulaşılamaması üzerine belediye tesisine götürüldü.
Ukraynalıların yarısı eline kitap almıyor
Forumu’nda yapılan araştırmada, köy ve kırsal kesimde kitap okuma oranının düşük çıkmasının sebebinin, söz konusu alanlarda kitaplara, şehirlerdeki gibi kolay ulaşılamaması olduğu öğrenildi.Araştırmaya katılanların büyük çoğunluğu, kitap fiyatlarını kitap okumaya engel olarak görmediklerini söyledi.
Aboneye sesli mesaj bırakan firma, külfetine katlanacak
menfaatlerinin korunması ve tüketici mağduriyetlerinin önüne geçilebilmesi amacıyla, GSM şirketlerinin reklam, kampanya ve tanıtım amaçlı aramalarında abonelere ulaşılamaması ve birinci madde kapsamında sesli mesaj bırakılması halinde, söz konusu mesajlar ücretlendirilmeyecek.
TEDAŞ, Tatvan'da elektrik abonesi olmayan 3 okul ve 1 yurdun elektriğini kesti
Ancak müteahhittin iflas edip ilçeden gitmesi ve kendisine ulaşılamaması nedeniyle okulun trafosu yapılamadığından abone işlemleri de yapılamadı. Elektriği kesilen bu 4 binanın abonelik yapılmasıyla ilgili önceki aylarda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gerekli ödeneğin sağlanması ve abonelerinin yapılması için yazışmalar
Gaz pazlamasında maskeli önlem
Bu arada, ana vanaya ulaşılamaması nedeniyle gazın kesilemediği öğrenildi. Yaklaşık 2 saattir süren çalışmalar da sonuç vermedi. Borudan çıkan gaz akışı yoğun şekilde devam ediyor.
Çaycuma faciasından 15 ay sonra cesedine ulaşılan kişi toprağa verildi
Mezarın olayın meydana geldiği 6 Nisan 2012 tarihinde kazıldığı, ancak cenazelere ulaşılamaması nedeniyle yeniden kapatıldığı öğrenildi. ACILI EŞ: MEZARI 15 AY ÖNCE HAZIRLANDI
TBMM Başkanlığı seçiminde ilk turda kazanan yok
Bu sayıya yine ulaşılamaması durumunda da üçüncü oylamada üye tam sayısının salt çoğunluğu, yani 276 aranacak. Üçüncü oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama yapılacak ve en fazla oy alan üye, TBMM başkanı seçilecek.
TBMM Başkanlığı için seçim başladı
Bu sayıya yine ulaşılamaması durumunda da üçüncü oylamada üye tamsayısının salt çoğunluğu, yani 276 aranacak. Üçüncü oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama yapılacak ve en fazla oy alan üye, TBMM başkanı seçilecek.
Gezi Parkı olayları, Halk Tv'yi Fransa'nın kablolu yayınına soktu
Bu arada Freebox'ta yer alan HaberTürk TV'nin yayınlarına ulaşılamaması, Halk Tv'nin HaberTürk'ün yerine konacağı söylentilerini gündeme getirmişti. Daha sonra HaberTürk TV'nin yayınlarına teknik bir arızadan dolayı ulaşılamadığı belirtilmişti.
Geçen: Yazıcıoğlu kazasıyla ilgili 4 yıl geçmesine rağmen dava açılmadı
ulaşan köylülerin de çok sıkı bir sorgudan geçirildiğini savunan Geçen, bununla birlikte helikopterden parça sökülmesi, kaza anına ait radar kayıtlarına ulaşılamaması, kaza anında jetlerin yakınlığı gibi şüphelerin suikast şüphelerini artırdığını vurguladı.
SGK: Ruhsatsız ilaçlar Eczacılar Birliği aracılığıyla yurt dışından getiriliyor
Haberlerde belirtildiği gibi ilaçlara ulaşılamaması nedeniyle hastaların karaborsadan ilaç teminini gerektirecek bir durum söz konusu olmadığına dikkat çekilen açıklamada, Türkiye’de ruhsatlı olan ilaçların serbest eczanelerden, ruhsatlı olmayan ya da piyasada bulunmayanların
Erzurumlu besiciler dolandırıldıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu
Ancak Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin kapısının kapalı olması ve Birlik Başkanı İbrahim Serhat Fıratgil'e de cep telefonundan ulaşılamaması üzerine besiciler, Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu.
Ardahan'da 10 inek çalındı
Köye gelip inceleme yapan jandarma ekipleri ahır kapısının kilidinin kırıldığını ve kilidin de parmak izlerine ulaşılamaması için hırsızların yanlarında götürdüğünü tesbit etti. Jandarma ekipleri çalınan ineklerin hırsızlar tarafından dere çayırı mevkinde bir kamyon dorsesine yüklenip uzaklaştığını belirledi.
Öldürdüğünü söylediği kişinin cesedi bulunamayınca serbest bırakıldı
, cesede ulaşılamaması üzerine serbest bırakıldı. İddiaya göre, 2005 yılında, Muş’tan Ereğli’ye gelen M.Ç. ile geçtiğimiz aylarda Metin Koç’u öldürdüğü iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen E.
Döngel: Özel yetkili mahkemeler kalkarsa Muhsin Yazıcıoğlu dosyası kapanır
demek; eş zamanlı operasyonların yapılamaması, açılan davaların kısa sürede bitirilmemesi, gizlilik ve özel izin engellerinin aşılamayarak gerekli delillere ulaşılamaması demektir.” “Özel yetkili mahkemelerin kaldırılması demek, Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının da kapatılması demektir” diyen Döngel, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bunca bilgi ve belgeye
22 yıldır asker oğlunun cenazesini bekliyor
ilçesinde 1990'da vatani görevini yaparken Dicle'ye düşen topu almaya çalışırken suya düşüp kaybolduğu ileri sürülen Ekrem Kahraman'ın cesedine 22 yıldır ulaşılamaması, annesi Hatice Kahraman'ın (63) acısını her geçen gün artırıyor.
Devletin imkanları seferber edildi, hasta 15 saatte kurtarıldı
Hastaya ulaşılamaması üzerine kriz merkezinden paletli dozer talep edildi. Bunun üzerine Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait paletli bir dozer, bölgeye gönderildi. Dozerin yolu açmasının ardından hastaya bugün saat 11.
İddianameden:Sanık Öztürk, Başbuğ'dan savcı ve hakimlerin tutuklanmasını istemiş
iddianamede, adli mahkemelere götürülecek soruşturmalarla uygulanması düşünülen ve bir kısmı hayata geçirilen ‘İrticayla Mücadele Eylem Planı’nda istenen sonuca ulaşılamaması sebebiyle, bu kez askeri savcılık üzerinden benzer soruşturmaların yürütülmek istendiği anlatıldı.
Beyoğlu’nda 'şüpheli kadın' alarmı
Tüm aramalara rağmen ihbar edilen kadına ulaşılamaması üzerine polis normale döndü. 155 polis imdat hattına yapılan ‘Kasımpaşa’daki büyük camiye bir kadının kundak bıraktığı’ ihbarı üzerine polis harekete geçti.
Uluabat Gölü'de kaybolan İbrahim Şengül'ü arama çalışmaları durduruldu
Jandarma Su Altı Arama Kurtarma Timi'nin, 9 gün süren çalışmasına rağmen kayıp şahsa ulaşılamaması üzerine arama çalışmalarına 08 Ocak 2012 günü son verildi.
Ekmeleddin İhsanoğlu: Kıbrıs'ta iki toplumlu, federatif bir çözüm arzuluyoruz
iyi niyet misyonu ve müzakerelere de destek verdiklerini kaydeden İhsanoğlu, 2012 yılı Ocak ayında Greentree’de gerçekleştirilecek zirvede de bir sonuca ulaşılamaması halinde dünyanın bu başarısızlığın nereden kaynaklandığını göreceğini ifade etti.
Uzmanlardan deprem sonrası bulaşıcı hastalık riski uyarısı
afetlerin ortak özelliklerini, çok sayıda insan kısa sürede hayatını kaybetmesi, çok sayıda canlı hayvan, ekili alanlar ve gıda maddesi telef olması yada ulaşılamaması, çok sayıda barınak yıkılması yada oturulamayacak hale gelmesinin yanı sıra kanalizasyon, su şebekesi, yollar, iletişim sistemleri ve diğer alt yapı tesisleri büyük
Kurtulmuş: Terör, yeni bir siyasal sistemin kurulmasıyla çözülebilir
Terörle mücadelenin yaklaşık 30 senedir sürmesine karşın bir çözüme ulaşılamaması, mücadelede bir yanlışlık olduğunu gösteriyor. Terörle mücadeleyi sadece bir silahlı mücadele olarak görmek başarılı olsaydı, Türkiye'nin 30 sene içinde PKK'yı 50 bin kere tarumar etmesi gerekirdi ama görülüyor ki
Giresunspor'da Olağanüstü Genel Kurul ertelendi
Gereken çoğunluğa ulaşılamaması nedeniyle Olağanüstü Genel Kurul, 13 Ağustos tarihine ertelendi. 13 Ağustos Cumartesi günü çoğunluğa bakılmaksızın Giresunspor'un Olağanüstü Genel Kurulu yapılacak.
3 çocuğun katil zanlısı mahkemede çocukları öldürmediğini ileri sürdü
Geçen zaman içerisinde çocuklara ulaşılamaması üzerine özel ekip kuruldu. Özel ekip yaptıkları çalışmada kayıp çocukların evlerine yakın bir apartmanda yalnız yaşayan Uğur Veli Gökışık’ın üzerinde yoğunlaştı.
Trabzonspor’da transfer çalışmaları
Yönetim, Adrian konusunda mutlu sonuca ulaşılamaması halinde ise daha önce görüşmeler yaptığı Sevillalı orta saha oyuncusu Romaric’e yönelecek. Bordo-mavili yönetimin, Adrian ve Romaric transferini iki gün içerisinde bir neticeye bağlaması bekleniyor.
100 gündür göçük altındalar
Ancak aradan geçen üç aydan fazla süreye rağmen işçilerin akıbetine ilişkin bir bilgiye ulaşılamaması ailelerin tepkisine neden oluyor. Afşin-Elbistan Termik Santrali B Ünitesine kömür temin edilen ve özel şirket tarafından çalıştırılan Çöllolar Kömür Havzası'nda 10 Şubat tarihinde göçük meydana gelmiş
Başkan Kurt: Sekiz Türk Devleti bayrağı dalgalandıran bu necip millete kurtuluş bayramı yakışmaz, kuruluş bayramı yakışır
üçüncü Nevzat Bahadır’a birincilik ödülleri verilirken, en iyi ev kadını dalında birinci olan 85 yaşındaki Fadime Kayacı’ya, hava muhalefeti sebebiyle ulaşılamaması sonucu, ödülü, daha sonra düzenlenecek bir törenle verileceği ifade edildi.
Adana Valiliği iki kişiyi görevden uzaklaştırdı
yasaların amir hükümleri gereğince ilgili firmaya su farkı ödeneceğine dair kesin tespitler yapılmış, bu nedenle ödenecek miktar konusunda kesin bir dayanağa ulaşılamaması nedeniyle bilirkişi görevlendirilmiştir.
Taksim Metrosu’nda şüpheli çanta alarmı (Özel)
Çantanın sahibine ulaşılamaması üzerine görevliler metroyu Taksim’de durdurdu. Vagonu boşaltan ekipler hemen polise haber verdi. Bu sırada metroda teknik bir arıza nedeniyle Şişhane istikametine seferlerin iptal edildiği yönünde anons yapıldı.
Antalya'da hızı 95 km'ye ulaşan rüzgar ağaç devirdi: 1 yaralı
Antalya Elektrik Dağıtım AŞ yetkililerine ulaşılamaması sebebiyle bölgenin elektrik akımı kesilemedi. Bazı vatandaşlar hayatlarını tehlikeye atarak tellerin arasından geçti. Antalya şiddetli yağıştan da etkilendi.
Malatya'da helikopterli ekip doğum yapan kadın için seferber oldu
Köye havadan da ulaşılamaması üzerine karayollarının açılması istendi. Karayolları'na ait iş makineleri, yollarda açma çalışmasını sürdürürken, ambulans karla mücadele ekiplerinin açtığı yoldan doğum yapan kadına ulaşmaya çalışıyor.
Yunan Kathimerini gazetesi: Ege'de karasuları sorunu çözüldü
Papandreu ise çözüme ulaşılamaması durumunda Lahey'e gidilebileceğini açıklamıştı. Papandreu'nun son görüşmede Erdoğan'a "Adalar üzerinde alçak uçuşların yapılmasını istemediği" şeklinde olumlu karşılanan açıklamasını uygulamaya geçirmesini
Behçet Cantürk'ün avukatı Baykara: Ergenekon davasıyla Kürtler devletle barışma sürecine girdi (Özel)
Behçet Cantürk 15 Ocak 1994 yılından Sapanca'da kafasına sıkılan tek kurşunla öldürülmüş, konuyla ilgili hiçbir delile ulaşılamaması nedeniyle dava açılamamış ve konu faili meçhuller arasında girmişti.
Sivas'ta eğitim sektörünün artı ve eksi yönleri belirlendi
Aynı raporda eğitim bütçesinin yetersizliği, okul öncesi eğitimde hedeflenen düzeye ulaşılamaması, okul öncesinde öğretmen-destek personel ihtiyacı, bina araç-gereç yetersizliği, birleştirilmiş sınıflarda eğitimin devam etmesi, ikili öğretimin devam etmesi, kırsal
TTK Genel Müdürü İnan: İlk göçük aşılmak üzere
TTK Genel Müdürü İnan, göçük altında 2 işçiye ulaşılamaması üzerine çalışmaları kuyu dibinde yoğunlaştıracaklarını anlatarak, şunları söyledi: "Göçük açma çalışmasını yaptığımız yerlerden kuyuya kadar olan yerde işçilerimizi bulamazsak kuyu dibine düşme ihtimalinden başka
Başbakan Yardımcısı Arınç: Memur-Sen özgürlük ve demokrasiden yana
Anayasa değişiklik paketinin TBMM'de gerekli sayıya ulaşılamaması halinde, halka gideceğine dikkat çeken Arınç, yüzde 60 oyla referandum sonucu paketin kabul edileceğine inancını belirtti. Memur-Sen'in başarısının ardında, yıkıcı olarak değil, yapıcı olarak ve samimi bir çalışmanın bulunduğunu da kaydeden Bülent Arınç, "Hükümete karşı memurun gücünü
Yıldırım Beğler, Şırnak Barosu'nu kızdırdı
güçlerine uzun yıllar tercümanlık yapan Yıldırım Beğler'in faili meçhul cinayetlerle ilgili itirafları üzerine Habur'da yapılan kazılardan herhangi bir bulguya ulaşılamaması Şırnak Barosu'nu kızdırdı.
Maskeli dört kişi tarafından kaçırılan 13 yaşındaki kızdan haber yok (2)
Bir haftadır aranmasına rağmen hala ulaşılamaması bizi korkutuyor." dedi. Sürmene ilçesi Fındıcak köyünde ikamet eden Meryem Kol (13), eve gelen 3'ü maskeli 4 kişi tarafından evdeki 6 kişinin elleri ayakları bağlanarak kaçırıldı.
Maskeli dört kişi tarafından evi basılarak kaçırılan 13 yaşındaki kızdan hala haber yok
Bir haftadır aranmasına rağmen halâ ulaşılamaması bizi korkutuyor." dedi. Sürmene ilçesi Fındıcak köyünde ikamet eden Meryem Kol (13), eve gelen 3'ü maskeli 4 kişi tarafından evdeki 6 kişinin elleri ayakları bağlanarak kaçırıldı.
Göçü zorlaştırması Almanya'ya 3,8 trilyon Euro'ya mal olacak
Araştırmada uzmanlar, krizin çok uzun sürmesi ve 2013-2014 yıllarında 2008'deki seviyeye ulaşılamaması durumunu da hesapladı. Bu durumda da iş gücünde oluşacak olan açık 2,4 milyon olacak.
İzmir'de su zammı kavalla protesto edilip yargıya taşındı
Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Suya yapılan zam, İzmir'deki insanların sağlıklı yaşaması için gereken suya erişmelerine engel olacak, yeterli suya ulaşılamaması halk sağlığı için büyük bir risk oluşturacaktır.
Rusya, Buşehir nükleer santral inşaatını erteledi
Medvedev, diplomatik yollarla çözüme ulaşılamaması durumunda, diğer alternatiflerin de masaya gelebileceği uyarısında bulunmuştu. İran'ın nükleer programında tam bir işbirliği isteyen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, yılsonuna kadar depolarda bulunan zenginleştirilmiş uranyumun Rusya ya da
Sakaryaspor Olağanüstü Kongresi, salt çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi
Kongre salt çoğunluğu oluşturan 151 üye sayısına ulaşılamaması nedeniyle 18 Ekim'e ertelendi.
Bağımsız Türkiye Komisyonu'ndan 'Kıbrıs'ta fırsat kaçıyor' uyarısı (3)
"Bu sene bir çözüme ulaşılamaması tüm taraflar için maliyetli olacaktır. AB liderleri, Kıbrıs'ta her iki toplumda da var olan statükonun sonsuza dek sürdürülebileceğine dair görüşü sorgulamalı ve uzlaşma yoluyla barışın getireceği pekçok faydanın
Ailesinin terk ettiği ikiz bebekler, hastanenin maskotu oldu
Hastanenin maskotu haline gelen ikiz bebekler anne veya babaya ulaşılamaması durumunda Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na teslim edilecek. Edinilen bilgiye göre, 28 Ağustos 2009 günü Kartal Dr.
Şap aşısı kampanyası cezaevinden başladı
Kampanya hedefi olan yüzde 100 aşılama hedefine ulaşılamaması durumunda ilimizden hayvan sevklerinin durdurulması söz konusu olabilecek. Bu nedenle hayvanlarının tümünü aşılatmayan yetiştiricilere bin 120 lira idari para cezası uygulanacak.
Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da internet özgürlüğü kısıtlanıyor
Örnek olarak Katar'da internet üzerinden sağlık eğitimiyle ilgili içeriğe ulaşılamaması ve Suriye'de Facebook, YouTube ve Amazon gibi sitelere ulaşımın engellenmesi verildi. Birleşik Arap Emirlikleri'nde de İsrail'e ait '.
Av sezonu 15 Ağustos'ta başlıyor, kanuna uymayan 22 TL ile 50 bin TL arasında ceza ödeyecek
veterinerce yapılması amacıyla en yakın il müdürlükleri veya doğa koruma ve milli parklar mühendislikleri ile işletme müdürlüğüne veya veterinere; bunlara ulaşılamaması durumunda jandarmaya haber vermek veya teslim edilmesi zorundadır.