ulaşılması

Burdur'da sanal düve borsası kurulacak
BURDUR - Burdur’da ekim ayında sanal düve borsası kurulacak. Uygulamayla düvelerin fotoğrafları site yayınlanarak tüm alıcılara ulaşılması hedefleniyor. Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, Bucak’ta düzenlediği toplantıda yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili üyelerini bilgilendirdi
Gaziantep'in hedefi ihracatta Ankara’nın yerini almak
değerlendiren Bartık, Gaziantep’in, yıla yüzde 7 artışla 557 milyon 620 bin dolarlık ihracat gerçekleştirerek başlamasının yıl sonunda hedeflenen rakamlara ulaşılması için umutları güçlendirdiğini ifade etti.
DENİB Başkanvekili Uzunoğlu: Merkez Bankası bütün kurşunlarını harcadı
uygulamasını hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Artık, iPhone-iPad ve Android cihazlara indirilebilen DENİB mobil uygulaması ile üye veritabanına tek dokunuşla ulaşılması, haberlerin ve sirkülerin cep telefonundan takip edilmesi, DENİB’in süreli yayını ‘MadeBy Denizli’ dergisinin okunması, kurumsal bilgilere ve mevzuata göz atılabilmesi
Düşen uçak geç bulununca içişleri bakanı istifa etti
BÜKREŞ - Romanya'da nakledilecek organı teslim almak üzere havalandıktan sonra düşen uçağa geç ulaşılması sebebiyle içişleri bakanı istifa etti.Pazartesi akşamı düşen uçağın 6 saat sonra ancak bulunması Romanya basınında geniş yer bulmuştu.
Brezilya, 'rüşvet ve yolsuzluk' yargılamasını bitirdi
Skandalın ortaya çıkartılması ve detaylara ulaşılması noktasında kilit rol oynayan Brezilya medyası bu süreçte büyük bir imtihan verdi. 2004 yılında basına sızan telefon görüşmeleri ile ülke gündemine oturan yolsuzluk operasyonunda hükümet, medya organlarını karalamaya yönelik herhangi bir kampanya yürütmedi
Güneydoğu, ihracatta 10 milyar doları aşarak rekor kırdı
Çıkmaz yaptığı açıklamada 2013 yılının GAİB için rekor bir ihracat rakamına ulaşılması açısından da önemli olduğuna dikkat çekerek, “Birliklerimizce 2013 yılında, 2012 yılına oranla yüzde 14,2’lik artışla toplam 9 milyar 364 milyon 853 bin dolarlık ihracat
THY’den 59,5 milyon yolcu hedefi
22, Kuzey Amerika'da yüzde 20, Avrupa'da yüzde 16 ve Orta Doğu'da yüzde 13 kapasite artışı gerçekleştirerek toplamda yüzde 21 artışla 141 Milyar AKK'ya ulaşılması planlanırken yolcu doluluk oranının yüzde 78,8 olması beklenmektedir.
TİM Başkanı Büyükekşi: Türkiye'nin inovasyon açığı bulunuyor
2023 yılı hedeflerinin yakalanabilmesi için 2 trilyon dolar Gayri Safi Milli Hasıla(GSMH)’ya ulaşılması gerektiğini bu dönemde asgari ücretin 2 bin dolar olacağını ifade eden Büyükekşi, “Yani 2023'te kişi başı milli gelir hedefini yakalarsak, asgari ücretin işverene
Üniversitelerde otomotivde tasarım heyecanı başladı
Önümüzdeki günlerde devam edecek ziyaretlerde yüzlerce öğrenciye daha ulaşılması hedeflenirken, toplantılarda gençlere otomotiv endüstrisi için Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun önemi anlatılıyor.Ekonomi Bakanlığı’nın desteği, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde ve OİB’in organizasyonuyla düzenlenecek yarışmalarda, Türk otomotiv endüstrisini
BM: Suriye'deki kuşatma altındaki insanlara yardım ulaştırılamıyor
2,5 milyon kişi ise ulaşılması zor bölgelerde bulunuyor ve çok az yardım götürülebiliyor." diye konuştu. Komşu ülke sınırlarından Suriye'ye yardım ulaştırılması konusuna da değinen Amos, Suriye hükümetinin Türkiye sınırından insani yardım ulaştırılması konusunu 'kırmızı
RTİB Başkanı Karaaslan’dan Rus-Türk İş Konseyi’ne ziyaret
100 milyar dolarlık hedefe ulaşılması açısından bu tür görüşmelerin faydalar sağlayacağına inanıyoruz." şeklinde konuştu.
Çağlayan: Almanya'nın seviyesini yakalamak zorundayız
Bu hedeflere ulaşılması açısından çok çalışacağız. Güçlü bir ekibimiz var. Vizyonları var. Bunu yapmak dönüştürmek önemli.
Türk işadamları: Rusya ile 100 milyar dolar ticaret için stratejik plan şart
MOSKOVA - Rusya’da faaliyet gösteren Türk iş dünyası, iki ülke arasında 100 milyar dolarlık toplam ticaret hacmi hedefine ulaşılması ve engellerin bertaraf edilebilmesi için stratejik planın hazırlanmasını ve Çalışma Grubu’nun
Anastasiadis: Sonuca ulaşmamız için alınması gereken çok yol var
Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis de Eroğlu’yla gerçekleştirdiği görüşmenin faydalı geçtiğini ancak sonuca ulaşılması için hala alınması gereken çok yol olduğunu kaydetti. Derviş Eroğlu ve Nikos Anastasiadis arasında ara bölgede yer alan görüşme sona erdi.
Erdoğan: Rusya’dan NATO’ya uygun ekipmanlar alıyoruz
Etkili çözüme ulaşılması açısından daha doğal davranılması çağrısını yapan Başbakan Güney ve Kuzey Kıbrıs tarafının masaya oturtulması gerektiğini ifade etti. Erdoğan, “Sonuçta tek bir Kıbrıs ortaya çıksın.
Bakliyatta hedef büyük, ihracatın artması için destek talebi var
Çalıştay sonunda 2023 hedefleri güncellendi ve ihracatta ulaşılması gereken rakam 19 milyar 300 milyon dolar olarak belirlendi. Bunun yanında, bakliyata büyük ihtiyaç duyulduğu ifade edildi ve hedeflere ulaşılması için hükümetin önlem alması gerektiğine dikkat çekildi.
Türk doktorlar Filipinler’in felaket bölgesinde
Bir sonraki adımın ise su dağıtım hatlarının tamir ve ulaşılması zor bölgelere su temin etmek olacağı kaydedildi. Yardım amacıyla perşembe günü bölgeye gelen Amerikan George Washington uçak gemisinden kalkan helikopterler, tayfunzedelere havadan su, gıda ve yardım paketleri
Türkmenistan'ın uydusunu ABD fırlatacak
Ancak, Türkmen yönetimi kendi uydusu ile daha fazla alanda televizyon kanallarının izlenmesini, ülke içinde ulaşılması zor alanlarda kaliteli telefon hizmetinin sunulmasını istiyor. (CİHAN)
Yeni düzenleme Afyonkarahisar'da devre mülk sektörünü rahatlattı
İnşaatı devam edenlerle birlikte önümüzdeki yıllarda 100 bin adet devre mülke ulaşılması bekleniyor. Sektör temsilcileri yeni düzenlemenin kısmen dolandırıcılık olaylarının önüne geçeceğini, ancak aradaki satış yapan komisyoncuların yine de insanları mağdur edebileceği
KKTC’nin turizmde yeni hedefi İskandinav ülkeleri
/>Bakanlığın turizm sektörü ile işbirliği çerçevesinde yurtdışı turizm tanıtım ve pazarlama çalışmaları kapsamında katılacağı fuara direkt olarak tüketiciye ulaşılması ve aynı zamanda Tur operatörleri ile de tanışma ve Kuzey Kıbrıs’ı tanıtma fırsatları değerlendirilmesi hedefleniyor.
Çifte vatandaşlıkta anlaşma yakın
terör hücresinde yaşanan skandalları, özel bilgilerin korunması ve ihtiyaç olduğunda polisin terör zanlılarını takip için e-posta ve telefon bilgilerine ulaşılması gibi konuları ele alıyor. Çalışma grubunun iki hafta süresince görüşmesi bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Gül: Herkes bu ülkenin asil ve özgür vatandaşlarıdır
dünyanın en büyük ekonomileri arasındaki yerini almış, en gelişmiş demokratik standartları yakalamış, küresel bütün alanlarda aktif rol oynayan bir Türkiye’ye ulaşılması, ‘muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma’ hedefinin de taşıyıcısı olacaktır.
Müsteşar Aslan: 500 milyar dolarlık hedefi aşacak çalışma yapmalıyız
Biz yerel sanayinin planlamasını doğru yaparak, öncelikle 2023 yılında ulaşılması hedeflenen rakamlara ulaşmayı ve daha sonraki yıllarda da Türk sanayisini daha iyi noktalara taşımak istiyoruz.” Önceliklerinin organize sanayi yapısını etkin kullanarak üretimi ve dolayısıyla da ihracatı arttırmak olduğunu belirten Ersan Aslan, “Organize sanayi bölgeleri
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç: İş yükümüz artıyor
Ancak istenilen standartlara ulaşılması için sadece mevzuat değişiklikleri yapılması yeterli olmayıp aynı zamanda bu değişikliklerin uygulamada hayata geçirilmesi gerekmektedir. İşte az önce verdiğim örneklerde uygulamada ne gibi değişiklikler olduğunu belirttim.
WTA Championships tenis turnuvasında hedef yüz bin seyirci
iyi sekiz kadın tenisçinin katılacağı İstanbul WTA Championships tenis turnuvasında yaklaşık 100 bin katılım ile WTA tarihinin en yüksek seyirci rekoruna ulaşılması hedefleniyor.İstanbul bu sene 22-27 Ekim tarihlerinde TEB BNP Paribas WTA Championships’e 3.
Kahvehane müdavimlerine aile içi iletişim semineri
Projeyle 6 ay içerisinde 100 seminer gerçekleştirilerek 5 bin erkeğe ulaşılması hedefleniyor. Yetişkin erkeklerin yoğun olduğu kahvehane, sosyal alanlar ve odalarda gerçekleştirilecek 45 dakikalık seminerlerle birebir temas kuruluyor.
TUSKON’dan ETSO'ya ziyaret
Bölgedeki KOBİ’lerin gelişmesinin ve güçlenmesinin 2023 vizyonu hedeflerine ulaşılması açısından çok önemli olduğunu kaydeden ETSO Başkanı Yücelik, bölge işletmelerinin istenilen seviyeye gelebilmesi için uygulanacak farklı modellerle devlet teşviklerinden
DÜZELTME - Bakan Yıldırım: 4G teknolojisinin alt yapısı Türkiye'de üretilecek
kurumunun daha da gelişmesi gerektiğini aktaran Yıldırım, "10 yıldır yapılan değişikliklerle hem sektörün gelişmesini hem de bilgiye hızlı bir şekilde ulaşılması için çok önemli değişiklikler gerçekleştirdik.
Yenilikçi sürüş teknolojiyle yılda 1 milyon Euro yakıt tasarrufu sağlayacak
2014 sonunda bin araca ulaşılması beklenen proje kapsamında 1 milyon Euro yakıt tasarrufu, 2 bin ton daha az karbon salınımı ile çevreye katkı sağlanması hedefleniyor. İki farklı sektör oyuncusunun işbirliği ve sonuçlarının açıklandığı basın toplantısı Four Season Otel’de yapıldı.
Bakan Yıldırım: 4G teknolojisinin alt yapısı Türkiye'de üretilecek
kurumunun daha da gelişmesi gerektiğini aktaran Yıldırım, "10 yıldır yapılan değişikliklerle hem sektörün gelişmesini hem de bilgiye hızlı bir şekilde ulaşılması için çok önemli değişiklikler gerçekleştirdik.
Altın Portakal Film Festivali'nin bilet satışları başlıyor
Türkiye’nin en büyük sinema salonu olma özelliği taşıyan AKM Aspendos Salonu’nda sinemaseverlerle buluşacak gala ve özel gösterim filmlerinde, izleyici rekoruna ulaşılması bekleniyor. (CİHAN)
Kış aylarında kalp krizi riski daha fazla
koruyucu diyet, günde yarım saat egzersiz (yürüyüş, bisiklet, yüzme, bahçe işleri gibi), kötü alışkanlıklardan uzak durulması, kilo alınmaması, ideal kiloya ulaşılması, kış aylarına girmeden kan basıncı ve kolesterol kontrolü yapılmasını özellikle öneriyoruz.
TOKİ 100 bin nüfuslu 23 şehir inşa etti
projelendirme ve üretimine, Devletimizin sosyal politikalar kapsamında başlanmış ve bu protokol doğrultusundaki uygulamalarımız ile daha geniş bir kesime ulaşılması amaçlanmıştır. Bu çerçevede 30 bin 534 adedi uygulama aşamasında olup, 23 bin 303 adedinin kuraları çekilmiş ve 19 bin 78 adedinin teslimleri gerçekleştirilmiştir.
Türkiye ve Bursa ekonomisine değer katanlar ödüllendirildi
Teknoloji sayesinde bilginin ulaşılması kolay ancak üretilmesi zor bir kavram haline geldiğinin altını çizen Topuk, "Bilgiyi kullanıp değere dönüştürenler bundan sonra kazananlar olacaktır. Bu anlayışla 250 büyük firma araştırmasının sonuçlarının doğru okunması önemlidir.
Hatay İl Emniyet Müdürü Kılıç: Emniyet kemeri hayat kurtarır
Genelgesi ile yürürlüğe giren Trafik Güvenliği Eylem Planında 2020 yılına kadar trafik kazları neticesinde ölüm oranlarının yüzde 50 azaltılması hedefine ulaşılması amacıyla; İçişleri Bakanımızın başkanlığında toplanan Karayolu Güvenliği Stratejisi Eylem Planı Eşdüşüm Kurulu toplantısı yapılmış bu toplantı sonucunda emniyet kemeri
Akdeniz Akademisi start verdi
Ulaşılması gereken bir ideal var. Zaman içince belediye katkısı azalıp sivil kuruluşların katkısının artacağı bir kuruluş olacak.” Akdeniz Akademisi’nin Kanadalı onur konuğu Doç.
TESEV raportörü: Yargı paketleri yargı reformu açısından yetersiz
Temelde daha nitelikli adalet sistemine ulaşılması gerekir. Tutuklama kültürü hakim ve savcıya yönelik bir şey değildir. Tutuklama kültürü topluma dayanmaktadır.
Çöpteki minik Erol ve ailesine yardım yapılacak
Bunun üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Erol Zurna’nın ailesine ulaşılması ve yardımcı olunması için il müdürlüğüne talimat verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri aileye ulaşarak, çocuk hakkında bilgi aldı.
Lavrov: Ortadoğu kendi kaderini kendi belirlemeli
hususunda Rusya ve Mısır’ın anlaştığını kaydeden Lavrov, “Rus-Amerikan anlaşmaları bağlamında Suriye’de kimyasal silahların imha edilmesini öngören hedefe ulaşılması için kimyasal silahların yasaklanmasını hedefleyen azami etkili çalışmaların sağlanması hususunda mutabakat sağladık.
TUSKON, ekonomik işbirliği ve yatırım için 130 Çinli iş adamını ağırlıyor
indirgenmesi ve Başbakanımız Sayın Erdoğan’ın 2010 yılında Çin ile ticaretimizde ortaya koyduğu 2015’te 50 milyar dolar, 2020’de ise 100 milyar dolar hedeflerine ulaşılması için ekonomik işbirliği ve yatırım alanlarında çalışmaların artırılıp, somut hale getirilmesi gerekiyor.
Cizre’de şüpheli araç çalıntı çıktı
Polis, aracın sahibine ulaşılması ve aracı çalan hırsızları yakalanması için soruşturma başlattı. (CİHAN)
Otomivde ihracat,son dört ayda çift haneli büyüdü
Bu ülkeye ihracatta 2013’ün 8 aylık döneminde ise yine geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 18 yükselişle 640milyon dolardan 757milyon dolara ulaşılması dikkat çekti.FABRİKALAR TATİLDE, İHRACAAT ARTIŞTA
Savunma sanayisi için Gaziantep’in iş dünyasından atak
Köksüzer, ”Stratejik bir konuma sahip olan savunma sanayimizde yaşanan bu gelişmeler, ülkemizin 2023 ihracat vizyonu çerçevesinde ulaşılması hedeflenen 500 milyar dolar ihracat hedefine, savunma sanayinin büyük bir katkı sağlayacağını göstermektedir.
TİKA’dan Kenya Sağlık Bakanlığı’na ambulans desteği
Kenya Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Segor, Ijara Bölge Hastanesi’nde yapımı sürmekte olan Hamile Kadınlar Doğumevi Merkezi Projesi’nin ulaşılması güç kırsal bölgelerde anne-çocuk sağlığı alanında sürmekte olan iyileştirme çalışmalarına büyük katkı sağladığını ifade etti.
Maltepe'deki saldırılar kınandı
Yine olayın gerçekleştiği yerde mobese kameraları olmasına rağmen, kameraların arızalı olduğu ifade edilerek soruşturma ile ilgili en önemli delile ulaşılması engellenmiştir."Basın toplantısında söz alan Bağımsız İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel de Halkların Demokratik Kongresi adına yaşanan saldırıları kınadığını ifade ederek
Taş ocağındaki patlamada göçük altındaki kişinin son görüntüleri
Sakarya Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü İsmail Dilaver, göçük altında kalan kişiye ulaşılması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Enkaz altında arama kurtarma köpekleriyle ve dinleme cihazlarıyla arama yapıldı.
Obama’dan İsrail ve Filistinli liderlere tebrik telefonu
Obama, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesinde ABD’nin taraflara iki devletli çözüm yoluyla adil ve kalıcı bir barışa ulaşılması noktasında destek olacağını ifade etti. Ayrıca bu hedefe ulaşılması için yakın işbirliğine devam edeceklerini vurguladı.
Kerry: Çok yapıcı ve olumlu görüşmeler gerçekleşti
Yan yana barış ve güvenlik içinde iki devletli çözüme ulaşılması gerektiğini dile getiren Kerry, “Uygulanabilir iki devletli çözüm çatışmaları bitirebilecek tek yol. Bunun için fazla zaman yok ve başka alternatif de yok.
Iğdır’da tedavi edilen kaya kartalı doğaya bırakıldı
Ulaşılması güç kayalıklardaki oyuk ve çıkıntılara yuvalanır. İnsanlardan uzak alanlarda yaşarlar. Kaya kartalının besininin büyük kısmını memeli türleri oluşturur.
Sporda şiddeti önlemek için 14 maddelik yapılacak liste hazırlandı
oynanmasının suç oranını arttırdığını belirten yetkililer, müsabaka öncesi, esnası veya sonrasında geç saatlerde suç işlendiğinde Cumhuriyet Savcılarına ulaşılması ve talimat alınması konusunda aksaklıklar yaşandığına dikkat çekti.