ulaşım koordinasyon merkezi

Kontaklar kapandı, 4 gün sebze-meyve taşınmayacak
ANTALYA - İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) ağır vasıtaların sabah 06.00- 10.00 ile akşam 16.00- 22.
Başakşehir’de ulaşım sorunlarının çözümü için toplanıldı
İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKM)’nden çıkmış olan ring seferleri kararı İETT müdürlüğünün alt yapı çalışmalarını tamamlaması ile en geç 20 Eylül 2013 tarihinde başlayacak. (CİHAN)
Belediyeden servisçilere yaptırım uyarısı
İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) okul servis ücret tarifesine ilişkin kararının hukuken geçerli olduğunu belirtti. Belediye, karara uyulmaması halinde hukuki işlem yapılacağını açıkladı.
İstanbul'daki okul taşımacılığında yeni dönem
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde (UKOME) yapılan toplantının ardından okul servisi taşımacılığında yeni bir uygulama hayata geçirildi. Buna göre 2013-1014 eğitim yılında servis taşıma ücretleri veli ile taşımacılar arasında pazarlık usulü belirlenecek.
İstanbul’da servis zammı belli oldu, ücretler yüzde 4 arttı
İSTANBUL - İstanbul için okul servislerinin fiyatları açıklandı. Servis esnafının yüzde 10 zam talebi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından yüzde 4’e çekildi.
Servisçi yüzde 10 zam istiyor, gerekçe; sigorta ve yakıttaki fahiş artış
Dolayısıyla zammın kaçınılmaz olduğunu öne süren servis esnafının bu yüzden yarın toplanacak Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) en az yüzde 10 zam talep edeceği belirtiliyor. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Öztürk, servis ücretleri ile ilgili Cihan'a açıklamalarda bulundu.
İstanbul ulaşımında çalışma ruhsatlarının süresi uzatıldı
Belediyeden yapılan açıklamada, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından verilen izin belgelerinin (ruhsat) sürelerinin uzatıldığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Kocaeli'ndeki D-100’de hız limiti yükseltildi
KOCAELİ - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar doğrultusunda D100’deki hız limiti yükseltildi. İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan Karayolu Trafik Yönetmenliği’nin 100.
Servis minibüsü sürücülerinden 'plaka' eylemi
İSTANBUL - İstanbul’da faaliyet gösteren binlerce servis minibüsünun sürücüsü Servis Araç Tahdit Yasası’nın uygulanması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKM) önünde eylem yaptı.
Minibüsçülerden güzergah tepkisi (Özel)
Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı doğrultusunda Başakşehir - Şirinevler güzergahında toplu taşımacılık yapan ve 77 araçtan oluşan hatta güzergah değişikliği yapıldı. Aynı güzergahta çalışan 55 minibüsün güzergahının değiştirildiğini öne süren araç sahipleri 22 araç için herhangi bir değişiklik yapılmadığını dile getirdi.
Hemzemin geçit kapatılınca köylüler tren yolunu işgal etti
Aliağa-Menderes arasındaki İZBAN hattında bulunan, Ulus Mahallesi 136 Sokak üzerindeki hemzemin geçidin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu'nda alınan kararla kapatılacağını haber alan Koyundere sakinleri büyük tepki gösterdi.
Bahçeli: Büyükşehir olma sürecinde büyük tuzaklar iyi farkedilmeli
Konuşmanın ardından Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Atatürk Gençlik Merkezi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Mümin Özkasap Spor Tesisi, 11 mahalleye spor alanı, Bedesten Meydanı ve Tarihi Efendiler Kahvesi, Kırtık Sosyal Hizmet Binası, Güzelyurt Çocuk Kültür Sanat Merkezi
MHP Lideri Bahçeli, Manisa'da halka mesir macunu saçacak
Açılacak tesisler şunlar: Atatürk Gençlik Merkezi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Mümin Özkasap Spor Tesisi, Bedesten Meydanı ve Tarihi Efendiler Kahvesi, Kırtık Sosyal Hizmet Binası, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Güzelyurt Çocuk Kültür Sanat Merkezi, Tıbbi Atık Sterilizasyon
İstanbulluların dar kaldırımla imtihanı
Bu arada cadde üzerinde birçok otoparkı bulunan İSPARK yetkilileri, araç park yerlerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla belirlendiğini söylüyor. Kaldırımların üzerine araç park ettirmediklerini kaydeden yetkililer, demir dubaların ötesine araçları geçirmediklerini, kendileri için ayrılan yeri kullandıklarını ifade
Bursa’da 30 ayrı noktada taksi durağı kurulacak
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar başkanlığında toplandı. Toplantıya I. Hukuk Müşaviri, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, BUSKİ Genel Müdürlüğü, Osmangazi
Negmar: Rampası ve gemisi olan her firma yük, yolcu taşıyabilir
Bu arada Kocaeli Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nden onay, Ulaştırma Bakanlığı’ndan lisans alınması ile ilgili de kendilerine henüz bir bildirimde bulunulmadığını ifade ediyor. Şirket, yakın bir zamanda düzenleyeceği basın toplantısı ile çalışmaları hakkında bilgi verecek.
Otopark fiyatları 3 lira olunca yollarda 14 bin 125 araçlık yer açıldı
Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi), korsan otoparkla mücadele etmek amacıyla kentin çeşitli yerlerinin otopark olarak düzenlemesine karar verdi. Söz konusu karara göre; 1378 Sokak’ın Cumhuriyet Bulvarı ile Atatürk Caddesi arasında kalan kısmında bulunan cep içleri, Plevne Bulvarı’nın Lozan Meydanı ile Gündoğdu Meydanı
Büyükşehir velileri uyardı: Fazla ücret isteyen servisleri şikayet edin
Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin belirlediği ücrete uymayanların beyaz masaya bildirilmesi istendi. Bazı okul servis taşımacılığı yapan firma ve şoförlerin belirlenenden fazla ücret talep etmesi üzeri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yüzlerce şikayet telefonu
Diyarbakır'da okul servislerine 5 lira zam yapıldı
DİYARBAKIR - Diyarbakır’da Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 2012-2013 eğitim öğretim dönemi okul servis taşımacılığı ile personel servis taşımacılığı ücret tarifesini belirledi. UKOME, yüzde 6 oranına tekabül eden 5 liralık ücret artışı kararlaştırdı.
Akbil kullanımını özendirmek amacıyla jeton ücreti 3 TL’ye çıkarıldı
ANKARA - Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), akbil ile abonman biletlerini özendirmek amacıyla Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla tekli jeton ücretinin 2 TL’den 3 TL’ye çıkarıldığını bildirdi.
AKOM'da bayram dönüşü için kriz masası oluşturuldu
, Ulaşım Koordinasyon Merkezi, İETT, Beyaz masa, İsfalt, Hızır acil, Sosyal isari işler birimleri yer aldı. Kriz masasında ayrıca Valilikten ise 3.
İmzalar atıldı, Bursa resmen İDO'ya rakip oluyor
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nce de onaylanan bu sözleşmenin ardından iskele konusunda bir sorun kalmadığını, artık sadece gemi alma olayına odaklandıklarını kaydetti.
Bursa'da dolmuşlar, ticari taksiye dönüyor
Ulaşım Koordinasyon Merkezi, kent genelinde yeni taksi durakları oluşturulması ve dolmuşların taksiye geçişlerinin hızlandırılması projesi kapsamında hazırladığı projeyi hayata geçirdi. Bursa şehir merkezinde faaliyet gösterecek tramvay sözleşmesi imza töreninde konuşan Başkan Altepe, "Şehir merkezinde hizmet veren dolmuşların taksiye dönüştürme çalışmaları
''Parkomat uygulamasına'' yürütmeyi durdurma kararı
İtirazı değerlendiren Sakarya Bölge İdare Mahkemesi, davacının başvurusunun Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu'nun değerlendirilmesini gerektirdiği, başvurunun Ulaşım Daire Başkanlığı'nca reddedilmesinin ''usulde paralellik'' ilkesine aykırılık taşıdığı
Güzergah eylemi yapan dolmuşçular belediye önünde kontak kapattı
Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Toplantısında geçici olarak tahsis edilen güzergahın kalıcı hale getirileceğini duyduk. Yıllardır geçici olduğu bilinen güzergah kalıcı olarak işleme konulursa 95 minibüs şoförü ve ailesi bu durumdan olumsuz etkilenir.
Antalya’da bazı yollar trafiğe kapatılacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME)’nde oybirliğiyle alınan karara göre, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı’ndaki katlı otopark ve yeni bir kent meydanı oluşturma projesi kapsamındaki inşaat çalışmaları nedeniyle
İzmit'in trafik sorunu park yasağı ile çözülecek
Açıklamaya göre, belirtilen cadde ve sokaklar üzerinde Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından belirlenen ve ilan edilen alanlar dışındaki alanlara park edilen araçlara trafik para cezası tatbik edilecek ve söz konusu araçlar çekiciler vasıtasıyla
Karayolları İzmir Büyükşehir'in iki illegal yolunu daha kapatmış
Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin kararlarını gösteriyorlar. O kararlar, sokaklarda düzeni sağlamak için; yoksa UKOME’nin böyle bir yetkisi bulunmuyor.” ifadelerini kullandı.
Bayramda 40 otobüs, Antray ve Nostalji Tramvayı ücretsiz
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu, söz konusu kararı 2 Kasım 2011 tarihli toplantısında yapılan görüşmede aldı. Buna göre, 6 Kasım Pazar günü başlayacak uygulama 9 Kasım Çarşamba günü saat 24.
Çubuk Atatürk Caddesi'nde tek yön uygulaması başladı
Son yıllarda hızla artan araç sayısı ve gelişi güzel parkın trafikte ciddi sıkıntılara neden olduğunu söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar doğrultusunda Atatürk Caddesi'nde trafikte tek yön uygulamasına geçildiğini belirtti.
Adliye arkasındaki sokak trafiğe kapandı, esnaf Vali Coş'tan yardım istedi
Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından adliye binasına hükümlü ve tutuklu getiren araçların güvenliğinin sağlanabilmesi için Tepebağ Mahallesi Avukat Kamil Tekerek Sokak, 5 Ocak Sokak ile Adalet sokakları kavşağı arasında kalan bölüm hafta
Sakarya'da öğrenci servis taşıma ücret tarifesi belli oldu
SAKARYA - Sakarya'da öğrenci servis taşıma ücret tarifesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla belirlendi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, belirlenen ücretler 2011 – 2012 eğitim öğretim yılının sonuna kadar geçerli olacak.
İzmir'de ağır vasıtalar çevre yoluna yönlendirilecek
İZMİR - İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), şehrin Çanakkale yönüne açılımını sağlayan Anadolu Caddesi’ndeki trafiğin rahatlatılması amacıyla ağır vasıtaların çevre yoluna yönlendirilmesine ilişkin karar aldı.
Esnaf odaları ile büyükşehir arasında zam kavgası
Odası’nın Antalya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (AESOB)’ne müracaat ederek servis ücretlerine yüzde 7 zam alması, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ile yetki tartışmasına yol açtı.
Antalya şehiriçi ulaşımda bazı güzergahlar yine değişti
Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu’nun aldığı kararlarla yeni hatların bazılarında değişikliğe gidildi, ihtiyaç olan bazı bölgelere yeni hatlar eklendi, birkaç hat ise iptal edildi. Yeni eklenen hatlarla birlikte hat sayısı toplam 96’ya yükseldi.
Gaziantep'te tramvay 5 Eylül'den itibaren ücretli olacak
Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı karar ile Hafif Raylı Sistem'e aktarma (besleme) yapan otobüslerden ya da raylı sistemden otobüslere biniş yapan vatandaşlarımız bu seyahatleri için tam 1 TL, indirimli 50 kuruş ödeyecekler.
Antalya'da ulaşım ücretlerine bir haftada ikinci düzenleme
ANTALYA - Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu, 20 Ağustos tarihinde Antalya’da yeni ulaşım sistemine geçilmesiyle birlikte sorunlara yol açan toplu ulaşım ücretleri yeniden belirlendi.
Gaziantep’te öğrenci servis ücretleri belirlendi
Yarıyıl tatili nedeni ile belirlenen ücretlerin yarısının alınması, Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığının 10.08.2011 tarihli toplantısında karara bağlandı.
Antalya'da yeni ulaşım sisteminde aktarma süresi bir saate çıkarıldı
Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu’nda, tüm hatlar ile yapılan aktarmalı yolculuklarda mevcutta 45 dakika olan aktarma süresinin yeterli olmaması nedeniyle, bu sürenin 60 dakika olmasının uygun olduğuna komisyona katılan üyelerin
Adana’da toplu taşıma ücretleri zamlandı
ADANA - Adana’da toplu taşıma ücretlerine, 22 Ağustos tarihinden itibaren yüzde 10 civarında zam yapılması kararlaştırıldı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'nin yapılan genel kurulu toplantısında, şehir merkezi ulaşımına ilişkin çeşitli konular görüşülerek karara bağlandı.
Ankara’da toplu taşıma ücretlerine yüzde 5 zam
ANKARA - Başkent’te toplu taşım ücretlerinde yeni düzenleme yapıldı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurul Toplantısı’nda, Başkent’te toplu taşım ücretlerine 1 Eylül tarihinden itibaren yüzde 5 oranında zam yapılması kararlaştırıldı
Diclekent Köprülü Kavşağı’nın yapımına başlandı
Sürücülerin Diyarbakır Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından düzenlenen alternatif yolları kullanmaları gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü, Diyarbakır’a 35 milyon TL’ye mal olan Seyrantepe Köprülü kavşağının ardından 7 köprülü kavşağın daha yapımına başladı.
Antalya’da şehir içi doğalgaz çalışmaları başlıyor
Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki 350 metrelik hattın çalışılacağı bölgenin trafik yönlendirmeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü kararına uygun olarak yapılacak.
Antalya'da ulaşım zammı yargıya taşındı
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı ile 10 Temmuz 2011 tarihinden geçerli olmak üzere toplu ulaşım ücretlerine yaptığı yüzde 13 ile 42 arasında değişen zamlar yargıya taşındı.
Güllük Caddesi, haftada 3 gece araç trafiğine kapatılıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, "Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurul kararı doğrultusunda, Güllük Caddesi’nin bir bölümü haftada 3 gece belirli saatlerde araç trafiğine kapatılacak.
Görüşmeler sonuç vermedi, yüzde 42'ye varan zamlar geçerli
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu, aldığı kararla 10 Temmuz'dan geçerli olmak üzere 1,50 TL olan biniş ücretini 1,70 TL'ye, kartsız 1,75 lira biniş ücretini ise 2,50 TL'ye yükseltmişti.
İstanbul yollarında hız limitleri artırıldı
İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), şehir içi ulaşım yollarının bazılarında hız limitlerini yol şartlarına göre değiştirdi. Bakım ve onarım çalışması tamamlanan bazı yollarda hız limiti 50 kilometreden 70'e çıktı.
Doğalgaz boru hattının tamamlanması için son bir kilometrelik bölüm kaldı
Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki 350 metrelik hattın çalışılacağı bölgenin trafik yönlendirmeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü kararına uygun olarak yapılacak.
Antalya’da toplu ulaşıma zammın geri alınması için imza kampanyası başlatıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu'nun aldığı kararla 10 Temmuz'dan geçerli olmak üzere 1,50 TL olan biniş ücretini 1,70 TL’ye, kartsız 1,75 lira biniş ücretini ise 2,50 TL’ye yükseltmişti.
Antalya'da tramvay ücretleri de zamlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda yeni tarife, tramvaylarda 17 Temmuz'dan itibaren uygulanacak. Buna göre daha önce 1,40 TL olan tam fiyat 1,70; öğrenci de 0,75'ten 0,95 TL'ye yükseldi.