ulaşım

Akıllı haritalardan spor tesislerine bir tıkla ulaşılacak
Sistem üzerinden tesise gitmek için randevusu alınabilecek ve nasıl ulaşılabileceğini gösteren navigasyon uygulamasıyla tesise ulaşım sağlanabilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı ile beraber yürütülen Türkiye Spor Bilgi Bankası Tanıtım Toplantısı yapıldı.
2014'ün ilk enflasyon rakamı açıklandı, yılık enflasyon 7,51 oldu
Bir önceki aya göre endekslerin en fazla artış gösterdiği alt sektörler şöyle: Diğer mamul eşyalar yüzde 7,82, metal cevherleri yüzde 6,64, diğer ulaşım araçları yüzde 6,15. Buna karşılık temel eczacılık ürünleri ve müstahzarları yüzde 0,21, ağaç ve mantar ürünleri yüzde 0,53, kömür ve linyit yüzde 0,79 bir ay önceye göre endekslerin en az artış
Belediye uçak ve helikopterden sonra araç, icabında şoför kiralayacak
Yoğun talep üzerine yolcuların gerek İstanbul gerekse Bursa’da ulaşımlarını kolaylaştırmak için uygun fiyatlarla sürücülü ve sürücüsüz araç kiralama hizmeti devreye alındı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Sürücüsüz araç kiralama hizmetleri; ekonomi sınıfı araçlardan başlayan çok özel fiyatlarla, helikopter, deniz uçağı
Türkiye-İran tercihli ticaret anlaşması imzalandı
yılında 30 milyar ABD doları seviyesine ulaşması için atılması gereken adımlar değerlendirildi ve ticaret, yatırım, ulaştırma, gümrükler, standardizasyon ve ulaşım konularındaki işbirliğini güçlendirmeye yönelik yol haritası belirlendi.
Çin’in ‘’kavimler göçü’’ doruğa çıktı (Özel)
Her yıl olduğu gibi bu yıl da en büyük ulaşım aracı olarak tren kullanılacak. Çin Demir Yolları Şirketine göre, bu yıl bayramda 40 gün boyunca 257,8 milyon kişi trenle seyahat yapacak.Yolculuk yoğunluğunun yaşandığı yerlerden biri de Pekin tren istasyonu.
Hollande, Türk yatırımcıları Fransa'ya davet etti.
Yeni bir etaba geçildiğini söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı, enerji, ulaşım, elektirik santrali üretimi gibi birçok konuda yapılan anlşmalara dikkat çekti.Türkiye'nin son dönemde attığı adımları da selamladığını kaydeden Hollande, sadece yapısal anlamda değil demokratik reformlar konusunda atılan adımların da önemine
Medical Park Antalyaspor'un Tokat deplasman sponsoru AB Bakanı Çavuşoğlu
"Ziraat Türkiye kupası B Grubu'nda lider olan Medical Park Antalyaspor'umuzun Tokatspor ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın ulaşım ve konaklama masraflarını Avrupa Birliği Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu karşılayacak.
Kontaklar kapandı, 4 gün sebze-meyve taşınmayacak
ANTALYA - İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) ağır vasıtaların sabah 06.00- 10.00 ile akşam 16.
Harameyn treni inşaatı bir yıl gecikecek
Ulaşım Bakanlığı kaynaklarına göre, projenin ancak yüzde 55’i tamamlandı ve ilk müteahhit firmanın üst geçit ve tren raylarını tamamlamaması nedeniyle projede aksaklıklar yaşanmaya başlandı. Bunun yanı sıra bazı arsa sahipleri biçilen değeri kabul etmeyerek Cidde’deki bir mahkemede dava açtı.
Riyad metrosu 2018’de tamamlanacak
Yaklaşık 8,6 milyar dolara mal olacak ulaşım ağındaki tüneller özellikle trafiğin en sıkışık ve nüfusun en yoğun olduğu bölgelere inşa edilecek. Yeraltı tünelleri projenin toplam uzunluğunun yüzde 41,7’sine denk gelecek.
Super Bowl final maçından 600 milyon dolar bekleniyor
İnşaatın yanı sıra restoran, ulaşım ve konaklama sektöründeki hareketliliğin de artması bekleniyor. Stadyumun etrafındaki yol ve park alanları onarımdan geçirildi.
Çin’deki ''yıllık en büyük insanlık göçünde'' kuş gribi alarmı
Virüsün kış ve bahar aylarında daha fazla aktif olduğunu söyleyen uzmanlar, Bahar Bayramı için kapalı olması nedeniyle otobüs, tren ve uçak gibi ulaşım araçlarının kullanılmasının söz konusu virüsün yayılması adına elverişli koşullar oluşturduğuna dikkat çekti.
Asya Kalkınma Bankası, Tacikistan'ı dünyaya açacak
Tacik basınında yer alan haberlere göre Asya Kalkınma Bankası, bulunduğu coğrafi konumu itibariyle yurtdışına açılmak için çeşitli ulaşım alternatifleri arayışında olan Duşanbe yönetimine yardım etme kararı aldı.
Enflasyon korkusu yaşayan Brezilya, yedinci kez faiz artırdı
Merkez Bankası Başkanı Alexadre Tombini, ülkedeki enflasyon baskısının son günlerde yaşanan kur artışından ve ulaşım sektörüne yapılan zamlardan kaynaklandığı belirtti.Brezilya Real'inin USD karşısında aşırı değer kaybetmesinden yola çıkarak böyle bir artış olacağını önceden tahmin eden ekonomistler, yıl ortasında enerji fiyatlarına
Bakan Elvan: Ro-Ro seferleri istenilen düzeyde değil
Türkiye’nin dünyanın merkezi konumunda olduğunu, 23,6 trilyon dolarlık ulaşım imkanını sağlayan ülke pozisyonunda olduğunu söyledi. Elvan, "Ulaştırma açısından baktığımızda, Türkiye; Avrupa, Kafkaslarla önemli bir bağlantısı konusu.
Albayrak: Hükümet, memurları düşük ücrete mahkum etti
SİVAS - Kamu Sen Sivas Temsilcisi ve Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Nurullah Albayrak, hükümetin, hedef enflasyonu bilinçli olarak düşük göstererek memurları düşük ücret artışına mahkum ederken, milleti zorunlu harcamalarında
‘Türk müteahhitler geçen yıl en yüksek iş hacmini Türkmenistan’da elde etti’
konut, ticaret merkezleri ve idari binalar gibi yapı işlerinin 12,4 milyar dolarla ilk sırada yer aldığını vurgulayan Zeybekci, “2013 yılında üstlenilen ulaşım projelerinin toplam tutarı 10,3 milyar dolar, sanayi ve enerji tesislerinin toplam tutarı 6,2 milyar dolar, su ve kanalizasyon projelerinin toplam tutarı ise 1,3
Türk müteahhitler 2013'te en fazla işi Türkmenistan'da üstlendi
2013 yılında üstlenilen ulaşım projelerinin toplam tutarı 10,3 milyar dolar, sanayi ve enerji tesislerinin toplam tutarı 6,2 milyar dolar, su ve kanalizasyon projelerinin toplam tutarı ise 1,3 milyar dolar oldu.
Çinliler, ‘’kavimler göçü''ne başlıyor
Her yıl olduğu gibi bu yıl da en büyük ulaşım aracı olarak tren kullanılacak. Çin Demir Yolları Şirketine göre, bu yıl bayramda 40 gün boyunca 257,8 milyon kişi trenle seyahat yapacak.Güvenli ve ucuz olmasından dolayı trenin daha fazla tercih edilmesi, bazı sahtekarları harekete geçirdi.
İnternetten çikolata, gofret fiyatına 'alan adı' almak mümkün
İSTANBUL - Bilişim teknolojisi ve internete ulaşım konusundaki yaşanan gelişmeler, sanal alemden site ismi almayı da ucuzlattı. Artık marketlerde 400 gram gofret ve 200 gram çikolatanın satıldığı 6,99 liraya bir internet sitesi adı (domain) almak mümkün.
Uçmaklıoğlu: Serbest veterinerler iş yapamaz hale geldi (Özel)
Gübre, ulaşım ve yem maliyeti çok yüksek. Vatandaş hayvancılık yapacaksa en azından kaba yemini üretmek zorunda. Kaba yem üretmek için ekecek biçecek, gübre lazım, bunun için mazot lazım.
Alım heyetleri ayakkabı sektörünün yüzünü güldürdü
Alım heyetlerinin konaklama ve ulaşım giderleri, İZFAŞ tarafından karşılanıyor.Fuarın en önemli ayaklarından birisinin alım heyeti olduğunu belirten İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, yaptığı açıklamada, “Görüşmeler, işadamlarının tanışmaları
Sanayi üretiminde aylık artış yüzde 2,9
Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış imalat sanayiinde en yüksek düşüş diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleşti. İmalat sanayi alt sektörleri incelendiğinde, 2013 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre en yüksek düşüş yüzde 2,3 ile diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleşti
Yurtdışında kayak tatili Türkiye'nin dörtte bir fiyatına
Operatörleri Platformu Sözcüsü Polatoğlu, sömestre tatilinde yurt içinde günlük fiyatın 450 TL’ye çıkarken aynı dönemde yurt dışında bir haftalık kayak turunun ulaşım dahil 249 Euro olduğunu kaydetti.
ABD’de tehlikeli soğuklar devam ediyor
Missouri ulaşım servisi yetkilileri, havanın soğuk olmasından dolayı, yollara atılan tuzların yetersiz kaldığını, bu nedenle bazı yolları kapatmak zorunda olduklarını açıkladı.Birçok eyalette sokakta yaşanlar için barınaklar hazır tutuluyor.
Kaçmaz: Yaş sebze ve meyve ihracatındaki artış umut verici
artışının umut verici olduğunu ifade eden Kaçmaz şunları kaydetti: "Küresel talep daralması, komşu ülkelerdeki siyasi karışıklardan kaynaklanan pazarlara ulaşım zorlukları ve en önemli ihracat pazarlarımızdan Rusya Federasyonu'ndaki merkez meyve sebze halinin kapatılması gibi olaylar yaşadık.
Erdoğan İran, Ruhani Türkiye yolcusu
Biz her konuda enerji, ulaşım, ticaret konularında ilişkilerimiz geliştirmek istiyoruz." İlişkilerin gelişmesinin iki ülke halkını daha da yakınlaşacağına vurgu yapan Bakan Zarif, “Bölgesel konularda orta noktalarımız vardır, Bölge halkına saygı duyulmasından
13 Ocak'ta Bangkok kapatacak
Ulaşım ve havalimanları hakkında kapatılıp kapatılmayacağı konusunda bilgi verilmedi. Polis, havalimanların girişlerinde protestolara karşı şimdiden önlemlerini almaya başladı.
Yenişehir Projesi'nin master planları tamamlandı
İstanbul'un ulaşımını da rahatlatacak şehir, toplu taşımanın ulaşım sistemindeki payını yüzde 50-60'lara çekecek. Yenişehir'de yaklaşık 200 kilometrelik raylı sistem hattı planlandı.
Türk firmaların yer aldığı Dubai Kanal projesinde ilk kazma vuruldu
Yetkililere göre ilk ihale ile şehrin en önemli ulaşım yollarından birisi olan Şeyh Zayid caddesi üzerine 16 şeritli köprü inşa edilecek. İkinci ihale El Vasl ve Jumeyra Deniz Yolu üzerine yapılacak altı şeritli iki köprüyü kapsayacak.
Güzeloğlu: Mersin'in geleceğini ve gelişmesini etkileyecek sektör lojistiktir
Mersin'in Türkiye'nin lojistik üstünlüğünü kent kimliğinde öne çıkaran bir merkezi olduğunu dile getiren Güzeloğlu, "Mersin lojistiğin yani ulaşım ve erişiminin 4 temel aksını ve bağlantı altyapısını bünyesinde barındıran, Türkiye’nin çok özel ve sayılı bir kentidir.
İngilizler, fırtına uyarısına rağmen alışverişe koştu
Karayollarında da ulaşım aksadı. (CİHAN)
Türkiye'nin ilk kaya tırmanış rehberi kitabı çıktı
Bölgenin adeta krokisinin içine sığdırıldığı rehber kitapta tırmanış rotalarının yanında bölgeye ulaşım bilgileri, önemli telefonlar, tırmanış dışında dinlenme günlerinde yapılacaklar, bölgenin tarihi, kaya yapısı ve kitabın yazarı Zorbey Aktuyun’un biyografisi de yer
Soçi’de olimpiyat şeridini ihlal edenlere 160 dolar ceza kesilecek
Olimpiyata gelen sporcu ve misafirlere daha rahat bir ulaşım sağlamak amacıyla olimpiyat şeritleri oluşturuldu. Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’da kabul edilen yasaya göre olimpiyat şeritlerini kullanan ya da arabasını bu şeritlere park eden sürücülere yaklaşık
Bakan Yıldız: Şahdeniz 2, istihdama büyük katkı sağlayacak
O yüzden uluslararası sermaye ile beraber, hangi modellerde altın alınabileceğini, gerek ulaşımda gerekse iletişimde, diğer sektörlerde mutlaka bunları gerçekleştiriyor olmamız lazım." "MACARİSTAN İLE ENERJİ ALANINDA 10 ANLAŞMA İMZALANACAK"
Güney Kore’de makinistlerin grevi büyüyor
Güney Kore yasalarına göre ulaşım alanında hizmet veren işçilerin yüzde 40’dan fazlasının grev yapması yasak. Makinistler, grev kararı almalarına rağmen metro, tren ve hızlı tren seferlerinde hafta başına kadar bir aksama olmamıştı.
Tuvalet kavgası Rus uçağına acil iniş yaptırdı
Federal Ulaşım Denetim Servisi Başkan Yardımcısı Vladimir Çertok ise çalışmaların sürdüğünü, holigan davranışlar için binlerce dolar cezanın gündemde olduğunu ifade etti. (CİHAN)
Güney Kore’de makinistler bir haftadır grevde
Güney Kore yasalarına göre ulaşım alanında hizmet veren işçilerin yüzde 40’dan fazlasının grev yapması yasak. Makinistler grev kararı almalarına rağmen metro, tren ve hızlı tren seferlerinde şimdiye kadar bir aksama olmadı.
İzmir'de SOUVENIR 2013 Hediyelik Eşya Günleri başladı
Bu marka organizasyonun başarısının altında kolay ulaşım, tek çatı altında binlerce ürün, kişiye özel hediyelikler, hesaplı fiyatlar, eğlenceli bir alışveriş var. Sevdiklerine hediye almak isteyenler için geniş bir ürün çeşidi var.
Rusya’da sahte uçuş diploması operasyonu
Soruşturma sonucunda Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı (Rosaviatsia) Bölüm Başkan Yardımcısı Sergey Korovin, pilotlardan rüşvet aldığı suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.Daha önce de, Krasnoyar Uçuş Eğitim Merkezi Müdürü Vladimir Fefelvo, benzer bir suç yüzünden 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Pakistan’da süresiz gaz kesintisine protesto
Revalpindi şehrinde toplanan yaklaşık 50 özel ulaşım şirket sahibi ve vatandaş, süresi belirtilmeden verilen kararı protesto etti.Akşam saatlerinde konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Pakistan genel CNG (LPG) Dernekleri Başkanı Gayaz Abdullah Paraça, 100 milyon insanı ilgilendiren
Sanayide toplam ciro yüzde 6,8 arttı
İmalat sanayi alt gruplarında en fazla artış diğer ulaşım araçları imalatında gerçekleşti. İmalat sanayi alt sektörlerinin 2013 yılı Ekim ayında 2012 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 27 ile diğer ulaşım araçları
Fazlı Bayram Hadi: Hedefimiz Adana’yı sporda çekim merkezi yapmak
Ayrıca ulaşım, beslenme ve konaklamaları Çukurova Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde sağlanmaktadır. Bu konuda da Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.
NG Kütahya Seramik, Samsun’a seramik plazası açıyor
Çünkü Samsun, gelişen potansiyeli, ulaşım avantajları, sanayi yatırımlarının artması, turizm zenginliklerinin daha potansiyel kullanılması, otel projelerinin artması ile bunu çok fazlasıyla hak ediyor.
2. Dünya Savaşı’ndan kalan bomba etkisiz hale getirildi
İnşaat çalışmaları sırasında bombanın bulunmasıyla ana tren garı ve otobüs ulaşımı durdurulmuştu. Çalışmaların bitmesiyle bin 300 vatandaş evlerine dönerken, ulaşım da normale döndü. Bomba imha edilmek üzere Ingolstadt şehrine götürüldü.
Mandela'nın cenazesi, Amerika ile Küba'yı barıştırdı
Başkanlık Sarayı Bakanı Collins Chabane, Mandela’nın gömüleceği Qunu köyüne ulaşım imkanlarının yetersizliği ve güvenliği sağlamanın zorluğunu gerekçe göstererek, misafir liderlere Johannesburg ve idari başkent Pretoria’daki törenlere katılmalarının yeterli olacağını söyledi.
Dünya liderlerine, Mandela’nın cenaze törenine katılmayın tavsiyesi
Başkanlık Sarayı Bakanı Collins Chabane, "Mandela’nın gömüleceği Qunu köyüne ulaşım imkanlarının yetersizliği ve güvenliği sağlamanın zorluğunu gerekçe göstererek, misafir liderlere Johannesburg ve idari başkent Pretoria’daki törenlere katılmalarının yeterli olacağını söyledi.
Çağlayan: Sanayi rakamları büyüme hedeflerini destekliyor
Benzer şekilde imalat sanayinin alt kolları olan ana metal sanayi, ulaşım araçları, elektronik ürünler gibi imalat göstergelerindeki ciddi artışlar da sanayide çarkların hızla döndüğüne işaret ediyor.
Sağlık Bakanlığı: Misafir anneler katkı payı ve fark ücreti ödeyecek
Uygulama kapsamında olumsuz iklim ve ulaşım şartlarının ulaşımı imkansız hale getirebildiği bölgelerde sosyal sebeplerle doğum esnasında sağlık kurumuna erişiminde problem olabilecek gebeler ile riskli durumu olan gebelerin tespit edildiği ifade edilen yazıda
İskandinavya ülkelerine demiryolu taşımacılığı başlıyor
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, konuyla ilgili açıklamasında, bugüne kadar Anadolu sanayicisinin ürettiği ürünlerin, ulaşım sorunları ve sistem olmaması nedeniyle demiryolları ile Avrupa ve Baltık ülkelerine taşınamadığını vurguladı.