üniversite rektörleri

TÜBİTAK'tan üniversitelere 1 milyon TL'lik 'teknolojik' destek
TÜBİTAK Merkez Binası’nda düzenlenen törenle üniversite rektörleri protokole imza attı. Törene, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altınbaşak katıldı.
Türkiye’yi ziyaret eden Hindistan Cumhurbaşkanı Mukherjee ülkesine döndü
Ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı’nın yanındaki Hintli üniversite rektörleri ile bir çok Türk üniversitesi arasında mutabakat zaptı imzalandı. Mukherjee, Ankara’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından resmi törenle karşılanırken, iki heyet arasında resmi görüşmeler yapılmıştı.
Mardin Artuklu Üniversitesi’ne Pakistan'da büyük ilgi
Serdar Bedii Omay, Pakistan Yükseköğretim Kurulu’nun (HEC) davetine icabetle İslamabad’da düzenlenen ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İTT) üyesi ülkelerin üniversite rektörleri ile yükseköğretim kurum başkanlarının da yer aldığı '2013 Rektörler Forumu' na katılmak üzere Pakistan’a 3 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
Azizoğlu'na, Afganistan Cumhuriyeti Onur Takdirnamesi
Orhan Hikmet Azizoğlu, takdirnameyi kabul töreninde, "Ben bu takdirnameyi 26 ülkeden 100'ün üzerinde üyesi bulunan tüm üniversite rektörleri ve çalışma arkadaşlarım adına onur ve şerefle alıyorum. Afganistan halkı ve hükümetine minnettarlığımı kabul etmelerini istirham ediyorum.
Cumhurbaşkanı Gül, Rektör Söylet'i kabul etti
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'i kabul etti.Cumhurbaşkanı Gül'ün üniversite rektörleri ile yaptığı ikili görüşmeler kapsamında bugün İstanbul Üniversitesi Rektörü Söylet, Tarabya Köşkü'ne geldi.
İşçi Partisi, Ergenekon için Rus Komünist Partisi'nden destek istedi
Koray, “Parti Başkanımız Doğu Perinçek’in yanısıra ünlü gazeteci, bilim adamı ve önemli üniversite rektörleri 5 yıldır Ergenekon isimi verilen davayla ilgili cezaevinde yatıyor. Hepsi devlete karşıtı komplo ve darbe hazırlığıyla suçlanıyor.
Türkiye mezunu 3 bin 500 yabancı sağlıkçı İstanbul'da bir araya geliyor.
Sağlık Bakanları, 45 ülkeden doktor ve diğer sağlık mensupları ile Türkiye'den üst düzey sağlık görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, üniversite rektörleri ve yabancı sağlık öğrencileri katılacak.
Muş'ta ‘Kamu-Üniversite Sanayi İşbirliği’ toplantısı yapılıyor
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan 26 ilin üniversite rektörlerinin katılımları ile Muş’ta gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof.
Karabük Üniversitesi'nden II. Abdülhamid Han’a onursal doktora unvanı
Burhanettin Uysal, Vali Yardımcısı Abidin Uysal, Kardemir AŞ Genel Müdürü Fadıl Demirel, çevre illerdeki üniversite rektörleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Törende konuşma yapan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.
Eker: Arazilerin bölünmesini engellemek için kurum kuracağız
Bu eğitimlerin verilmesi amacıyla üniversite rektörleri ve YÖK Başkanlığı ile bu görüştüğünü belirten Eker, rektörlerden ve YÖK başkanının düşüncesini olumlu karşıladığını , kısa zamanda de eğitim programının başlayacağını beklediğini söyledi.
'Necip Fazıl Kısakürek'in takdir ve tebrik ettiği genç 'Başbakan Erdoğan'dı'
hafta sürecek anma programının açılışı Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay başta olmak üzere eski ve yeni Konya milletvekilleri, belediye-oda başkanları, üniversite rektörleri ve Necip Fazıl Kısakürek’in çok sayıda seveninin katıldığı törenle yapıldı.
'Kalkınmada sürdürebilirliği sağlamak için üretim yapmalıyız'
'2023'e 10 Kala Ar-Ge ve Yenilikte Adana, Mersin' başlığıyla yapılan programda bakanlığın üst düzey bürokratları, üniversite rektörleri, Adana ve Mersin’deki bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile sanayiciler katıldı.
YÖK Başkanı Çetinsaya'dan doğu ve güneydoğuya çözüm süreci turu
13 Mayıs Pazartesi günü Batman’da başlayıp 17 Mayıs Cuma günü Diyarbakır’da tamamlanacak Doğu ve Güneydoğu Anadolu turunda Çetinsaya, bölgedeki üniversite rektörleri, öğrenci konsey başkanları ve öğretim elemanları ile görüş alışverişinde bulunacak, öğrencilerle değişen dünya ve Türkiye’nin konumu üzerine ders yapacak.
'Abdullah Gül Üniversitesi, ülkenin doğusunda kalkınmaya itici güç olacak'
17 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayseri ziyaretinde şehrimizdeki diğer üniversite rektörleri ile birlikte Cumhurbaşkanımızla bir araya geleceğiz. Herkes üniversitedeki çalışmaları hakkında bilgi verecek.
YÖK Başkanı Çetinsaya, Elazığ'ın tarihi mekanlarını gezdi
ELAZIĞ - Bölge Üniversite Rektörleri Toplantısı'na katılmak üzere Elazığ’a gelen YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve YÖK Üyesi Prof.
Prof. Dr. Çetinsaya: Çözüm sürecinde herkes elini taşın altına koymalı
Bölge Üniversite Rektörleri Toplantısı, Fırat Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, Elazığ’da yapıldı. Toplantıya katılmak üzere Elazığ’a gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.
Kiev’de Türkçe Olimpiyatları bayram havasında geçti
Kiev İl Eğitim Müdürü Oksana Dobrovolska, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Ankara İl İlçe Eğitim Müdürleri, Ankara'dan iş adamı heyeti, üniversite rektörleri, akademisyen, Türk ve Ukraynalı çok sayıda davetli katıldı.
Sağlık Bakanı: Rektör ve hocalarımız tam gün değişikliğinden memnun
Tam gün ile ilgili yapılan düzenleme sonrası üniversite rektörleri, gerek ayrılan gerekse çalışan hocalarda ciddi bir memnuniyet olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, “Doktor arkadaşlarla ilgili yapabileceğimizin azamisini yaptık.
YÖK, Sağlık Bakanlığı'na teklifler raporu gönderdi
Yükseköğretim Kurulu Başkanı ve üyeleri, Yükseköğretim Kurulu Tıp Çalışma Grubu üyeleri, Üniversitelerarası Kurul Tıp-Sağlık Konseyi üyeleri, tıp fakültesi mensubu üniversite rektörleri, tıp fakültesi Dekanları Konseyi üyeleri ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği temsilcilerinin katılımıyla 8-9 Mart 2013’de Afyonkarahisar’da ‘Tıp ve Sağlık Bilimlerinde
İzmir EXPO 2020 için görücüye çıkıyor
Üniversite rektörleri, bilimadamları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, meslek odaları ve sanatçılar, program süresince farklı mekan ve alanlarda sunumlar yapacak. İnceleme heyeti, İzmir’de öğrenim gören çeşitli ülkelerden üniversite öğrencileri, fahri konsoloslar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, sanatçılar ve şehirbilimcilerle
YÖK Başkanı Çetinsaya, Azerbaycan Eğitim Bakanı ile bir araya geldi
BAKÜ - Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Gökhan Çetinsaya, resmi Bakü ziyareti çerçevesinde Azerbaycan Eğitim Bakanı Misir Merdanov ve üniversite rektörleri ile bir araya geldi.Bakü’de Azerbaycan Eğitim Bakanlığı binasında yapılan toplantıda Merdanov, Çetinsaya ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
SGK 50 milyarlık sağlık bütçesini daha iyi yönetmek için fikir avcılığına çıktı
Katılımcılar arasında özel ve kamu hastane temsilcileri, hasta dernekleri, medya temsilcileri, ilaç firmaları, üniversite rektörleri, sağlık dernekleri gibi oluşumlar yer aldı. Değerlendirmelerde, 'SUT ve fark ücretlerinin kontrolü' , 'Koruyucu-önleyici hekimlik uygulamalarına önem verilmesi', 'SGK şikayet yönetiminin daha etkin çalışması' gibi
Çukurova Kalkınma Ajansı, 40 milyon liralık destekte bulunacak
Törene, belediye başkanları, üniversite rektörleri, kamu kurum müdürleri, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. (CİHAN)
CHP'li Koç: Başbakan Erdoğan CHP’ye hakim olmak istiyor
Yargıtay Başkanı, Danıştay Başkanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı, Üniversite Rektörleri, her biri birer Recep Tayyip Erdoğan'dır. TBMM’de 326 AK Parti milletvekili var. Değişik simalar, bay bayan hiç fark etmez.
Bakan Fatma Şahin: Gaziantep krizi her seferinde fırsata dönüştürüyor
Bakan Fatma Şahin'in de ödül aldığı törene üniversite rektörleri, belediye başkanları ve medya kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda sanayici ve iş adamları katıldı. Sanayici ve iş adamlarına seslenen Bakan Şahin, Gaziantep’in kriz ortamlarından çıktığını ve krizi fırsata dönüştürdüğünü kaydetti.
Atatürk, vefatının 74. yıl dönümünde Gaziantep’te anıldı
Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Asım Güzelbey, siyasi parti teşkilatı yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, üniversite rektörleri, sivil toplum örgütleri, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Samsunlular, vefatının 74. yıl dönümünde Atatürk’ü andı
Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Göktan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Necip Çift, siyasi parti teşkilatı yöneticileri, üniversite rektörleri, sivil toplum örgütleri, askeri erkan, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
'İstanbul Üniversitesi’ni dünyanın en iyisi yapmaya çalışıyoruz'
Yunus Söylet, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, bazı üniversite rektörleri ve çok sayıda akademisyen katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yeni akademik yılı açılış töreninde konuşan Rektör Yunus Söylet, adil, şeffaf, hesap verebilir ve ulaşılabilir bir yönetim anlayışına uygun olarak 4 yıla yakın
Eski KTÜ Rektörü Tüdeş: Anıtkabir yürüyüşüne katılmadım
söylüyorsunuz ama, Atatürkçü Düşünce Derneği'nde yapılan aramada ele geçirilen Jandarma Genel Komutanlığı'nda hazırlanan gizli belgede, bu toplantıya katılan üniversite rektörleri arasında Trabzon Üniversitesi'nin de yazıldığı görülüyor'' diyerek, kendisinin yerine üniversiteden başka birinin katılmış olup olmayacağını sordu.
EXPO 2020 için dev işbirliği
Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Ege Bölgesi'ndeki illerin valileri, milletvekilleri, üniversite rektörleri, ticaret ve esnaf odaları başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Türkmenistan’da, Uluslararası Bilgisayar Proje Olimpiyatları başladı
Açılış törenine; Milli Eğitim Bakanı Gülşat Mammedova, Başkent Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Seyit Embel, bakanlar, üniversite rektörleri, gazete editörleri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde Eğitim Bakanı Gülşat Mammedova, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un olimpiyat katılımcılarına gönderdiği yazılı mesajını okudu.
Kazakistan Milli Eğitim Bakanı: Kazak-Türk Liseleri’ni örnek almalıyız
yapılan geleneksel konferansta Başbakan Yardımcısı Yerbol Orınbayev, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gülşara Abduhalıkkızı, İl Milli eğitim Müdürleri, Üniversite rektörleri ve Kazak-Türk Liseleri Genel Müdürü Abdurrahman Sel de hazır bulundu.
Bakan Yardımcısı Balta: Bütün dünya insanına Trabzon'un reklamı yapılaca
Türk Cumhuriyetinden yaklaşık 8 tane Cumhurbaşkanı, üniversite rektörleri ve bilim adamları geleceğini söyleyen Balta, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Trabzon’da Türk mimarisinin örnekleri sergilenecek.
Trafik kazasında hayatını kaybeden 4 fidan gözyaşlarıyla toprağa verildi
Hikmet Koçak, Mehmet Kırkıncı Hocaefendi, çevre illerin üniversite rektörleri, akademisyenler, arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Namaz öncesi konuşan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Göktaş, ailelere sabırlar dileyerek metanetli olmalarını istedi.
Uluslararası Üniversiteler Konseyi Pakistan'da toplandı
Toplantıya Türkiye, KKTC, Kongo, İran ve Sudan üniversite rektörleri ve üst yönetimlerinden isimler katıldı. Toplantıda önemli kararlar alındı. Pakistan’ın önemli üniversitelerinden Lahor Üniversitesi senatosuna heyetini tanıtan Orhan Hikmet Azizoğlu, yaptığı konuşmada bölgesel ve evrensel akademik sistemler
ADIM üniversitelerinin sayısı 11 çıktı
DENİZLİ - Ege Bölgesi’ndeki üniversite rektörleri, ADIM Üniversiteleri Konsorsiyumu kapsamında Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nde toplandı. 1992 yılı ve sonrası kurulan Ege Bölgesi üniversitelerini tek çatı altında toplamayı amaçlayan ADIM Üniversiteleri İşbirliği Programı’nda rektörler biraraya geldi.
Beşir Atalay: KKTC'deki yüksek öğrenim, ülke geleceği için çok önemli
LEFKOŞA - Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC'de üniversite rektörleri ile bir araya geldi. Türkiye'den Yavruvatan'a barış suyu verilmesi öncesinde Geçitköy Barajı'nın açılışı için buraya geldiklerini ifade eden Atalay, KKTC’de yüksek öğretimin ülke geleceği için
İslam ülkeleri üniversite rektörleri işbirliği anlaşması imzaladı
Görüş alışverişinde bulunan üniversite rektörleri, toplantılar sonrasında karşılıklı işbirliği anlaşmaları imzaladı. İmzalanan işbirliği anlaşmaları ile Türkiye ve İran üniversiteleri arasında karşılıklı öğrenci değişimi, akademisyen değişimi, burs programları, merkezi kütüphanelerin internet
YÖK Başkanı bölge rektörleri ile bir araya geldi
Ankara’da üniversite rektörleri ile yaptığım ilk toplantıda rektörlerimize siz Ankara’ya gelmeyin, biz sizin ayağınıza geliriz demiştim. Bugün onun için buradayız.
ÇOMÜ: Üniversiteyi siyasi çekişmelere alet etmeyin
Bir ülkede üniversite rektörleri de söyleyecekleri sözlere kendileri karar veremeyecekse o ülkede ne bilimden ne eğitimden ne de demokrasiden bahsedilebilir. Demokrasi, sizin hoşunuza giden sözler söylendiğinde gösterdiğiniz hoşgörü değil, sizin hoşunuza gitmeyen cümleler kurulduğunda gösterebildiğiniz hoşgörüdür.
Rektör Prof. Aydın: Türk okulları bizi duygulandırdı
Türk iş Adamları, başkonsolos, Türkiye Büyükelçiliği, eğitim müşaviri ve bazı üniversite rektörleri ile çalışma yemeklerine katıldılar. Türk iş adamlarının açtığı okullara övgüler yağdıran Rektör Aydın, "Kazakistan'da uçaktan indikten sonra bizi Türkçe konuşan kazaklar karşıladı.
Bakan Çelik: Ankara’dan bakınca Adıyaman ve Şanlıurfa farklı görünüyor
Üniversite rektörleri, belediye başkanları bir araya gelebilir. Bu dönem olumlu geçerse bu üçlü arasındaki başarı sosyal olaylara da olumlu katkı sağlar. Burada insan ve tarım olarak ciddi potansiyel var.
Atatürk Üniversitesi'nde Kazakistan'ı tanıttılar
Gulnar Rismagambetova ise konuşmasında, “Bizim buraya gelmemizin nedeni her iki üniversite rektörleri arasında imzalanan eğitim anlaşmasıdır. Bu ilişkilerin kurumsal hale gelmesini ve yıllar boyunca sürmesini arzuluyoruz.
“ Dini ihtilaflarımızı Türkiye’nin tecrübesiyle aşabiliriz”
konferansa ; Aktöbe Valisi Arhimed Muhambetov, Kazakistan Müslümanlar Dini Birliği Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanı Derbisali, il ve ilçe yöneticileri , üniversite rektörleri, okul müdürleri, bilim ve iş adamları katıldı.
AK Parti'li Enç, Antalyalı kadın muhtarlarla buluştu
Yeni yasa için de tüm üniversite rektörleri, baro başkanları, kadın ve sivil toplum kuruluşlarının ortak çalıştığını ifade eden Enç, “Ben yaptım, oldu anlayışı yerine biz birlikte yaptık, oldu anlayışını yerleştirmemiz gerekiyor.
Bangladeş’te diyalog iftarı
Bangladeş Eski Yüksek Mahkeme Başkanı, Türkiye’nin Bangladeş Fahri Konsolosu, Goethe Enstitüsü Müdürü, çeşitli büyükelçiliklerin temsilcileri, üniversite rektörleri, akademisyenler, medya temsilcileri ve çeşitli kurumlardan tanınmış simalar iftarda buluştu.
Konya Emniyeti’nde terfi eden personel rütbelerini aldı
Törene, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Vali Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhuriyet Başsavcısı Neyzen Özcan, üniversite rektörleri, emniyet mensupları ile terfi eden personelin aileleri katıldı.
Türkçe Olimpiyatları'nın çocukları 'Merhaba İzmir' dedi
Aralarında şarkı finalinin birincisi Tacikistanlı Shokrukh Yunusov'un bulunduğu çocuklar pazartesi günü üniversite rektörleri, İzmir Emniyet ve Milli Eğitim müdürleri ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı ziyaret edecek.
Türkçe coşkusuna ortak olmak isteyen Konyalılar stadyuma sığmadı
Milletvekilleri İlhan Yerlikaya, Mustafa Kabakçı, Mustafa Baloğlu, Kerim Özkul, Ayşe Türkmenoğlu, Güler Samancı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve üniversite rektörleri katıldı. Afganistan, Irak, Azerbaycan, Moldova, Endonezya, Kazakistan, Bangladeş ve Afrika ülkelerinden gelen yaklaşık 50 öğrencinin seslendirdiği, şiir, şarkı
İzmir'in EXPO 2020 adaylığı için 'Sağlık Zirvesi' düzenlendi
İZMİR - İzmir Ticaret Odası (İZTO), EXPO 2020’ye aday olan İzmir’in "Sağlık" temasının geliştirilmesi amacıyla üniversite rektörleri, tıp fakültesi dekanları, hastane başhekimi ve yöneticileri, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri