uyanık

İTO’dan üslup uyarısı
Böyle günlerde ülkemizin birlik ve dirliği, huzur ve selameti için uyanık olmak zorundayız. Türkiye’yi seven herkesin, bu sürecin olumlu neticelenmesi için yapıcı katkı vermesini beklemekteyiz.” (CİHAN)
Kiev’de gece sakin geçti
İçişleri eylemcileri bir kez daha kışkırtıcılara karşı uyanık olmaları ve provokasyona gelmemeleri hususunda uyardı.İçişleri Bakanlığı daha önce Euro Meydan eylemcilerine karşı güç kullanılmayacağını açıklamıştı.
Ban Ki-mun: Temel amacımız insan haklarını geliştirmek
Viyana Konferansında verdikleri taahhütleri yerine getirmeye çağıran Ban, BM Genel Sekreterliğinin ve BM kuruluşlarının insan hakları ihlallerine karşı uyanık ve cesurca hareket edeceğine dair taahhüdünü yineledi.
Almanya'da Türklerin oturduğu ev kundaklanmak istendi
Ev sahibi Hüseyin Besirli’nin o saatte uyanık olması sayesinde büyük bir facianın önüne geçildi. Evin kapısının alevler içinde kaldığını gören Beşirli, hemen itfaiyeyi aradı. Yangın kısa sürede söndürüldü.
Almanya, hayvan yemlerinde antibiyotikten vazgeçmiyor
kazandırdığını ve bunun da insanlarda ortaya çıkan hastalıkların tedavisini güçleştirdiğini belirten BfR Başkanı Anderas Hensel, tüketicilerden bu konuda uyanık olmalarını istedi.Hensel’e göre, hijyen kurallarına dikkat etmek de, hayvanlardaki bakterilerin insanlara geçmesine engel olmak için en iyi yöntemlerden bir tanesi.
Yeni düzenleme Afyonkarahisar'da devre mülk sektörünü rahatlattı
ve gerçekleştiremeyeceklerini sözle taahhüt ettiklerini belirterek, ikna içinde her türlü taktiğe başvuran firmalara karşı vatandaşlarında dikkatli ve uyanık olması gerektiğini dile getirdi. Devre mülk sisteminden yılda bir milyon kişinin faydalanacağını ifade eden Acar, yeni düzenlemenin sadece proje üzerinden satışları engelleyerek vatandaşların baştan dolandırılmasını
Almanya'da camiye çirkin saldırı
olmadığına dikkat çeken Yıldız, son zamanlarda camilere yapılan saldırıların arttığını belirterek, vatandaşlarımızın bu gibi saldırılara karşı hazırlıklı ve uyanık olmalarını istedi. (CİHAN)
Diyarbakır'da bayram ilk kez bariyersiz kutlandı, halk büyük ilgi gösterdi
Bazı kesimlerin yaşadıkları karanlık iklimlerini bütün Diyarbakır’a ve bölgeye yaymaya çalışanlara karşı uyanık olmak, olayları ve kişileri ön yargıdan uzak, cesur bir şekilde değerlendirmekte bölge insanın görevi olduğunu anlatan Vali Kıraç, “Çünkü nasıl ki devlet insanını
Türkmen gençleri Kerkük'te toplandı
Türkmenlerin üzerinde çok değişik oyunların oynandığını belirten ITC Başkanı, herkesi uyanık olmaya davet etti. Cihan Haber Ajansı( Cihan) muhabirine konuşan Kerkük Türkmen Gençleri Başkanı Mardin Gökkaya, Türkmen gençlerin 3 ayrı çatı altında bölündüğü yönündeki söylentilerin
Çorum'da 144 ineğin bulunduğu mandıra yandı
Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık ise ilçe halkının 6 yıllık hayalinin yandığını söyledi. Yangından dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını ifade eden Uyanık, 1 yıldır stokladıkları saman ve yemlerinin tamamen yandığını kaydetti.
Devlet Bahçeli'den Kurban Bayramı mesajı
Ayrımcılığın ve bölücülüğün sürekli yenilendiği, farklı vasıtalarla güç topladığı, değişik enstrümanlarla millet ve devlet hayatına nüfuz ettiği göz alındığında uyanık ve şuurlu olmaktan başka seçeneğimiz olmadığı da net olarak fark edilmelidir.
Polis sahte paraya karşı uyardı
Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Ekipleri, hazırladıkları broşür ve pankartlarla sahte paraya karşı uyanık olamaya çağırdı. Kurban Bayramı'na bir hafta kala Emniyet Müdürlüğü ekipleri sahte paraya karşı önlemlerini artırdı.
Yunanistan ve İsrail arasında 'stratejik' ilişki dönemi
Uyanık yönetici Yunanistan’a gidiyor. Yarın hepsi gidecek." ifadelerini kullandı. Netanyahu, neo-Nazi Altın Şafak ile mücadelesi sebebiyle Samarası tebrik etmeyi de ihmal etmedi.
Bedri Baykam'a 'sürtük' sözüne 4 ay hapis
Sanık Çeliker ile şikayetçi Baykam'ı dinledikten sonra hakim Recep Uyanık kararını açıkladı. Kararda Mehmet Çeliker, ressam Bedri Baykam'a yönelik TCK’nın 125/1.maddesinde belirtilen hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.
"Devletin hiçbir görevlisi suçlu yakalamak için vatandaştan para istemez"
Bu kapsamda ilimizde de bu tür dolandırıcılık hadiselerinin son günlerde yaşanması nedeniyle vatandaşlarımızın birçok konuda dikkatli ve uyanık olması gerekir. Bu tür olaylarda mutlaka polisle irtibata geçmesi şart.
Abdullah Gül: Türkiye’nin normalleşmesine özen gösterdim
Gül, "Kutuplaşmalardan kaçınarak, demokrasimizin değer ve erdemlerine toplum olarak sahip çıkıp, demokrasiye yönelik tehlikeler konusunda hep birlikte uyanık olunmalı" diye konuştu.DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ
Bahçeli: 'Türk milletinin dili Türkçe'dir' gerçeğini kimse değiştiremez
Bilinmelidir ki, dilimiz stratejik kuvvetimiz olduğundan milli bünyenin ayakta kalabilmesi ve uyanık durabilmesi Türkçeyle ve tarih şuuruyla mümkündür." sözlerini dile getirdi.
Yozgat PMYO'da yeni eğitim-öğretim yılı başladı
Gece gündüz zinde, ayakta, uyanık duracak bir mesleğin içine giriyorsunuz. Bu açıdan işinizi önemsemenizi istirham ediyorum."Polis memurlarının görev hayatında yaptığı hal ve davranışlara dikkat etmesi gerektiğini de vurgulayan Vali Yazıcı, örf ve adetlere milli ve manevi değerlere
"Bir takım çevreler, 'hükümet gitsin de bu ülke batarsa batsın' düşüncesinde"
Güvenlik güçlerimiz, diğer unsurlarımızla yasa dışı yapılacak her şeye karşı uyanık olacağız. Ama bizim ekonomi ile iş yapan, ekonomiyle yatan, kalkan, gelişen sizlerin bu oyunlara karşı mutlaka dikkatli olması gerekir.
Başbakan: Çok kirli bir tezgah uygulamaya sokulmak isteniyor
Bunun karşısında Malatyalıların ve bütün Türkiye’nin son derece uyanık, son derece dikkatli olması gerektiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, “Biz CHP Genel Başkanı’na, CHP yönetimine milletvekillerinin yaptıkları tahrikleri her seferinde hatırlattık, bu tahriklere dikkat çektik.
Erdoğan: Bazı CHP milletvekilleri, kanlı örgütlerle adeta el ele hareket ediyor
Bu bayat senaryo karşısında tüm Malatyalı kardeşlerimin, tüm Türkiye'nin son derece uyanık olmalarını rica ediyorum. Biz CHP Genel Başkanı ve yönetimi ile milletvekillerinin yaptığı tahrikleri hatırlattık ve nasıl ateşle oynadıklarını görmelerini istedik.
Erdoğan'dan pankart yorumu: Ormansa ormanlara gönderelim, ormanlarda yaşayın
Onun için uyanık olacak, dikkatli olacağız. Bir yandan eser üretirken bir yandan da onu muhafaza etmenin mücadelesini vereceksiniz.” ifadelerini kullandı.
Kınalı eller, 10 bin ton ceviz üretecek
Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık, 2023 yılında ilçenin 10 bin ton ceviz üretmek için kolları sıvadıklarını belirtti. Belediye olarak büyük 'Tarımsal Sulama Projesi'ni ve akabinde markalaşma çalışmalarını uygulamaya koyduklarını söyleyen Uyanık, ''İlçemizin hemen hemen tek geçim kaynağı
Hasta uyutulmadan beyin tümörü ameliyatı yapıldı
Tümörün konuşma merkezini etkileme ve vücudunda felç oluşturma riskine karşı uyanık tutulan Altınkaya, anestezi ekibiyle sohbet ederek ameliyat oldu.Ameliyat hakkında bilgi veren Opr.
F.U.'nun ailesi, komşusu ve iş yeri arkadaşları yaptığına inanamıyor
” 5 yıldan bu yana üst katlarında oturan komşusu Onur Uyanık da F.U.’nun bu olayı yaptığını duyduğunda şok olduğunu, yapabileceğine inanmadığını söyledi.F.U.’nun içe kapanık biri olmadığını, açık sözlü, girişken biri, genç olduğunu belirten Uyanık, şöyle devam etti: “Mustafa ağabeylerle 5 yıldır tanışıyoruz.
Ürünlü, biber şenliğinde coştu
3 kategoride düzenlenen koşuda 14 yaş altı kızlarda Senanur Atan, 14 yaş altı erkeklerde Eren Arslan, 14 yaş üzeri erkeklerde de Aydın Uyanık birinci oldu. Şenlik kapsamında yapılan geleneklere göre kına gecesi de düzenlendi.
İhvan Türkiye Temsilcisi Şuse: Darbenin gerçek sebebi Türkiye ve Filistin’dir
Onun için yapılan oyunlara karşı dikkatli, hazır ve uyanık olmamız gerekmektedir.’’ dedi. Mısır ve Suriye'de Müslümanlara yönelik uygulanan katliamlara dikkat çekmek, mağdur Müslümanlara destek vermek, şiddet ve katliamları protesto etmek amacıyla Samsun’un
Didim'de 'Gezi direnişi' isimli karikatür sergisi toplatıldı
Girişimlerin farkındayız oyuna gelmeyeceğiz, kamuoyu uyanık olmalıdır.” dedi.Gezi karikatür sergisini düzenleyenlerle ilgili soruşturma açılan sergide Carlos Latuff, (Brezilya), Erdoğan Karayel(Almanya), Marco De Angelis (İtalya), Murat Ahmeti (Kosova) , Köksal Çiftçi
Zeytin sineğindeki artış korkutuyor
Bu sebeple üreticilerimiz zeytin sineği konusunda uyanık olmalı ve dikkatli davranmalı.” dedi. Ömer Çelik, kışı toprakta pupa olarak geçiren zararlının, zeytinin yağlanmaya başladığı ağustos-eylül aylarında çıkıp zeytin danelerine yumurta koymaya başladığını
Rusya ve ABD’den ortak askeri tatbikat
MOSKOVA - Rusya ve ABD askeri birlikleri Rusya’nın Uzakdoğu bölgesinde “Uyanık Kartal” adı verilen askeri tatbikata başladı. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre tatbikat 30 Ağustos’a kadar devam edecek.
GASKİ kendi elektriğini üretti, işletme kara geçti
Atık sudan elektrik elde etmenin aşamalarını ve detaylarını anlatan GASKİ Atıksu Arıtma Tesisi Sorumlusu Alper Uyanık, sistemin entegrasyonundan ciddi bir fayda sağladıklarını ve en büyük kazançlarının elektrik kazanımı olduğunu söyledi.
Hindistan’da siyaset soğan üzerinden yürütülüyor
Kanpur şehrinde uyanık bir esnaf yatak ve mobilya sattığı mağazasında müşterilerine hediye soğan veriyor. Mağaza sahibi Vinayak Kodhar festivaller mevsimine girilirken soğan fiyatlarındaki artışın halkı zor duruma soktuğunu, bunu için mağazasından alışveriş yapanlara soğan hediye
Çinli uzmandan gelişmekte olan ülkelere "demokrasi tuzağı" uyarısı
PEKİN - Çinli uzman, Mısır’daki kanlı çatışmanın ardından, gelişmekte olan ülkelere, "demokrasi tuzağına düşmemeleri" konusunda uyanık olmaları uyarısında bulundu. Çin’de faaliyet gösteren Uluslararası İşletme ve Ekonomi Üniversitesi'nden (University of International Business and Economics) Doç.
Çiçek: El sıkmak varken yumruk sıkmak niye?
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye’nin büyümesinden ve güçlenmesinden bir kısım ülkelerin rahatsız olduğunu ifade ederek, "Bu konuda millet olarak daha uyanık olmamız gerekir. Bu memlekette, şehirden şehre gidilemediği, bir sokaktan öbür sokağa gidilemediği sıkıntılı günler yaşadık.
Otobüs alev alev
Yangın sırasında uyanık olan yolcular önce bir gürültü duyduklarını söylediler. Bu sırada aynı istikamette seyreden başka bir otobüsün sürücüyü uyardığını belirten yolcular, otobüsün yol kenarında durduğunu ve hemen indiklerini belirttiler
Otobüs alev alev yandı
Yangın sırasında uyanık olan yolcular önce bir gürültü duyduklarını söyledi. Bu sırada aynı istikamette seyreden başka bir otobüsün sürücüyü uyardığını belirten yolcular, otobüsün yol kenarında durduğunu ve hemen indiklerini belirtti.
Başbakan Erdoğan: Bize 'diktatör' diyenlere hodri meydan
bizim üzerimizden millete ve milletin değerlerine saldıranlar kadar bizi birbirimize düşürmeye, aramıza fitne sokmaya çalışanlara da her an her saniye uyanık olacağız. On yıllar boyunca yaptığımız gibi bugün de yarın da hukuktan, meşruiyetten asla taviz vermeyecek ama milletin emanetini de gözümüz gibi namusumuz gibi
Çocuklar maytap, havai fişek gibi maddelerin tehlikesini bilmiyor
Sözüer, her ne kadar çocukların yaralanmaması adına kazaların önlenmesi için bir takım önlemler alınsa da en önemli önlemin anne ve babaların her an uyanık ve dikkatli olması gerektiğine vurgu yaptı.
Amasya polisi kalpazan ve akaryakıt kaçakçılarına göz açtırmıyor
esnafı sahte paraya karşı uyaran Amasya İl Emniyet Müdür Cemil Bayazıt, “Bayram öncesi piyasaya sahte para sürmek isteyenlere karşı esnafımız daha da uyanık olması gerekmektedir. Esnafımızın alışveriş sonrası sahte para alarak üzülmesini istemiyoruz.
Ramazan Bayramı için 10 ton tatlı hazırladı
Vatandaş alışveriş yaparken uyanık olsun.”Ramazan Bayramı’na hazırlanan vatandaşları, ucuz ve sağlıksız ortamda imal edilen şekerlerden uzak durmaya çağıran Göksu, şöyle devam etti:“Sağlıksız ortamda imal edilen ucuz şekerler bayramınızı zehir edebilir.
Gazi Üniversitesi’nde ilk iftarı Alevi-Bektaşiler verdi
Herkesin İnşallah bundan sonra da bu konularda uyanık olmasını sağlasın." duasını etti. "ÇOK İÇKİLİ TÖRENLER YAPILDI AMA İLK KEZ İFTAR DÜZENLENDİ" Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırmaları Merkezi’nin çok ciddi aktiviteler yaptığına da işaret eden Büyükberber, "Hepsinden Allah razı
Polis, bayram öncesi esnafa sahte para tanıma kalemi dağıttı
Bayram öncesi piyasaya sahte para sürümüne karşı esnafın uyanık olması için kalem dağıtımı yaptıklarını belirten Taşkıran, esnafın alışveriş sonrası sahte para alarak üzülmemesi için satış sonrası üzülmemesi için para üzerinde kontrol yapmaları tavsiyesinde bulundu.
TÜSİAD Başkanı Yılmaz: Terör ve şiddetten kurtulmanın yolu yeni bir anayasa
Onun için bu toplumun öncüleri olarak dikkatli ve uyanık olmalıyız. Bu treni kaçırmayalım. AB işinden caymayalım. Cayılmasında müsaade etmeyelim.” dedi. Konuşmaların ardından Muharrem Yılmaz'a çeşitli plaket ve ödüller takdim edildi.
Bakan Çağlayan Silifke’de
Bunun için sizleri bu konuda bilhassa, uyanık olmaya davet ediyorum. Bakın burada yapılmak istenen AK Partiden, AK Partinin getirmiş olduğu bu başarılı çalışmalardan ve liderimiz Başbakanımız, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan bir hareketti
Afyonkarahisar’da Ramazan ayında 283 iş yeri denetlendi
Arap, halkın tüketecekleri gıdaları satın alırken uyanık olmalarını ve herhangi bir olumsuzlukta ‘Alo Gıda 174’ hattına veya direk İl Müdürlüğü'ne bildirmelerini istedi. Arap, en iyi denetçinin tüketicinin kendisi olduğunu kaydetti.
Deprem, İskenderunluları korkuttu
Sahura kalkan vatandaşlar, depremi hissettiklerini belirterek, uyanık oldukları için şiddeti daha rahat farkettiklerini söyledi. Bünyamin Kuş adlı şahıs, “Sahur vakti yemek yiyorduk. Bir anda lambaların ve çekyatın hareket ettiğini farkettik.
Arınç: Cemevlerine maddi destek sağlanmalı
Türkiye içinde ve Türkiye dışında bu güzel insanlar üzerinde oyun oynamak isteyen çevrelere karşı uyanık olmamız gerekiyor. Alevi-Bektaşi inancını kendi öz inancım gibi kabul etmek mecburiyetindeyim.
Bel ve omurga ameliyatlarında artık hasta uyutulmuyor
Bu korkunun önüne geçen Spinal Anestezi, yani hasta uyanıkken gerçekleştirilen omurga ameliyatları sayesinde hastanın hem iyileşme sürecini azaltıyor hem de ameliyat sırasında ve sonrasında hastalara konfor sağlıyor.
Yaya üst geçidi kullanmadı, hayatını kaybetti
Karşıdan karşıya geçmek için 200 metre ileride ki üst geçidi kullanmak yerine trafikten geçmek isteyen Mustafa Uyanık isimli vatandaş hızla gelen bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Mustafa Uyanık gece saat 01.
Zafer Çağlayan: Türkiye'nin büyümesinden endişe edenler korktu
Vatandaşları Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı uyanık olmaya çağıran Çağlayan bunlara asla fırsat verilmemesini istedi. Zafer Çağlayan, Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı Soğucak belde Belediyesi'nce düzenlenen iftar yemeğine katıldı.