vergi dairesi

İspanya’da gündem yolsuzluk soruşturması
Merkez sağ görüşlü El Mundo gazetesi de soruşturmada Prenses Cristina’nın hatalı tutum takındığını öne sürerken onu kurtarmak için çabalayan Vergi Dairesi’ni kıyasıya eleştirdi.İlk soruşturmada delil yetersizliğinden dolayı ifade celbini iptal eden Palma Mahkemesi’nin bu sefer reddetme ihtimalinin az olduğuna dikkati çeken gazete, Yargıç
Turkcell’e 527,7 milyon liralık vergi tarhiyatı
2008-2012 dönemi için şirketimiz distribütörleri tarafından yapılan ön ödemeli kart satışlarında ÖİV ile ilgili ek talepte bulunulmuş olup Büyük Mükellefler Vergi Dairesi tarafından şirketimize 211,1 milyon TL ÖİV aslı ve 316,6 milyon TL vergi ziyaı olmak üzere toplam 527,7 milyon TL tutarında vergi tarhiyatı yapılmıştır.
Muş’ta Kayak İl Birinciliği Müsabakaları yapıldı
Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Kaya, Türkiye Kayak Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Bülent Vurar, Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Kartal, Muş Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Atalay, Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Milli Takım eski sporcusu ve Milli Takım Antrenörü Aydın Koçlardan ve diğer protokol üyeleri tarafından
Yeni yıla hazırlanmayan işletmeler büyük cezalar geliyor
Berker şunları kaydetti: "Ticaret ünvanı, şirketin, işletmenin merkezi varsa şube adresleri, vergi dairesi, vergi numarası, ticaret sicili adresi ve numarası, bağlı olduğu oda kayıt, üye numarası, varsa internet sitesi adresi (Kapsamında olanlar zorunlu), iletişim bilgileri
İZTO en çok vergi ödeyen üyelerini ödüllendirdi
İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ferhat Alemdar ise şehrin vergi tahsilatı hakkında bilgi verdi: “İzmir, 2012 yılında vergi tahsilatı oranı bakımından İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer aldı. Ayrıca ilimizin Türkiye toplam vergi tahsilatları içindeki payı yüzde 11,77 olup bu oranla üçüncü sırada yer almaktadır.
İstanbul'da yağışlar etkili olmaya devam ediyor
Kartal Vergi Dairesi'nin de su baskınına uğradığı yağış nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Aşırı yağıştan dolayı toplu taşıma araçları da etkilendi.
TOKİ, kamu kurumlarına 1358 tesis yaptı
Bu hizmetlerin dışında ayrıca çeşitli bakanlıklarla yapılan protokoller kapsamında hizmet binaları (Vergi dairesi, SGK il müdürlük binaları, halk eğitim merkezleri, kültür merkezleri, toplam merkezleri, askeri binalar, karakollar)inşa edilmektedir.
Saydam: E-fatura’nın ardından e-defter uygulaması geliyor
BURSA - Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, 1 Eylül 2013 tarihinde yürürlüğe girecek e-fatura uygulamasının ardından e-defter uygulamasının devreye gireceğini söyledi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) 'E-fatura Uygulamasına Geçiş Süreci Başlarken Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları' konulu toplantıda konuşan BTSO
Alanya'da 15 günde 4 kapkaç olayına karışan 3 kişi tutuklandı
’yü vergi dairesi arkasında, M.Y. ile B.A.'yı 25 Metrelik Yol üzerinde motosiklet üzerinde ilerlerken yakalayarak gözaltına aldı. Sorguları tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi.
Vergi tahsilatında üçüncü olan Balıkesir'e Bakan Şimşek'ten teşekkür belgesi
BALIKESİR - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2012 yılında 1 milyar 52 milyon lira vergi toplayarak yüzde 92 oranını yakalayan Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hasan Yiğit'e teşekkür belgesi gönderdi. Türkiye'deki 30 vergi dairesi başkanlığı arasında 3.
Emniyet Müdürlüğü'ne girmeye çalışan araç ateş edilerek durduruldu
Metrelerce giden otomobil, Vergi Dairesi’nin önünde kaldırıma çıkarak durdu. Otomobilde bulunan sürücü gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şahıs, kısa süre sonra sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi.
'Bayram tatilinde denetim yapan Maliye personeli mesai istiyor'
farklı çalışma süreleri tespit olunabileceğini kaydeden Bulut, "Gelir İdaresi Başkanlığı'nca, Ramazan Bayramı süresince vergi denetimi yapılması için tüm vergi dairesi başkanlıklarına ve il defterdarlıklarına talimat gönderilmiş, vergi denetimleri için personel görevlendirilmesi istenmiştir.
Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi görevinden istifa etti
SAMSUN - Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, 18 yıldır sürdürdüğü kamu görevini bıraktığını, bundan sonra yeminli mali müşavir olarak yaşamına devam edeceğini açıkladı.Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Vergi Dairesi Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, 18 yıllık memuriyet hayatına son verdiğini
Selçuk Belediye Başkanı memura darp suçundan ceza aldı
Şubat ayında bir ihbar üzerine İzmir Vergi Dairesi’nin talimatı ile denetime giden vergi memurları Mahmut Özay ve Müslim Cahit Okutan, Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür ve kardeşi tarafından darp edildikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.
Antalya Valiliği, Gülsüm annenin bakım ücretine haciz konulmadığını açıkladı
O zaman sorunu verdiği dilekçi ile çözdüğünü belirten Kabadayı, "O zaman vergi dairesi bankalara yazı yazdı çözüldü. Bu sefer yazı götürdüğüm bir banka kabul etmedi, diğeri de Ankara'ya soracağını söyledi.
Maliye: BES'ten ayrılanların ödemesi yıl sonuna kadar yapılacak
Stopaj iadelerinin yapılması sürecinde Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı’nın gerek rutin işlerinin devam ediyor olması gerekse de kamu kurumlarının ve hak sahiplerinin bilgi talepleri iade sürecini yavaşlatan sebeplerdendir.
Royal Halı’ya vergi teşekkürü
GAZİANTEP - Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Erol Çember, kurumlar vergisi rekortmenleri listesinde yer alan Royal Halı'yı ziyaret ederek, vergi ödemede gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
TPIC, vergi rekortmenleri listesinde 55. sırada
İSTANBUL - Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanan ‘Kurumlar Vergisi Rekortmenleri‘ listesine 2012’de 81.sıradan giren Turkish Petroleum International Company (TPIC), gelir ve kar artışına bağlı olarak 2013‘te 26 basamak atladı.
Engelli Ulaşım Projesi hazırlayan muhtara 50 bin lira destek
için yürütülecek projeler şu alanlarda hazırlanacak; “ Kamu tarafından yoğun kullanılan binalar (Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve kuruluşları, vergi dairesi, adliye, karakol, kapalı otopark, belediye hizmet binası, valilik binası, müze gibi), Sağlık yapıları (sağlık ocağı, hastane gibi), Eğitim yapıları (anaokulu, ilkokul
Yenimahalle’de arsa değerleri arttı
Yemeğe komisyon üyeleriyle birlikte, Yenimahalle Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü, Vergi Dairesi Müdürü, Tapu Müdürü, oda temsilcileri, Ostim ve İvedik bölge temsilcileri de katıldı. İlçede 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu hükümleri gereğince bina, arsa ve arazilere ilişkin 4 yıllık dönemi ilgilendiren arsa metrekare birim değerleri 2014 yılı itibariyle
Lionel Messi’den ‘vergi çalım teknikleri’
İspanya devlet televizyonu RTVE’nin haberine göre, Arjantinli yıldız Messi ve çevresi İspanyol Vergi Dairesi’ne çalım atmak için ve imajından gelen gelirin vergisini vermemek için bir sistem kurdu.Belize ve Uruguay gibi vergi cennetlerinde paravan şirketler kuran Messi ve babası Jorge Horacio Messi, Danone, Telefonica, Adidas, Pepsi ve Konami gibi 18 çokuluslu
Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye'nin kayıt dışı vergi kaybı 90 milyar lira
Bakan Mehmet Şimşek, Eskişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Vergi Dairesi Başkanlığı'nın birlikte düzenlediği, ‘Kayıt dışı ekonominin nedenleri, sonuçları ve çözüm önerileri’ konulu konferansa katıldı.
Tanju Çolak: Galatasaray seneye de şampiyonluğun en büyük adayı
Tanju Çolak, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı çalışanları arasında Bursa Maliye ve Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından organize edilen 8. Bahar Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası’nda hakemlik yaptı.
Güvenlik görevlisi, sokak ortasında bıçaklandı
30 sularında İçerenköy Mahallesi Vergi Dairesi yakınlarında meydana geldi. İddialara göre; çalıştığı iş yerinden dışarıya çıkan Hacı Kaya, henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.
Patlamadan etkilenen Reyhanlılı vergi mükelleflerine ödeme kolaylığı
Hatay Valiliği, Mükelleflerin hadiseden etkilendiklerine yönelik herhangi bir müracaatta bulunmalarına gerek olmadığı Vergi Dairesi tarafından gerekli işlemlerin yapılacağı bilgisini de verdi. (CİHAN)
'İMF'ye borç bitince zevkten Türkiye'nin senedi niyetine gazeteyi yırttım'
Programa; Vali Vekili Durmuş Gençer, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Yüreğir Belediye Başkanı Ahmet Çelikcan, Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer, İl Müftüsü Arif Gökçe, ANSİFED Başkanı Ahmet Coşkun, ATB Başkanı Muammer Çalışkan, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez
Mezunlar gününde yeni İHL'nin temeli atıldı
Ali Erbaş, SİMDER Başkanı Nafi Özdin, Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Adapazarı İHL Müdürü Kadir Gezer, imam hatip lisesi mezunları ve vatandaşlar katıldı.
İsveç'te hamam parasını artık devlet ödüyor (Özel)
Cihan Haber Ajansı’na bilgi veren işletme sahibi Ziya Gürsoy, Oriental Hamamı’nı büyük gayretler sonucu İsveç vergi dairesi nezdinde bir sağlık kurumu kapsamına aldırdığını belirtti. Gürsoy, "Biz de sağlık hizmeti veriyoruz.
TÜSİAD Başkanı Yılmaz, SÜTAŞ'la gelir vergisinde Bursa'nın lideri oldu
Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Maliye Bakanlığı’nın beyanname verme süresini uzatmasıyla birlikte mükelleflerin gelir vergisi beyannamelerini 29 Mart Cuma günü sonuna verebildiklerine
Şekip Karakaya, Adana’nın üçüncü kez vergi rekortmeni oldu
Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, makamında düzenlediği basın toplantısında 2013 yılında verilen beyannamelere göre 2012’nin ilk 100 giren gelir vergisi mükelleflerini açıkladı. Buna göre son üç yılın rekortmeni Şekip Karakaya’yı faaliyet alanı ‘turunçgil yetiştiriciliği’ olan Bülent Özler, tahakkuk eden 1 milyon 806 bin 154 lira vergiyle
Erciyesspor Kulüp Başkanı Ziya Eren vergi rekortmeni oldu
KAYSERİ - Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı, 2012 yılı vergilendirme dönemine ait gelir vergisi ve listesini açıkladı. Listede Kayseri Erciyesspor Kulüp Başkanı Ziya Eren, 1 milyon 573 bin 609 lira tahakkuk eden vergi ile listenin en başında yer aldı.
Samsun’da 10 bin 832 mükellef, kanunu ihlal etti
SAMSUN - Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, 6111 sayılı kanun kapsamında devlete borcu bulunan ve kanundan yararlanıp borçlarını yapılandıran 76 bin 457 mükelleften, 10 bin 832’sinin kanunu ihlal ettiğini açıkladı
Muğla’da 2B arazilerinde ilk tapular verildi
Defterdarlığı’ndaki tapu teslim törenine Tapu Kadastro Denizli Bölge Müdür Vekili Kenan Çiftçi, Milli Emlak Müdürü, İl Defterdarı Mustafa Kılıçarslan, Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci, personel ve diğer vatandaşlar katıldı.
Bakan Yazıcı: Terörden arınmış bir Türkiye'yi hiç kimse tutamaz
Bakan Yazıcı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından oda binasında düzenlenen 2012 yılı vergi rekortmenleri ödül töreninde yaptığı konuşmada, hedeflerinin Türkiye’yi ticaretin en kolay yapıldığı ülke
Alanya'da kamuya ait ağacın kesilmesine taksiciler izin vermiyor
Saray Mahallesi Sugözü Caddesi Vergi Dairesi karşısında bulunan taksi durağının yan tarafına ev yapmak isteyen M.T.'nin taksi durağının yanında bulunan kamuya ait ağacı kesmek istediği iddiası üzerine, Alanya Belediyesi zabıta ekipleri bölgeye geldi.
Kurumlar arası futbol turnuvası başladı
2012-2013 yılı futbol turnuvasında Belediyenin yanı sıra, BEDAŞ, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü, GÜSİAD, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Güngören Vergi Dairesi, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Amatör Spor Kulüpleri Derneği, Hükümet Konağı ve TEİAŞ mücadele edecek.
Muğla’da kurulan Bal Spot Borsası'nda ilk seans açıldı
Açılışa Belediye Başkanı Osman Gürün, Türkiye Arıcılar Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Aydın Arıcılar Birliği Başkanı Zeki Altın, Muğla Arıcılar Birliği (MAYBİR) Başkanı Ziya
Çukurova’nın narenciye balı hasadı yapıldı
Organizasyona Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turan Otlu ile çok sayıda davetli katıldı.
Polis teşkilatının kuruluşunun 168.yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor
Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Samsun Bölge Başkanı Sebahattin Artun, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Kıdemli Albay Zeki Bodur, Baro Başkanı Necat Anıl, Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, TŞOF Genel Başkanı Fevzi Apaydın, şehit ve gazi derneği başkanları ile emniyet çalışanları katıldı.
Gelir uzmanı memur, vergi bilincini yaymak için şarkı besteledi
İzmir Vergi Dairesi’nde görevli 36 yaşındaki Atay, vergi bilincini yaymak amacıyla eline gitarını aldı, şarkı besteledi. Vergi dairesi koridorlarında keşfedilen yetenekli kamu çalışanının "Ver Ki Vergini" isimli eseri, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından Vergi Haftası'nın resmi şarkısı
Eksi DMO binası, Maliye Sarayı oluyor
Defterdarı Hayati Dinç “Yeni yapılacak Maliye Sarayı’nın içerisinde kent içerisinde dağınık yerlerde olan Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Zafer Vergi Dairesi Başkanlığı’nın yer alması planlanılıyor “diye konuştu.
BES, ek ve fazla mesai ödemeleri için eylem yaptı
- Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şubesi, ek ödemelerin emekli maaşlarına yansıtılması ve fazla mesailerin kendilerine ödenmesi talebiyle Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı önünde eylem yaptı. Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı binası önünde toplanan BES Samsun Şubesi üyeleri, ek ödemelerin emekli maaşlarına yansıtılmasını ve fazla mesai ücretlerinin
2009’da ödediği 650 lira cezaya, 2013’te 905 lira ödeme emri çıktı
Cezayı taksitlendirerek ödeyen Aktı, geçtiğimiz günlerde kendisine Menderes Vergi Dairesi’nden gönderilen ‘ödeme emri’ ile şok oldu. Çünkü ödeme emrinde Aktı’nın 2009’da kendisine kesilen ve ödediği cezanın ödenmediği belirtilerek, Aktı’dan 905 lira daha istendi.
TÜPRAŞ için 103,5 milyon liralık vergi cezası talebi
TÜPRAŞ'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Tepecik Vergi Dairesi tarafından hazırlanan Vergi/Ceza ihbarnamelerinin dün tebliğ edildiği, 2009 hesap dönemi için 10,5 milyon lira vergi aslı ve 2009 - 2010 hesap dönemleri için 93
Hatay’da 2012 yılında 2 milyon paket kaçak sigara ele geçirildi
Plan kapsamında Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından bin 331denetleme yapılırken, bu denetlemelerde 521 bin 831 paket sigaraya bandrol kontrolü uygulandı, kaçak olduğu tespit edilen 110 bin 716 paket sigaraya el konuldu ve bunları satan 190
'Rekabet Kurulu'nu süs olsun diye kurmadık, kesilen ceza doğru bir karar'
Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı ve Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (KASİAD) birlikte düzenlediği vergi rekortmenleri ödül törenine katılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, burada Rekabet Kurulu'nun 12 bankaya verdiği
Memurlar, futbol turnuvasında stres attı
Futbol turnuvası finalinde kupayı kazanan takım Sincan Vergi Dairesi Müdürlüğü takımı oldu. 31 Aralık 2012 tarihinde başlayan 4 grupta lig usulü oynanan maçlar, 22 takım 220 oyuncu ile gerçekleşti.
MEVA, Vergi Haftası'nı kutladı
Daha sonra kürsüye davet edilen Sincan Vergi Dairesi Müdürü Nuran Sarıaydın, vakfın organize ettiği programa daha önce de katıldığını ve çok mutlu olduğunu söyledi. Sarıaydın, davete çalışan personelin tamamına yakınının katılmasının kaynaşmayı sağlayıcı bir unsur olduğunu ifade etti.
Bakan Ergin: Bürokratik sıkıntıya rağmen yatırım yapanları tebrik ediyorum
HATAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Vergi Dairesi tarafından düzenlenen “Hatay’ın şampiyonları 2012” ödül töreninde işadamlarına seslenerek “Türkiye’de yatırım yapmak isteyenlerin yaşadığı sıkıntılar hangi bürokratik
Diyarbakır'da vergilerin yüzde 96'sı tahsil edildi
DİYARBAKIR - Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Osman Özbakır, geçen yıl ilde vergi gelirlerinin yüzde 96'sının tahsil edildiğini söyledi. Alışverişler sonrasında fiş ve faturaların alınması gerektiğini vurgulayan Özbakır, "Yapmış olduğumuz harcamalarımız sonucu bu harcamaya ilişkin belgeyi, yani fiş veya faturayı