veriyor

Elektrik kesintileri vatandaşı bezdirdi
Özellikle Mardin Midyat’ta kurulan tekstil fabrikaları yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı sık sık üretimlerine ara veriyor. Midyat’ ta 5 milyon lira harcanarak kurulan ve Japon JUKI firmasının da teknik servis ve yedek parça servisi kurmaya karar verdiği firma, elektrik kesintilerinden
Rusya çıkardığından fazla petrol ve doğalgaz rezervi buldu
Geniş Rusya topraklarında araştırma yapan Rus madenciler her gün yeni rezerv haberleri veriyor. (CİHAN)
Freedom House: Türk demokrasisi krizde; baskı çok büyük
" ifadelerine yer veriyor.GAZETECİLERİN TEHDİT EDİLMESİ SIRADANLAŞTIHükümetin eylemlerinin tartışılmasını engellemek amacıyla medya üzerine baskı uyguladığının ifade edildiği raporda, taleplerine olumsuz cevap veren gazeteciler ve medya
Orman: Atılım yapmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır
kabartan erkek hentbol takımımız için, Aygaz grubu markalarından Mogaz Otogaz ile ilk kez bir sponsorluk anlaşması yapılması şahsıma ayrı bir mutluluk veriyor. Yine geçen sene tekerlekli sandalye basketbol takımımıza sponsor olan RMK Marine ile bu sezon da anlaşmamız devam ediyor.
Moldova'da hava buz kesti
Başkent Kişinev'de 6 noktada bulunan çadırlar; halka ısınma, sıcak çay ve evsiz kimselere yemek veriyor. Soğukların hafta sonu sıfırın altında 20 dereceye düşmesi beklenen ülkede sarı alarm verildi.
Pele: Artık zirvede kalabilmek çok zor
Bu soruya Brezilyalı efsane, Fransızları mutlu edecek bir cevap veriyor: "Hangi dönemden bahsettiğimiz çok önemli. Kulüpler örneğinde olduğu gibi, günümüz futbolunda başarılı isimlerin de çok uzun süre zirvede kalarak kariyerlerini devam ettirmesi zor.
İsveç'te sözde soykırım anıtına izin çıktı
Meclis kararı, sözde soykırım anıtının özel bir mülke dikilmesine izin veriyor. (CİHAN)
Erman Kılıç: Mücadeleyi asla bırakmam
O sezon da Sivasspor şampiyonluk mücadelesi veriyordu. Dolayısıyla da Sivasspor taraftarları stadyumu doldurmuştu. Biz de arkamız dolu görünsün diye takım fotoğrafını Sivasspor tribünlerinin önünde vermiştik (gülüyor).
Arap uzmanlar: Erdoğan ve AK Parti Arap alemindeki eski parlak dönemini kaybetti
AK PARTİ'NİN KARANLIK YÖNLERİ ORTAYA ÇIKTI; DIŞ POLİTİKASI, TÜRKİYE'YE ZARAR VERİYORBaşbakan Erdoğan'ın Mısır'da belli bir gruba taraf olması ve Suriye'deki politikalarında başarısız performansından ötürü Araplar için eskisi kadar sevilen bir lider olmaktan çıkmasına sebebiyet verdiğinin
Şampiyona'da 8'de 8 yapan sporcular gençlik müdürünü ziyaret etti
Bundan şunu görüyoruz ki Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Güçlü Yarınlar İçin sloganı ile çıkılan yolda yapılan çalışmalar meyvesini günden güne veriyor. Tabi bizim çalışmalarımızın yanına sizlerin azim ve gayreti de eklendiğinde ortaya başarı çıkıyor.
TBESF'den Samsunspor'a moral ziyareti
Başkan Emin Kar ise Şerefhan’a teşekkür ederek,"Bu tür ziyaretler bize güç veriyor. Başlattıkları projeye Samsunspor olarak elimizden gelen desteği vereceğiz." diye konuştu.
SEDEFED Başkanı: FED kararı ile mutlaka yüzde 100 daralma olacak
Oranın 2014’te yüzde 7,1, 2015’te yüzde 7,2 olacağına ihtimal veriyor.” SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Targıt, raporda emek piyasalarının etkin olmadığının; kadınların istihdama katılımda gerilerde olduğunun vurgulandığını dile getirdi.
TÜBİTAK'tan üniversitelere 1 milyon TL'lik 'teknolojik' destek
Bundan dolayı da pazardaki ciddi rekabet şirketlerimizin karlılığında azalmaya meydan veriyor." dedi. Bakan Işık, bu durumun Türkiye’nin üretim potansiyelinin azlığından değil, teknoloji seviyesinin düşüklüğünden kaynaklandığını belirtti.
FED Rusya’yı da vurdu, dolar 35,24 ruble
Rublenin değer kaybına doğrudan müdahale etmemeyi planlayan Rusya Merkez Bankası, rublenin kontrollü serbest dalgalanmasına izin veriyor.Yüzde 1,97 artan dolar 35,24 rubleden işlem görürken, yüzde 1,85 artan Euro da 48 rubleye yükseldi.
Galatasaray'dan Bülent Tulun'un gönderilmesinin arka planı
Yaklaşık üç yıldır Galatasaray Sportif Koordinatör olarak görev yapan Bülent Tulun'a özellikle başkan Ünal Aysal çok büyük destek veriyor ve her konuda arkasında durduğunu gösteriyordu. Ancak Bülent Tulun'un yaptığı hemen hemen her transferin takıma katkı sağlayamaması ve çok büyük maliyetler içermesi başkan Aysal'ın sabrını taşırdı.
Rixos Rusya’da ilk otelini açıyor
kurulan Rixos, aralarında Mısır, Kazakistan, Libya, Ukrayna ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de bulunduğu pek çok ülkedeki otelleri ile müşterilerine hizmet veriyor. (CİHAN)
"Zencani dosyası İran-Tacikistan ilişkilerini etkilemez"
Tacik Asia-Plus ajansının haberine göre, İran Büyükelçiliği yetkilisi Sadri yaptığı açıklamasında, "Tahran yönetimi, Tacikistan ile ilişkilerine büyük önem veriyor. Bazı konuların (Zencani dosyası) ilişkilerimizi etkilemeyecek" diye ifadeler kullandı.
Avusturya’dan Kış Olimpiyatları’na rekor sayıda sporcu
Yalnızca spor organizasyonu için 6,5 milyar dolar bütçe ile en pahalı kış olimpiyatlarını düzenleyen Moskova yönetimi, organizasyona büyük önem veriyor.Almanya, Fransa ve Hollanda başta olmak üzere bazı ülkelerin siyasi düzeyde boykot ettiği olimpiyatlara, Avusturya katılıyor.
Zeytinyağındaki hile DNA ile önlenecek
Aynı şekilde ihraç edilen ürünün saf zeytinyağı olması şart, Avrupa Birliği buna çok önem veriyor. Hileli ürün ihraç eden bir ülke olarak damgalanmamız, hem kötü bir durum hem de ihracatı olumsuz yönde etkiler.
ABD,Orta Afrika’yı ambargo ile tehdit etti
kuruluşları, kuzeybatı kasabaları Baoro ve Bossempte’de şiddetli çatışmaların devam ettiğini, sivillerin öldürüldüğünü ve yüzlerce evin yakıldığını haber veriyor. Amnesty International'ın üst düzey kriz danışmanı Donatella Rovera, barışgücü askerlerinin etkisiz olduğunu ve büyük bir insanlık trajedisiyle karşı karşıya olunduğunu
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Devlet içindeki bu tasfiyeler hareketinize ne kadar zarar veriyor?Her yanlışlık bizi rahatsız edebilir. Ama tasfiyeye tabi tuttukları, tayin ettikleri her kişi cemaatten demek doğru değil.
"Mevlid en Nebi" etkinliğine büyük ilgi
Diyanet İşleri Başkanlığımız da bu programlara destek veriyor. Her sene değerli hocalarımız ve sanatçılarımız Türkiye’den Moskova’ya geliyor. Bu sene de Rusya Müftüler Konseyi Başkanlığı’nın talebi üzerine arkadaşımız Ömer Faruk Güney Türkiye’den gelerek okuduğu ilahilerle programa renk kattı.
Bursaspor 12 maçtır yenilmiyor
Ligde ve kupada oynadığı son 12 maçta yenilgi yüzü görmeyen yeşil-beyazlı takım, oynadığı futbolla da taraftarına umut veriyor. Ziraat Türkiye Kupası’nda 4-1 yendiği Eskişehirspor’u bu kez ligin 18.
Sberbank: Yatırım açısından Rusya birinci, Türkiye ikinci cazip ülke
Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, 200 binin üzerinde personelle 110 milyon bireysel, 1 milyon da ticari müşteriye hizmet veriyor.Haziran 2012’de Sberbank, Denizbank hisselerinin yüzde 99,85'ini Dexia'dan satın almıştı.
Aziz Yıldırım: Fenerbahçe inek gibi sağılıyor; ama hakkını alamıyor (2)
Şampiyonluk güç veriyor. Bu gücü almamız lazım. Oyuncularla konuştum, oyuncular da bunun idrakında. Tahriklere kapılmayayım.
"Esnaf pahalı POS cihazını alamadı"
Örneğin bir banka, aylık 5 bin lira ciro taahhüdü verenler işletmelere bu cihazları veriyor. Belli bir büyüklüğün üzerindeki işletmeler bu ciroyu zaten yapıyorlar. Dolayısıyla, büyükler yeni nesil POS cihazlarına ücretsiz sahip olurken, küçük esnaf 2 bin liraya varan cihaz bedellerini ödemek zorunda kalıyor.
Washington Post’tan sert makale: Erdoğan’ın taktikleri yeni değil
Erdoğan’ın yolsuzluk soruşturmasını kendisine yönelik bir komplo olarak değerlendirdiğini vurgulayan Washington Post, şu ifadelere yer veriyor: "Soruşturmayı yürüten savcıları ve ülke genelinde 3 binden fazla polisi görevden aldı.
İhracatçı: Talebimiz rekabetçi bir kur
Hali ile bu dalgalanma ihracatçıya zarar veriyor.” ifadelerini kullandı. Büyükekşi, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) 2014 büyüme tahminlerini artırdığını, dünya için yüzde 3,1, ileri ülkeler için yüzde 2,2 olarak yenilediğini dile getirdi.
Pentagon’dan ‘baş örtüsü’ açılımı
Bakanlığın yayınladığı yeni düzenleme, sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmeleri kaydıyla askerlerin bu gibi dini uygulamalarına izin veriyor.Yeni düzenleme, Pentagon sözcüsü Kıdemli Yüzbaşı Nate Christensen tarafından duyuruldu.
AB Bakanı Çavuşoğlu'ndan demokrasi vurgusu
5 yıldızlı borsa, üyelerine uluslararası standartta hizmet veriyor." şeklinde konuştu. Antalya'nın Türkiye için bir kent olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi: "12 milyon turist ağırlıyorsunuz ve 10 milyar dolar Türkiye'ye döviz girdisi sağlıyorsunuz
Kalaşnikof’un mektubuna kilisenin cevabı: Masumsun
Patrik Kirill, Kalaşnikof’a icadının kötü maksatlı kullanımından sorumlu olmadığı mesajını veriyor.Patrikhanenin basın sekreteri Aleksandr Volkov tarafından Rus basınına açıklanan mektupta, “Sen kalbindeki vicdan azabıyla yazdığın mektupta, iyi amaçlar
Beş ülkede Türk zeytinyağı tanıtılacak
Komite, Çin’e büyük önem veriyor. Özellikle zeytinyağı ihracatında her yıl büyüyen bir pazar konumunda olan bu ülkede önceki yıllarda Şanghay’da düzenlenen FHC fuarına katılan ZZTK, bu yıl Guangzhou ya da Pekin'de tanıtım çalışmaları ve bu şehirlerde
ESİDEF: Yüzyılın barış hareketine sahip çıkmak herkesin vazifesi
‘YAŞANANLAR TÜRKİYE İDEALİNE ZARAR VERİYOR’Bugün yaşanan durumun ekonomik istikrarı tehdit ettiğini, çağdaş, demokratik ve hukukun üstün olduğu bir Türkiye idealine de büyük zarar verdiğini belirten Özkara, “Ülkemizin ihtiyacı ve halkımızın
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Bununla birlikte, olabildiğince fazla sayıda Türk işadamı da cemaate destek veriyor. Erdoğan son 2 yılda bazı kesimlerden eleştiri alan politikalar uygularken, cemaat bu süreçte itibar kaybetmedi. Gülen’in destekçileri Arap Baharı süreci konusunda olabildiğince ılımlı bir çizgi izledi.
Cenevre 2 başladı; Putin, Obama ile telefonda görüştü
2012’de ilk konferansta olduğu gibi BM ikinci konferansa da destek veriyor. İlk konferansı kabul etmemesi nedeni ile İran’ın Cenevre 2 daveti geri çekilirken, Suriye yönetiminin muhalefete yönelik vahşetlerini gösteren fotoğraflar konferansa etki edecek.
Bakyapı’dan 160 milyon liralık yatırım
Öte yandan proje, Büyükşehir Belediyesi'nden onaylı ruhsatı ile güven veriyor. Toplamda 13 bloktan oluşacak projede 2+1 ve 3+1 daire seçeneğine yer veriliyor. 3 farklı 3+1 daire tipinin olduğu projede daire büyüklükleri 150 metrekare ile 170 metrekare arasında değişiyor.
Akhisarlı zeytinciler 25 kuruşluk destek istiyor
Devlet, zeytinyağına destek veriyor fakat sofralık zeytine verilmiyor. Sofralık zeytincilik ve zeytinyağı, aynı hammaddeyi kullanan ama çok farklı sanayilerdir. Çiftçi, sofralık zeytin üretirken daha fazla emek ve girdi kullanıyor.
Akçay: İlk 6 arasında olabilirsek bu yıl için kendimizi başarılı sayabiliriz
Başkanın ve hatta hocanın kim olacağına onlar karar veriyor. Gelecek ve şuanki yapıdaki durumu değerlendirmek ve sonuca ulaştırmak da onların elinde. Taraftarın ne istediğini ve beklediğini göz ardı etmeden onları mutlu edecek şekilde çalışmak zorundayız.
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
Son düzenlemelerle demokrasiye darbe yapılmak istendiğini söyleyen Di Pietro, savcılara “sonuna kadar gidin, akıbetinizden korkmayın” mesajı veriyor. Ancak yolsuzluk soruşturmalarının ciddi hasar aldığını, belli medya aracılığıyla halkın dikkatinin başka yönlere çekilmek istendiğini vurguluyor.
DES hükümeti uyardı: Vatandaşın mutfak savaşı unutuldu
Zenginlerin ve kaymak tabakanın tuzu kuru ama vatandaş geçim mücadelesi veriyor. Memurun sofrası kurudu. Türkiye’nin enflasyon oranı yüzde 7,4 deniliyor, ama memurun enflasyonu yüzde 40.” ifadelerine yer verdi.
Kazakistan ve Katar arasında yatırım anlaşması imzalandı
zamanda sıvılaştırılmış doğalgaz tedarikçisi olan Katar, dünyanın işlenmemiş en büyük petrol ve gaz rezervlerine sahip olan Kazakistan ile işbirliğine önem veriyor. (CİHAN)
Türkiye'nin ilk TSE Helal Uygunluk Belgesi'ni Bera Otel aldı
alim olan hocalarımız bu kararı veriyor. Biz işin teknik yönünü yürütüyoruz. Teknik incelemelerini yapıyoruz ve raporlarını çıkarıyoruz. Değerli hocalarımız da
Aydın Yılmaz: 17 maçın tamamını kazanıp şampiyon olmak istiyoruz (Özel)
Yetenekli futbolcu, "Mancini, bana şans veriyor. Bu şansı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Futbol hayatım için gerçekten çok çalışıyorum ve kamp dönemlerini de iyi geçiriyorum. Çok daha fazla süre aldığımda çok daha iyi işler yapabileciğimi de biliyorum.
Aziz Yıldırım'ın Avukatı Bayraktar: Maalesef adil yargılama yapılmadı
Maçlar izleniyor ve oradaki aygıtlar şüpheli bir durum gördüklerinde alarm veriyor. Buradan gelen lehimize raporlar var yazı gitti ancak cevabı yok." diye konuştu.
Çöl kumlarını şekillendiren Araplar, masallara hayat veriyor (Özel)
ile çöllerden getirilen kumlar, ince bir işçilikle Alaaddin'in Sihirli lambasındaki cini ya da Binbir Gece Masalları'ndaki diğer mitolojik yapılara hayat veriyor.Arap edebiyatının en güzel eserlerinden olan Binbir Gece Masalları’ndaki karakterler ve yapılar tozlu kitaplardan çıkarılarak görsel yapıda sevenlerin
Le Monde: Yolsuzluğu örtmeye çalışan Erdoğan, 10 yıllık başarılarını mahvediyor
Bu anlayış, kendi hizmetinde bir kamu idaresi olması için tasfiye girişiminde bulunmasına izin veriyor. İç siyasette 2013 baharındaki eylemlerde gördüğümüz gibi artık en ufak bir muhalefete tahammül gösteremiyor.
Asya Kalkınma Bankası, Tacikistan'ı dünyaya açacak
konuyla ilgili açıklamasında; "Tacikistan hükümeti Tacikistan-Afganistan-Türkmenistan'ın birbirne bağlayacak bölgesel demiryolu hattı projesine büyük önem veriyor. Duşanbe yönetimi projenin koordinatörlüğünü teklif etti.
Türkiye’deki Patriot sistemnini görev süresi bir yıl uzatıldı
Almanya'nın yanı sıra ABD ve Hollanda da söz konusu NATO görevine ikişer adet Patriot füze bataryası ve bunları kullanacak askerlerle ile destek veriyor. (CİHAN)
Trabzonspor, Yekta’nın transferinden vazgeçti
Çünkü konuşulan astronomik rakamlar Türkiye futboluna da zarar veriyor." dedi. Aslan, takıma takviye için transfer çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi. (CİHAN)
Avrupa’ya ‘yolsuzluk’ çıkarması yapan iktidar vekilleri, beklenen ilgiyi görmedi
İçerdeki ergenekoncu unsurlara akıl veriyor. Sizler de bu yeni konsepte uygun bir biçimde kendinizi konumlandırın. Psikolojik harekat için şu şu konuları öne çıkartın diyor.