veysel eroğlu

Veysel Eroğlu: Su projesi, söz verilen tarihten önce bitirilecek
LEFKOŞA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, KKTC'ye su aktarılması projesinin söz verilen tarihte biteceğine vurgu yaptı.Veysel Eroğlu, KKTC'de katıldığı bir televizyon programında Asrın Su Projesi’nde gelinen son aşamayı anlattı.
Veysel Eroğlu: Su, Kıbrıs'a hayat verecek
GİRNE - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'den gelecek suyun Kıbrıs'a hayat vereceğini ifade etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Su Temin Projesi kapsamında İçme Suyu Arıtma Tesisi Geçitköy Terfi İstasyonu, Arıtma Tesisi- Lefkoşa İsale Hattı ve Girne bölgesi
Atalay: Su projesinde son aşamaya gelindi
KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı kabul etti.Beşir Atalay görüşmede yaptığı konuşmada, Yorgancıoğlu’nun dün Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinin çok olumlu
Atalay: Enerji konuları ile ilgili olarak tüm konuları değerlendireceğiz
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile bilikte KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaret etti. Atalay, KKTC'de enerji ile ilgili olarak bütün konuların bugün değerlendirileceğini ifade etti.
Atalay ve bakanlar, KKTC Meclis Başkanı Siber’i ziyaret etti
LEFKOŞA - Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber’i ziyaret etti. Atalay ve beraberindeki iki bakan bir dizi temas için KKTC’ye geldi.
Eroğlu: 334 barajın yapımını tamamladık
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gölsu Projesi kapsamında ‘Bin günde bin baraj’ yapımının hızla devam ettiğini ve bu barajların 334 tanesinin tamamlandığını açıkladı. Şubat ayında yapılacak bir törenle baraj, gölet ve sulama alanlarının açılışını yapacaklarını belirten Eroğlu, geri kalan kısmın 2014’ün sonunda tamamlanacağını bildirdi
Meteoroloji çalışanlarına tazminat müjdesi
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından onaylanan ‘Orman Kanununda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi’ taslağının TBMM’de kabul edilmesinin ardından, meteoroloji çalışanları havacılık tazminatına kavuşmuş olacak.
Bakan Eroğlu'ndan işadamlarına birlik ve beraberlik çağrısı
AFYONKARAHİSAR - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, işadamlarına birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaları, ortaklıklar kurmaları çağrısında bulundu.Eroğlu, Afyonkarahisar’da, kent merkezinde gerçekleştirdiği Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) temsilciliğinin açılışını yaptı.
Uluslararası biyolojik çeşitlilik ve ekosistem toplantısı Antalya'da
Veysel Eroğlu, bu yıl büyük çapta uluslararası 2 toplantıya birden ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Prof. Eroğlu, “İlk olarak UNFF toplantısını çok başarılı bir şekilde İstanbul’da gerçekleştirmiştik.
Veysel Eroğlu: Geçitköy Barajı 7 Mart'ta bitecek
LEFKOŞA - KKTC Cumhurbaşkanı Vekili Sibel Siber, KKTC’de bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu kabul etti.Cumhuriyet Meclisi’ndeki kabulde Veysel Eroğlu’na Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça eşlik etti.
İhsanoğlu: KKTC'ye desteğim sürekli devam edecek
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise Türkiye’den KKTC’ye su temin projesiyle gelecek suyun Ortadoğu ve özellikle Kıbrıs’ta barış vesilesi olmasını arzu ettiklerini kaydetti. “Kıbrıs için ne yapılsa azdır, bunu yapmaktan mutluyuz.
Veysel Eroğlu: Kıbrıs'ı tıbbi ve aromatik bitki merkezi yapacağız
LEFKOŞA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, KKTC'de tıbbi ve aromatik bitkilerle ilgili çalışma yapacaklarını söyledi. Bakan Eroğlu, "Şifalı bitkiler için alternatif tıpta çok büyük talepler var.
Muğla'da yapay trüf mantarı ormanı oluşturulacak
Eylem planının startını, önümüzdeki günlerde bölgemize gelecek olan Bakanımız Veysel Eroğlu verecek." dedi. (CİHAN)
Erdoğan: AB ikircikli davranış içerisinde olmamalı
Konferansa Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Türkiye'nin Varşova
Erdoğan, enerji sunumunu dikkatle takip etti
Başbakan Erdoğan'a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Oran ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da eşlik etti. (CİHAN)
Türkiye'nin ilk Milli Botanik Bahçesi'nin temelleri atıldı
Törene, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek katıldı.
Bakan Eroğlu: Türkiye'nin içme suyu meselesi çözülmüştür
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Veysel Eroğlu, su yönetiminin önemine dikkat çekerek, Türkiye’de suyun yüzde 70-75’lik kısmının sulamada kullanıldığını, diğer kısmının ise içme suyunda kullanıldığını ifade etti.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 'Uluslararası Su Tahsisi Çalıştayı'na katılacak. (09.30 - Ankara)- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten ile görüşecek.
CİHAN HABER AJANSI ÖN GÜNDEM
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Uluslararası Su Tahsisi Çalıştayı”na katılacak. (09.30 – Ankara)- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten ile görüşecek.
Baraj suyu altında kalan ‘Türk zambakları’ taşındı
Veysel Eroğlu, OGM’nin ise, projede tespiti yapılan özellikli bitki türlerinin uygun alanlara nakledilmesi, çoğaltılması ve yetiştirilmesini sağlayacağını söyledi. DSİ Genel Müdürlüğü’nün 2013, 2014 ve 2015 yılında yapılacak barajlardaki mevcut durum ile ilgili bilgileri temin edeceğini belirten Prof.
Başbakan Erdoğan: Karanlık günleri özleyen bir lobi var
Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar eşlik etti.
Dünyanın 6. en yüksek barajı olan 'Deriner' üretime geçti
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 249 metre ile ‘Çift Eğrilikli Beton Kemer Barajlar’ arasında dünyanın 6’ncı en yüksek barajı olan Deriner Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin tam kapasite üretime geçtiğini
Başbakan Erdoğan: 'Ben istemiyorum yapmayacaksın' tavrı faşizandır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile birlikte Ankara’da bir alışveriş merkezi açılışına katıldı. Pasifik inşaatı 2,5 yılda Ankara’ya 500 milyon TL’lik yatırımla rezidans ve iş merkezini kazandırdığı için tebrik eden Erdoğan, "Pasifik inşaata bu aşamada sağladığı istihdam
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Veysel Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Next Level Alışveriş Merkezi açılışına katılacak. (13.00-Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündem
Veysel Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Next Level Alışveriş Merkezi açılışına katılacak. (12.30 – Ankara)
Bakan Eroğlu, yöneticilere 'Sarıkamış Destanı'nı tavsiye etti
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sarıkamış Destanı'nı izlediğinde çok duygulandığını ve çok utandığını söyledi. Bu tarihin özellikle yöneticilere gösterilmesi ve anlatılması gerektiğinin altını çizen Eroğlu, "Bugün bu millet ayaktaysa, onların sayesinde var.
AKÜ, hızlı tren için ara eleman yetiştirecek
Tren Projesi'nin Ankara- Afyonkarahisar kesiminin temeli geçen ay Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla atılmıştı. Yüksek teknoloji sayesinde inşa edilecek 270 kilometrelik demir yolu hattı ile Ankara- Afyonkarahisar arası 1,5 saate, Afyonkarahisar- İzmir arası da 2 saatte düşmüş olacak
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, DSİ Genel Müdürlüğü’ndeki "Sarıkamış Destanı Konferansı’na katılacak. (17.00 - Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündem
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, DSİ Genel Müdürlüğü’ndeki "Sarıkamış Destanı Konferansı’na katılacak. (17.00 - Ankara)
Bakan Ergin’in oğlunun düğünü bakanlar kurulunu aratmadı
Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Kültür ve Kültür Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bilim, sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İçişleri Bakanı
Sapanca Gölü kritik eşik seviyesinden kurtuldu, tehlike geçmedi
Öte yandan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TÜPRAŞ'ın Sapanca Gölü'nden su kullanmasıyla ilgili inceleme başlattıklarını açıklamıştı. Mayıs ayında Sakarya'da bir dizi temaslarda bulunmak için gelen Veysel Eroğlu, gazetecilerin işyerlerinin tonunu 5,71 liradan aldığı Sapanca suyunu TÜPRAŞ'ın özelleştirildikten
Rumları bile sevindiren Asrın Su Projesi'ne KKTC'li sendikadan tepki
KTÖS Başkanı Güven Varoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Orman ve Enerji Bakanı Veysel Eroğlu'nun sözlerine tepki gösterdi. Varoğlu, Türkiye'yi Londra ve Zürih Anlaşmaları'na aykırı davranarak Kıbrıs'ın kuzeyine nüfusu aktırarak demografik yapıyı değiştirmekle suçladı.
Bakan Eroğlu, 40 milyon liralık 5 projenin müjdesini verdi
AFYONKARAHİSAR - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bayram için geldiği memleketi Afyonkarahisar’da 40 milyon liralık 5 projenin müjdesini verdi. Eroğlu, partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılarak partililerle bir süre görüştü müjdelerini açıkladı.
İzmir Kuş Cenneti'ne yapılan su takviyeleri GPRS ile izlenecek
İZMİR - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatıyla İzmir Kuş Cenneti’nin bazı bölümlerine yapılan su takviyeleriyle birlikte flamingo, çulluk ve ördek türlerinin gelmeye başladığı tespit edildi.
Kuş Cenneti'ne su takviyesinin ardından kuş türleri gelmeye başladı
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, İzmir Kuş Cenneti ile ilgili olarak verdiği pompa istasyonu ile su takviyesi talimatı netice verdi. İlk su takviyeleri ile birlikte Kuş Cenneti’ne flamingo, çulluk ve ördek türlerinin gelmeye başladı.
Bakan Eroğlu, '2023’e Doğru Belediyecilik Vizyonu Programı'na katıldı
SAKARYA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenen “2023’e Doğru Belediyecilik Vizyonu Programı”na katıldı.AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın Sapanca Güral Otel'de düzenlediği “2023’e Doğru Belediyecilik Vizyonu Programı”na katılan Bakan Eroğlu, otel
Kurbanlık hayvana eziyet edene 2 bin lira ceza kesilecek
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle yapılacak kesimlerde hayvanlara eziyet edilmemesi uyarısında bulundu. Vatandaşlara kurban görevini hayvanlara eziyet etmeden yerine getirmeleri konusunda uyarılanda bulunan Eroğlu, "Aksi takdirde, hayvanlara eziyet edenler hakkında, hayvan
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya ve Bilecik’i ziyaret edecek. Bakan Eroğlu, Sakarya'da AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın '2023’e Doğru Belediyecilik Vizyonu’ programına katılacak.
Konya Bozkır Barajı inşaatı yarıyı geçti
Veysel Eroğlu tarafından 25 Mayıs 2012 tarihinde atılmıştı. İş bitim tarihi 10 Ekim 2015 olarak belirtilen barajın yapım süresi 6 ay erkene çekilerek 17 Aralık 2014 olarak belirlenmişti.2012 yılı sonu itibariyle yüzde 46 gerçekleşme sağlanan baraj inşaatında, yapım süresinin 6 ay öne çekilmesi sebebiyle, 2013 yılında çalışmalara hız verilerek yüzde
Dünya Arıcılık Kongresi 2017 yılında İstanbul’da yapılacak
ADANA - Bal Tanıtım Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na Apimondia Dünya Arıcılık Kongresi’nin 2017 yılında İstanbul’da yapılacağı müjdesini verdi.
Bakan Eroğlu, Budapeşte’ye gidecek
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ‘Budapeşte Su Zirvesi’ne katılmak üzere yarın Macaristan'a gidecek.Bakanlıktan alınan bilgide, Prof.
Şampiyonlardan Başbakan Erdoğan’a Ziyaret
Veysel Eroğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Adana milletvekilleri Necati Çetinkaya, Fatoş Gürkan ve Mehmet Şükrü Erdinç de hazır bulundu. (CİHAN)
Başbakan, gençlere hediye dağıttı
Şahin, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç eşlik ediyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Merkezi'nde valilik tarafından onuruna verilen akşam yemeğine katılacak olan Başbakan Erdoğan'a Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da eşlik edecek. (15.00 - 16.00 - 19.
Bakan Veysel Eroğlu 37 tesisin açılışı yaptı
TOKAT - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, birlik, beraberlik ve kardeşliği sağlayarak, Türkiye'yi bölmek isteyenlerin oyununa gelmeyeceklerini söyledi. Eroğlu, "Onların tam 250 yıldır planladıkları oyun gayet basit; böl, parçala, yut.
Bakan Eroğlu, 51 müjdeyle Tokat’a geldi
TOKAT - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, çeşitli açılışlar ve temel atma törenleri için Tokat'a geldi. Bakan Eroğlu'nu, Tokat Valiliği'ne gelişinde Vali Mustafa Taşkesen, AK Parti Tokat milletvekilleri Zeyid Aslan, Dilek Yüksel, Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, İl Eemniyet
Bakan Eroğlu: Can dostlarımızı el birliği ile koruyalım
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, vatandaşlara hayvan varlığını el birliğiyle koruma çağrısında bulundu. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Gayemiz el ele vererek, hayvanların hayat hakkına sahip çıkmak ve onların hayat şartlarını daha da iyileştirmektir.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Tokat’ta, valiliği ve belediyeyi ziyaret edecek. 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında Milli Piyango İhya Balak Fan Lisesi'nde ağaçlandırma etkinliğine katılacak.
Dünya Su Forumu, Dinler ve Diller Korosu ile başladı
Foruma içişleri Bakanı Muammer Güler, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Ak parti Mardin Milletvekilleri Gönül Şahkullubey, Abdurrahim Akdağ, ICID Başkanı Dr.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Mardin Artuklu Üniversitesi'nde 1. Uluslararası Dünya Sulama Forumu'na katılacak. Bakanlar daha sonra valiliği, belediyeyi ve partilerinin il teşkilatını ziyaret edecek.