vilayet

Kuzey Kore'deki idam Çin'in gündeminde
Kuzey Kore lideri Kim, Mart ayında yerel bölgelere her vilayet ve şehirde özel bölgeler kurulması talimatını vermişti.Çin, nükleer faaliyetlerinden dolayı ciddi ambargoya maruz kalan Kuzey Kore’nin ekonomik, ticari ve diğer alanlardaki gelişmesi için en büyük yardımcısı ve müttefiki
İzmirli işadamları Diyarbakır'da yatırım imkanlarını inceledi
Vilayet binası önünde karşılayarak makamında bir süre görüştükten sonra toplantı salonunda bir konuşma yaptı. Kıraç, İzmirli işadamı ve sanayicileri Diyarbakır’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bediüzzaman’a sahip çıkan gazete: Hür Adam
ilk sayısında künye bilgileri olarak şunlara yer verilmektedir: “Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü: Sinan Omur; Basıldığı Yer: Sinan Matbaası, Ankara Caddesi, Vilayet Konağı karşısı No: 13-1, Sinan Matbaası; Siyasi, içtimai, müstakil gazete, şimdilik haftada iki defa çıkar, abone yapılmaz”
Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Tören Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin'in vilayet binasında tebrikleri kabulüyle başladı. Ardından stadyumun onarımda olması sebebiyle Kordon'a geçildi.
Kocaeli'nde çelenk krizi
KOCAELİ - Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle Vilayet Binası önünde düzenlenen törende, Demokratik Sol Parti (DSP) yönetimi protokolle birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk koyamamalarına
Gül: Türkiye’nin en büyük hamlesi Cumhuriyet'in demokratikleşmesi
Kayseri Valisi Orhan Düzgün tarafından Vilayet Konağı’nda resmi törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valilik makamında gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandırdı. ‘‘Bugün memleketim Kayseri’de olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum’’ diyerek başladığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Aslında bütün Türkiye’de olağanüstü bir
Korgeneral Alataş, Muğla Valisi Güvençer'i ziyaret etti
Jandarma Alay Komutanı Halil Çelik'le birlikte Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Korgeneral Alataş ve Tuğgeneral Karataş'ı vilayet girişinde karşıladı. Alataş, bir süre Güvençer'le görüştükten sonra İl Jandarma Komutanlığı'na geçti.
Atatürk’ün Manisa’ya gelişinin 88. yıldönümü kutlandı
Vilayet önünden başlayıp 19 Mayıs Stadı’nda biten yürüyüşle sona eren kutlamalara MHP Milletvekili Erkan Akçay, Vali Abdurrahman Savaş, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, mülki
Bakan Eroğlu, 51 müjdeyle Tokat’a geldi
Eroğlu, vilayet önünde kendisini karşılayan polis mangasını selamladıktan sonra Vali Taşkesen'in makamına geçti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, Tokat’a 40 milyon bütçeli 51 yeni müjde ile geldiğini söyledi.
Aydın'da Gaziler Günü kutlandı
AYDIN - Aydın'da, Atatürk’e mareşallik ve gazilik unvanlarının verilişinin 92. yıldönümü ile 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı.
Erdoğan, Adıyaman Havalimanı yeni terminal binasını hizmete açtı
Çünkü bugün Vilayet Meydanı’nda çok büyük bir hizmet furyasının, yaklaşık 900 trilyona yakın hizmetlerin açılışını yapacağız.” dedi. Daha sonra beraberindeki bakanlarla birlikte kurdeleyi kesen Başbakan Erdoğan, Adıyaman’a hareket etti.
30 Ağustos Zafer Bayramı Balıkesir'de coşkuyla kutlandı
00'da Atatürk anıtına çelenk koyulmasıyla başladı, vilayet binası önündeki tebrik töreniyle devam etti. Ardından Atatürk Stadı önündeki Kuvayi Milliye Meydanı'na geçildi. Buradaki törene AK Parti Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Belediye Başkanı İsmail Ok, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Fahri Kır, askeri
Zafer Bayramı Manisa'da coşkuyla kutlandı
Vilayet önünde devam eden törende Vali Savaş, Belediye Başkan Vekili Nazmi Açıkdil ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Aslan askeri birliklerin, öğrencilerin, halkın ve törene bütün katılanların bayramını kutladı
Et entegre tesisi hayvancılık sektörünü canlandıracak
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 600 bin büyükbaş hayvan varlığına sahip Erzurum'u tarım ve hayvancılıkta parmakla gösterilen tek vilayet yapma arzusunda olduklarını söyledi. Küçükler, yapımı devam etmekte olan et entegre tesisinin Avrupa'daki örneklerinden farkının bulunmayacağını öne sürdü.
Bursa'da şehir merkezi eyleme kapatıldı
BURSA - Bursa Emniyet Müdürlüğü, Atatürk Caddesi Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu önü ve yakın yerdeki Heykel Anıt alanında, resmi törenler ve Vilayet makamından alınan izinler dışında, kitlesel basın açıklamaları ve benzeri
Erdoğan: Ülkemizin meydanları Tahrir olmayacak
Trabzon’un büyükşehir olma konusuna da değinen Başbakan Erdoğan, “Artık Trabzon ufak bir vilayet değil. Trabzon artık büyükşehir. Nasip olursa Mart 2014 seçimlerinden sonra Trabzon dört bir köşesi büyükşehir sınırları içinde modern bir şehir olarak geleceğe yürüyecek.
Trabzon’un yeni valisi Öz görevine başladı
Amasya’dan kara yolu ile Trabzon’a gelen Vali Öz için vilayet önünde karşılama töreni düzenlendi. Törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Öz, Trabzon’da ekip ruhu içerisinde güzel işler gerçekleştireceklerini söyledi.
Galatasaray taraftarı Bursa Atatürk Stadı’na girebilecek (2)
‘Bu vilayet alkol yasağı koydu’ anlamına gelmiyor. Alınan kararlar spor sahası ve civarıyla sınırlı. Alkollü ve keyif madde alanlar stada alınmayacak.
Erdoğan: Yolumuzu kesmek isteyenlere prim vermeyeceğiz
Çünkü büyükşehirlere hizmet vermek normal bir vilayete hizmet vermeye benzemez. Normal vilayet şuan ki yapıya göre adeta bir ilçe belediyesi gibidir. Ama büyükşehir belediyesi dediğimiz zaman işte köyler mahalle olacak ve büyükşehir alt yapısı ile üst yapısı ile hizmet götürecek.
Vilayet Parkı çalışma başladı
MALATYA - Malatya Valisi Vasip Şahin, valilik arkasında bulunan Vilayet Parkı’nın yeni proje çerçevesinde düzenleneceğini belirterek “Park tamamen halkımıza açık olacak ve hiçbir şekilde ticari amaçlı kullanılmasına
Bakan Yazıcı: Ergenekon kararına yapılan eleştirileri sağlıklı bulmuyorum
Vilayet mahkemesi davayı bitirmiş. Hukuksal çerçevede bu kararlara karşı temyiz mercii var. Bu kararlar bir kez daha orada gözden geçirilir.
Bülent Arınç: Bursa'ya yeni bir vilayet binası lazım
Arınç, “Bursa'ya acilen yeni bir vilayet binası yapmak zorundayız. Prestijli bir TC valilik binasına ihtiyacımız var." dedi. Başbakan Yardımcısı Arınç, Bursa Ulucami'de cuma namazı kıldı.
Erdoğan Şırnak'ta: Hepimiz Nuh'un gemisinden çıkmış nesillerin devamıyız
Şırnak, doğu, güneydoğu 81 vilayet kardeşlerim bunu hak etmiyor. Bin yıldır kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda ebediyen kardeşçe yaşacağız. Yaraları sararak hep birlikte ortak geleceğimiz inşa edeceğiz.
TOKİ’den 94 tarihi yapıya 10 milyon lira restorasyon kredisi
Ankara Vilayet Konağı, Elazığ Çarşı Mahallesi eski Hükümet Konağı, Gaziantep Şahinbey Bayaz Han Kültür Merkezi, İstanbul Üsküdar Fatih mahkeme binası, İstanbul Denizcilik Müsteşarlığı Bölge Müdürlüğü hizmet binası TOKİ kredisi
Denizli’de LYS ve SBS’de ilk bine giren öğrenciler ödüllendirildi
DENİZLİ - Denizli Valisi Abdülkadir Demir, LYS ve SBS’de ilk bine giren öğrencileri altın ve takdirnameyle ödüllendirdi. Vilayet toplantı salonundaki ödül törenine Vali Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, derece giren okulların müdürleri, aileler ve öğrenciler katıldı.
Başbakan Yardımcısı Arınç: Manisa herkesin gıptayla baktığı bir il
Vilayet binası önünde karşılanan Arınç, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Vali Savaş’a başarılar diledi ve başarılı olacağına inandığını ifade etti. Vali Savaş'ın Nevşehir Valiliği yaptığı dönemde başarılı çalışmalara imza attığını aktaran Başbakan Yardımcısı Arınç, “Umarım buradaki hizmetlerinde de kendilerinden
Vali Alimoğlu: Yüksekova Havaalanında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor
Biz vilayet olarak elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bu arada, müteahhit arkadaşlarımızın da çok samimi bir gayret içinde olduğunu hep beraber gördük, görüyoruz, ben huzurunuzda müteahhit firmalara, çalışan arkadaşlara çok
Kadın sığınma evi, anaokulu olarak kullanılacak
Midyat’taki Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) Midyat’ta sözü verilen fakülte ve turizm yüksekokulunun hangi aşamada olduğuna dair soruları yanıtlayan Omay, “İl vilayet merkezi Mardin’dir. Üniversitenin ana yerleşkesi o vilayetin merkezinde oluşmadan vilayet merkezine bağlı olan ilçelere Devlet Planlama Teşkilatı(DPT) izin vermemektedir.
Aldırmaz: ASKİ başarılı çalışmalara imza atıyor
Batı Arıtma’dan gelen ana kolektörün 17 mahallesi ile birlikte Yeni Vilayet civarındaki tren köprüsü altının yağmur suyu sorununu çözeceğini belirten Zihni Aldırmaz, “Buraya da toplama bölümü ile bağlantılar yapılıyor.
'Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese el uzattık, birileri bize yumruk uzattı' (3)
Öyle bir haykırayım ki 80 vilayet duysun. Öyle bir haykırayım ki ta Üsküp, ta Bağdat, ta Saray Bosna duysun.” diye konuştu.
Milletvekili Demir: Eğitimde tek tip adam yetiştirmeyeceğiz
Bugün 165 üniversitemiz var, en küçük vilayet olsa dahi üniversitesi olmayan ilçemiz yok. Herkes okuyacak. Bir seçim döneminde MHP Genel Başkanı afiş astırmıştı, 'Üniversiteye giriş sınavsız olacak' diye.
İTO'nun yeni başkanı İbrahim Çağlar
Üye odaklı çalışmalarımızı hükümet, vilayet, belediye, Oda ve borsalarla hep birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi. Ekonominin her alanında çözüm odaklı çalışacaklarını vurgulayan Başkan Çağlar, “Tarihe saygılı ve geleceğe güvenle bakacağız.
Yeni Çanakkale Valisi Çınar göreve başladı
Vilayet önünde düzenlenen devir teslim törenine işadamları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş da katıldı.Vali Tuna ve Vali Çınar, aynı makam aracıyla tören alanına geldi.
Sağlıklı hayata dikkat çekmek için bin 455 kilometreyi bisikletiyle gidiyor
Gezegen Cemal de Türkiye Yeşilay Cemiyeti ana sponsorluğunda İstanbul’dan Diyarbakır’a 22 vilayeti kapsayan "Sağlıklı Çevre, Sağlıklı Yaşam" ve "Sağlıklı Gelecek, Sağlıklı Nesil" projesine destek için bisikletiyle yollara çıktığını anlattı.
Ray Sokak’ta yıkım tamamlandı
Yıkımın bitmesiyle Yeni Vilayet civarındaki tren köprüsünde sona eren Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nın batı yönünde devamının yapılması yönünde hiçbir engel kalmamış oldu.Büyükşehir Belediyesi’nin Ray Sokak’taki çalışması sadece yıkım işlemiyle sınırlı değil.
Bozdağ: CHP, gazete kupürlerini takip etmekten kendi arşivlerine bakamıyor
Partili arkadaşların, şehir kulüplerinin bu zararlarını önleyecek şekilde hareket etmeye çalışmaları için vilayet idare heyetinin dikkatle alakasını rica ederim.’ CHP yönetimi resmi yazıda içkinin mekanlar konusunda İçişleri Bakanlığından tedbir alınmasını bile istiyor ve işte o satırlar: ‘Bu gibi şehir kulüplerinin açılmasında ve
Çelik, CHP’nin 1944'te illere gönderdiği alkolle ilgili genelgeyi okudu
kulüplerinin bu zararlarını önleyecek şekilde hareket etmeye çalışmaları ve kendilerini bu kulüplerde kumar mahiyetinde olan oyunlardan çekinmeleri için vilayet idare heyetinizin dikkat ve alakasını rica ederim.
Başbakan Erdoğan: Akil İnsanlar 2 ayın sonunda nihai rapor sunacak
Şu anda bir çözüm sürecinin içinde olduklarını söyleyen Erdoğan, "81 vilayet, 7 grup halinde her grubun 9 kişiden oluştuğu ve bu grupların içerisinde sanatçılar, akademisyenler, medya mensupları, sporcular vs.
Vali Kıraç'tan İzmir'e duygusal veda
Konuşmaların ardından Kıraç, Vilayet binası önünde kendisini bekleyen engelliler, gaziler, bürokratlar ve diğer vatandaşlarla tek tek vedalaştıktan sonra Diyarbakır'a gitmek üzere havalimanına hareket etti.
Afganistan İçişleri Bakanlığı, Bağlan saldırısını kınadı
KABİL - Afganistan İçişleri Bakanlığı, ülkenin kuzeyindeki Bağlan vilayetinin merkezi Pulihumri şehrinde düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı. Bakanlık açıklamada, saldırıda ölen Pulihumri Vilayet Meclisi Başkanı Muhammed Resul Mohseni ve diğer kişilerin ailelerine başsağlığı diledi.
Anadolu kültürü seneye New York'a taşınacak
NEW YORK - ABD’nin Los Angeles şehrinin hemen yanı başındaki Orange County (vilayet) yerleşim biriminde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali, bayram havasında geçti. Festival tertip komitesi, etkinliğin gelecek yıl New York'ta yapılacağı müjdesini verdi.
Anadolu’yu ABD’ye taşıyan festivalde farklı milletlerden gönüllüler çalışıyor
NEW YORK - ABD’nin Los Angeles şehrinin güneyindeki Orange County’de (vilayet) düzenlenen Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali’nde 400'den fazla gönüllü görev aldı. Festivalde Türk, Kürt, Laz ile birlikte Bosna - Hersek, Moğolistan, Kazakistan gibi farklı ülkelerden de gönüllü el ele vererek çalıştı.
Anadolu Kültür Festivali Türkiye'yi ABD'ye taşıyor
İstanbul, Konya, Mardin, Van, İzmir, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis'in önemli turistik sembollerinin inşa edildiği Los Angles şehrinin Orange County (Vilayet) fuar alanında İznik Çinileri, Kapadokya, Ankara Belediyesi, Erzurum Ticaret Borsası, Eskişehir ve Siirt’e ait standlar da bulunuyor.
Kulaçoğlu: Gelirin yüzde 10’unu alt yapıya ayıracağız
Alt yapı derken sadece Trabzonspor alt yapısı değil bütün amatör takımlarımız hatta vilayet içindeki profösyenel takımlardan bu rakamdan yardım yapıp yıldızlar yetiştirmeye düşünüyoruz. Trabzonspor alt yapısından üç senede üç oyuncu çıkarsa bütün amatör kulüplerden 15 oyuncu çıkar.
Haber bülteninde yayımlanan kavganın tarafları bulundu
UŞAK - Uşak’ta önceki gün şehir meydanında, vilayet ile adliye binaları arasındaki Atatürk anıtı önündeki dayak olayının görüntülerinin dün akşam haber bültenlerinde yayımlanmasından sonra harekete geçen polis, sopa
Başbakan Yardımcısı Bozdağ: CHP Kararsız Kasım (2)
Açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Denizli’ye gelen Bozdağ, vilayet binasında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.Muhalefet partilerinin çözüm sürecinde olduğu gibi 12 Eylül 2010’daki anayas değişikliği referandumunda da halka yalanlar söylediğini iddia eden Bozdağ
Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Bu büyük Türkiye’yi oluşturma sürecidir (1)
Bozdağ, çeşitli açılış ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Denizli’de, yeni yapılan vilayet binasında ağırlanan ilk bakan oldu. Polis mangasıyla karşılanan Bozdağ’ın ziyaretinde milletvekilleri, Mehmet Yüksel, Nihat Zeybekci ve Bilal Uçar, Vali Abdülkadir Demir, AK Parti İl Başkanı Avni Örki ve diğer
'Adana birkaç ay sonra bambaşka bir çehreye bürünecek'
Beş Ocak Meydanı ile Eski Vilayet arasında ulaşım, lastik tekerlekli tramvay ile sağlanacak. Buradaki tarihi dokunun ortaya çıkması ile bölge cazibe merkezi haline gelecek. Yine eski vilayet çevresindeki binalar yıkılarak sadece tarihi değere sahip yapıların bulunduğu bir meydan oluşturulacak.
Maliye Bakanı Şimşek: Çözüm ile birlikte Türkiye kalkınacak ve güçlenecek
Vilayet binası önünde Vali Abdurrahman Savaş, AK Parti Nevşehir milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk, Belediye Başkanı Hasan Ünver ve daire müdürleri tarafından karşılanan Bakan Şimşek, polis mangasını selamladıktan
Osmanlı salnameleri veri tabanı kullanıma açıldı
Kütüphanenin internet sitesinde Osmanlı devlet ve vilayet salnameleri ile nevsallere ulaşılabiliyor. Proje yöneticisi Mustafa Birol Ülker, salnamelerin bir şehrin tarihi, edebiyatı ve sosyal yapısıyla ilgili bilgiler verdiğini hatırlattı.