vilayetlik

CHP Kozan'ın il olması için kanun teklifi verdi
Bu kanun teklifi ile Kozan’ın elinden alınan vilayetlik hakkı iade edilecek ve Kozan’ın il yapılması bölgenin ekonomik ve sosyal alanda gelişmesini sağlayarak, bölge kalkınmasını hızlandıracaktır.” (CİHAN)
Kozan Kent Konseyi’nde Sezen, güven tazeledi
kazılarak buradaki kıymetli varlıkların yer yüzüne çıkarılması, beyaz bayrak projesi, pest kontrol ve hijyen eğitimi çalışmaları, seracılık, arıcılık ve vilayetlik hakkının iade edilmesi gibi konulara genel kurula bilgi verdi.
Kozan vilayetlik hakkını geri istiyor
ADANA - Kozan Belediyesi ve Kent Konseyi ilçenin vilayetlik hakkının geri verilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Belediye sinemasında gerçekleşen 'Kozan vilayetlik hakkının talebi' programında milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları, muhtarlar, sivil
Kozan Kent Konseyi, 'Vilayetlik Hakkının İadesi' için toplandı
Konsey genel kurulu, toplantıda "2010 yılı durum değerlendirmesi ve vilayetlik hakkının iadesi" konuları ele alındı, 21 Ocak 2011 Cuma günü yapılacak toplantı için fikir alış verişinde bulunuldu. Kent Konseyi Başkanı Süleyman Sezen, geçen yıl kurulun gündeme aldığı 18 maddelik eylem planına ilişkin yapılan çalışmalar hakkında kurula bilgi verdi.
TÜMSİAD Şube Başkanı Dağlı: Mevduatlarınızı bankalarda tutmayın, yatırım yapın
Vilayetlik konusuna da değinen Dağlı; Kozan'ın vilayetlik hakkının iade edilmesi mücadelesi için, her türlü girişimde bulunmaya devam edeceklerini ifade etti. Dağlı, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adana ve Kozan Şubesi'nin organizasyonu ile Kuzey Irak'a gerçekleştirdikleri son iş gezisinin de oldukça yararlı
Uzmanlar Kozan'ın 50 yıllık geleceğini planladı
Kozanlılar adına konuşan Kent Konseyi Başkanı Süleyman Sezen; "İlçemizin vilayetlik hakkının iade edilmesi, ilçemize turizm meslek yüksek okulu ve bir fakültenin yapılması gibi birçok çalışmalarımız daha önce de olmuştu.