vitray

Caminin bitirilmesi için oyuncaklarını sattılar
Dört minaresi ve her birinde üç şerefe bulunacağını açıklayan Müftü Bekir Gerek, şöyle devam etti: “Devrana taç ve yan kapıları, vitray pencereleri, çini panoları, sütunları ve kapıları mermerden yapılmaktadır.
Nil Koleji, 200’den fazla eseri sergiledi
Ebru sanatı, kaligrafi sanatı, ahşap boyama ve vitray sanatından birçok eser büyük ilgi gördü. Sergi, Özel Nil Koleji Görsel Sanatlar Öğretmeni İbrahim Aydın, Ercan Gündüz, Hilal Dağ ve Seher Taras tarafından organize edildi.
Nur Camii Külliyesi’nde çalışmalar devam ediyor
Caminin 4 minaresinin ve her minarede 3 şerefenin bulunacağını açıklayan Gerek, şöyle devam etti: “Devrana taç ve yan kapıları, vitray pencereleri, çini panoları sütunları ve kapıları mermerden yapılmaktadır.
Sanatsever öğretmenlerden sergi
katıldığı sergide konuşan Nehir Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yılmaz Demir, sergide öğretmenlerin tezhip, hat, sulu boya, yağlı boya, kaligrafi, çini ve vitray dallarından eserlerinin sergilendiğini söyledi.
TBF Başkanı Turgay Demirel’den anlamlı ziyaret
Spor Konferansı için bulunduğu Diyarbakır’da yoksul ve dar gelirli ailelerin çocuklarının basketbol oynadığı Diyarbakır Vitray Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, 2.
Azerbaycan'dan Necdet Doğanata'ya fahri doktora unvanı
Şölende ayrıca İzmir Üniversitesi fuayesinde Uğur Türkan'ın "Navruz" isimli vitray sergisi, Dr. Fadıl Ünal'ın "Türk Dünyası Hizmetleri" isimli fotoğraf sergisi açılacak ve KIBATEK yayınları imzaya sunulacak.
Şehitler İlköğretim Okulu'nun öğretmen ve öğrencilerinin Atatürk sergisi beğeni topladı
Sergide, okul resim öğretmenlerinden Nurdan Arslantürk'ün rehberliğinde 140 fotoğraf ile resim, kağıt vitray ve kağıt telkari tekniğiyle hazırlanarak beğeniye sunuldu. Sergide ayrıca Atatürk'ün portresinin ve vecizelerinin de bulunduğu el yapımı kitap ayraçları da yer alırken, katılanlara ayraçlardan hediye edildi.
Edremitli kadınlar el becerileriyle ev ekonomisine katkı sağlıyor.
Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç'ın talimatıyla açılan kurslarda Türk İslâm el sanatları, vitray ve çini dersleri veriliyor. Hanımlar bir yandan bu sanatların inceliklerini öğrenirken bir yandan da yaptıkları çalışmalarla ilçe ve aile ekonomisine katkı sağlıyor.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Sanatçı Nurhan Şahin'în düzenlediği Cam Süsleme ve Vitray Sergisi açılışı yapılacak. (17:00) Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nün 20'nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan 1.
Kalfalık ve ustalık belgesi olmayan esnaf ve sanatkarlara af getirildi
flekso baskı, ofset baskı, serigrafi ve tampon baskı, tifdruk baskı, izabe, sigortacılık, plastik kalıp, indirme, tornada form şekillendirme, tezyinat, vitray, tekstil laborantlığı meslek dallarının Mesleki Eğitim Kanunu'nun çıraklık eğitimi uygulama kapsamına alındığını söyledi.
Plastik atıklara savaş açan gençler, hayatı poşetleyecek gönüllü arıyor
Fotoğraf vitray, resim, flamengo, fanzin, stüdyo, müzik, sosayal medya ve hayatı poşetleme atölyelerinde ise eğlenerek öğrenme fırsatı bulan gençlere zaman zaman da ev hanımları ile çalışan beyler de katılıyor.
Kepez'de meslek kurslarının yılsonu sergisi açıldı
Filografi, kitre bebek, ev aksesuarları, ebru, iğne oyası, vitray, rölyef' gibi ürünlerin yer aldığı sergi 30 Haziran'a kadar ziyarete açık olacak.
ASMEK Döşemealtı'nda sergi açtı
Sergide, kursiyerlerin rölyef, resim, kırkpare, makine nakışı, ev sanatları, giyim, vitray, mefruşat, seramik, iğne oyası, kurdele yapımı ve örgü eserleri vatandaşların beğenisine sunuldu. Açılış töreninde halk oyunu kursu öğrencileri de Zeybek oyununu sergiledi.
Eyüp Sertarikzade Kültür Merkezi açıldı
Vitray Klasik Türk Musikisi : 1. Ney 2. Ud 3. Klasik Kemençe 4. Ritim 5. Tanbur 6.
Atatürk'ün resimleri vitray sergisinde
Antalya'da aralarında Atatürk'ün resim ve portrelerinin de yer aldığı vitray sergisi açıldı. Vitray Sanatçısı Lütfi Giray'ın 24 eseri, Kepez Belediyesi fuayesinde sanatseverleri bekliyor.
Reşat Kazancı İlköğretim Okulu'nun resim sergisi büyük ilgi gördü
2 gün açık kalacak sergide, yağlı boya, iki boyutlu resim, simetri, kaligrafi, vitray, kumaş, sim ve pul gibi çalışmalar yer aldı. Sergi açılışında konuşan Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, "Sergide öğrencilerimiz tarafından başarılı çalışmalar yapılmıştır.
Reşat Kazancı İlköğretim Okulu Resim Sergisi Açtı
2 gün devam edecek olan Sergide, yağlı boya, iki boyutlu resim, simetri, kaligrafi, vitray, kumaş, sim ve pul gibi çalışmalar yer aldı. Yine sergide yer alan çalışmalardan olan Ebruli çalışmalarına ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Mevlana, düzenlenen panelle anıldı
Eva de Vitray Meyerovitch'in Tesadüfle başlayan, hayranlıkla süren, hikmet ve hakikatle sonuçlanan Mevlana aşkı", Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Büyükçanga ise "Prof.
Mevlana gölgesinde defnedilmek için yarışıyorlar (Özel)
Fransız yazar profesör Eva De Vitray Meyerovitch, Mevlana Türbesi'nin yakınlarına gömülmeyi vasiyet etti. 'Mevlâna'nın maneviyatının gölgesinde kıyamete kadar kalabilmem için öldüğümde beni Konya'ya gömün.
ASMEK kayıtları 2 Eylül'de başlıyor
kullanıcılığı, bilgisayar destekli mobilya tasarımı, web tasarımcılığı, ofis programları, grafik animasyon, bilgisayar kullanımı), sanat kursları ( rölyef, vitray, yağlı boya tekniği, minyatür yapımı, ebru, tezhip, kalem işi, telkari gümüş işlemeciliği, el sanatları kumaş boyama, iğne oyası, el nakışları, tel kırma), sosyal
Ucuz sinema biletine büyük ilgi
Ilgın, merkezde 'ebru, tezhib, hat, minyatür, resim, fotoğraf, rölyef, ahşap, cam, porselen, kumaş boyama, vitray, file işi ve kurdele nakışı gibi kursların yanı sıra, iletişim, diksiyon, bilgisayar, drama ve tiyatro, gitar, keman, bateri, bağlama, ud, ney' gibi kurslar verdiklerini
Öğretmen kızından öğrendi, şimdi vitray yapıp satıyor
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesinde yaşayan ev hanımı Güler Piroğlu, yansımalı vitray ampuller yaparak satıyor. Bu işi kızından öğrenen iki çocuk annesi Piroğlu, eserlerini Altınkum Mahallesi'ndeki Sanat Sokağı'nda kurulu çarşıdaki standında sergiliyor.
Batman Gençlik ve Kültür Evi, yeni binasında hizmet verecek
diksiyon, bilgisayar işletmenliği, İngilizce, tezgahtarlık, müzik, edebiyat, sinema, turizm İngilizcesi, resim, tiyatro, modern dans, satranç eğitimi, vitray, felsefe, tarih olmak üzere 16 farklı kurs veriliyor.