vitrini

Gelinliğin başkentinde buluştular
İzmir’de gelinlik fuarı başlamadan önce en fazla 10 tane gelinlik vitrini vardı, bugün sayısını bilmiyoruz.” diye konuştu. Şehrin gelinlik merkezi olması ve ileriye gitmesi için çalıştıklarını dile getiren Kocaoğlu, şöyle devam etti: “Gelecek yıl düzenleyeceğimiz fuarı, beş misli daha
KKTC Meclis Başkanı Siber Davutoğlu'nu kabul etti
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber de 3 aydır meclis başkanı olarak siyasetin vitrini olan meclisi halkın gözünde iyi bir yerde tutmak için çalıştığını kaydetti. Siber, “Hepimize düşen görevler vardır, eğer burası siyasetin vitriniyse, halkımız bizi izliyorsa, dünya bizi izliyorsa ki izliyor, ne kadar iyi temsil edersek o kadar iyi
Başkan Başer: Borç edebiyatı yapmadan hizmet etmeye çalışıyoruz
Şehrimizin vitrini olan ve çirkin bir görüntü oluşturan Eski Sanayi Sitesinde, Kentsel Dönüşümün uygulanmaya başladı. Spor Vadisi Projesi, kadınlar için yüzme havuzu projesi, Belediye Hizmet Binası projemiz, Topçu Göleti Projesi, Yeni Otobüs Terminali, Çamlık Projesi ve Bisiklet Yolu Projelerimiz
Kalkavan: Derbide, puana kimin daha çok ihtiyacı varsa favori o
“GALATASARAY TÜRKİYE’NİN AVRUPA'DAKİ VİTRİNİ”Beşiktaşlı eski yönetici İhsan Kalkavan, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde aldığı 6-1’lik Real Madrid maçı hakkında da yorumda bulunarak, farklı yenilginin dünya nezdinde Türkiye'yi yaraladığını söyledi
Öztürk: Sıkıntı çok ama yolun başında kimseyle karşı karşıya gelmek istemiyorum
‘Türkiye’nin vitrini’ olmasına karşın Antalya’nın ciddi sorunları olduğunu kaydeden Vali Öztürk, gazetecilerin parmak bastığı sorunları her sabah ajandasına not ettiğini ve ilgili yerlere talimat verdiğini söyledi.
Esnaf birlikleri: Demokratik bir hak olarak tepki sağduyuya ve itidale dayanmalı
Son olaylarda; iş yerini açamayan, açsa bile camı, çerçevesi, vitrini indirilen esnaf ve sanatkarlar, en çok zararı gören toplum kesimi olmuştur. Esnaf ve sanatkarların uğradıkları zararların tespitinin yapılarak, bunların tazmin edilmesi konusunda gereken düzenlemelerin yapılması gerekli görülmektedir.
Matur:Olimpiyatlar, Türk okullarına verilen desteği, gösteriyor
Bu anlamda Türkçe Olimpiyatları’nın 150’yi aşkın ülkedeki Türk okullarının bir vitrini olarak görüyorum." diye konuştu. Türkiye’den o okullara destek verenlerin olimpiyatlarda desteklerinin nerelerde kullanıldığını gördüklerini vurgulayan Matur, şunları kaydetti: "Geçtiğimiz yıl Sakarya’da
Kuyumcuyu silahla değil taşla soydular
ADANA - Adana'da şehir merkezindeki bir kuyumcu yüzleri kar maskeli iki kişi tarafından vitrini taş ile kırılarak soyuldu. Kuyumcudan 7 bilezik alıp kaçan motosikletli gaspçılar, kaza yapınca motoru bırakıp yaya olarak kaçtı.
"Mudanya, Bursa'nın gurur abidesidir"
Yerine getirilen seçim sözlerine de yer veren Altepe, ´Bizim için büyük bir heyecan´ dediği Mudanya´nın gerçekleştirilen hizmetlerle Bursa´nın gerçek bir vitrini olacağını kaydetti. Mudanya´nın en iyi olması için ne gerekiyorsa Büyükşehir Belediyesi olarak yapmaya çalıştıklarını, başta tarihi eserler, yollar ve kavşaklar olmak üzere verdikleri desteklerle
Rusya parlamentosu kamusal alanda sigara yasağını onayladı
Buna göre sigara paketleri mağaza vitrini ve market kasalarından kaldırılacak; sadece sigaraların fiyat listesi asılabilecek. Sigara karşıtı yasanın 1 Haziran itibariyle uygulamaya konulacağı kaydedildi.
Ersun Yanal: Milli takımlar oyuncu yetiştirmez, oyuncu oynatır
Milli takımların bir ülkenin vitrini olduğunu ve şuan ciddi kaynak sorunu yaşandığını belirten tecrübeli hoca, “Milli takımlar oyuncu yetiştirmez. Oyuncuları oynatır.
Okul kantincileri ya tornacı ya da tesisatçı çıktı
“RESTORANLAR ÜLKENİN VİTRİNİDİR”Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Yetkilisi Çiğdem Kurtar ise, “Bakanlık olarak Selçuk Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen bu projeden oldukça mutlu olduk.
Uludağ Üniversitesi'nde organ ve doku nakli semineri
Vitrini de cerrahlar oluşturuyor." şeklinde konuştu. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ise rektörlüğünü yaptığı üniversitenin, Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün katkılarıyla dört gün sürecek eğitim programının önemine değindi.
Büyükşehir Belediyesi'nden Gemlik'e 4 milyon liralık yatırım
Gemlik nefes aldığımız, Bursa’mızın vitrini ve vizyonu olan bir ilçe. Gemlik’in çağdaş, vizyon bir turizm kenti olması yolunda yatırımlarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.Çalışmalarda Gemlik Belediyesi’nden kaymakamlığa, İl Genel Meclisi’ne kadar herkesten destek gördüklerini de ifade eden Başkan Altepe, altyapı ve su kanalizasyon hizmetlerinden
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nden Londra'ya EXPO çıkarması
EXPO 2020 VİTRİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKIYORDünya çapında trendlerin takip edildiği, önümüzdeki yıllarda turizm sektörünün gideceği yolun belirlendiği önemli bir fuar olan WTM’ye katılımlarının son derece önemli olduğunu belirten
Otomotiv bayileri, Ankara yoluna taşınmak istiyor
Trafiğin rahatlatılması için inşaatına başlatan viyadüğün, söz konusu ticareti olumsuz etkilemesi beklenirken, şehrin vitrini kabul edilen güzergah, belediye tarafından restorasyona tabi tutulacak. Proje hazırlıkları sürerken, söz konusu güzergahta bulunan ve çirkinliğe neden olan işletmeler ise kaldırılacak.
Şehrin vitrinini bozan esnaflar kaldırılacak
Bu çerçevede Başkan Yılmaz, Çarşamba Havaalanı ile Belediye Evleri Kavşağı arasını şehrin vitrini kabul ettiklerini belirterek, estetiği bozan esnafların kaldırılıp başka yere taşınmasına dönük bir program içinde olduklarını açıkladı.
Temelini komünist lider atan metro istasyonunu AB başkanı açtı
12 cam vitrini ile sarılı olan arkeolojik kalıntıların arasında 2 bin yıllık ahşap direk, 2 yüzyıla ait şehir harita rölyefi, yine 2. asra ait erkek büstü, Heros şekli ile heykel bulunuyor.
Gemlik'te sel önlemi alındı
stratejik konumu ve doğal güzellikleriyle Bursa'nın seçilmiş bölgelerinden biri olan Gemlik´in Büyükşehir Belediyesi'nin tamamladığı yatırımlarla şehrin vitrini haline geleceğini söyledi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından sahil şeridinde inşa edilen yağmursuyu terfi istasyonunda sürdürülen çalışmaları da inceledi.
Başkan Uysal, iftarda basın mensuplarını ağırladı
Konuşmasına ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatarak devam eden Belediye Başkanı Uysal, “Başakşehir’e İstanbul’un yeni vitrini diyoruz. Vitrindeki ürünlerin de en iyisi olması lazım. Orta bölgemizde kentsel dönüşüm çalışmalarında son noktaya gelindi.
81. İEF'de 1933-1939 döneminin sergisi açılacak
“Cumhuriyet’in Vitrini İzmir Fuarı” adını taşıyan sergide, Türk fuarcılık sektörünün doğduğu yer olan İEF'nin tarihi gözler önüne serilecek. Sergi, 1933–1939 döneminde Türkiye’de moderleşmenin, sanayileşmenin ve yaşamın her alanında çağdaşlaşmanın somut halini yansıtan İEF serüvenini anlatacak.
Atakum sahilinde sel temizliği başladı
İlçemizin vitrini olan sahilimizi, buraya ziyarete gelen misafirlerimize hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Ancak herkes bilmelidir ki, özellikle hafta sonları Samsun nüfusunun yüzde 60’ını burada ağırlıyoruz.
İletişim fakültesinin adı var kendi yok
yıl eylül ayında fakültenin kurulma çalışmasının başladığını ve 16 Nisan 2012’de kurulduğunu vurgulayan Işık, iletişim fakültelerinin bir üniversitenin vitrini olduğunu kaydetti. Fakültenin SAÜ’nün şehre açılan bir penceresi olacağını vurgulayan Işık, “ Türkiye’nin en iyi fakültesi olacağız.
Arguvan Türkü Festivali’ni Taksim’de tanıttılar
Türküler Arguvan'ın vitrini ve aynasıdır" diye konuştu. (CİHAN)
Başakşehir Belediyesi mühendislerine üniversite sertifikası
İstanbul Üniversitesi öğretim görevlilerine teşekkür ederek sertifikalı eğitim programının önemine de değinen Uysal şöyle konuştu: “İstanbul’un vitrini bir ilçeyiz. Bu da sorumluluklarımızı artırıyor.
Bakan Bağış: Yüreği taşlaşmış zihniyeti rehabilite ediyoruz
Hem Türkiye’nin kalkınmasına Türkiye’nin vitrini İstanbul’un güzelleşmesine katkıda bulunurken hem o yüreği taşlaşmış zihniyeti rehabilite ediyoruz.Hem de eski taş ocaklarını rehabilite ederek bir ilki gerçekleştiriyoruz.
Türkçenin çocuklarını Ankara’da 2 bin araçlık konvoy karşıladı
Olimpiyatları artık Türkiye’de değil dünyada ses getiren, Türkçenin yaygınlaştırılması anlamında Türk okullarının dünya üzerinde yapmış olduğu çalışmaların tacı ve vitrini olmaya devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesinden Türkiye’ye gelen bu çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor ve hoş geldiniz diyorum.
CHP’li Çelebi: İşten atılmalar cinayettir
AYÇİN: THY'NİN VİTRİNİ AVRUPALI, MUTFAĞI AFRİKALI Hava-İş Başkanı Atilay Ayçin, THY’de bir gün özverili çalışmamanın ne anlama geldiğini Türkiye’nin, halkın gördüğünü ifade etti. Dertlerini anlatmak için gazetelere parayla ilan verdiklerini dile getiren Ayçin, “Bu şirketin vitrini Avrupalı ama mutfağı Afrikalı.
Emre Göral: Süper Lig'e hazırım
Bucaspor'a da bana bu vitrini sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Almanya'da bulunduğun süre içinde futbol karakterinin oluşmasına en fazla katkı sağlayan teknik adamlar kimlerdi? O dönemde hangi yönlerden ilerleme sağladığını düşünüyorsun?
Milletvekili Gülşen: Fetih ile sadece şehir değil gönüller de fethedilmiştir
Yüzyıllar boyu Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapan İstanbul; bugün modern, dinamik, güçlü Türkiyemizin vitrini, dünyaya açılan penceresidir. Medeniyetler İttifakı’nın sembol şehri olan İstanbul, yüzyılların birikimini yaşatarak geleceğe taşımaya ve insanlığa ışık tutmaya devam etmektedir.
Bakan Kılıç: Eleştirenler, bayrama içerik kazandırdığımızı anlayacak
Kılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın yeni yüzü ile, yeni vitrini ile gençlik ve spor konusunda farkındalığa dikkat çekilen, herkes için sporun hayatın her alanına egemen kılındığı bir yeni anlayışı beraberinde getireceğini söyledi.
Kızgın müşteri aracıyla oto galeriye daldı, ortalığı talan etti
Dışarıdan araçla işyerine dalan kızgın müşteri, vitrini kırdı, ortalığı birbirine kattı, yeni araçlara çarptı. Çalışanların endişeli bakışları arasında durdurulamayan sürücünün tepkisi, güvenlik kamerasına yansıdı.
Türk dizileri Ortadoğu’da Türk balığının tüketimini arttıracak
İZMİR - Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), Ortadoğu’nun popüler ülkesi Lübnan’da Türk su ürünlerini vitrine çıkardı. Ortadoğu’nun vitrini konumundaki Lübnan’da 20-23 Mart 2012 tarihleri arasında düzenlenen,Horeca-19.
Yaşlı hırsız, mağaza çalışanlarının gözü önünde laptop çaldı (Özel)
Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde, zanlı, içeriye girmeden önce vitrini inceliyor. Daha sonra müşteri gibi içeriye girerek, gözüne kestirdiği laptobun yanına elindeki çantaları bırakıyor. Dakikalarca fırsat kollayan zanlı, uygun zamanı bulunca vitrindeki bilgisayarı alarak çantasına koyuyor.
Güvenli: Bilim Müze Doğa ve Eğitim Parkı, Erzurum'un tanıtımına katkı verecek
Mustafa Güvenli, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “İçinde bulunduğumuz markalaşma sürecinde bu proje yepyeni bir Erzurum vitrini inşa etmek demek olacak. Dünyanın belli başlı ülkelerini ve şehirlerini herkes tarafından tanınır ve bilinir hale getiren bir takım unsurlar bulunuyor.
İzmir Emniyet Müdürü Bilkay'tan trafik polislerine: Adaletli olun
Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Bilkay, trafik polislerinin teşkilatın vitrini olduğunu belirterek, "Yeri geliyor polis olup suçluyu buluyorsunuz, yeri geliyor savcı olup suç isnat ediyorsunuz, yeri geliyor hakim olup ceza veriyorsunuz.
Emirsultan Gasilhanesi, aşevi ve sağlık ocağı olarak hizmete girdi
Bu çalışmalarımız tamamlandığında Yıldırım’ın vitrini de değişmiş olacak. Bunun yanında, somut olmayan kültürel mirasımızı da ayağa kaldırıyoruz. Aşevi geleneğinin kültürümüzde önemli bir yeri var.
Rusya'da Türk kuyumcunun içinde 1,3 milyon dolar mücevher olan çantası çalındı
A, “ Sergideki iki vitrini kendi ürünlerimizle doldurduk. Serginin bitiminde tüm eşyalarımızı toplayarak bavullarımıza koyduk. Sonra da araçla havalimanına doğru hareket ettik.
Çanta hırsızları yine görev başında (Özel)
Güvenlik kamerasına kaydedilen görüntülerde, kadın giyim ürünü satan mağazanın önüne gelen küçük yaştaki iki zanlı vitrini incelerken görülüyor. İki küçük hırsızın vitrini incelerken içerideki müşterilerin durumunda gözlemledikleri mağazanın kapısından girmeleriyle anlaşılıyor.
Ford Otosan 2011’de 120 bin araç sattı
otomotiv sektöründe premium sınıfta kullanılan ileri teknolojik özellikleri erişilebilir kılan Yeni Ford Focus ve Yeni C-MAX modellerimizin yanı sıra dünyanın vitrini New York'un yeni taksisi Transit Connect, yeni çevreci Duratorq motoruyla Transit ve genişleyen Cargo ürün gamı ile Kasım ayı sonu itibarıyla toplam 119 bin 978
Başkent'in ana arterleri modifiye asfaltla kaplandı
yerli ve yabancı turistlerin karşılanıp uğurlandığı şehrin birer aynası konumunda olduğunu aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ankara bu vitrini en konforlu hale getirerek aldığı ödüllere yakışır bir kent olma özelliğini sürdürmektedir.
Tarihi Eskişehir Han otel olarak hizmet verecek
Bir tarafta tramvay, diğer tarafta restorasyon çalışmaları ile Kayhan Bursa’nın vitrini olacak.” dedi. Tarihi eserlerin ayağa kaldırılması için, başta kamu kurumlarından tahsis olmak üzere, kiralama, satın alma gibi her yöntemi denediklerini ifade eden Başkan Altepe, Eskişehir Han’ı ise kat
Orhangazi Meydanı’nın geleceği için proje aranıyor
Bursa’nın vitrini olan Orhangazi Meydanı’nı günümüz koşullarına uygun modern bir buluşma noktası haline getirecek olan yarışmada birincilik ödülü 50 bin TL olarak belirlendi. Yarışmanın ikincisine 30 bin, üçüncüye 20 bin TL ödül verilecek.
Canik Başarı Üniversitesi'nden Kazım Yılmaz'a teşekkür plaketi
Yunus Bekdemir, “Samsunspor, bu kentin bir vitrini bu vitrini en iyi şekilde sahip çıkılması gerekir. Dolayısıyla herkesin Samsunspor'a sahip çıkması için ellerinden gelen çabayı göstermeleri gerekir.
Alman heyetten Bursa çıkarması
Büyükşehir’de Mudanya’nın çok önemsendiğini ifade eden Başkan Altepe, ilçenin Bursa’nın vitrini ve güzel bir sahil şeridi olduğunu vurgulayarak, Bursa’ya yakışan çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.
Erzincan Emniyet Müdürlüğü'ne 15 yeni araç
Erzincan Valisi Selman Yenigün, polisin devletin vitrini olduğunu, sokaktaki vatandaşın, polisin şahsında devleti gördüğünü ve bu nedenle, devletin güler yüzlü ve sevecenliğini göstermek görevinin polislere ait olduğunu söyledi.
Lüks şehir dergisi 'İstanbul Deluxe' yayın hayatına başladı
İstanbul Deluxe Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Bülbül, derginin İstanbul’un vitrini olmayı hedeflediğini belirtti. Bülbül, derginin teknolojik olarak da yeni medyanın tüm olanaklarını kullanarak okura ulaşacağını dile getirdi.
Erzurum'da Aparslan Türkeş Bulvarı yenileniyor
Erzurum’un vitrini konumundaki ana caddeleri, daha önce hiç yapılmamış çevre düzenlemesi ve peyzaj uygulamalarıyla tanıştırdıklarının altını çizen Küçükler, Cumhuriyet ve Milli Egemenlik caddelerinin, bu uygulamalara verilecek en
Seher Vakti Spor Ekibi'nden temizlik kampanyası
Belediye Başkanı Yusuf Başer de temizlik çalışması sonrası yaptığı açıklamada, Çamlık Milli Parkının Yozgat’ın aynası vitrini olduğunu ve temiz tutulması gerektiğini söyledi. Başkan Başer, "Bizler Seher Vakti Spor Ekibi olarak bugün çamlığımızda temizlik çalışması başlattık.
Büyükşehir belediyesince restore edilen Karacaali Narlı Sosyal Tesisleri açıldı
köşesinde hummalı bir çalışma içinde olduklarının altını çizen Başkan Altepe, “Yatırımlarımız tamamlandığında Gemlik Bursa’nın gerçek anlamda sahili ve vitrini olacak. Deniz avantajını da en iyi şekilde kullanıyoruz.