viyadüğe

Çanakkale-İzmir karayolu heyelan tehlikesi altında
Dün sabah eski yolun büyük bölümü tekrar kayarak, alt tarafta yapılan ve "yeni yol" tabir edilen viyadüğe doğru ilerledi. Viyadüğün üst tarafındaki dağda 300 metre uzunluğunda meydana gelen çatlak, dün akşamki heyelanla viyadüğün üzerine düştü.
Heyelan nedeniyle Çanakkale-İzmir yolu trafiğe kapandı
Akşama doğru, artan heyelan nedeniyle üst yol da çökerek yeni yapılan viyadüğe kadar uzandı. Heyelan nedeniyle toprak ve kayalar Çanakkale yönündeki şeridi tamamen kapladı. Viyadüğün heyelan nedeniyle yıkılma tehlikesi geçirmesi üzerine yol çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.
Tunceli'de şüpheli paketten mermi çıktı
TUNCELİ - Tunceli’de, viyadüğe bırakılan şüpheli paketin içinden çok sayıda mermi ve az miktarda patlayıcı çıktı.Tunceli-Elazığ kara yolunun 10’uncu kilometresinde bulunan Atatürk Viyadüğü üzerine bırakılan şüpheli paket nedeniyle kara yolu bir süre trafiğe kapatıldı.
Göle düşen Suriyeli genci arama çalışmaları devam ediyor
İddiaya göre ekipler, Suriyelileri viyadüğe getirerek ters istikamette bıraktı. Ellerindeki yakıt bidonuyla yolun karşı tarafına geçmek isteyen 19 yaşındaki Adrian Abu Hassoun, orta refüjdeki karanlıkta fark edemediği boşluktan Büyükçekmece Gölü'ne düştü.
Köprüdeki boşluktan Büyükçekmece Gölü'ne düşen Suriyeli genç kayboldu
İddiaya göre ekipler, Suriyelileri viyadüğe getirerek ters istikamette bıraktı. Ellerindeki yakıt bidonuyla yolun karşı tarafına geçmek isteyen Suriyelilerden 19 yaşındaki Adrian Abu Hassoun, orta refüjdeki karanlıkta farkedemediği boşluktan Büyükçekmece Gölü'ne
17 tonluk kiriş, tren raylarının üzerine düştü
Vinçin bomu kiriş tam viyadüğe monte edilmek üzereyken kırıldı. 17 tonluk kiriş ve vincin bomu büyük bir gürültüyle rayların üzerine düştü. İş kazasında ölen ya da yaralanan olmadı.
Sağ kurtulan ağabey Çetintaş: ‘Dur’ ihbarını duymadık
Karşı bayırdan yukarı viyadüğe çıkmak istedik. Bir anda silah sesleri duymaya başladık. Sonrasını hatırlamıyorum. Bende de kuru sıkı tabanca vardı.
Canik Belediye Başkanı Genç: Büyükşehir rant için, viyadük dikmek istiyor
çözemeyeceğini yaptığı teknik ve bilimsel çalışmalarla ortaya koyarken, Çevre, İmar, Sağlık, Trafik Çalışma Grubu da harcanacak devletin 200 milyar lirasının bir viyadüğe harcanmasını akıllı bulmadıklarını tezini savundu.
Bakan Eroğlu: 'Ayıyı vurun' emri vermedim
Viyadüğe uygun alanlara viyadükler yapılacak. Bu arada kesilebilir ağaçlar olabilir. Her kesilen ağaç için en az 10 fidan dikilecek.
Projesi iptal edilen viyadüğe alternatif çözüm: Doğu Çevre Yolu
Başkan Genç ve Samsun Milletvekili Demir ise viyadüğe en güzel alternatifin Doğu Çevre Yolu'nun yapılması olduğunu belirterek gerekli çalışmaların kısa sürede yapılacağını ifade etti. Viyadüğün ilçenin gelişmesine hiç bir katkısı olmayacağını, aksine gelişmesinin önünde engel teşkil edeceğini belirten Demir, projeyi iptal eden Karayolları Genel Müdürlüğü'ne
İşsiz şahıs viyadükte ihtihara kalkıştı
Şişli'de Mecidiyeköy Viyadüğü'ne çıkarak intihar etmek isteyen şahıs polis ve itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı. Boynuna ip bağlayarak viyadüğe çıkan şahıs vatandaşların da tepkisini çekti.
Metro viyadüğüne çarpan vinç kamyonetin üzerine devrildi: 2 ölü
İdidaya göre 34 EK 5064 plakalı vinç operatörü yüksekliği hesaplayamayarak, metronun üzerinden geçtiği viyadüğe çarparak yoldan geçen 34 DM 4751 plakalı kamyonetin üzerine devrildi. Kaza sonrası hurdaya dönen kamyonette bulunan iki kişi feci şekilde can verirken, görgü tanıkları bir kişinin ise vatandaşlar tarafından kurtarıldığını ifade etti.