yabancıya

Türkiye'de forvet hattında yerli krizi yaşanıyor
Sağ bekte yabancıya yer veren takımlar ise Bursaspor (Basser), Sivasspor (Cicinho), Gaziantepspor (Binya), Trabzonspor (Bosingwa) ve Galatasaray (Eboue). Uzun yıllardır Gökhan Gönül ile Sabri Sarıoğlu dışında alternatif bulmakta zorlanan Milli Takım için bu sezon Salih Dursun, Serkan Kurtuluş, Koray Altınay gibi isimler de
Motosikletiyle Çinli kadını hafif yaralayan yabancı sınır dışı edildi
Polisin, söz konusu yabancıya 7 gün gözaltı ile trafik ihlalleri yaptığı gerekçesiyle bin 500 yuan (505 TL) ceza verdiği bildirildi. Ayrıca yabancı ve babasının Pekin’de çalışma izinleri olmadan çalıştığı belirtildi.
Çok uluslu Süper Lig
Her kulübün en fazla 10 yabancıya (6+0+4) lisans çıkartma hakkının olduğu göz önüne getirilirse, hemen hemen her kulübün ithal oyuncu kontenjanını yüksek oranda kullandığı düşünülebilir.Ortaya çıkan bu tabloda, üzerinde durulması gereken bazı önemli ayrıntılar var.
Vali Coş: İmar kanunları kalbura çevrilmiş, gecekondu yapan belediye başkanı var
Gelen yerli yabancıya da göğsümüze gere gere de gösterebileceğimiz bir mekan oluşacak. İlk etabı için de yaklaşık 20 milyon TL’lik bir maliyeti vardı, bir an önce faaliyet yapmak için projeyi iki bölüme ayırdık, toplam 50 milyon liralık bir proje.
Şahin: Dünyaya sesimizi duyuracak, çok iddialı bir kanal kuruyoruz
BAKÜ - TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT’nin çok iddialı bir kanal kurmak üzere olduğunu belirterek "Türk’e Türk’ü elbette anlatacağız ama asıl hizmet yabancıya Türk’ü anlatmaktır. Bu yılın ortasına doğru çok iddialı bir kanal kuruyoruz.
Hakan Şükür: Sebepler ortaya çıkarıldı ve yaratıldı
Yabancıya bakış açımız bizim belli. Kontralara ve yaşanlara bakınca, yıpratma konusu yerliler üzerinde olur. Bugün Galatasaray’a bakalım çok eleştirilen oyuncular vardır.
Bavyera seçimleri - FDP: Türkiye-AB müzakereleri ucu açık devam etmeli
Beş yıl Almanya'da yaşayan bir yabancıya yerel seçim hakkı verilmesinin onların topluma uyumlarını kolaylaştıracağını savunan FDP, eğitime mali yatırım yaparak destek verdiklerini dile getirdi.Bavyera eyaletinde son beş yıldır hükümet ortağı olarak mecliste bulunan liberal Hür Demokrat Parti de Türk kökenli seçmenlerin taleplerine hitap ediyor.
Araplar, gayrimenkul alımında İstanbul’dan sonra İzmir’i tercih ediyor
fiyatlarının dünya ortalamasının altında seyrettiğini, bunun da yabancıların ilgisini çektiğini belirten Evdüzen, “Bu yılın Ocak-Haziran ayları arasında 7 bin 761 yabancıya, 7 bin 145 gayrimenkul satışı yapıldı.
Kira ödemekten bıkanlar hem fiyatı hem taksiti düşük olan ikinci el eve yöneldi
Antalya’nın yabancıya yönelik mülk satışının en çok yapıldığı yer olduğunu ifade eden Karataş, en iyi müşterilerinin ise Almanlar olduğunu belirtti. Mütekabiliyet yasasının da kaldırılmasıyla birlikte sektörde bir canlılık yaşandığını anımsatan Karataş, “Yabancılar daha çok otel kampseptinde siteleri tercih ediyor.
Fenerbahçe alkışlamalıdır, alkışlamak büyüklüktür, erdemliktir
Türk sporunda ve futbolunda tesis eksikliği bulunduğuna dikkat çeken Kandazoğlu, tesislerin kazandıralması halinde Türk futbolunun yabancıya ihtiyacı olmayacağını vurguladı. Böylece Türkiye'nin diğer ülkelere futbolcu ihraç eden ülke konumuna gelebileceğini ifade eden Kandazoğlu, amatör futbola profesyonel futbolun dönüp bir bakması gerektiğini
TESK'ten AVM tepkisi: Kaymağını yabancılar yiyor
Aynı turizm sektöründe olduğu gibi yabancıya ucuz yerliye pahalı tarife uygulanıyor.” ifadelerini kullandı. (CİHAN)
Japonya, 40 yabancıya nişan verecek
ANKARA - Japonya hükümeti, aralarında Japon Kültürünü Araştırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mükrem Erkin’in de bulunduğu 40 yabancıya ‘Altın Işıklar, Yükselen Güneş nişanı ve rozeti’ takdim etmeye hazırlanıyor.
Vakkasoğlu, hükümlülere Çanakkale ruhunu anlattı
Değil birbirimize, düşmana, yabancıya nasıl davrandı dedelerimiz. Bu ülkede kim suç işliyorsa o suça hepimiz ortağız. İyilik kötülük hepsine ortağız.
'Yabancıya 1 yıl oturma izni turizm sektörü için büyük teşvik'
Çakır, sektörün önündeki bu önemli engelin de kaldırılmasıyla, yabancıya tapu verilmesinde yaşanan diğer önemli bir güven kaybının da ortadan kaldırılacağına dikkat çekti. (CİHAN)
TAGEM Genel Müdürü Burak: Hedefimiz dışa bağımlılığı azaltmak
Hiçbir zaman başka bir ülkeye, yabancıya muhtaç olmadan bunu yaptığınız zaman işte o zaman hem ülkeye katma değer sağlıyorsunuz hem de üreticinizin, çiftçinizin dolayısıyla ülkenizin ekonomisini belli bir aşamaya getiriyorsunuz.
Umreye gitmek isteyen Almanya vatandaşlarına 'refakatçi' engeli
/>Ailesiyle birlikte Umre’ye gitmek üzere gelenlerden Sinan Bozoğlu, eşinin mahremi olarak kendisinin yazıldığını fakat 2 yaşındaki kızı Efsanur’un mahreminin yabancıya yazıldığı için gidemediğini söyledi.
'Arif Erdem kadar başınıza taş düşsün'
Kaliteli yabancıya asla karşı değilim. Ancak bunun da bir kotası olmalı. İngiltere bunun en güzel örneği. Şu kadar A Milli Takım’da oynayamıyorsan Premier Lig’e gidemiyorsun.
Yeni demir yolu Kazakistan-Türkiye ticari hacmini 15 milyar dolara çıkaracak
Tüymebayev, geçen yıl yürürlüğe giren yabancıya mülk satışı yasası ile ilgili özellikle yatırımların artacağını söyledi. Özellikle otel, villa ve mülk satın alma konusunda taleplerin çok olduğunu belirten Prof.
Çağ Öğretim ile Azerbaycan petrol şirketi SOCAR arasında işbirliği
İsveç kanunlarına göre bir yabancıya karşılık üç İsveçli’nin çalışması gerekiyor. Buna göre biz Zürih’teki ofiste beş yüz Azerbaycanlı vatandaşını çalıştırabiliriz; ancak orada 10 Azerbaycanlı bile yok” diyerek yetişmiş eleman yetersizliğinden dert
Mütekabiliyetle 11 bin yabancı 10 bin taşınmaz satın aldı
Yasanın ardından 11 bin 8 yabancıya, 2 bin 513'ü arsa, 8 bin 174'ü konut olmak üzere toplam 10 bin 687 taşınmaz satışı gerçekleştirildi. Alman vatandaşları, Türkiye'den 2 bin 557 gayrimenkul satın alarak ilk sırada yer aldı.
Karaman: Rakibimize pozisyon vermedik, üç puan önemliydi
Neticeye göre hamle yaparken oyuncu değişikliklerinde 6 yabancıya takılıyorsunuz. Ama genel olarak üç puan sevindirici. Mutlaka geliştirmemiz gereken taraflar var. Taraftarlarımızı da tebrik ediyorum.
İstanbul’a kurulacak yeni şehir 1,5 milyon insan barındıracak
Yabancılara mülk satışı var ama her yabancıya da yok." dedi. Bayraktar çevre mühendisi istihdamı konusuna da şu cevabı verdi:"Çevre mühendisi meslektaşlarımızı bize verilen kota doğrultusunda alıyoruz ama çok mezun olursa biz hepsini kamuda eritemeyiz.
Yabancılar, 90 gün sınırının kaldırılmasını istiyor
İlçede yaşayan yerleşik yabancıya ülkelerinden gelecek misafir ve uzun süreliğine tatile gelecek olan yabancılar, yasanın düzeltilmesi için imza toplamaya başladı. Sayıları 50-60’ı bulan yabancılar, toplanan imzaları Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) birlikte Ankara’da yetkililere ulaştıracak.
Vali Harput’tan esnafa: Turisti kandırmayın
Yabancıya ayrı, yerliye ayrı fiyat uygulamak ahlaken yanlış ve helal de değildir." dedi. Dünyanın en eski ticaret merkezleri arasında gösterilen Koza Han'ın da içerisinde bulunduğu Bursa Tarihi Hanlar Bölgesi'ndeki esnaf, turistlere daha iyi
'Yozgat'tan arazi alan yabancılar, çifte vatandaş hemşehrilerimiz'
Bu da 'yabancıya satış' diye geçiyor. Tapu kaydında ve kütüğünde yabancı şeklinde yad edilse de bunlar kendi vatandaşımızdır.'' diye konuştu.
Cari açığa çare için ‘yenilenebilir’de seferberlik önerisi
Yabancıya konut satışı, kentsel dönüşüm ve faiz oranlarında gerilemenin de etkisi ile gayrimenkul yatırımcıların ilk enstrümanlarından biri olacak. Bu sene ayaklar frenden kalkarak gaza basılacak.
Çin işi akrep şişi, kışın yok satıyor! (Özel)
Şehrin en işlek alışveriş merkezlerinin yanında olması sebebiyle yabancılar tarafından da gezilen kebapçılar çarşısında, hemen her ülkeden yabancıya rastlamak mümkün. ÇİN’İN ELMA ŞEKERLERİ
Samet Aybaba: En iyi 3 yabancı Hagi, Popescu, Taffarel
İSTANBUL - Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, sınırsız yabancıya karşı olduğu, 3 yabancıdan fazla olmasının doğru olmadığını belirterek, "Türkiye gelmiş en iyi yabancılar Hagi, Popescu ve Taffarel.
Çin'de yabancılara ev alma hakkı tanındı
Çin’de 2011 yılı sonunda 5 bin yabancıya yeşil kart verildiği kaydediliyor. Bu rakamın ABD’de 120 bin, Avustralya’da ise 100 bin olduğu belirtiliyor.Çinli uzmanlar, Çin’in globalizasyonunun yabancı uzmanlara ihtiyacı olduğunu belirterek, yeni yönetmeliğin yabancı yetenekleri ülkede çalışmaları için daha çekici kılacağı
İMKB Başkanı: Borsa İstanbul’da yabancıya hisse satışı olabilir
İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, yasal düzenlemesi TBMM'de bekleyen Borsa İstanbul AŞ’nin hisselerinin bir kısmının yabancıya satışının önünün açık olduğunu söyledi.
Alanyalı Aydoğan A.Ş., borsaya giriyor
Goldcity Otel, Gold Island Otel, Gold Sand, Golden Bay Otel ve Gazipaşa Marina varlıkları bulunduğunu dile getiren Aydoğan, yaklaşık bin yabancıya mülk satışı yaptığını söyledi. Halka arz sonrası hedeflerin gerçekleşmesi için daha çok çalışacaklarını belirten Aydoğan, Alanya'da bir gururu ve ilki yaşattıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.
Yabancılara oy hakkına Fransızlar karşı çıktı
Mariani, "5 yıl Fransa’da kalmış yabancıya oy hakkı vermek istiyorlar. Zaten beş yıl Fransız vatandaşlığına geçmek için yeterli bir süre." ifadelerini kullandı.
Çin Dışişlerinden öldürülen Türk öğrenci açıklaması
ilgili somut olayı öğrenmeye ihtiyacı duyduğunu kaydederek, "Ancak altını çizmek istediğim şu ki, Çin'in turist, öğrenci veya çalışmak üzere gelen her yabancıya kapısı açıktır.’’ dedi.Hong, Pekin hükümetinin, Çin’de yaşayan öğrenci ya da çalışan her bir yabancının yaşam güvencelerini etkin şekilde teminat altına aldığını belirtti.
Bakan Çağlayan: Satılan toprağı kimse çantasına koyup götürmüyor
Çağlayan, yabancıya toprak satışına yönelik eleştirilere ise “Satılan toprak burada toprak bir yere gitmiyor. Kimse çantasına, cebine, şapkasına koyup götürmüyor.
Müteahhitler, ihracat ve fuar teşviği istiyor
ANTALYA - Yabancıya mülk satışının önünü açan mütekabiliyet yasasının, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmasından sonra Alanya Müteahhitler Birliği, ihracat ve tanıtım fuarları için teşvik istiyor.
Günay: Turizm bereketi çocuklara istihdam anlamına geliyor
burada yaptığı konuşmada, turizmin gelişmesi ve gelen turist sayısının artmasının üretilen peynirin, yumurtanın, domatesin, narenciyenin dalından, gelen yabancıya satılabilmesi anlamına geldiğini bildirdi.
TÜMBİAD: Yatırımcıları bezdiren bürokrasi gitti
Bu yüzden sağlık için gelen yabancıya gereken önem verilmeli ve bürokrasiyi iyice azaltmalıyız.” ifadelerini kullandı. (CİHAN)
İdris-i Bitlisi önerisine Başkan Alaydın da destek verdi
Bu da bizim yabancıya olan sevdamızı ortaya koymaktadır. Biz Bitlisliler olarak, başta Eyüp Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın duyarlılık göstererek bu ismi geri vermesini istiyoruz.
Arda Turan: Futbolu İspanya’da öğreniyorum
-Yabancıya bakışın nasıldı, buraya gelince bakışında neler değişti? Bakışımda bir değişiklik yok. Bizde veriyorlar milyonlarca avroları, kendi evlatlarını ise az paraya oynatıyorlar.
SP: Yabancıya toprak satışı, milli servetin satışıdır
Toprağın milli servet olduğunu vurgulayan Bayram Sakartepe, yabancıya toprak satışının milli servetin satışı anlamına geldiğini savundu. Hükümetin faiz ödemelerini ya da cari açığı, vatan toprağını satarak karşılamaya yeltenmesinin affedilemeyeceğini savunan SP’li Sakartepe, “Şehit kanıyla alınan
Türkiye'nin Seul büyükelçisinin ailesine fahri vatandaşlık
Her sene Seongbuk’ta yaşayan bir yabancıya fahri vatandaşlık veren belediye yetkilileri, bu yıl fahri vatandaşlığı Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Naci Sarıbaş’ın eşi Gülden Sarıbaş’a takdim etti. Seongbuk Belediye Başkanı Kim Yeong-bea, festival sırasında yapılan tören ile Gülden Sarıbaş’a fahri vatandaşlık verdi.
Arap turist gelince esnaf Arapça kursuna rağbet etti
ilçede yerleşik kalan yabancılar için Türkçe kursları da düzenlediklerini ifade eden Coşkunsu, geçen yıl Eylül ayından bu yana 3 kurs açarak 55 yerleşik yabancıya Türkçe kursu verdiklerini söyledi. Bu sezon Türkçe, Arapça, Almanca, Rusça ve İngilizce dillerinde kurs düzenlediklerini ifade eden Mustafa Coşkunsu, toplam 29 kurs açarak 776 kişiye dil eğitimi dersi verdiklerini
CHP: Tapu Kanunu'ndaki değişiklik ülke bütünlüğü açısından tehlikeli
sınırları içinde, her yerin ölçüsüz ve önkoşulsuz olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile karşılıklılık bile aranmadan, tarım alanları da dahil olmak üzere yabancıya peşkeş çekilebilmesinin önünü açmak olduğunu öne sürdü.
Arınç: "İktidara gelişimiz ‘boru’ yada ‘kağıt parçası' değil"
Yabancıya mülk satışı kanunun Nisan ayı içerisinde hazırlanacağını belirten Arınç, Antalya’ya geldiğinde bazı vatandaşların yabancıya daire satamadıklarından sıkıntılarını ilettiğini belirtti. Bu konuda çalışma yapıldığını ifade eden Arınç, bu kanun çıkıncaya kadar haksız eleştireler aldıklarını söyledi.
Bu sezon Alanya’da turist patlaması bekleniyor
Komisyonlarda görüşülen mütekabiliyet yasası ile yabancıya mülk satabileceğiz. Bu yasanın da bir an önce çıkmasını bekliyoruz. Yeni golf sahalarının belirlenmesiyle ilçemizde önümüzdeki yıllarda çok büyük bir hareketlilik bekliyoruz.
Suriyeli minikler her şeyden önce zafer işaretinin anlamını öğreniyor
Tel örgülerin arasında sevinç çığlıkları atarak koşuşturan minik Suriyeliler kendilerine yaklaşan her yabancıya aynı işareti yapıyor. Kendilerine yönelen objektifleri gören minik çocuklar ablaları, ağabeyleri hatta anne ve babalarından öğrendikleri zafer işaretini yapıyor.
Avni Çelik: Yabancıya konut satışının önü açılmalı
BURSA - Sinpas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, yabancı yatırımcı ve yabancıya konut satışının önünün açılmasını istedi. Bursa Uludağ’da düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci günü, ‘Geleceğin Sektörleri’ konulu oturumla başladı.
Ali Ağaoğlu: Depreme dayanıksız 10 milyon konut yıkılıp yeniden yapılmalı
Türkiye’de bulunun konut stokunun 500 bin’inin 2023’e kadar yabancıya satılması gerektiğini savunan Ali Ağaoğlu, bu sayede Türk ekonomisinin kırılgan cari açık sorununa ciddi bir katkı sağlayacağını ifade etti.
Trabzonspor: 4 – Gaziantepspor: 1
dakikada Popov oyundan çıkıp yerine Turgut oyuna dahil oldu ve tekrar 6 yabancıya döndü. Bu arada 78. dakikada Karcemarskas, karşı karşıya pozisyonda Burak'ı düşürünce hem penaltıya neden oldu hem de kırmızı kartla oyun dışında kaldı.
Putin: Türkiye nükleer santral konusunda acele ediyor
Putin Türkiye'de bir yabancıya karşılık en az beş Türk vatandaşın çalıştırılması ile ilgili mevzuatın kendilerini zorladığını kaydetti.Sibirya’nın Tomsk kentinde üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Putin, Nükleer Araştırma Teknoloji Enstitüsü 4.