yağlı boya çalışmaları

Ülkede böyle başarılı kadınlar da var
Çok güzel yağlı boya çalışmaları da yapan üç çocuk annesi Habibe Koçak, eserlerini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Habibe Koçak’ın annesi, et pişmeyen tencerelerinde neden sürekli mantar pişirildiğini, bir hikaye ile anlatmıştı çocuklarına; zengin aile ile fakir aile yan yana
Mevlana, Dokumacı Koleji'nde anıldı
Çalınan ney ve Mevlana şekerleri ikramı eşliğinde Özel Dokumacı Koleji Görsel Sanatlar Öğretmeni Tuba Sitil’in yaptığı yağlı boya çalışmaları ve öğrencilerin yaptığı çalışmalar sergilendi. Görsel Sanatlar Öğretmeni Tuba Sitil, “Gönüllerin Sultanı Hz.
Yöresel ürünler, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde görücüye çıktı
Yağlı boya çalışmaları, ebru, desen çalışmaları, ahşap boyama, kara kalem çalışmaları gibi eserlerin yer aldığı sokağı gezen Kolat, Sivaslı aşıkların ‘Sivas ellerinde sazım çalınır’ türküsüne eşlik etti.
Küçükali: Kriz tereyağından kıl çeker gibi yönetildi
Bazı sığınmacılar yağlı boya çalışmaları da yapmaktadır. Bu çadırlara dikiş makinesi de göndererek onların hayata tutunmalarını sağlıyoruz. Temennimiz bu insanların sorunsuz bir şekilde evlerine dönmeleridir” dedi.
Diyarbakır'daki mahkumlardan yağlı boya resim sergisi
DİYARBAKIR - Diyarbakır D Tipi Cezaevi'ndeki mahkum ve tutukluların yaptığı yağlı boya çalışmaları tarihi Dağkapı Burcu'nda sergilendi. Serginin açılış kurdelesini Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran ile Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Abdurrahman Çoban birlikte kesti.
Küçükçekmece'de kadınlara özel sergi
Bekret, Zuhal Candemir, Semra Çağlayan, Zühre Demirci, Gülnaz Deniz, Emel Örs, Müberra Temel, Gülay Yaralı ve Işık Yurdayarar'ın çini, ebru ve tuval üzerine yağlı boya çalışmaları sergileniyor. GÜNÜN KAHRAMANLARI Açılış öncesi bir konuşma yapan Başkan Aziz Yeniay, 8 Mart Kadınlar Günü'ne dikkat çekerek, "En anlamlı kadınlar günü kutlama programlarından
Özbek ressamların hünerli ellerinde çıkan rengarenk tablolar göz kamaştırıyor (TRT Özel)
Özbek resim ustalarının başkent Taşkent'te açık havada sergilenen yağlı boya çalışmaları göz kamaştırıyor. Ustaların el emeği göz nuru tabloları her kesimden ilgi görüyor.
Olay yeri inceleme polisinden resim sergisi
Tuval üzerine yağlı boya çalışmaları yaptığını belirten Güzelce, doğadan insan manzaraları yaşantısını ele aldığını vurguladı. Manzara resimlerine önem verdiğini belirten Güzelce, "Bu sergimde farklı olarak, parçalı tablo çalışmalarına değindim.
Osmanlı armaları, Türk buluşmaları şenliğinde görücüye çıkacak
Ressam Yusuf Sönmezler'in yaptığı Osmanlı armaları yağlı boya çalışmaları Erdemli'deki Türk buluşmaları şenliğinde görücüye çıkacak. Ressam Yusuf Sönmezler, 22 Mayıs'ta Erdemli Çamlığında başlayacak büyük Türk buluşması etkinliklerinde Osmanlı Armalarından oluşan yağlı boya resim sergisi açacağını
Manavgatlı öğrenciler, grafik, fotoğraf ve resim sergisi açtı
Öğrencilerimizin resimlerinde ise guaj, suluboya, karakalem, pastel ve yağlı boya çalışmaları bulunmakta." diye konuştu.
Sanatçı polislerin sergisine büyük ilgi
Vali Mutlu ile Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, yağlı boya çalışmaları sergilenen Güvenlik Şube'de görevli polis memuru Satı Emici'yi de tebrik etti. Emici, daha çok stres atmak için başladığı sanatı her geçen gün geliştirdiğini dile getirdi.
Taşkent'te düzenlen 'geçmişe yolculuk' resim sergisi yoğun ilgi gördü
100'e yakın eserin yer aldığı sergide ressamın sulu ve yağlı boya çalışmaları ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Toprak renginin hakim olduğu ressamın çalışmalarında, fırçadan saçan boyalar kimi zaman batan güneş fonlu bir kervan ve kimi zaman da topraklı yolda adım adım ilerleyen bir kağnı oldu
Şam'da Türk resim sergisine yoğun ilgi
Türkiye'nin Şam Büyükelçisi Ömer Önhon'un açılışını yaptığı karma resim sergisinde, yağlı boya çalışmaları ile soyut resimlerin yanı sıra soyut mekanlarda gerçek figüratif öğeleri yansıtan çalışmalar bulunuyor.
Aldığı krediyle resim sergisi açtı
12 yıldır da yağlı boya çalışmaları yapıyorum. Şu ana kadar 2-3 bin civarında resim yaptım." dedi. Vali Niyazi Tanılır'ın kendisine büyük destek verdiğini ifade eden Gözcü, bundan sonra üç ayda bir değişik yerlerde sergi açacağını sözlerine ekledi.
Resim sergisine ilgi çok ancak alan yok
El emeği göz nuru olan ve resim kursuna 1 sene önce başlayan öğrencilerin açtığı kursta özellikle kuru kalem ve yağlı boya çalışmaları ağırlıkta. Özbaşakçı Sanatevi sahibi Mehmet Ali Özbaşakçı, açılan sergiye Ereğli halkının çok büyük ilgi gösterdiğini, ancak sergilenen resimlerin satın alınmadığını
Güvenlik görevlisi ressam, şehit yakınları yararına sergi açtı
bir çocuk babası olan Garip Doğan (34), özel bir hastanede güvenlik görevlisi olarak asgari ücretle çalıştığını ve kendi imkanlarıyla amatörce karakalem, yağlı boya çalışmaları yaptığını söyledi. Doğan, sergiden elde edilecek geliri Arabanlı şehit ailelerine bağışlayacağını kaydederek, "Türkiye topraklarının birlik bütünlüğünü sağlamak için tereddüt etmeden