yakalanamaması

Pompalı Dikmen saldırganları hala Ankara sokaklarında
Kamera ve fotoğraf makinesi kayıtlarından tespit edilen zanlıların aradan geçen 5 güne rağmen hala yakalanamaması dikkat çekiyor. (CİHAN)
Cezaevi firarisi için Bakan Şahin'in talimatıyla özel ekip kuruldu
Zor'un hala yakalanamaması üzerine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin devreye girdi. Şahin'in söz konusu şahsın bir an önce yakalanması için daha sıkı bir çalışma yapılmasını istediği kaydedildi. Şahin’in talimatıyla emniyet içinde 5 kişiden oluşan uzman polis ekibi kuruldu.
TGSD: Büyüme yüzde 6-7 olmazsa 2023 hedefleri tutmaz
İşsizlik oranlarının yüzde 10 civarında seyrettiği ülkemizde, bu büyüme oranlarının yakalanamaması halinde kronik sorunumuz daha da artar." dedi. Faiz oranlarına da dikkat çeken TGSD Başkanı Negrin, şöyle devam etti:
AK Parti MYK toplantısı başladı
Toplantının gündeminde Suriye sınırındaki gelişmeler, Suriye uçağında ele geçirilen malzemeler, yerel seçimlerle ilgili oylamada TBMM'de 367'nin yakalanamaması üzerine referandumun gündeme gelmesi ve yine yerel yönetimlerle ilgili yapılacak değişiklik konuları bulunuyor.
Hak-İş Bakanı Arslan: Alanlar özneye dönüşürse 1 Mayıs’a haksızlık olur
hiçbir mekanın özel bir kutsiyeti olmaması gerektiğini söyleyen Arslan, “Ama Taksim’de yaşananlar İşçi hareketi bakımından üzüntü vericidir, faillerinin yakalanamaması bir sorundur. Konfederasyonumuzun eski genel mali sekreteri şu anda Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, 1 Mayıs 1977 olaylarının araştırılması için bir araştırma önergesi vermiştir.
Türkiye ilk kez darbecileri yargılıyor
ve karşı karşıya getirmek için çoğunlukla aynı argümanların kullanılması, olaylarda herkes tarafından görülen asıl faillerin olaylardan sonra bir türlü yakalanamaması, yakalanarak yargılananların ise birbirlerine karşı kışkırtılarak çatışmaya sürüklenen kişiler olması, olaylara ya hiç müdahale etmeyen ya da geç müdahale eden güçlerinin
Türkiye ilk kez darbecileri yargılıyor
ve karşı karşıya getirmek için çoğunlukla aynı argümanların kullanılması, olaylarda herkes tarafından görülen asıl faillerin olaylardan sonra bir türlü yakalanamaması, yakalanarak yargılananların ise birbirlerine karşı kışkırtılarak çatışmaya sürüklenen kişiler olması, olaylara ya hiç müdahale etmeyen ya da geç müdahale eden güçlerinin
Fransız istihbaratı eski başkanı: Muhammed Merah istihbarat elamanı olabilir
2010 yılından beri istihbarat elemanları tarafından takip edildiği açıklanan Muhammed Merah’ın 1 hafta içerisinde aynı bölgede 7 kişiyi öldürüp yakalanamaması eleştirilere sebep olmuş, takip edilen birinin bu süreçte nasıl yakalanmadığı sorgulanmıştı.
Savcı'dan Selek için ağırlaştırılmış müebbet talebi
Sevgi’nin yakalanamaması durumunda bu sanık yönünden dosyanın ayrılması yönünde karar verileceğini belirten mahkeme, diğer sanıklar ve avukatlarına esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için süre verdi.
Darbe öncesi yaşanan 10 terör olayı 12 Eylül iddianamesine girdi
ve karşı karşıya getirmek için çoğunlukla aynı argümanların kullanılması, olaylarda herkes tarafından görülen asıl faillerin olaylardan sonra bir türlü yakalanamaması, yakalanarak yargılananların ise birbirlerine karşı kışkırtılarak çatışmaya sürüklenen kişiler olması, olaylara ya hiç müdahale etmeyen ya da geç müdahale eden güçlerinin
Ankara’da canlı bomba alarmı
Geçtiğimiz günlerde terör örgütünün Kumrular’da bombalı saldırı düzenlemiş olması ve halen eylemcinin yakalanamaması nedeniyle polis önlemlerini artırdı. (CİHAN)
Başbağlar’da katledilen 33 masum vatandaş anıldı
Aradan geçen 18 yılda katliamın izleri ortadan kalkarken, hain saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanamaması ise acıları artırdı. Olayın yıldönümü nedeniyle Başbağlar Köyü’nde, şehitlerin hatırasını yad etmek üzere bir tören düzenlendi.
Trafik kuralını ihlal edenlerin plakasına cezai işlem uygulanacak
olmaması veya durdurulmasının trafik güvenliği açısından tehlike teşkil edecek olması; sürücünün dur uyarısına rağmen durmayarak seyre devam etmiş olması ve yakalanamaması; sürücünün trafik kuralını ihal ettiğinin teknik cihazlarla (MOBESE, EDS gibi) tespit edilmesi ve durdurulmasının mümkün olmaması; zorunlu durumlarda çevirme ekibi
Bu kadar da olmaz dedirten hırsızlık
Olayın hemen ardından polise haber vermeme rağmen ana yolları kullanan hırsızın yakalanamaması üzüntü verici.” diye konuştu.
Banka müdürü 4 milyon dolar ile kayıplara karıştı
Koşarbayev hakkında hırsızlık olayının ardından hukuki sürecin başladığını ifade eden yetkililer, 3 ay içerisinde yakalanamaması durumunda Interpol tarafından aranacağını belirttiler.
Hakkari'deki STK'lar imamın öldürülmesini kınadı
giderken menfur bir saldırıda hayatını kaybetmesinin toplumda infial yarattığını vurgulayan Erip, "Tehdit edilmesine rağmen tedbir alınmaması, faillerinin yakalanamaması ve olayın karanlık kalması manidardır.
Bakırköy'de işyeri baskınında ölenlerin katilinin yakalanamaması protesto edildi
Bakırköy'de, bir iş merkezinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Sebire Yaman ve şirket müdürü Erol Postacı'ın katil zanlısının yakalanamaması protesto edildi. Yaman'ın yakınları ve arkadaşları eylemde bireysel silahlanmanın durdurulmasını istedi.
Engin Baytar: Şampiyonluğun en güçlü adayıyız
Sivasspor maçını kazandık ama ondan sonraki düşüş, takım birlikteliğinin yakalanamaması ve gelen kötü sonuçlar bizi olumsuz etkiledi. Teknik Direktörümüz Hugo Broos iyi bir insandı ama ilk defa Türkiye'de böyle bir sınava girmişti.
Büyükbaş hayvan hırsızları köylülerin kabusu oldu
Hırsızların yakalanamaması tedirginliği artırıyor. Edinilen bilgiye göre, ilk hayvan hırsızlığı Akyazı ilçesi Uzunçınar Köyü'nde yaşandı. Köylülere ait 10 büyükbaş hayvan çalındı.
Alanya'da çalınan kepçe Habur Sınır Kapısı'ndan geçirilerek Irak'a götürülmüş
Polis ve jandarmaya intikal etmiş hırsızlık olayında, kepçe yüklü kamyonun Alanya'dan Silopi'ye kadar yakalanamaması dikkat çekti. Konaklı Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Yılmaz, 2 yıl önce 55 bin Euro'ya aldığı kepçeyi çalanların 2 kişiden ibaret olmadığını iddia ediyor.
Vali Güler: Garipoğlu'nun 197 gün sonra yakalanması yardım aldığını gösteriyor
Ancak bu kadar, 197 gün boyunca polisin takibine takılmamış olması, yakalanamaması, bir yerde gizlenmiş olması kendisine önemli bir yardımın yapıldığını göstermektedir ve bu bir suç teşkil eder bunu kim yapmıştır.
Münevver Karabulut, cesedinin bulunduğu çöp konteynırı başında anıldı
Öldürülüşünün üzerinden 170 gün geçen Karabulut cinayetiyle ilgili aranan katil zanlısı Cem Garipoğlu hala yakalanamaması CHP'lilerin ve avukatların da aralarında bulunduğu grup tarafından protesto edildi.
Münevver'in babası: Devlet bize söz verdi. Sabırla bekleyeceğiz
Altınyurt, " Cinayetin oluş şekli ile ilgili, şüphelinin yakalanamaması ile ilgili tüm olayla ilgili bilgi istediler. Biz de paylaştık" dedi. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği baba Karabulut ise kendilerine verilen sözlerin tutulmasını sabırla beklediklerini anlattı.
Cerrah, İstanbul'da veda turlarına başladı
Cerrah, Cem Garipoğlu'nun yakalanamaması ile ilgili soru üzerine "Nokta koydum" karşılığını verdi. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ndeki savcı ve hakimlere veda ziyaretinde bulundu.
Hukukçulardan Cerrah'a suç duyurusu
Adliyesi önünde toplanan yaklaşık 10 kişilik Çağdaş Hukukçular Derneği Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanamaması ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın, "Kızlarına sahip çıksalarmış" sözlerini protesto etti.
Liseli Münevver'in katilinin yakalanamaması yürüyüşle protesto edildi
Etiler'de vahşi bir cinayete kurban giden liseli Münevver'in katilinin hala yakalanamaması arkadaşları ve aile yakınları tarafından yürüyüşle protesto edildi. Münevver'in okuduğu lise önünde polisin toplu yürüyüşe izin vermemesi üzerine aile yakınları ve vatandaşlar küçük gruplar halinde yürüdü.
Bahtiyar Aydın ve Rıdvan Özden suikastları Ergenekon soruşturmasına girdi
tahkikatta Albay'ın alnına aldığı isabetle hayatını kaybettiği, bu dosyanın da 20 yıllık zamanaşımı süresine tabi olduğu, faillerin 14 Ağustos 2015 tarihe kadar yakalanamaması halinde, dosyanın da zamanaşımıyla ortadan kaldırılacağı ifade ediliyor.