yakalanan eroin

İstanbul polisi, 3 yılda 11 ton eroin ele geçirdi
İstanbul polisinin ele geçirdiği eroin miktarının Türkiye’de 2011 yılında yakalanan eroin miktarının yüzde 48’ini oluşturduğu da kaydedildi. Bu oranın rekor seviyede olduğunu kaydeden narkotik yetkileri, aynı rekor oranlarının esrar, kokain ve metamfetamin yakalamalarında da gerçekleştiğini belirtti.
Uyuşturucu için sadaka kutusunu çaldı, kameraya yakalandı (Özel)
Güven timleri tarafından yakalanan eroin bağımlısı zanlı, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedilen olayda zanlı, Kanarya Mahallesi’ndeki fatura ödeme merkezine müşteri gibi giriyor.
Uyuşturucu yakalamalarındaki artışın nedeni teknik altyapı ve iyi eğitilmiş personel
Türkiye, 2003-2008 yılları arasında yakalanan eroin miktarında 3 kat artış rapor ederken, Avrupa Birliği'nde yakalanan eroin miktarı aynı dönem içerisinde sınırlı bir azalma gösterdi. Bunun nedeni ise Avrupa Birliği'nde en yüksek miktarı aynı dönem içerisinde yakalayan iki ülke olan İtalya ve İngiltere tarafından rapor edilen düşüşler.
Polis, uyuşturucu kullanmayanın peşinde (Özel)
Bu dönemdeki çalışmaların yoğunlaştırılmasıyla sadece İstanbul'da yakalanan eroin miktarı 3 ton 870 kilograma ulaştı. İstanbul genelinde ilk 9 ayda ağırlıklı olarak eroin operasyonları kapsamında 20 bin kişi gözaltına alındı.
Karabiber kamuflajlı eroine büyük baskın
İstanbul'da 2009 yılı içinde yakalanan eroin miktarının 4 tona yaklaştığı, hedefteki rakamın ise 5 ton olduğu belirtildi. Emniyet kaynakları İngiltere'de yılda 1.
İstanbul'da ele geçirilen eroin rekora koşuyor (Özel)
Emniyet verilerine göre İstanbul'daki yakalanan eroin miktarı dikkat çeken boyutlara ulaşmış bulunuyor. Eski yöntemleri kullanmaktan vazgeçerek yeni yakalama stratejileri kullanan polisin operasyonel başarısı dikkat çekse de ele geçirilen eroin miktarı tedirgin edici
Eroin yakalama stratejisi değişince İstanbul'un yükü azaldı (ÖZEL)
Türkiye'de yakalanan eroin miktarının ana üretici konumundaki Afganistan'daki üretimden etkilenmediği ve sürekli artış gösterdiği tespit edildi. Sadece 2008 yılındaki bu artış oranı 2007 yılına göre yüzde 13.
Sebze TIR'ındaki uyuşturucu, polisi gömülü haldeki eroine götürdü
-BİR AY İÇİNDE YAKALANAN EROİN MİKTARINDA ARTIŞ VAR - Narkotik şube eroin masası ekiplerinin takibiyle Mahmutbey'de durdurularak aranan araç içinde 9 kilo eroin ele geçirildi. Slovakya uyruklu Ladislav M.