yakış

İngiltere Parlamentosu'nda Zaman'ın düzenlediği toplantıda Suriye tartışıldı
İngiliz Muhafazakar Parti milletvekili Nick De Bois'in moderatörlüğünde yapılan panele eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, Zaman yazarı Abdülhamit Bilici ve King's College Üniversitesi'nden Dr. Craig Larkin konuşmacı olarak katıldı.
MŞÜ'yü kazanan öğrenciler şehre gelmeye başladı
Muş Alparslan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanıp Antalya’dan geldiğini belirten Emine Yakış, ilk defa Muş’a geldiği için başta tedirginlik yaşadığını söyledi. Yakış, “Nasıl olacak diye çok sıkıntı yaşıyordum.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başbakın Jean-Claude Mignon ve heyetini, Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu Eşbaşkanı Jack Straw ile eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ı Çankaya Köşkü’nde kabul edecek. ( (15.00 - 17.30 - Ankara)
Ürdün Prensesi Sümeyye, su konferansında su üstüne resim yaptı
Veysel Eroğlu’nun mesajı okundu, eski Dış İşleri Bakanı Yaşar Yakış, İngiliz Liberal Demokrat Lord Alderdice, Lübnan eski Finans Bakanı Dr. Muhammed Chatah da birer konuşma yaptı.
Yakış: Terör sorunu şu anda çözülmezse bir daha çözülemez (Özel)
İSTANBUL - Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış, Türkiye'deki barış sürecini çok önemli gördüğünü söyledi. Yakış, "Terör sorununu Başbakan Recep Tayyip Erdoğanin çözeceği söyleniyor.
Yakış: Enerjide gaz petrolün önüne geçti
Türkiye eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, Azerbaycan'ın İngiltere Büyükelçisi Fakhraddin Gurbanov, Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi İngiltere temsilciliğinin başkanı Rifat Efendiyev, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar
Oxford’da Kurban Bayramı, Hanedan mensuplarıyla kutlandı
Programa Oxford’da bulunan Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış da katıldı.Oxford bölgesinde yaşayan Türk toplumu ile Oxford Üniversitesi Türk Öğrenci Birliği’nin birlikte düzenlediği Kurban Bayramı kutlama etkinliğine, yaşamını İngiltere’de sürdüren üç nesil Osmanlı
Jack Straw'a Cumhuriyet Nişan'ı
Törende Avrupa Birliği'nden sorumlu Bakan Egemen Bağış ile Eski Dış işleri Bakanı Yaşar Yakış da hazır bulundu.
Büyükelçi Çeviköz: Tatlıdil Forumu, İngiltere ile iyi ilişkilerimizin bir sonucu
Bu toplantıların iki halkı birbirine yakıştıracağını düşünüyoruz." diye konuştu.İstanbul'da yapılacak Tatlıdil Forumu'na İngiltere'den çok önemli isimlerin geleceğine dikkat çeken Büyükelçi Çeviköz bu kişileri şöyle sıralıyor: "Öncelikle İngiltere
Türkiye'nin Suriye politikası tartışıldı
Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin düzenlediği, eski Dışişleri Bakanı ve Emekli Büyükelçi Yaşar Yakış, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç.
Yakış: Batıdaki imajımızı kültürel diplomasi ile aşacağız
ANKARA - Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, Kültürel Diyalog Enstitüsü’nün Türkiye’de yaptığı konferansın çok önemli olduğunu belirtti. Yakış, “Batı’nın Türkiye’ye karşı zihninde oluşturduğu olumsuz imajı kültürel diplomasi ile 10 yıl içinde aşabiliriz.
Cumhurbaşkanı Gül, Jack Straw'ı kabul etti
Forum’un eşbaşkanlıklarını Türk tarafından Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış ile İngiltere tarafından Dışişleri eski Bakanı Straw yürütüyor. İlk toplantısı İngiltere'nin Oxfordshire bölgesindeki Ditchley Park'ta 7-9 Ekim 2011 tarihlerinde gerçekleşen forum bu yıl ülkemizde gerçekleşecek.
Mesut Yılmaz: Türkiye'deki zorla laiklik, Arap Baharı sonrası için model olamaz
Farklı görüşlerini dile getiren uzmanlar arasında, eski diş işleri bakanı Yaşar Yakış ise “Siyasi İslam’ın rolü ve geleceği” adlı sunum yaptı. Sunumunda önce Siyasi İslam’dan neyin kastedildiğini anlatmaya çalışan Yakış bu terimi “İslami referanslara dayanarak bir ülkenin siyasi, ekonomik ve kültürel
Cihan Haber Ajansı Gündemi
düzenlediği "Arap Dünyası’nda Dönüşüm ve Rusya'nın Çıkarları" konulu toplantıya; Türkiye’den eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış da katılıyor. Soçi SPOR
Mesut Yılmaz: Halkına zulmeden yönetimlere, uluslararası camia müdahale edebilir
Toplantıya Türkiye’den Mesut Yılmaz, eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış ve KEİPA Türk Grubu Başkanı Dr. İsmail Safi katıldı. "Arap Baharı" konusunda müzakerelerin yapıldığı konferansın ilk oturumunda konuşma yapan Yılmaz, “Bugün artık ulusal egemenlik kavramı değişmiştir” diyerek ulusal
Bakan Davutoğlu: Hükümetin nasıl çalıştığını Loğoğlu’nun bilmesi gerekir
Davutoğlu, Loğoğlu'na bu eleştirileri yakıştıramadığını belirterek, "Hükümetin nasıl çalıştığını devlet geleneği içinde öncelikle Loğoğlu'nun bilmesi gerekir." dedi. Ahmet Davutoğlu, 4.
Yaşar Yakış: Gül, BM Genel Sekreteri olursa örgüte önemli katkılar sağlar
ANKARA - AK Parti kurucu üyesi ve eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görevinini sona ermesinden sonra BM Genel Sekreteri olması halinde BM'ye önemli katkılar sağlayabileceğini vurguladı
Türkiye, İngiltere’nin dış politikada temas halinde olduğu üçüncü ülke
Dışişleri eski bakanlarından Yaşar Yakış ile görev yaptığı dönemdeki İngiliz mevkidaşı Jack Straw’ın eşbaşkanlığını yaptığı Tatlıdil Forumu’na her iki ülkeden de üst düzey politikacı, bürokrat, akademisyen, iş adamı ve gazeteci davet edildi.
Akçakoca Festivali 2012'de yapılacak
Açılışını Sayın Yakış’ın da uygun olduğu bir günde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü yapmayı planlıyoruz. Bu yıl planda olmayan bölgeler için 2012 planı hazırlandı.
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, İngiltere'ye gidiyor
Forumun eş başkanlıklarını Türk tarafından eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış ve İngiltere tarafından eski Dışişleri Bakanı Jack Straw üstlendi. Forumun açılışında Dışişleri Bakanı Davutoğlu, 7 Ekim’de düzenlenecek akşam yemeğinde katılımcılara hitap edecek, yemekte bir konuşma yapması öngörülen AB Dış
Davutoğlu, "Tatlıdil Forumu" için İngiltere'ye geliyor
Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, forum’un Eşbaşkanlıklarını Türk tarafından Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış, İngiltere’den ise Dışişleri eski Bakanı Jack Straw’ın üstlendiği kaydedildi. Davutoğlu’nun forum’un açılışı vesilesiyle 7 Ekim’de düzenlenecek akşam yemeğinde katılımcılara hitap eden bir konuşma yapacağı ve Forum’a katılan İngiliz siyaset, bilim
Yaşar Yakış doğduğu köyde 'Birlik Beraberlik Günü'ne katıldı
DÜZCE - Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, doğup büyüdüğü Düzce’nin Akçakoca ilçesi Edilli köyünü ziyaret etti. Yakış köyünde akrabaları ve arkadaşlarıyla bir araya geldi.
Libya tezkeresi, aynı zamanda insani amaçlı
Ardından AK Parti adına Yaşar Yakış, CHP adına Hüseyin Pazarcı, MHP adına Deniz Bölükbaşı ve BDP adına ise Hasip Kaplan tezkere hakkında birer konuşma yaptı. Genel Kurul’da 3 saat aşan görüşmelerin ardından tezkere, muhalefetin bazı noktalarda karşı çıkmasına rağmen milletvekillerinin büyük çoğunluğunun evet oylarıyla kabul edildi
Düzce’de 3 milletvekilli için sadece AK Parti'den 33 aday adayı var
YAKIŞ ADAY OLMADI, ERBAY VE KAŞIKOĞLU TEKRAR ADAY33 aday adayı arasında şu an milletvekili bulunan Yaşar Yakış’ın yer almadığı ancak Celal Erbay ve Metin Kaşıkoğlu’nun tekrar aday adaylığı için müracaat ettiği belirtildi.
Şoförler Odaları Başkanları Düzce’de bir araya geldi
Şoförler Odası'na bağlı nakliyeci esnafının sorunlarının görüşüldüğü toplantıda belirlenen sorunların Düzce Milletvekili Yaşar Yakış aracılığı ile Başbakan'a iletilek. (CİHAN)
AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış'ın ablası toprağa verildi
DÜZCE - Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış'ın ablası toprağa verildi. TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakışın ablası 72 yaşındaki Şükriye Özdemiroğlu Düzce Merkez Büyük Camide kılınan cenaze Namazının ardından Şehir Mezarlığında toprağa verildi
Mevlüt Çavuşoğlu, Holokost anma töreninde katılacak
ülkeden politikacı ve akademisyenin katılacağı anma törenine Türkiye’den Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış’ın da katılması bekleniyor. (CİHAN)
Brüksel'e 'Bursa Günleri' çıkarması
Başmüzakereci Egemen Bağış, Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Düzce Milletvekili Yaşar Yakış’ın bize eşlik edecekler. Verilecek kokteylde Bursa fotoğrafları, tanıtım filmi, ebru ve hat sanatları gösterilecek.
Yunan devlet televizyonu ERT, "Değişen Türkiye"yi mercek altına aldı
Eski dışişleri bakanı Yaşar Yakış da, Anadolu’nun başarısına ilişkin “Burada yaşayanlar çok çalıştıkları için operaya ya da Bahamalara tatile gitmiyorlar. Senenin 12 ayı, günde de 20 saate çalışıyorlar.
Milletvekilleri WikiLeaks sitesindeki belgeleri değerlendirdi
AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış da Başbakan Erdoğan hakkındaki sözlerin, sipariş verilmesi durumunda söylenecek sözler olduğuna işaret ederek, "Bu tür istihbari bilgiler hep toplanır. 11 Eylül'e benzeyen bir şey ama dünya alt üst olacakmış gibi değil.
Ecevit'e "Öcalan kaçtı" şakası yapılmış
Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış konuta taşınamadı; çünkü Başbakan Gül orada oturmayı tercih etmişti. Gül, daha sonra Dışişleri Bakanı olunca da bu konutu kullandı, hatta Cumhurbaşkanı olduktan sonra bile konuttan ayrılmadı.
İktidar ve ana muhalefet milletvekilleri, AK Parti ve BDP görüşmesinden memnun
Mustafa Demir, Türkiye'nin sorunlarının her zaman siyasetçiler tarafından ele alınmasında fayda gördüğünü ifade ederken, AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, görüşmeyi çok olumlu olarak gördüğünü ifade ederken, "Türkiye'nin gerginliğe değil yumuşamaya ihtiyacı var.
Milli Savunma Bakanı Gönül Düzce'de depremde hayatını kaybedenleri andı
Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Düzce Milletvekili Yaşar Yakış ve AK Parti İl Yöneticilerinin de katıldığı ziyaret sırasında, Düzce Valisi Vasip Şahin, Bakan Gönül'e Düzce Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan Ebru Tablosu hediye etti.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ergün: Dağınık sanayilerin OSB içinde toplanması için çalışmalar sürüyor
Plaza'da düzenlenen toplantıya Düzce Valisi Vasip Şahin, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Dışişleri eski Bakanı AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, Metin Kaşıkoğlu, Prof. Dr. Celal Erbay, Vali Yardımcısı İlhan Turgut, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, DÜSİAD
Lübnan'daki Türk askerinin görev süresi bir yıl daha uzatıldı
Milletvekili Hasip Kaplan, MHP adına Mersin Milletvekili Behiç Çelik, CHP adına Bursa Milletvekili Onur Öymen, AK Parti adına Düzce Milletvekili Yaşar Yakış ve hükümet adına Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış konuşma yaptı.
Beypazarı, festivalle şenlendi
Festivalin açılışına Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve AK Parti Milletvekili Yaşar Yakış, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,
Mısır'daki Türk kermesine 5 bin kişi katıldı
Mısır'da çok sevilen eski büyükelçilerden Yaşar Yakış döneminde yapılmaya başlanan kermesler daha sonraki dönemlerde tekrarlanmamıştı. Kermesler, Botsalı zamanında yeniden hayata geçirildi.
Yaşar Yakış: Başbakan'ın sözü yanlış anlaşıldı
AK Parti Düzce Milletvekili ve Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, 100 bin Ermeni'nin sınır dışı edilmesi konusu ile ilgili, "Başbakan'ın sözü yanlış anlaşıldı." dedi. Düzce Üniversitesi tarafından 'Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne Giriş Süreci ve Türk Dış Politikası' konulu konferansa Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı,
Halep heyeti, inşaat sektörünü incelemek üzere Düzce'ye geldi
firmasının daveti üzerine Düzce'ye gelen 11 kişilik Halep heyeti, Bolu Dağı Berçeste Tesisleri'nde AK Parti Düzce Milletvekili ve Dışişleri Eski Bakanı Yaşar Yakış'ın da katıldığı bir kahvaltılı toplantıda ikili görüşmelerde bulundu.
Yaşar Yakış: Düzce Üniversitesi'nin gelişmesi için gerekenler yapılacak
AK Parti Düzce Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu'nu ziyaret etti.
Egemen Bağış: Avrupa Birlği de Türkiye'nin yaptığı gibi tabularını yıkmalı
Forumu" tarafından düzenlenen panele Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın yanı sıra AK Parti Başkan Yardımcısı Kürşat Tüzmen, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Suat Kınıklıoğlu, AKPM üyesi Nursuna Memecan, Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı İbrahim Kalın, Lord Hannay, Lord Wallace
"Karbonmoniksit zehirlenmeleri genellikle yanlış soba yakmadan kaynaklanıyor"
Kömür tutuşturma işlemi tamamlandıktan sonra, günlük yakış sırasında ateş ve küllük kapağının açılmaması gerektiğini belirten Erişken, "Kapaklar üzerindeki hava klapeleri vasıtasıyla hava girişini ayarlayarak istenilen yanmayı sağlayabilirsiniz.
Diyarbakır Valisi'nden AB'ye terör sitemi
Oturumlarda bir konuşma yapan Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış ise AB'nin kendi içine kapalı bir yapısı olduğuna dikkat çekti. Yakış, AB'nin tam anlamıyla başarıya ulaşması için bu tutumundan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.
Türkiye-Avrupa Forumu medeniyetlerin beşiği Mardin'de buluştu
Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen foruma, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Dışişleri eski bakanlarından Yaşar Yakış, Mardin Valisi Hasan Duruer, Mardin milletvekilleri Halit Demir ve Gönül Bekin Şahkulubey'in yanı sıra çok sayıda Avrupalı milletvekili, büyükelçi, bürokrat, akademisyen
Bakan Eroğlu: Türkiye, 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacaktır
Süleyman Akbulut, AK Parti Düzce milletvekilleri Yaşar Yakış, Celal Erbay ve Metin Kaşıkoğlu, belediye başkanları, daire müdürleri, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansın ardından Bakan Eroğlu Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi bünyesinde kurulan Biyoteknik Laboratuarı'nın açılışını gerçekleştirdi.
Balbay: 'Genç subaylar rahatsız' haberi, Başbakan-Genelkurmay başkanı görüşmesinin içeriğidir
Ahmet Necdet Sezer, Başbakanı Abdullah Gül, MİT eski Müsteşarı Şenkal Atasagun, dönemin Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya ve dönemin Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış'la yaptığı görüşmeleri Ergenekon'un ayarladığı yönündeki iddiaları da yalanlayan Balbay, "Gazete borç içinde yüzerken bu kişilerle nasıl görüşebildiğim soruluyor
Bakan Çubukçu: Sürdürülebilir kalkınmada eğitim stratejik öneme sahip
'' Düzce Valisi Bülent Kılınç, AK Parti Düzce milletvekilleri Yaşar Yakış, Metin Kaşıkoğlu ve Celal Erbay'ın da katıldığı törende, bakanlar Çubukçu ve Akdağ okulun açılışı yaptı, ilde eğitime katkı sağlayan hayırseverlere çeşitli armağanlar verdi.
Egemen Bağış ile CHP'li üyeler arasında Ergenekon avukatı tartışması yaşandı (3)
Bu sırada CHP'li üye Onur Öymen, AB Komisyon Başkanı Yaşar Yakış'tan söz istedi. Söz alan Öymen, Bakan Egemen Bağış'ın bugün bir gazetede yer alan ve "Muhalefet ile çeteler arasındaki sınırı anlamakta zorluk çekiyoruz.
Bilinçsiz soba yakımı hava kirliliğini körüklüyor
ve soba yakma teknikleri konusunda sıkıntı olduğunu dile getiren Bircan, "Soba ve kalorifer yakma tekniklerinin tam olarak uygulanamaması nedeniyle ilk yakış esnasında çıkan yoğun duman hava kirliliğine önemli ölçüde etki ediyor.
DÜSİAD iftarına katılan Bayram: İşadamlarımızın en iyi hizmeti vermesi adına üzerimize düşeni yapacağız
Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD)'nin DÜSİAD Plaza'da düzenlemiş olduğu iftar yemeğine Düzce AK Parti milletvekilleri Yaşar Yakış ve Prof. Dr. Celal Erbay, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nusret Özsoy, Dernek Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı.