yakıtal

Yeni Zelanda Büyükelçisi Yakıtal, Türkiye’ye döndü
AUCKLAND - Yeni Zelanda’da görev süresini tamamlayan Wellington Büyükelçisi Ali Yakıtal, Türkiye’ye döndü. Yaklaşık bir yıldır Wellington Büyükelçisi olarak görevini yürüten Ali Yakıtal, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Auckland’da vatandaşlarla vedalaştı.
Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Akil, İtalya Büyükelçisi oldu
Hakkında büyükelçilikteki bir bayan çalışanı taciz ettiği iddia edilen Roma Büyükelçisi Ali Yakıtal merkeze alınmıştı.
Büyükelçi Yakıtal, dün gittiği Roma'dan bu gece dönüyor
Büyükelçi Ali Yakıtal, Danıştay'ın hakkında taciz iddiasıyla görevden alınması istenen kararı bozması üzerine dün gittiği Roma'dan 'siyasi istişare' formülüyle bu gece dönüyor. Roma Büyükelçisi Yakıtal daha önce büyükelçilikte görevli iki kadını taciz ettiği iddiasıyla Dışişleri Bakanlığı tarafından Ankara'ya çağrılmıştı.
Türkiye'nin İtalya Büyükelçisi Ali Yakıtal merkeze alındı
Türkiye'nin İtalya Büyükelçisi Ali Yakıtal, merkeze alındı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında büyükelçiler kararnamesi yayınlandı.
Dışişleri'nden Yakıtal açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Özügergin, Roma Büyükelçisi Ali Yakıtal hakkında bugün bazı basın yayın organlarında yer alan haber ve yorumlarla ilgili bir soruyu cevapladı. Özügergin, söz konusu haberlerden ve bu konuda yürütülmekte olan sürece ilişkin bilgilerin kamuoyuna naklediliş şeklinden üzüntü duyduklarını ifade etti.
Başbakan Erdoğan Roma'ya geldi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan İtalya'nın başkenti Roma'ya geldi. Erdoğan'ı Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Ali Yakıtal ve elçilik heyeti karşıladı.
Büyükelçilerin ataması yapıldı
Daimi Temsilciliği'ne, Derya Kanbay Irak Büyükelçiliği'nden Slovenya Büyükelçiliği'ne, Murat Özçelik Irak Özel Temsilciliği'nden Irak Büyükelçiliği'ne, Ali Yakıtal Dış Politika Danışma Kurulu üyeliğinden İtalya Büyükelçiliği'ne, Ahmet Berki Dibek Danimarka Büyükelçiliği'ne, Emine Birgen Keşoğlu Karlsruhe Başkonsolosluğu'ndan