yakup avlukyarı

Yüzü parlayan tatlı çeşitlerini almayın
KAYSERİ - Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olan tatlı üretimi ve satışı arttı. Saray Tatlıcısı sahibi Yakup Avlukyarı, Ramazan ayında merdiven altı tatlı üretiminin başladığını ve en büyük tehlikenin ise tatlandırıcı kullanılması olduğunu söyledi.
Merdiven altı üretim baklavanın tadını kaçırıyor
Bir ton baklava üretiminde en az 300 kilogram ceviz kullanılması gerektiğini aktaran Saray Tatlı Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Avlukyarı, "Kaliteli ceviz yerine kalitesiz ceviz alır, iç olarak farklı malzemeler kullanırsanız daha ucuza mal ettiğinizi söylediğiniz baklava ile tüketiciyi aldatırsınız”
'Bayat keteler baklavaya ceviz içi gibi katılıyor'
Kayseri’de tatlı ve pasta üretimi yapan Saray Tatlıcısı Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Avlukyarı, bakanlığın hileli gıda üretimi yapan firmaları teşhir etme uygulamasında geç kalındığını düşündüğünü söyledi.
Saray Tatlı, üretim merkezini müşterilerine gezdirecek
Saray Tatlı Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Avlukyarı, amaçlarının kaliteden taviz vermeden üretim yapmak olduğunu belirterek, bu üretim bölümlerini de halka açık tutarak şeffaf olacaklarını belirtti. Hürriyet Mahallesi Beşyol kavşağında hizmet vermeye başlayan üretim tesislerinin önemli bir ayrıcalığı olduğunu ifade eden Avlukyarı, "Satış bölümümüz zemin katta.
Saray Tatlı'dan 'Çocuklar geleceğimizdir' projesi
Son günlerde yerel ve ulusal medyada gündemde bulunan haberleri üzerine harekete geçen Saray Tatlıcısı Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Avlukyarı, "Çocuklar Geleceğimizdir" projesi ile halkı sokak çocukları konusunda bilinçlendireceklerini söyledi.
Darbe döneminin ünlü tatlısı 'Sütlü Nuriye' yeniden vitrinlerde
Saray Tatlı Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Avlukyarı, asıl memleketi Kocaeli olan Sütlü Nuriye Tatlısı olarak adlandırılan baklavayı üreterek müşterilerine sunduklarını açıkladı. Yakup Avlukyarı, doğal süt ile hazırlanması sebebi ile 'diyet tatlısı' olarak da bilinen Sütlü Nuriye'nin Kayseri'de büyük ilgi gördüğünü belirtti.
Tatlıcılardan Ramazan uyarısı
Saray Tatlı Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Avlukyarı da Ramazan'ın bereketinin bambaşka olduğunu, kaliteli ürünlerin her zaman tercih edildiğine dikkat çekerek, "Vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken en önemli durum, merdiven altı tabir edilen üretim yapılan yerlerden
Vesikalık fotoğrafını kutuya bastırınca taklitlerinden kurtuldu
Uzun yıllardır tatlı imalatı ve satışı yapan Saray Tatlı'nın sahibi Yakup Avlukyarı, tüketicinin firma ürünlerine ilgi göstermesinin bazı kişilerce kötü niyetle kullanıldığını belirtti. Yakup Avlukyarı, kendi firma ismini ambalaj kutularında kullananların olduğunu tespit ettikten sonra farklı çözüm yollarına başvurduğunu anlattı.