yerlerde

Çin’de ‘’at yılı’’ yangınlarından 10 kişi öldü
Açıklamada, yaklaşın 180 bin itfaiyecinin ise mahallelerde, panayırların kurulduğu mekanların yakınlarında ve diğer yangın eğilimli yerlerde konuşlandırıldığı kaydedildi.Çinliler, geleneksel bayramların öncesi ve sonrasında şans getirdiğine ve kötü ruhları kovduğuna inandığı havai fişekleri atıp, çatapat patlatıyor.
Terim: Transfer iddiaları doğal ama tamamen Milli Takım'a odaklandım
Belki bizdeki altyapılar bazı yerlerde yok ama ideal mi hayır. O zaman ideali bulmak için çalışacağız. İtalya'da muhakkak ki oturmuş bir düzen var.
Çin ‘’at yılı’’na giriyor
Yetkililer, hava kirliliğinin yoğun yaşandığı yerlerde, havai fişek atılmasının aza indirgenmesi için televizyonlarda kamu spotu yayınlıyor. Hava kirliliğiyle mücadele için bazı şehirlerde ise havai fişeklerin belli saatler ve yerlerde atılması yasaklandı.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Yoğunlukla Alevi vatandaşlarımızın bulunduğu yerlerde olacaktır.Bunlara Diyanet camiasına tanınan imkanlar da tanınacaktır, yani o mülahazalarla oldu. Dedeler gelsin o işin başına onlara maaş bağlansın.
Rumlardan Ruslara havada ve karada kolaylık
LEFKOŞA - Rusya’nın Baf’taki Andreas Papandreu Hava Üssü ve başka yerlerde istediği kolaylıklara ilişkin Rum Yönetimi’nin, sunduğu önerinin ardından, Rusya Federasyonu’nun Moskova Savunma Bakanlığı aracılığıyla vereceği
Devrim Türk: Madencilik yönetmeliği yatırımları engelliyor
Devrim Türk, “Evet bazı yerlerde bir iyileşme ve hareketlilik var ama daha somut gelişmelerden sonra para harcamaya başlayacaklar. Buradaki maden araştırmalarından bahsediyorum.
Almanya’ya Cumhurbaşkanı: Göçün ülkeye çok faydası var
Birçok belediyenin göçten dolayı zor durumda kaldığının da göz ardı edilmemesi gerektiğini dile getiren Gauck, bazı yerlerde göçmenlerin çocuklarını okula göndermediğini ve bu nedenle devletin yasaları görmezden gelemeyeceğini kaydetti.
Selçuk İnan: 8 puanlık fark, nasıl açıldıysa öyle kapatılır
Aşama kaydederlerse daha iyi yerlerde olabilirler." yorumunda bulundu."FUTBOLU GALATASARAY'DA BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM""19-20 yaşında Galatasaray'ı yakalasaydım daha farklı yerlerde olabilirdim.
Belçika Büyükelçisi: Başbakan Erdoğan’ın Brüksel ziyareti çok olumlu
Gerçekten bazı yerlerde entegrasyon süreçleri başarısızlıkla sonuçlanmış olabilir ama bu, birçok Avrupa ülkesinde yabancı vatandaşların istenen düzeyde ev sahibi toplumla uyumda başarı gösterdiği gerçeğinin önüne geçmemeli.
Romanya hızlı tren geliştirdi ama rayları yetiştiremedi
Ancak Romanya'nın sahip olduğu eski ray sistemi nedeniyle hızlı tren bazı yerlerde saatte 20 km hızla gitmek zorunda kalıyor. Trenin Romanya'da yaptığı denemede 97 km/saat hızı geçemediği belirtildi.
Türkiye, Paralimpik Kış Oyunları'na ilk defa katılıyor
Muhtelif tarih ve yerlerde SOCHI 2014' e hazırlık kampıMEHMET ÇEKİÇ'TE SOCHİ'DE İDDİALIKayak branşında ülkemizi temsil eden bir diğer milli sporcu olan Mehmet Çekiç, ilk hedefinin Sochi 2014 Paralimpik Kış Oyunları'na katılmak olduğunu söyledi.
Nakliyeciler pahalı mazottan dertli
Nakliyecilerin sıkıntılarının her geçen gün arttığını, bunları gerekli yerlerde devamlı dile getirdiklerini belirten Oda Başkanı Aksongur, bütün nakliyatçıların borçlu olduğunu söyledi. Üyelerinin en büyük sıkıntılarının başında mazot fiyatı geldiğini vurgulayarak, “Kamyoncumuz, nakliyecimiz ve kamyonetçimiz yakıta çalışıyor.
Ufuk Özerten: E-bilet uygulamasında fişleme yok
Bizde ise sahaya girenin cezası bir yerlerde yazıyor ama uygulanmıyor. Hatta sahaya giren adam televizyon yıldızı oluyor. Sahaya giren kişi ortalığı kırıp geçiriyor sonra serbest bırakılıyor.
Bulgaristan'da sis alarmı
Bazı yerlerde görüş mesafesi 10 metreye kadar düşerek trafik ışıklarının bile zor görülebilmesine neden oldu. Uzmanlar, akciğer hastalarına mümkün olduğunca dışarıya çıkmamaları tavsiyesinde bulunurken, sisli havanın virüsler için ideal bir ortam teşkil ettiği ve bu yüzden
Bakan Eker: Kuru fasulyenin gümrük vergisine müdahale edilecek
Ekilmemesi gereken yerlerde de ekiliyor. Niğde’de araştırma merkezimiz var. TİGEM özel sektörle beraber patates tohumu ile ilgili bir takım işler yapıyor. İnşallah devreye girdiğinde, iyi noktaya gelecek.
Erdoğan, Japonya'da 3 dönemi savundu: Ölene kadar bu makamlarda kalamazsınız
’ Tamam tecrübeyi siz farklı yerlerde yine aynen devam ettirin ama tecrübe kazanmanın da önünü tıkamayalım. Bırakın arkadan gelen nesiller de tecrübe kazansın.
EPDK Başkanı Köktaş'tan pahalı benzin yorumu
bizim referans almamız gereken yerlerde olağan dışı bir artı eksi yok." dedi. EPDK Başkanı Hasan Köktaş, görev süresinin dolması münasebeti ile basın toplantısı düzenledi. Köktaş toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.
Vali Tepe: Kalınma ajansları bazı bölgelerde istenen seviyede değil
Ajansı (SERKA) Yönetim Kurulu Başkanı Kars Valisi Eyüp Tepe, kalkınma ajanslarının bölgelerine önemli bir ivme kazandırma iddiasında olduklarını bunu bazı yerlerde başarıyla yürütmekle beraber bazı yerlerde ise henüz istenen seviyeye getiremediklerini söyledi.
Ersun Yanal: Birileri istiyor diye yabancı kuralı değişmez
Biz İspanya, Almanya, İngiltere Fransa ve İtalya ile bir takım yerlerde yarışıyoruz, onların arkasından geliyoruz. Yabancı konusunda rekabet edeceğimiz yerleri düşünmeliyiz ve bu kaliteyi nasıl planlayacağımıza karar vermemiz gerekiyor.
Çin’den yolsuzlukla mücadelede yeni adım
KAMUYA AÇIK YERLERDE SİGARA İÇEN YETKİLİLER DE CEZALANDIRILACAKÖte yanda resmi Xinhua ajansının haberine göre, Devlet Konseyi tarafından yayınlanan genelgede kamuya açık alanlarda sigara içen kamu çalışanlarının, kınama
Sağlam: 7-8 haftada yemediğimiz kadar gol yedik
İnşallah bundan sonra ikinci devre iyi hazırlanıp birkaç tane yerlere önemli transfer yapıp, Konyaspor'un marka değerini artırmamız ve daha iyi yerlerde olmamız gerekiyor. Güzel bir galibiyet herkese teşekkür ediyorum.
Çin, çalışma kamplarını kapattı, ikinci çocuğa izin verdi
Kamplarda 5 yada daha fazla yıl çalışanların ise evlerine gitmesine müsaade edilmiyor; bazıları da yakın takip altında tutulup, bunların belirlenmiş yerlerde yaşamalarına müsaade ediliyordu. İKİNCİ ÇOCUK İZNİ DE ONAYLANDI
Yılbaşında havai fişeği yasaklayan şehirler giderek artıyor
Bazı şehirler havai fişek atmayı tamamen yasaklarken, bazı şehirler ise sadece belirli yerlerde havai fişek atılmasına imkan tanıyor. Yasak daha çok tarihi ve damları sazlardan yapılan evler gibi içinde yanıcı madde bulunan dükkan ve işyerlerinin korunmasını ve yılbaşını toplu olarak karşılayan
Aydınlı işadamlarına alternetif enerji semineri
temiz ve ucuz enerji kullanılması gerektiğini belirten Yönetim Kurulu Üyesi Apalı, “Türkiye güneş atlasına bakacak olursak en düşük bin 400 Kwh, en yüksek yerlerde de bin 800 Kwh radyasyon düştüğü görülmektedir.
Almanya'da ılık Noel
Yüksek yerlerde yer yer kar yağışları görülecek.” diyen Ruppert, ara ara fırtınanın etkili olacağını söyledi.Çarşamba gününün yağmurlu geçeceğini belirten meteoroloji uzmanı, ülkenin kuzey batısı ve güney doğusunda yer yer serin hava görüleceğini anlattı, 1300 metre yükseklikteki
Türkmenistan'da sigara reklamı yasaklandı
2000 yılında halka açık yerlerde sigara için yüksek bir para cezası verilmesi yürürlüğe sokulmuştu. (CİHAN)
Yerel seçim takvimi yayımlandı, kanunlarda boşluk var
3-Geçici ilçe seçim kurulu oluşturulan yerlerde hazırlanan seçim torbalarının bu kurul başkanlıklarına teslimi. 24 Mart 2014 Pazartesi
Türk işçiler Rusya'da mahsur kaldı
Başka yerlerde çalışmak için bile sokağa çıkamıyoruz. Çıktığımız anda Rus polisi hemen yakalayıp nezarete atıyor. Bizler Türk devletinin bize sahip çıkmasını bekliyoruz.
Çin tabularını yıkıyor
Kamplarda 5 yada daha fazla yıl çalışanların ise evlerine gitmesine müsaade edilmiyor; bazıları da yakın takip altında tutulup, bunların belirlenmiş yerlerde yaşamalarına müsaade ediliyordu. TEK ÇOCUK POLİTİKASINDAN VAZGEÇİLİYOR
Bosna'da hava kirliliği kritik seviyelere ulaştı
Zenitsa'da ise kükürtmonoksit oranı bazı yerlerde bin 500 mikrograma kadar çıktı. Olağanüstü durum ilan eden belediye; yaşlı, hasta ve çocukların mümkün olduğu müddetçe dışarı çıkmamalarını istedi.Bosna-Hersek Çevre Bakanlığı ise hava kirliliğinin engellenmesi için bir dizi tedbir önerdi.
Bursa'da amatör maçta olaylar çıktı
Saha ortasında da itiş kakışlar yaşanırken, bazı oyuncuların yerlerde sürüklendiği görüldü. Araya giren polis ekipleri olayların daha da büyümesini engellerken, stada çok sayıda çevik kuvvet ekibi de sevk edildi.
Bakan Şimşek, Kılıçdaroğlu’nu yalanladı
Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Mehmet Şimşek ortaya konan bu iddianın tamamen gerçek dışı olduğunu ifade etmiş; ancak bugünde çeşitli yerlerde bu asılsız iddialar üzerine yorumların devam ettiği görülmektedir.
SGK Başkanı: Sisteme kayıtlı ilaçlarda sahtecilik çok küçük ihtimal
Bazı yerlerde elektrik kesintisinden kaynaklanan sorunlar yaşandı. Onlar için zaten getirdiğimiz çözüm önerileri vardı. Yani bir teknik arıza olduğunda, bu arızanın belgelendirilmesi durumunda vatandaşın muayene olmasında herhangi bir aksaklık olmadı.
Trabzonsporlular Vatikan'da da 'Kupamızı verin' eylemi yaptı
" denilen açıklamada TFF'nin hukuk kuralları çiğnediği, çiğneyemediği yerlerde kanunları istediği şekle soktuğu savunuldu. Fenerbahçe'ye sert ifadelerle suçlamalar yöneltilen açıklamada TFF'nin şampiyonluk unvanını Fenerbahçe'den alıp Trabzonspor'a vermeyi reddittiği hatırlatıldı
Trabzon taraftarı, şampiyonluk kupasını Vatikan'da aradı
Türkiye Futbol Federasyonu üst üste hukuksal kuralları çiğneyerek, çiğneyemediği yerlerde kanunları istediği şekle sokarak açığa çıkan kirli yüzü yeniden aramızda barındırmaya devam etti. Sayın Platini’nin “Sıfır Tolerans” sloganı ile ifade etmeye çalıştığı futboldaki temiz iklimi ilk önce UEFA ihlal etmiştir ve dünyadaki en büyük şike operasyonunu görmezden
Özdilek: Galatasaray karşısında fırsatçılık düşünmedik
Özellikle Ankara, Kayseri, Sivas gibi yerlerde hava saat koşullarını dikkate alınarak saatlerin geri çekilmesi hem futbol adına hem de maça gelecekler adına olumlu olur diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
TZOB zirai don uyarısı yaptı
Don olayına hassas bitkilerin yetiştirildiği yerlerde, don tehlikesi başlamadan önce yabancı otlar temizlenmeli, ancak toprak işleme de dahil hiçbir kültürel işlem yapılmamalıdır. Isı yalıtımı ile ürünlerin üstü toksik olmayan protein köpükleri ile kaplanır.
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Çakıroğlu, görevinden istifa etti
beraberlik mesajları ile yola çıktıklarını hatırlatan Çakıroğlu, "Siyaset bulaşmış Trabzonspor'u siyasetten uzak tutmaya, bölünmüşlüğü bitirmeye, adeta yerlerde sürünen onurunu, çalınan haklarını geri almaya, kirlenmiş Türk futbolunu temizlemeye, efsane Karadeniz fırtınasını yeniden estirmeye söz verdik.
Türkiye’nin yoksulluk oranları düştü
Çalışmada kırsal yerlerde yaşayanların yoksulluk riski kentsel yerlerden fazla olduğu kaydedilirken, cari satınalma gücü paritesine göre 4,3 dolar sınırı itibariyle kırsal yerleşim yerlerinde yaşayanlarda 2011 yılında yüzde 6,83 olan yoksulluk
THY’den yeni slogan: Dünya daha büyük, keşfet!
Denizaltında, aslanların arasında, egzotik yerlerde çektikleri fotoğraflarla rekabet eden ikili, sonunda İstanbul’da Sultanahmet Camii önünde bir araya geliyor. THY tarafından yapılan yazılı açıklamada, büyük ölçekli uçak siparişleri, uçuş ağına art arda dahil ettiği yeni destinasyonlar önemli yatırımlar yapıldığı belirtildi
Cameron’dan Çin’e ticari engelleri kaldırma sözü
Avrupa'da ve diğer yerlerde bazılarının dünyanın değiştiğini gördüğünü ve Çin’i ticari engellerin bambu perdesi arkasına kapatmak istediğini vurgulayan Cameron, ‘’İngiltere bu ticaret engellerini yıkmak istiyor’’ ifadelerini kullandı.
Dershaneler Japonya’da eğitim sisteminin ayrılmaz bir parçası
Dershanelerde ve diğer yerlerde çocukların aldığı bu eğitimleri nasıl zenginleştirebiliriz diye düşünüp dershaneler serbest bırakılmalı.” Prof. Masanori’ye göre, dershanelerin kapatılması Japonya’da özel okulların kapatılması gibi algılanır.
Galatasaraylı Ergün: Fatih Terim döneminde de bu sonuçları aldık
"Türkiye gibi futbolun çok gözde olduğu yerlerde herkes teknik direktördür. Bir şey kötü gittiğimiz zaman herkes bir şeyler söyler. Mancini, kariyerini ve başarılarını ispat etmiş bir teknik adam.
Numan Kurtulmuş: Bedelli askerlik gündemde yok (2)
Bedelli askerlik konusunun henüz görüşülmediğini belirten Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan’a gerekli yerlerde kendi görüşünü paylaşacağını da sözlerine ekledi. (CİHAN)
PayPal'da yüz tanıma metoduyla ödeme sistemi
BERLİN - Online banka hesabı şirketi PayPal, yüz tanıma metoduyla ödeme sistemine geçiyor. Pilot proje Berlin’deki bazı yerlerde başladı.
Almanların 6'da 1'i kadar tatil yapıyoruz
Yurtiçinde seyahate gidenlerin yüzde 70,7’si de zaten tatilini ucuza getirebilmek için gittikleri yerlerde akrabalarının yanında kalmaktadır. Durum gösteriyor ki kredi kartına taksit olanağına rağmen Türkiye'de, yaşadığı şehir dışında başka bir yer görmeden ölen kişilerin sayısı, taksitin yasaklanmasıyla birlikte
'Üniversitelerdeki çalışmalar endüstriyel ürünlere dönüşmüyor'
ise şunları söyledi: “Özellikle kamu tarafında üniversite-sanayi işbirliğinden bahsediliyor ama istenen düzeyde bir sıçrama yapamamışsak, demek ki bir yerlerde eksiklik var. Bu eksiklikleri bizzat yerinde tespit etmek için bugün 21.
Finlandiya Başbakanı Katainen: İslam'ı yanlış tanıyoruz
Din hayatın bir parçası olduğu için din görevlileri okullar ve hastaneler gibi önemli yerlerde de olmalıdır.” ifadesini kullandı.
Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Mersin'de açıldı
Mersin ve diğer yerlerde yapılan açılışlarda 2016 ve 2020 olimpiyatlarını hedeflendiğini vurgulayan Ak, "Biz bu merkezlerimizde sadece sporcularımızın performanslarıyla değil kariyer planları ile ülkemize önemli bireyler yetiştirilmesi
İstanbul’da iki yerel market satın aldı
2014 bizim için yeni yerlerde, illerde yatırımlar için önemli bir kilometre taşı olacak. Perakende sektöründe görülen daralma ve kar marjlarının inmesi ile rekabet artık mahalle aralarına kadar indi.