yerleri

Endonezya'da Sinabung yanardağı dinmek bilmiyor
Yerleşim yerleri ve yüzlerce dönümlük tarım arazileri kalın küller altında kaldı. Arama kurtama çalışmaları sırasında bugün yeni bir cesede daha ulaşıldı.
Çin’de ‘’at yılı’’ yangınlarından 10 kişi öldü
Bakanlık, polisin eğlence yerleri ile havai fişek atılan mekanlarda yangınlara karşı devriye gezdiğini belirtti. Açıklamada, yaklaşın 180 bin itfaiyecinin ise mahallelerde, panayırların kurulduğu mekanların yakınlarında ve diğer yangın eğilimli yerlerde konuşlandırıldığı kaydedildi
Çin ‘’at yılı’’na giriyor
Bayram süresince halk genelde panayırlar, parklar yada turistik yerleri gezerken, maddi durumu iyi olanlar ise tatili yurt dışında geçiriyor.Çin’in 4 bin yıllık Ay takviminde, 12 burç bulunuyor.
Erbil'de Başbakanlık binası su altında kaldı
Erbil Birinci Bölge Belediye Başkanı Şeyh Beşdar, yağan yağış miktarının az olduğunu fakat, kanalizasyon yetersizliğinden dolayı bazı yerleri su bastığını dile getirdi. Evleri su altında kalan halk ise yetkilileri tedbir almamakla suçladı.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Sonradan bu ortaya da çıkabilir, bu insanlar, savcısı, hakimi, emniyetçisi, yerlerine dönmek istedikleri zaman herhalde orijinlerini ortaya koyacaklardır. "Ben şu çizgide bir insanım, şöyle düşünüyorum" diyeceklerdir.
Çin, Brezilya'da soya üretip dünyaya satacak
Brezilya'da en çok tarım üretimi yapılan bölgelerden biri olan yalnızca Bahia eyaletinde 20 bin hektar arazi alan Çin, ürünlerin depolanabileceği yerleri belirlemek için harita üzerinde alan araştırması yapıyor.
Watson: Yolsuzluk skandalı Türk demokrasisine güveni zedeliyor
Üst düzey polis memurları görevden alındı, yerleri değiştirildi, bezdirildi ve tehdit edildi.” diye devam etti.Erdoğan ve ekibine “Komplolarla mücadele etmenin tek meşru yolu, idareyi özgürlükçü bir zemine oturtmak, şeffaflık ve hesap verebilirliği gündeme taşımaktır.
Hak-İş'ten kıdem çıkışı: Hükümetten daha kararlı bir tutum bekliyoruz
Otel, Lokanta, Eğlence Yerleri İşçileri Sendikası (OLEYİS)'nın 12. Olağan Genel Kurulu Ankara Dedeman Otel’de yapıldı. Toplantıda konuşan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, gündemdeki konulara dair değerlendirmelerde bulundu.
IOF Başkanı Kaas: Oryantiring sporu Nepal'dan sonra Antalya'yı dünyaya taşıdı
Türkiye'nin ev sahipliğini her zaman takdir ettiklerini belirten Kaas, oryantring yarışlarının başta Antalya olmak üzere Kapodokya, Karadeniz ve tarihi ören yerlerinin dünyada tanınmasına katkı sağladığını söyledi.
Ekmek israfı kampanyasıyla 2,8 milyar TL tasarruf sağlandı
İsrafın ortaya çıktığı yerleri kamuoyuyla paylaşan Eker, “2013 yılında günlük israf edilen 4,9 milyon adet ekmeğin, yaklaşık 3 milyon adedi fırınlarda gerçekleşmekte olup 2012 yılıyla hemen hemen aynı seviyede.
Fatih Terim'in eski talebesi Vedat İnceefe milli takımda
Adam gibi adamın arkasından konuşup, yüz yüze geldiğinde kuyruğunu sıkıştırıp bir yerlerine sokmaya çalışan adamdan, genç kalmak için botoks yaptıran ve yaptırdığı halde bir b.ka benzemeyen adamdan ve ilerleyen yaşına rağmen pilates yapıp 20 yaşındaki adamlarla aşık atmaya çalışan bir yerleri kadayıf olmuş adamdan.
Pakistan’dan Mevlid Kandili kutlamaları renkli geçti
Hemen hemen her sokakta sergilenen İslamiyet için önemli yerlerin koreografileri ve maketlerinin masrafları mahalle sakinlerinden toplanarak gideriliyor.ÜLKEDE RESMİ TATİL İLAN EDİLDİ
TESK: AVM'ler artık bir birlerine de zarar veriyor
ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şehrin merkezlerinde yeşil alan, park yeri veya pazar yerleri olarak ayrılmış alanlara yan yana yapılmış devasa AVM’lerin şehrin dokusunun bozduğu gibi artık birbirlerine de zarar vermeye başladığını söyledi.
Pakistan’da kutlu doğum heyecanı (Özel)
Caddelerin ışıl ışıl olduğu sokaklarda evler, iş yerleri, camiler, sokaklar renkli lambalarla süsleniyor. Görsel bir şölen havasına dönüşen kutlu doğum haftasında caddelerde ilahiler okunuyor ve halk duygulu anlar yaşıyor.
Die Presse’ten Türkiye’ye 'Muz Cumhuriyeti' benzetmesi
Gelişmeleri, "Ayakkabı kutusunda saklanan milyonlar, bir bakana hediye edilen 200 bin avro değerinde saat, hükümetin kendilerine güvenmediği için yerleri değiştirilen binlerce polis, Başbakan'ın ayağına bastıkları için önemli soruşturmalardan el çektirilen istenmeyen savcılar.
Fatih Terim: Ben tüm ülkenin teknik direktörüyüm
Haklı olduğum yerleri de buraya geldiğimde ifade ettim. Keşke benim sahanın kenarında 4. hakemlerle konuştuklarımı anlatsalar.
Kenya’dan Somali’ye hava operasyonu: 30 ölü
Somali yerel medyasının haberine göre de saldırıda 10 kişi hayatını kaybederken, yerleşim yerleri büyük zarar gördü. Kenya, El Kaide bağlantılı Eş- Şebab ile mücadele eden Birleşmiş Milletler destekli hükümete yardım için Somali’de binlerce asker bulunduruyor.
Euobserver: Son gelişmeler, Erdoğan’ın Brüksel ziyaretinin tadını kaçırabilir
“Erdoğan’ın istihbarat servisi MİT tarafından yürütülen temizleme operasyonunda pazartesi ve çarşamba günleri 360’tan fazla polis şefi ya kovuldu ya da yerleri değiştirildi” denildi. BARROSO, ERDOĞAN'I UYARABİLİR
Görevden almalar Romanya basınında
"Erdoğan, Türk polisinin başını kesiyor" başlıklı haberinde, "Üç bakanın aile üyelerinin adının karıştığı yolsuzluk skandalı sonrası 350 polisin görev yerleri değiştirildi." diye yazdı. Diğer gazeteler ise gelişmeleri şu şekilde aktardı:
Kerkük'te yılın ilk bombalı saldırısı: 3 ölü, 55 yaralı
Bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, çevredeki evler ve iş yerleri de büyük hasar gördü. Saldırıda bir ilkokulun 30 öğrencisi de yaralandı. Saldırının etkisiyle çevredeki onlarca araç ise kullanılamaz hale geldi.
Bakan Yazıcı bir tuşa bastı, 639 gümrük memuru atandı
ANKARA - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bilgisayarlı sistemle yapılan atamalarda 639 gümrük memurunun görevlerini ve çalışacakları yerleri belirledi.Hayati Yazıcı, bakanlık konferans salonunda, 2013/2 B grubu kadroları için 1 Ekim – 1 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılan sözlü sınavı kazananların atama yerlerinin
İş sağlığı ve güvenliğinde yeni dönem başlıyor
Artık 50'den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri de yarından itibaren iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda. Yeni dönem ile birlikte iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarına yoğun bir talep olması bekleniyor.
Ersun Yanal: Birileri istiyor diye yabancı kuralı değişmez
Yabancı konusunda rekabet edeceğimiz yerleri düşünmeliyiz ve bu kaliteyi nasıl planlayacağımıza karar vermemiz gerekiyor. Üst yapılardaki oyuncu kısıtlamalarıyla alt yapıların gelişeceğini düşünüyoruz.
İş kazalarının maliyeti bakanlık bütçelerine denk
Akkoyun, "Yasanın uygulanma tarihi, 50 ve üzeri çalışanı olan tüm iş yerleri için 30 Aralık 2012, 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerleri için 1 Ocak 2014, kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli iş yerleri için ise 1 Temmuz 2016 tarihi belirlendi
Atatürk Havalimanı Şube Müdürü görevden alındı
Emniyet Müdürlüğü'nde 25 şube ve ilçe müdürünün yerleri değiştirilirken İstanbul Emniyet Müdürlüğü Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü'nde görev yapan Emniyet Müdürü Ufuk Balcı’nın da görev yeri değiştirildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 25 müdür görevden alındı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Selami Altınok'un getirilmesinden sonra bu gece 25 şube ve ilçe müdürünün görev yerleri değiştirildi. Yapılan değişikliklerde dikkat çeken isimler şöyle: Fatih İlçe Emniyet Müdürü Ertan Erçıktı, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Titiz, Persone Şube Müdürü Emin Yılmaz
Diyarbakır Baro Başkanı Elçi: Hukukun üstünlüğü onarılması güç bir darbe aldı
olmak üzere, doğrudan veya dolaylı şekilde başlatılan soruşturmayla bağlantılı olarak onlarca kolluk görevlisi, emniyet müdür, amir veya memurunun görev yerleri değiştirilmiş, yürüttükleri işlerden el çektirilmiştir.
İş güvenliği uzmanlı sınavına 105 bin kişi girecek
ANKARA - İş sağlığı ve güvenliği kapsamında 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri, 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yasa gereği iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırmak
Bayraktar: 2014 yılında 500 bin konutun dönüşümü başlatılacak
Ömrünü tamamlamış veya risk taşıyan binaların yıkılarak yerlerine güvenli, sağlıklı ve yaşanabilir mekanlar oluşturulması gayesi ile geçtiğimiz yıl kentsel dönüşüm seferberliği başlatıldığını kaydeden Bayraktar, şöyle devam etti: “Bu kapsamda 2013 yılında 200 bin bağımsız konutun
İsveç'teki Arena stadında yangın
Stadın çevresindeki iş yerleri ise tamamen boşaltıldı. (CİHAN)
Bamako Eyüp Sultan Camii, ibadete açıldı
Diyanet işleri Başkanlığı’nın Dünya'nın çeşitli yerlerinden kardeş şehir edinme projesi kapsamında İstanbul’un Eyüp ilçesi ile Mali’nin Bamako şehrinin kardeş ilan edildiğini aktaran Bamako Büyükelçiliği Din İşleri Kordinatörü İbrahim Sırmalı, sözlerine şöyle devam
Esed’in savaş uçakları muhalifleri elektronik çipler yardımıyla vuruyor
Ajanların yerleştirdikleri sinyal verici elektronik çipler vasıtasıyla yerleri tespit edilen muhalifler savaş uçakları tarafından bombalanıyor.Suriye’de ordunun bombardımanı sebebiyle ağır kayıplar veren muhalifler, savaş uçaklarının yer tespiti konusundaki bir uygulamayı ortaya çıkardı.
Tayland’da polis barikatları kaldırdı; göstericiler başbakanlığa girdi
Thepkanchana, “Biz göstericilerin simgesel hareket olarak bu yerleri işgal etmek istediğini gördük ve bu konuda taviz verdik.” dedi.Polis müdürü Kamronvit Thoopkrachang ise çatışma olan bütün yerlerden güvenlik güçlerine çekilme emri verdiklerini ifade etti.
Engellilerin faturasına Özel İşlem Vergisi'ni yansıtmayacak
Operatör, yeni mobil uygulaması ile de engellilerin yakınında bulunan yerleri haritadan görüntülemelerini, sosyal ortamda aktarmalarını da mümkün kılacak. Vodafone’un Düşler Kulübü platformundan yararlanan engellilere yönelik indirim ve uygulamalar basın toplantısı ile açıklandı.
Bir yat 30 turiste bedel
Marina ve çekek yerleri sayısı 62’yi bulan Türkiye’nin, yat turizmi kapasitesinin yalnızca yüzde 10’unu kullanabildiğini ifade eden Sarı, Avrupa ve ABD’den örnekler verdi.FABRİKA GİBİ İŞ İMKANI
Güney Koreli lastik üretim firması Trakya’da
Sunumun ardından Trakya ile ilgili OSB, teşvik sistemi ve yatırım yerleri hakkında Koreli yatırımcılara bilgiler verildiği bildirildi. Ajans ziyaretinden sonra Asyaport Limanı ile Çerkezköy OSB’ye gelen Koreli heyet, OSB yönetimiyle görüşerek yer tahsisi ve diğer yatırım konularında bilgi aldı
Gıda işletmelerine kayıt belgesi uyarısı
şarküteri, balıkçı, kuruyemişçi, toptancı, lokanta, restoran, yemekhane, dönerci, fast-food, kafe, bar, çay ocağı, kantin ve gıda ambalajı üreten ve satan iş yerleri vb. tüm gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinin il veya ilçe müdürlüklerinden kayıt işlemlerini yaptırarak belge almaları gerektiğini sözlerine ekledi.
Çinliler, yaşlı bakım mesleğini Baden Württemberg’de öğrenecek
Çin’den gelenler için uygulanacak olan model projede, uyum kursları, Almanca kursları ve barınma yerleri hazır hale getirilecek. Çin’den gelecek olanlar ilk meslek eğitimine Schwarzwald bölgesinde Hausach kasabasındaki yaşlı bakım okulunda başlayacak.
AP vekilleri Strasbourg'da toplanmak istemiyor
Fransız Milletvekili Constance Le Grip ise AP'nin asıl toplanma yerinin Strasbourg olduğunu; Lüksemburg ve Brüksel'in ise diğer çalışma yerleri olarak kullanıldığını ifade etti.Bu hafta Strasbourg'da toplanan AP milletvekilleri, artık bu şehirde toplanmak istemediklerini 483'e karşı 141 oyla gösterdi.
Alman enerji devi RWE, 6 bin 500 çalışanını işten çıkarıyor
yer bulabilmesi için büyük değişimler yapması gerektiğini kaydeden Laumann, bunun siyasi desteği hak ettiğini dillendirdi ve eyalet hükümetinin yeni iş yerleri inşaa etmesi için gerekli çerçeveleri çizmesi gerektiğini söyledi.
Westerwelle: Çok ülkeye gittim ama az ülke gördüm
Ancak doğanın güzelliği, ülkenin görülecek yerleri, insanlar ile karşılaşma bu gibi ziyaretlerde pek olmadı.” dedi.20 yıldır siyasetin içinde olduğunu ve bunun kendi gelişimini de etkilediğini söyleyen Westerwelle, kendi geleceği ile ilgili olarak ise, “Noel’den önce yeni hükümetin
Hollanda'dan Filipinler'e 2 milyon euro maddi yardım
Filipinler genelinde şu anda ikamet yerleri kayıtlı Hollandalı 400 ila 450 kişinin yaşadığı açıklandı. Haiyan tayfununun yaklaşık 4,5 milyon kişiyi etkilediği ifade ediliyor. Tayfunun hızının yer yer saatte 385 kilometre hıza ulaştığı ifade edildi.
İş güvenliğinde 1 Ocak öncesi hazırlıklar hız kazandı
ANKARA - İş sağlığı ve güvenliği kapsamında 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda.
Pakistan Afganistan sınırında patlama: 4 ölü, 12 yaralı
Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Çaman bölgesinde düzenlenen kanlı saldırıda, çevredeki iş yerleri ve evlerin patlamanın etkisiyle hasar gördüğü, yaralanan 12 kişinin çevre hastaneye sevk edildiği belirtildi.
Binlerce ırkçı Rusya’da göçmenlere karşı yürüdü
/>Moskova’nın Biryulyovo bölgesinde Kafkas kökenli bir kişinin Rus vatandaşını 3 hafta önce bıçaklayarak öldürmesi üzerine ırkçı gruplar gösteri yapmış, iş yerleri ve göçmenlerin çalıştığı pazarı kırıp dökmüştü.
Endonezya'da okullar yetmeyince sınavı stadyumlarda yaptılar
Yoğun katılım sonucu sınav yerleri için okullar yetmeyince yetkililer sınavı stadyumlar ve kapalı spor salonlarında yaptı.Endonezya'nın en büyük sorunlarından birisi işsizlik.
İsrail, Filistin asıllı 26 mahkumu serbest bıraktı
Ancak İsrail Ordu Radyosu, tahliyelerden hemen kısa bir süre sonra hükümetin Doğu Kudüs’te yeni yerleşim yerleri açmayı planladığını duyurdu.Kudüs yakınındaki Ofer hapishanesinden gece yarısı serbest bırakılan 26 mahkum havaifişek ve sevinç gösterileriye karşılandıkları Batı Şeria’ya ulaştı.
Bediüzzaman’a sahip çıkan gazete: Hür Adam
Şahin, matbaadan aldığı 100 kadar gazeteyi Beyazıt, Eminönü, Karaköy gibi yerleri dolaşarak satar. Cebinde dolu kuruşları Sinan Omur’a veren Şahin, Omur tarafından çok sevilir.Omur bir süre sonra medrese talebesi olan Ahmet Şahin’e gazetede ilmihal, fıkıh köşesi açarak yazı yazdırmaya başlar.
İsveçli turistler, Tunceli'de dağ köyünü ziyaret etti
Gezileri kapsamında yöre Alevileri tarafından kutsal kabul edilen ziyaret yerleri ile kentin doğal güzellik merkezlerini gezen turistler daha sonra Pülümür ilçesine bağlı Hasangazi köyüne gitti. Burada Pülümür Belediye Başkanı Mesut Coşkun, köy muhtarı Zeynel Özkan ve köylüler tarafından karşılanan turistler, köyü gezerek bilgi aldı.
İstanbul, Boğaz'ın altında buluşmaya hazırlanıyor
Bazı esnaflar ise inşaat sırasında istimlak edilen iş yerleri nedeniyle zorda kaldıklarını kaydetti. Marmaray, nihayet hizmete giriyor. Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan toplu taşıma sistemi, bazı bölgelerdeki tarihi kalıntılara zarar verilmemesi amacıyla yaklaşık 4 yıl gecikmeli olarak hizmete giriyor