yerlerin

ESBAŞ CEO’su Güler, WFZC’nun Doğu Akdeniz ve Ortadoğu büyükelçisi oldu
Çin ve Hindistan, Arap Yarımadası ile Akdeniz’in doğu şeridinde yer alan ülkelerin serbest bölgeleri, uluslararası ticaret trafiğinin en yoğun olduğu yerlerin başında geliyor. Dünyada sayıları 3 bine ulaşan serbest bölgeler arasında Türkiye, 19 bölgeyle yer alıyor.
Çinliler, ‘’At Yılı’’nı kutlamak için panayırlara akıne etti (Özel)
Çin'in başkenti Pekin'deki Ditan Parkı da bayram etkinliklerinin yapıldığı yerlerin başında geliyor. Buraya kurulan panayırda renkli görüntüler oluştu.Geçmişi bin yıldan öncesine dayanan panayırlara akın eden halk, buralarda yemek yiyor, eğleniyor, hatıra fotoğrafı çektiriyor ve geleneksel kıyafetler ile yemekleri
Kredi kartına taksit yaptıran, tatili geceliği 35 liraya getiriyor
Yurtiçi ve KKTC'de en çok talep gören yerlerin Belek, Kemer, Alanya, Bodrum, Çeşme, Girne, Bafra ve Marmaris olduğunu, erken rezervasyonla şu anda Marmaris ve Bodrum’da gecesi 35 TL’ye her şey dahil otel bulunabildiğini vurgulayan Akman, “Antalya’da fiyatlar
Çin ‘’at yılı’’na girdi (2)
Başkent Pekin’deki tarihi Saat Kulesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramın kutlandığı en hareketli yerlerin başında geldi. Kulenin başında yeni yıl için geri sayım başladı.
Çin ‘’at yılı’’na girdi (1)
Başkent Pekin’deki tarihi Saat Kulesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramın kutlandığı en hareketli yerlerin başında geldi. Yeni yıla girişle birlikte kuledeki çan çalındı.
Norveç hükümeti, alkole sert yaptırım istedi
Olası yeni kanunlara göre, 18 yaş altı gençlere satış yapmaya devam eden yerlerin belirli uyarılardan sonra lisansı iptal edilecek.Juvente isimli gençlik organizasyonunun yaptığı araştırmaya göre, 2012 yılı içerisinde her 3 tekel bayiinden birinin 18 yaş altı gençlere alkol sattığı
Fatih Terim'i küçük futbolcular 'dede' diye karşıladı
Kulübün Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki tesislerini de ziyaret edeceğini söyleyen Fatih Terim, her yere gideceğini, bu tip yerlerin çoğalması gerektiğini ifade etti. Bu tip düşünenleri fazlalaştırmak, teşvik edip yanında olmak gerektiğine değinerek, “Tesislerin, bir Avrupa kulübünün altyapısından farkı yok.
Pakistan’dan Mevlid Kandili kutlamaları renkli geçti
Hemen hemen her sokakta sergilenen İslamiyet için önemli yerlerin koreografileri ve maketlerinin masrafları mahalle sakinlerinden toplanarak gideriliyor.ÜLKEDE RESMİ TATİL İLAN EDİLDİ
Ayakkabı sektörü yaz sezonunu İzmir’de açtı
Tahsin Güzel, kayıtdışılığı en çok körükleyen yerlerin başında pazarların geldiğini de iddia etti. EGEAYSAD Başkanı Durmaz da Kasım 2013 tarihine kadar 680 milyon dolar ayakkabı ihracatı, 950 milyon dolar da ithalatı olduğunu kaydetti.
Malatya Hayvancılık OSB için yer aranıyor
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yer için sadece Sultansuyu Tarım İşletmesine kilitlenmemek gerektiğini ifade ederek, "Alternatif yerlerin de iyi değerlendirilmesi gerekir" ifadesini kullandı. Çakır, “Türkiye’nin gelişmesi, ekonomisi göz önüne alındığında 10-15 yıl içerisinde artık şehirler konutların dikey olarak değil, yatay olarak planlanması gerekiyor.
Sırbistan'da toplu mezar
Sırp savcılar, bölgede 250 cesedin olabileceğini belirtmişti fakat daha önce kazılan yerlerin toplu mezar olmadığı ortaya çıkmıştı.Kosova savaşında 10 bine yakın insan öldürülmüştü.
Kim, spora önem veriyor
Hali hazırdaki spor komplekslerini iyileştiren Kim, yeni yerlerin de açılması için direktifler verdi. Genç liderin spora verdiği değer Kuzey Kore medyasına da yansıdı. Geçen yıl 6 kez spor tesisi ziyaret ederken görüntülenen Kim, bu yıl 25 kez spor kompleksi gezerken ekranda görüldü.
Pamuk fabrikaları sigortalanmıyor, işletmeciler risk altında
2006 yılına kadar fabrikalarının sigortalandığını dile getiren işletmeciler, petrol gibi yüksek riskli ürünlerin satıldığı yerlerin sigortalandığını ancak fabrikalarının sigortalanmadığına dikkat çekiyor.
Moskova ile hal pazarlığı sürüyor, sektör tedirgin
Türk iş adamları ürünlerinin yerleştirilmesi için gerekli yerlerin bulunmaması yüzünden zarar gördü. Moskova’ya getirilen meyve ve sebze ürünlerinin yüzde 20’si Türkiye’den geliyor. Dolayısıyla sorun ciddi.
Kenya turizmi, kaybettiği güveni arıyor
Kenya’nın en büyük safari bölgesi Masaai Mara, Kenya'da turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği yerlerin başında geliyor. Branson’un yaptığı yatırım ile Kenya turizminin dünya çapında yeniden güven kazanması bekleniyor.
İç ve batı kesimlerde hava sıcaklığı 6 derece yüksek olacak
göre; Türkiye'nin doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin'in kıyı ilçeleri, Van ve Bitlis çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
AFAD, 15 bölgede 27 lojistik depo kuruyor
Lojistik depoların kurulacağı yerlerin, bölgelerin afet ve afet türlerine maruz kalma sıklığı, ortalama yıllık hasar görebilirlik oranı, ulaşım ve nüfus özellikleri dikkate alınarak belirlendiği ifade edilen açıklama, "AFAD olarak, afetzedelerin ve
NG 90. Yıl Cumhuriyet Rallisi Sapanca'da başladı
Yarışın en önemli kısmı, Cumhuriyetimizle ilgili yerlerin gezilecek olmasıdır. Bu nedenle çok anlamlı bir parkurda yarış yapılacak. Yarış kapsamında Mustafa Kemal Atatürk'ün orduları yönettiği Kocatepe'ye gideceğiz.
İzmir'de 6,5'lik depremde yaklaşık 1,5 milyon kişi açıkta kalacak
Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, şehirde 6,5 büyüklüğündeki bir depremden sonra yapılması gerekenleri, "İzmir Fayının Kent Alanlarından Geçtiği Yerlerin Belirlenmesi" projesi kapsamında masaya yatırdı.
81 ilin 'engelli haritası' çıkarılacak, engelleyenlere ceza yağacak
Bakanlık bu harita sayesinde engellilerin ulaşımında sorun olan yerlerin yöneticilerini anında uyarılarak cezai işlem uygulanacak. Engelli vatandaşlardan gelen şikayetler anında ilgililerine internet üzerinde iletilecek.
TEM Otoyolu Kocaeli kesiminde trafik durma noktasına geldi
Ancak havanın yağışlı ve yerlerin kaygan olması nedeniyle sürücülerin bu geçiş güzergahında çok dikkatli seyrediyor.
Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bayram bereketi
Eski bayramlara göre ilginin daha iyi olduğunu belirten Gönen, “İzmirlilerin en fazla alışveriş yaptığı yerlerin başında Kemeraltı Çarşısı geliyor. Bu bayramda çarşımıza yoğun bir ilgi var.
Temiz olmayan pastanelerin bahanesi bayram telaşı oldu
Pastanelerin imalat bölümünde yerlerin kirli olması, pasta yapımı için kullanılan çikolataların üstünün açık olması, bayram önce hoş olmayan görüntüler arasına girdi. Zabıta ekiplerince tespit edilen her bir kusurun cezası, Kabahatler Kanunu’na göre 182 TL’den hesaplanacak.
Bayram öncesi tatlıcılar denetlendi
İşyerlerinin önce ruhsat açısından yasallığı, ardından imalat ve satış yapan personelin hijyen koşullarına uyup uymadıkları, imalat yapılan yerlerin fiziki durum ve teknik donanımları ve imalat için gerekli olan malzemelerin
Yıkım kararları tebliğ edildi, turizmciler Ankara'ya çıkarma yaptı
Palmariva Club Genel Müdürü Şefik Ketrez, tebligatların taraflarına ulaştığını ve 15 Ekim'den sonra kıyı kenar çizgisine uymayan yerlerin yıkılmasının istendiğini dile getirirken, kendilerinin de tebligat aldığını ve yıkım için aynı tarihin verildiğini ifade eden Majesty Club Kemer Beach Genel Müdürü
İşadamı İshak Taşçı Atakum Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı
SAMSUN - Samsun’da yerel seçim çalışmalarının en hareketli geçtiği yerlerin başında gelen Atakum ilçesinde adaylık açıklamaları arka arkaya gelmeye başladı. İktidar partisinden Atakum Belediye Başkan aday adaylığını açıklayacak son isim İşadamı İshak Taşçı oldu.
Polisten sahte para uyarısı
KAYSERİ - Kurban pazarları, sahte paraların piyasaya sürüldüğü yerlerin başında geliyor. Kayseri'de polis, dolandırıcılığın önüne geçmek maksadıyla besicileri ve vatandaşları uygulamalı olarak uyardı.
Dumansız hava raporuna göre bar ve gece kulüpleri en uyumsuz mekanlar
Tüm bu mekanlarda uyum sorununun en fazla yaşandığı yerlerin yemekhane ve kafeterya alanları olduğu görüldü. Eğlence yerlerinde ise uyum kafelerde yüzde 94, restoranlarda yüzde 93, kahvehanelerde yüzde 78, bar ve gece kulüplerinde ise yüzde 20 olarak saptandı.
Bitlis’te yüksek kesimler beyazlara büründü
Önceki yıllara oranla kışın erken yaşandığı yerlerin başında gelen Bitlis ve ilçelerinde havalar iyiden iyiye soğudu. İl ve ilçe merkezlerinde sağanak şeklinde devam eden yağışlar yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.
Kar ve Kurban Bayramı yaylacıları yollara döktü
Ordu’da yaylacılığın en fazla yapıldığı yerlerin başında gelen Kabadüz ilçesinde yollar koyunlarla doldu taştı. Yokuşdibi beldesi sınırları içerisinde bulunan binlerce koyun sürüsü, günlerce yol gidecek.
Metruk binalar tehlike saçıyor
Bu kapsamda, Sivas Belediyesi'ne tespit edilen yerlerin bilgisi verilerek bina sahipleri ile iletişime geçilerek gerekli tadilatların yaptırılması, ilgisiz şahısların girişlerini engelleyecek tedbirlerin alınması ve gerekli onarım ve tedbiri almayan şahıslara ait yerlerin
'Türkiye gençliği el ele Projesi' Kırıkkale’de son buldu
Yaşadığımız yerlerin, bakış açımızın farklılığı diyalogla aşılır ve huzurlu bir toplumun kapısı aralanır. Üniversiteler özgürlüğün yaşandığı, herkesin fikrini hür bir şekilde ifade ettiği ortamlardır.
MEB, okul kazalarına karşı yöneticileri uyardı: Eşyalar sabitlenmeli
çocukların düştüklerinde yaralanmayacakları türden malzeme ile kaplatılmalı, bahçe kapısının, merdiven korkuluklarının, pencere ve çatı katı girişlerinin vb.yerlerin kontrol edilmeli. Çocukların kazalardan korunma ile ilgili yeterli bilgi ile donatılmaslı, güvenli davranış becerileri geliştirilmeli, güvenlik önlemlerinin tanıtılmalı.
Tarihi binalar tinercilere emanet
Birçok olayında meydana geldiği bu tarihi yerlerin içi de çöplüğü andırıyor. İçinde hayvan ölümlerinin de olduğu metruk tarihi binalar ayrıca çevreye de kötü koku salıyor. Kültür Varlığı olma özelliği taşıyan tarihi binaların geçmişi ise 500 yıldan fazlasına dayanıyor ancak yıkılma tehlikesi olduğu için mülk sahipleri tarafından
Metruk binalar ortadan kaldırılmalı
açabildiğine işaret ederek, kontrolsüz büyümenin vatandaşları rahatsız eden, zarar veren bir takım fiil ve hareketlerin oluşmasına neden olabilecek alanların, yerlerin ortaya çıkmasına neden olduğunu söyledi.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı
fakat birçok yerde imamlarımız için lojmanlarımızın olmaması, yaklaşan kış gününde ihtiyaç duyulan sıcak suyun olmaması, camilerde bayanlar için ayrılan yerlerin olmaması gibi birçok sorunla karşı karşıyayız.
Barla'da Bediüzzaman Müzesi yapılacak (Özel)
Bediüzzaman'ın Barla'da kaldığı yerlerin ziyaretçi akınına uğradığı ve bu ziyaretçilerin detaylı bilgi alamadıklarını ifade eden Yüce, "Geçen yıl Isparta Valiliği'nin açıklamasıyla 650 bin kişi Barla'yı ziyaret etmiş.
Tibet yolcusu gezgin, 17 ayda Almanya'dan Sivas’a geldi
Sosyal paylaşım sitelerinde bulunan binlerce takipçisine gittiği yerlerin fotoğraflarını gönderen Stephan Meurisch, yürüyerek dünyayı dolaşmaya nasıl başlattığını şöyle anlattı: "Herkes hep aynı tatili yapıyor.
'Frig Vadisi'nden en fazla Afyonkarahisar yararlanacak'
Ayrıca, buradaki köylerin de istifadeleri olacak, güzergahların belirlenmesi, buraya gelecek olan insanların ihtiyaçlarının karşılanacağı yerlerin olması ve gezi yapılacak bölgede tedbirlerin alınması gerekiyor.
Güneydoğu’daki kahvehanelerde ‘kadına şiddet’i anlattılar
Bozkurt, şiddet mağdurlarının yönlendirildiği yerlerin gizli tutulduğunu ve kimsenin bundan haberi olmadığını belirterek, amaçlarının, şiddete maruz kalanları bütün yönleriyle korumak olduğunu kaydetti.
"Esed, muhalifleri sinyal vericiler ile vuruyor"
HUMUS - Esed yönetimi, muhaliflerin kontrolünde olan bölgeleri vurmadan önce kiraladığı casuslar aracılığı ile yerleştirilen sinyal verici cihazlarla yerlerini tespit ediyor. Konumları belirlenen muhalifler savaş uçakları ile vuruluyor.
Bodrum’da yıkımlar Cennetkoy’dan başladı
Bunun üzerine imara aykırı yerlerin tespiti ve sorumlularının bulunması için İçişleri, Kültür ve Turizm ile Çevre ve Şehircilik bakanlıkları harekete geçti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bir heyet, özellikle Bodrum yarımadasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Göreme’de dükkanlar Türk ve Japon bayraklarıyla donatılıyor
Boynunda ve vücudunun çeşitli yerlerin bıçak darbesi alan Teramatsu burada ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyatın ardından sağlık durumu iyiye giden Teramatsu’nun henüz konuşamadığı ancak yazı ile sorulara cevap verebildiği öğrenildi.
Japon turistin cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi
Boynunda ve vücudunun çeşitli yerlerin bıçak darbesi alan Teramatsu burada ameliyata alındı. Amaliyatın başarılı geçtiği ve hayati tehlikesinin bulundmadı öğrenildi.Diğer yandan saldırıda hayatını kaybeden Kurkiharac'in cenazesi İ.
Süs eşyası olarak kullanılan su kabakları geçim kaynağı oldu
MERSİN - Eskiden kadınların birçok alanda kullandığı su kabakları artık iş yerlerin ve evlerin duvarlarında süs eşyası olarak yer alıyor.Mersin’in Silifke ve Erdemli ilçesinde su kabakları iş yerlerinde ve evlerde süs eşyası olarak kullanılıyor.
Türkiye Tarihi Kentler Birliği üyeleri Samsun'da buluştu
açılış konuşmasını yapan ev sahibi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’da unutulan ve yıkılmaya terk edilen tarihi ve kültürel yerlerin hızlı bir şekilde restore edilerek turizme kazandırıldığını söyledi.
Mardinli çocuklar batı illerinde tarihi ve turistik yerleri gezdi
Bolu, İstanbul ve Çanakkale’yi gezen çocuklar tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra şehitlikleri ziyaret etti. Bazı çocuklar ilk defa şehir dışına çıkarken bazıları ise ömründe ilk defa deniz görmenin heyecanını yaşadı.
Hazine arazilerinin satışında kiracılarına öncelik tanınacak
Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğü giren 6292 Ssayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi İle Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun'un 12’nci maddesi ile Hazine'ye ait tarım arazilerinin satışına ilişkin usul ve esaslar
BDP Diyarbakır'da barış mitingi düzenledi
Bugün büyük zulümlerin yaşandığı yerlerin İslam ülkeleri, Afganistan, Mısır, Tunus, Libya ve Suriye olduğunu hatırlatan Kışanak, "Bir bütün olarak İslam coğrafyasında savaş, kavga gözyaşı ve ölüm var.
Tunceli de gökkuşağına boyandı
Merdivenlerin daha önce bakımsız ve mat olduğunu ifade eden vatandaşlar başka yerlerin de bu şekilde boyanmasını istedi.Akşam saatlerinde arkadaşıyla kendilerinde merdivenleri gökkuşağına boyama fikri oluştuğunu ifade eden Netice Yılmaz, “İki arkadaş gecenin 11.